Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η PISEN ειναι μια χαρα...απλα οταν ειναι κλειστο το κινητο και γινεται αποπειρα φορτισης αναγνωριζεται ως μη γνησια μπαταρια...

Ακόμα δεν ήρθε να την δοκιμάσω αν έρθει θα δώ τι παίζει,πάντως εως τώρα με μια γνήσια lenovo δουλεύει οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους. υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε με το βασικοτατο προβλημα της εσωτερικης μνημης; μετα απο 1,5 χρονο χρησης η εσωτερικη μνημη εχει φτασει στα 100ΜΒ ελευθερης χωρις να εχω φωτογραφιες η εφαρμογες περαν αυτων που απλα δεν μπορουν να ξηλωθουν (κατι google, facebook κλπ)..

 

γενικοτερα ειναι τιμιο κινητο, με εχει βολεψει και δεν εχω παραπονο, περαν αυτου και αν δεν υπαρχει καποια λυση θα φαει σουτ. ειναι απαραδεκτο κινητο με 4GB μνημης να το στελνουν partitioned με μολις 1,8 εσωτερικη.. απλα απαραδεκτο. εχω 1,5GB ελευθερα στο USB storage... εδω και 6 μηνες εχω σταματησει να κατεβαζω και να δοκιμαζω εφαρμογες γιατι το κινητο δεν την παλευει..

 

καμμια ιδεα πως να το κανουμε revive;

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Μπες με root explorer ή κάποιο άλλο file manager με root δικαιώματα, στο φάκελο \data\log_other_mode και σβήσε ότι βρεις εκεί μέσα.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με root explorer (εχω περασμενη την custom ROM του Lenovo-forum.ru) αλλα μέσα στο data δε βρισκω directory log_other_mode....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με root explorer (εχω περασμενη την custom ROM του Lenovo-forum.ru) αλλα μέσα στο data δε βρισκω directory log_other_mode....

 

Μήπως είναι σκέτο log ή logs;

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι clear cache και να μεταφέρεις όσα applications μπορείς στην sd card

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Μετά από σχεδόν 2 χρόνια χρήσης της ROM Etotalk mod (με κάποιες τροποποιήσεις που είχα κάνει για sms και για την μπαταρία), είπα να βάλω την Foxtrot 010, γιατί μου έκανε reboot στα καλά καθούμενα. Σε κάποιο ποστ πιο πίσω, έχει αναφερθεί από κάποιον φίλο το ίδιο πρόβλημα, για να το λύσει είχε βγάλει το pin!

 

Πριν να βάλω την Foxtrot 010 είπα να κάνω update μήπως και στρώσει, έτσι λοιπόν κατέβασα το P770-S128-V6-MOD-by-Dean@etotalk.com.zip και το έριξα, αλλά δυστυχώς το Wifi δεν λειτουργούσε. Επίσης και αυτό το πρόβλημα έχει αναφερθεί από κάποιον φίλο σε κάπιο ποστ πιο πίσω.

 

Οπότε πέρασα το P770_S110_winflash.zip με το Flash Tool με την επιλογή Firmware -> Update γιατί το Etotalk mod είναι βασισμένο στην Asian version που έχει άλλα partitions.

 

Έπειτα έριξα το P770_recovery_CWM.zip με το Flash Tool ξανά.

 

Τέλος μέσα από το recovery έτρεξα το P770_Foxtrot_010.zip και όλα πήγαν μία χαρά.

 

Μέχρι στιγμής ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι το μύνημα "google play services is not supported by your device." (πχ στο Google Now ή στο endomondo κλπ). Για να λυθεί έπρεπε να βάλω νεότερο Google Play Store.

 

To Foxtrot 010 έχει το com.android.vending-4.0.26.apk εγκατεστημένο. Το άλλαξα με το com.android.vending-4.3.11.apk από εδώ.

 

Φυσικά η Foxtrot 010 έχει το θέμα με τους 160 χαρακτήρες, αλλά προς το παρόν δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Επίσης η Foxtrot 010 έχει Ρώσικα στον Dialer, καλά θα ήταν να είχε Ελληνικά, μήπως το έχει τροποποιήσει κάποιος με Ελληνικά;

 

Αν υπάρχουν κάποια tips για την Foxtrot είναι καλοδεχούμενα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το κινητο εδω και 15 μηνες και λογω περιορισμενου χωρου (αφου το εχω ρουταρισμενο απο τη minideal) πηρα την αποφαση να σβησω καποιες εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες..!

 

Νομιζω η τελευταια ηταν αυτη των επαφων και μετα μου εβγαλε το γνωστο σε android "δυστυχως η διαδικασία android.process.acore σταμάτησε"

 

Το εψαξα αλλα ακρη δεν εβγαλα, τι πρεπει να κανω..?

Link to comment
Share on other sites

Έχω (γυναίκας μου) το P770 με την rom 124_130201. Έχει αρχίσει και κολλάει, πως μπορώ να πάρω backup (κάποιος οδηγός) της υπάρχουσας rom για να περάσω μια νέα rom. Ποια είναι η καλύτερη rom κατά την γνώμη σας; Μπορώ να δοκιμάσω repartitioning στο συγκεκριμένο κινητό και αν υπάρχει κάποιος οδηγός, ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα χρειαζομαι βοηθεια! Ο γιος μου εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πλεον το κινητο εμφανιζει μονο κινεζικα (οχι το μενου) .....κατι κανει-καποιες διεργασιες το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι εχει τωρα ενα 5ωρο+

Κατεβασα το lenovo smart assistant απο την υποστηριξη της lenovo αλλα το κινητο δεν συνδεετε. Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μπαταρια για το κινητό που βρίσκω;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...