Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το ψαξω αν και νομιζω οτι στις κασετες ελεγε ο σπιρτος (το σκουλικακι) ιστοριες απο την ....... πολη..κατι τετοιο

οχι ενταξει το βρηκα ετσι ηταν ο τιτλος

οποιος βρει ελληνικα επεισοδια ας τα ανεβασει...λεω να ανεβασω και εγω τιποτα

ο τιτλος ηταν "Ιστοριες απο την χαμογελαστη πολη:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο τιτλος ηταν "Ιστοριες απο την χαμογελαστη πολη:)

 

ακριβως..ευχαριστω πολυ:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
Μήπως ξέρει κανείς πώς ανεβάζουμε επεισόδια κινουμένων σχεδίων στο you tube;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αφου φτιαξεις account πατας μεταφορτωση ,κανονικα οπως θα ανεβαζες και ενα οποιοδειποτε βιντεο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ο Τεν τεν μετράει; Δεν ήταν ακριβώς σειρά, αλλά διάφορα επεισόδια ξεχωριστά μεταξύ τους. Είχε πολύ πλάκα, μυστήριο, έξυπνη πλοκή και νέες ιδέες! Λόγω των δυο τελευταίων για μένα ξεχώριζε από Λούκι Λουκ, Ποπάυ και τα λοιπά "συνηθισμένα".
Link to comment
Share on other sites

στρουμφακια

ροζ πανθηρας

mickey mouse

tom&jerry

Χαιντι

Καντυ Καντυ

muppets

φρουτοπια

mask

rambo

spiderman

batman

το μικρο σπιτι στο λιβαδι

κατι θα ξεχνω σιγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

στρουμφακια

ροζ πανθηρας

mickey mouse

tom&jerry

Χαιντι

Καντυ Καντυ

muppets

φρουτοπια

mask

rambo

spiderman

batman

το μικρο σπιτι στο λιβαδι

κατι θα ξεχνω σιγουρα.

 

Φρου-Φρου

Ταο-Ταο

Μπόλεκ και Λολεκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ρε παιδιά τι θα γίνει μ'αυτόν τον φρου φρου.. είχα βρει 4 επεισόδια στο youtube ελληνικά.. ενώ υπάρχει ολόκληρη σχεδόν η σειρά στα γερμανικά (μπλιαχ!!) όπου ο φρου αντί γι ατη γνωστή υπέροχη τσιρίδα του έχει μια γαιδουροφωνάρα!! άσε που δεν καταλαβαίνω γρι γερμανικά..

έχει κανείς καμιά ιδέα αν κυκλοφορεί τίποτε άλλο ελληνικό;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

μεσα δεκαετιας 90 στον Αντ1 ενα παιδικο με μια σχολη απο μικρους νιντζα με μπλε στολες θυμαται κανεις το ονομα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς τα gargoyles του mega?

Πολύ δυνατή σειρά, με ελληνική μεταγλώττιση. Άλλη μια που δεν είχε παίξει για πολύ skeleton warriors. Α και να γύρναγε ο χρόνος πίσω..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς τα gargoyles του mega?

Πολύ δυνατή σειρά, με ελληνική μεταγλώττιση. Άλλη μια που δεν είχε παίξει για πολύ skeleton warriors. Α και να γύρναγε ο χρόνος πίσω..

εγω θυμαμαι gargoyles και transformers
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

οταν ειμουν μικρος επαιζε ενα δορυφορικο καναλι αγγλικο το super channel αν το θυμαται κανεις.και τελοσπαντων εβαζε μια σειρα καρτουν με ενα κοριτσιστικο συγκροτημα που ειχαν κατι σαν σκουλαρικια.Hταν σε σχημα αστεριου και τους εδιναν δυναμεις κατι τετιο.γνωριζει κανεις το τιτλο;

η σειρα επαιζε φυσικα τελη των 80σ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

οταν ειμουν μικρος επαιζε ενα δορυφορικο καναλι αγγλικο το super channel αν το θυμαται κανεις.και τελοσπαντων εβαζε μια σειρα καρτουν με ενα κοριτσιστικο συγκροτημα που ειχαν κατι σαν σκουλαρικια.Hταν σε σχημα αστεριου και τους εδιναν δυναμεις κατι τετιο.γνωριζει κανεις το τιτλο;

η σειρα επαιζε φυσικα τελη των 80σ

 

Η Τζεμ και οι γόησσες λες. Η στα αγγλικά Gem and the holograms. Με το αντίπαλο συγκρότημα τις Απροσάρμοστες :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγώ ψάχνω ένα παιδικό που σε κάποια φάση είχε ανατραπεί ένα φορτηγό στο δάσος, και άρχισε να χύνεται πετρέλαιο και σκοτώνονταν τα ζώα του δάσους. Επίσης τα ζώα του δάσους πρωταγωνιστούσαν κυρίως. Μιλούσαν κτλπ
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα. Ψάχνω ένα παιδικό από όταν ήμουν μίκρος. Είχε να κάνει με το διάστημα και το χαρακτηριστικό του ήταν ότι ο ένας από τους τρεις, όταν φώναζε ¨Αστροραβδί¨ ενωνόντουσαν 2 μικρά ραβδιά που είχε στα αριστερά του και δεξιά του, σε ένα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Jonnys-G
If you wanna win a war, you must serve NO MASTER but your AMBITION...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγαπούσα πολύ αυτή τη σειρα στην ερτ! Τα διδυμα. τη θυμαται κανείς αλλος? http://www.paramithas.tv/video/112

 

χοχοχοοο... το έβλεπα και εγώ αν και δεν με τρέλαινε! το του κουτιού τα παραμύθια μου άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! δεν ξερω ειλικρινα οποιος μου βρει αυτος που ψαχνω θα ειναι πολυ μπροστα ! παλια εβλεπα ενα παιδικο με τον σπιρτουλι και τον γατο..και εκεινην την εποχη που επαιζαν αυτα..ειχε και ενα αλλο παιδικο που ηταν κατι διαφορα ζωακια και ανεβαιναν στον ουρανο με μια φασολια..πρεπει να ηταν τοτε ειχε κροκοδειλους και κατι τετοια..κινουμενα σχεδια ομως... παιδια εχω τωρα 9 χρονια που το ψαχνω και δεν μπορω να το βρω με την καμια σας παρακαλω οποιος γνωριζει αν την ξερει καποιος..ευχαριστωω !!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ποια χρονολογια?

Αυτο με τα ζωακια και τον ουρανο κατι με θυμιζει, αλλα μεχρι εκει

αυτο προσπαθω να θυμηθω πρεπει να ηταν την χρονολογια 1993..καλα μιλαμε ηταν μια ταινια παιδικη και πηγανε σε κατι συννεφα ανεβαινανε και τρωγανε εκαναν μπανιο και τετοια :/ δεν ξερω οποιος μου την βρει θα του χρωσταω μεγαλη χαρηη ειλικρινα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεμάτο αναμνήσεις αυτό το θέμα! όσα χρόνια και να περάσουν, προσωπικά δε θα ξεχάσω τους ατρόμητους στην ετ1 και τα digimon! η πρώτη ξένη γλώσσα όσων γεννήθηκαν από το 90 και μετά ήταν τα γιαπωνέζικα/κινέζικα από τους τίτλους αρχής μιας και το dub στα μισά επεισόδια ήταν στα ελληνικά, στα άλλα στην αρχική γλώσσα. ευτυχώς που μας έδειχναν την πρωτότυπη έκδοση τους κι όχι την αμερικάνικη με τα δικά της τραγούδια. ποιος θα ξεχάσει τραγούδια όπως το beat hit, brave heart, butter-fly, brake up??

και φυσικά μέχρι μόνο την 2η σεζόν άξιζαν, κάτι άλλα του στυλ digimon frontier αλλά και η τηλεταινία τρώνε χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...