Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχω ένα samsung galaxy s2 και απο εχθές μου βγάζει πρόβλημα το facebook. Μόλις κάνω log in μου ανοίγει μια πολύ απλοποιημένη σελίδα του fb χωρίς καν φωτογραφίες κλπ είτε μπω απο την εφαρμογή είτε απο το site. Ξαφνικά το έπαθε αυτό εχθές. Αν κάνω log in με άλλο λογαριασμό ανοίγει κανονικά όπως επίσης αν κάνω log in σε άλλη συσκευή με τον δικό μου λογαριασμό πάλι ανοίγει κανονικά. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα την καρτα μνημης...η αντιγραφη δεν μπορει να γινει...καποια αρχεια δεν μπορει να τα αντιγραψει και κολλαει η διαδικασια..τι φταιει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δημιουργήσεις έναν φάκελο στο root του σκληρού δίσκου. Ο φάκελος να έχει όνομα ενός χαρακτήρα μόνο. Και μετά ξεκίνα την διαδικασία της αντιγραφής σε αυτόν τον φάκελο. Αν έχεις το ίδιο πρόβλημα που είχα και εγώ, ίσως έτσι να ολοκληρωθεί η αντιγραφή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα την καρτα μνημης...η αντιγραφη δεν μπορει να γινει...καποια αρχεια δεν μπορει να τα αντιγραψει και κολλαει η διαδικασια..τι φταιει?

 

Hidden files είναι ενεργά;;

Τι μήνυμα βγάζει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Hidden files είναι ενεργά;;

Τι μήνυμα βγάζει;

 

φαινοται κανονικα κρυφα αρχεια...δεν βγαζει μυνημα...απλος κολλαει στο ιδιο σημειο επι μια ωρα..

και οταν πατησω ακυρο κολλαει

 

η μνημη ειναι μεσα στο κινητο...συνδεω το κινητο στον υπολογιστη με το usb.το κινητο αναγνωριζεται κανονικα.αρχεια μπορουμε να μεταφερουμε αλλα καποια δεν πανε...θελω να κανω με ενα προγραμμα που εχω ενα συγχρονισμο αρχειων ΑΛΛΑ το κινητο στον υπολογιστη (η καρτα μνημης) δεν φαινεται ως καποιο γραμμα(συντομευση) που το προγραμμα ζηταει απαραιτητα ωστε να εκτελεσει την διαδικασια του συγχρωνισμου

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φαινοται κανονικα κρυφα αρχεια...δεν βγαζει μυνημα...απλος κολλαει στο ιδιο σημειο επι μια ωρα..

και οταν πατησω ακυρο κολλαει

 

η μνημη ειναι μεσα στο κινητο...συνδεω το κινητο στον υπολογιστη με το usb.το κινητο αναγνωριζεται κανονικα.αρχεια μπορουμε να μεταφερουμε αλλα καποια δεν πανε...θελω να κανω με ενα προγραμμα που εχω ενα συγχρονισμο αρχειων ΑΛΛΑ το κινητο στον υπολογιστη (η καρτα μνημης) δεν φαινεται ως καποιο γραμμα(συντομευση) που το προγραμμα ζηταει απαραιτητα ωστε να εκτελεσει την διαδικασια του συγχρωνισμου

Την βγάζεις και δοκιμάζεις με card reader.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζεις και δοκιμάζεις με card reader.

 

εκανα αλλο..το αφησα να λειτουργησει την αντιγραφη οση ωρα και να κανει και οντως την εκανε...ισως ηθελε περισσοτερο χρονο...θα δουμε τωρα:)

 

Edit:

τα αρχεια περασανε...καποιες εφαρμογες που ηταν στην καρτα μνημης δεν εχουν διαβαστει...τι κανω?

συγνωμη για το 2ο μυνημα

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post!

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ απλο... την επισημη αναβαθμιση πως την περναω σε καποιο android? υπαρχει κατι οπως στα iphones πχ (itunes).

ευχαριστω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα με την ρομ που έχεις κοιτάς στους xda το αντίστοιχο τοπικ και ο developer στην πρώτη σελίδα ενημερώνει για τις αναβαθμίσεις του.:)

χμ ναι ο φίλος m7ixalis το είπε πιο σωστα

εμένα ο νούς μου πήγε κατευθείαν στις custom rom τις πειραγμένες

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ απλο... την επισημη αναβαθμιση πως την περναω σε καποιο android? υπαρχει κατι οπως στα iphones πχ (itunes).

ευχαριστω

 

εκτος απο τον γνωστό τροπο over the air (OTA) η καθε εταιρεία ι εχει το δικο της τρόπο ,δικο της προγραμμα που εγκαθιστάς στον υπολογιστή για επίσημη αναβάθμιση π.χ η samsung χρησιμοποιεί το kies

η sony το pc Suite κ.τ.λ

edit: αν κατάλαβα καλα την ερώτηση σου

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ απλο... την επισημη αναβαθμιση πως την περναω σε καποιο android? υπαρχει κατι οπως στα iphones πχ (itunes).

ευχαριστω

 

μεσω του λογισμικου που εχει το τηλεφωνο σου

sony pc companion

samsung kies νομιζω δεν ειμαι σιγουρος

για τις αλλες εταιριες δεν ξερω

επισης για δες μεσω ρυθμισεις - σχετικα με το τηλεφωνο - ενημερωση τηλεφωνου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχα δει μέσα στο forum πρόσφατα (δε θυμάμαι δυστυχώς που) για μια εφαρμογή για FB με την οποία έβαζες HQ pics στα contacts στο Ice Cream Sandwich από το Facebook. Θυμάται κανείς πως λέγεται; Θυμάμαι ήταν paid.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο παρακατω προβλημα.

Έχω το galaxy nexus και στο synchronisation με τα contacts του gmail μου καθώς και του twitter μου, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα "sync is currently experiencing problems. It will be back shortly". Δεν έχω βρει λύση μετα απο αναζητηση στο Ίντερνετ για αυτο το μήνυμα, αν και έχω καταλάβει ότι πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα

 

Ευχαριστω εκ´ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια καταλαβα. για htc λογικα χρειαζομαι αυτο το προγραμματακι που δινουν στο site τους htc.com
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχα δει μέσα στο forum πρόσφατα (δε θυμάμαι δυστυχώς που) για μια εφαρμογή για FB με την οποία έβαζες HQ pics στα contacts στο Ice Cream Sandwich από το Facebook. Θυμάται κανείς πως λέγεται; Θυμάμαι ήταν paid.

 

Haxsync :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοια εφαρμογη στο μαρκετ!

friends online for facebook λεγεται!

σε μενα δουλευει κανονικα!

ειμαι οφλαιν και μου δειχνει ολους τους φιλους μου...:)

 

Και να φανταστεις αυτην την εφαρμογη την ειχα πριν μηνες,αλλα μια μερα σταματησε να μου δειχνει ποιοι ειναι online,την απεγκατεστησα και μετα δεν την εβρισκα πουθενα στο τοτε μαρκετ,ειχα ρωτησει και στο αλλο topic. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο παρακατω προβλημα.

Έχω το galaxy nexus και στο synchronisation με τα contacts του gmail μου καθώς και του twitter μου, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα "sync is currently experiencing problems. It will be back shortly". Δεν έχω βρει λύση μετα απο αναζητηση στο Ίντερνετ για αυτο το μήνυμα, αν και έχω καταλάβει ότι πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα

 

Ευχαριστω εκ´ των προτέρων.

Κάνε λίγη υπομονή. Ίσως στρώσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια καταλαβα. για htc λογικα χρειαζομαι αυτο το προγραμματακι που δινουν στο site τους htc.com

Λογικά με το HTC Sense γίνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να εγκαταστησω εφαρμογες που εγκαθησταντε μονο σε android 4.0+

σε android με 2.3???

υπαρχει καποιο τρικ ωστε να διχνει οτι ειμαι με android 4.0?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εχω καποιους εξειδικευμενους χαρακτηρες στο smart keyboard?

Πχ, σημερα χρειαστηκα να χρησιμοποιησω τους χαρακτηρες < > και δεν μπορουσα να τους βρω για να γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εχω καποιους εξειδικευμενους χαρακτηρες στο smart keyboard?

Πχ, σημερα χρειαστηκα να χρησιμοποιησω τους χαρακτηρες < > και δεν μπορουσα να τους βρω για να γραψω.

Πατάς το πλήκτρο 123 και μετά το alt.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσο ελεγχο μπορουμε να εχουμε στα processes διαφορων εφαρμογων?

Ειχα ανοιξει το yahoo mail app.

Εκανα λιγα πραγματα που ηθελα, εφυγα απο την εφαρμογη.

Κοιταζω σημερα στα apps, running, και βλεπω ακομη να τρεχει το yahoo mail process! 15 ωρες μετα!

Πατω να κανω stop, αλλα τελικα το android δεν το σταματα.

Δεν μπορω να σταματησω το process μιας 'τριτης' εφαρμογης? (εννοω non-critical για το android)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...