Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που στο καλο ειναι το Swype!!!

 

Δεν έχει swype σαν ξεχωριστή εφαρμογη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως καθώς το Ραδιόφωνο δεν με εξυπηρετεί κάπου,παίζει και να το τιμήσω.

Περιμένουμε γνώμες από κατόχους του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω τωρα Πλαισιο Βουλιαγμενης το εχει για το κοινο να το δουμε και μου ειπε διαθεσιμο απο Δευτερα αλλα να ξαναπαρω Δευτερα πρωι για επιβεβεωση(εχω κανει κρατηση απο Τεταρτη).Οταν θα το εχω θα σας πω εντυπωσεις!
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο πλαίσιο Πάτρας.

Μου άρεσε πολυ. Περισσότερο απο το note στα χέρια μου. Επισης. Τι οθοναρα (σε εσωτερικό χώρο) ειναι αυτη;

Γρήγορο πολυ και επαθα πλακα με τα features που εχει. Μου αρεσει που το scrolling γινεται οχι μονο με την παλαμη αλλα και με το δάχτυλο ας πουμε(πιανει ανετα)

Μου εκανε εντύπωση που επιαναν απο μεγαλη απόσταση. Αντε να δουμε και το one:)

Ειχε το μαυρο-μπλε (δεν μπορω να καταλαβω)

Φαίνεται πολυ ομορφο και με αυτο το ψεύτικο στυλ καρμπον που φαίνεται στο φως ανεβαίνει λιγακι.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το εχουν και στο mediamarkt αργυρουπολης, και τα δυο χρωματα.

Ενταξει, οθοναρα τι να λεμε τωρα, και μενα μου φανηκε πιο ομορφο απο το s3 ειδικα το ασπρο, οσον αφορα την φωτεινοτητα βλεποντας το διπλα στο s3 υπαρχει σαφης διαφορα.

Μια χαρα, αντε να ερθει και το one να το δω απο κοντα και αυτο και μετα να επιλεξω μεταξυ των δυο:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να πιέσουμε την samsung για κάποιες αλλαγές που είναι προς το συμφέρον μας.

Δηλαδή σας αρέσει που από το Galaxy Y μέχρι το S4 υπάρχει το ίδιο design και χρησιμοποιούνται τα ίδια πλαστικά?

 

Έτσι έκαναν και Apple fan boys και 2 χρόνια τώρα δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Εγώ τα κορόιδευα αυτά δεν πρόκειται να τα λουστώ. Μετά θα μιλάμε για προβατοποίηση :)

 

Τι θα πει είναι γρήγορη η παραγωγή τους. Μήπως θέλουν να πουν γρήγορη και φθηνή?

Τόσο δύσκολο θα ήταν ενα unibody με άνοιγμα πίσω ίσα για να αφαιρείται η μπαταρία?

Τόσο δύσκολο είναι να κολλήσουν ενα μεταλλικό bezel στο πλαστικό σασί της συσκευής?

 

Αν συνεχίσουμε να αγοράζουμε δεν θα αλλάξει τίποτα και με το δίκιο της.

Αγόρασα ενα κινέζικο tablet και δείχνει πολυ πιο ποιοτικό απο το galaxy tab2 και έχει πιο δυνατά specs.

 

Εγώ θα μείνω με το note2 μεχρι λιώσει αν δεν αλλάξει κάτι η samsung.

Κώστα δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου.Αγορασα με λιγότερα απο 200€ ένα γνωστό σχετικά κινέζικο κλώνο του note και βάζοντάς το δίπλα στο note 1 ειναι κρίμα να λέμε ότι τα πλαστικά της samsung ειναι σαν τα κινέζικα.Ειναι προσβολή για τα κινέζικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν και στο mediamarkt αργυρουπολης, και τα δυο χρωματα.

Ενταξει, οθοναρα τι να λεμε τωρα, και μενα μου φανηκε πιο ομορφο απο το s3 ειδικα το ασπρο, οσον αφορα την φωτεινοτητα βλεποντας το διπλα στο s3 υπαρχει σαφης διαφορα.

Μια χαρα, αντε να ερθει και το one να το δω απο κοντα και αυτο και μετα να επιλεξω μεταξυ των δυο:)

Ρε φιλε το εχει προς πωληση η απλος για το κοινο και πωληση απο βδομαδα ρωτησες?παντως αν το εχει προς πωληση μ@λακ@α μου που το εκανα προ-παραγγελια απο πλαισιο!Ενταξει θα μου πειτε σιγα για 2 μερες?δεν ειναι ομως ετσι γιατι το πλαισιο οταν ηταν για με πεισουν να το κανω κρατηση μου ειπαν θα το φερουν πρωτοι,και εκτος απο αυτο ειμαι και 20 μερες τελιως χωρης κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε το εχει προς πωληση η απλος για το κοινο και πωληση απο βδομαδα ρωτησες?παντως αν το εχει προς πωληση μ@λακ@α μου που το εκανα προ-παραγγελια απο πλαισιο!Ενταξει θα μου πειτε σιγα για 2 μερες?δεν ειναι ομως ετσι γιατι το πλαισιο οταν ηταν για με πεισουν να το κανω κρατηση μου ειπαν θα το φερουν πρωτοι,και εκτος απο αυτο ειμαι και 20 μερες τελιως χωρης κινητο!

 

Για παρουσιαση μονο. Καποιος που ρωτησε του ειπαν απο Τριτη και μετα οτι θα ειναι διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε λίγο αυτό.Δεν έχω καλό internet αλλά write protection enabled στο i9505?Κάποιος που το έχει ας το τσεκαρει.Το i9500 είναι οκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252721

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για παρουσιαση μονο. Καποιος που ρωτησε του ειπαν απο Τριτη και μετα οτι θα ειναι διαθεσιμο

 

Από ένα τέτοιο μαγαζί μόνο η παρουσίαση ενδιαφέρει κι όχι η αγορά.

Η αγορά θα γίνει από skroutz,απλά με ενδιαφέρει να το δω και να το πιάσω να δω τι ψάρια πιάνει κυρίως ως εμφάνιση,μέγεθος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ποσταρει οτι είναι πιθανό ο boot loader του i9505 να είναι locked και εσείς ασχολειστε απο ποιο μαγαζί θα το παρετε;

Hellooo!!!!

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ποσταρει οτι είναι πιθανό ο boot loader του i9505 να είναι locked και εσείς ασχολειστε απο ποιο μαγαζί θα το παρετε;

Hellooo!!!!

 

Πλακα πλακα ξερουμε αν ο bootloader του ONE ειναι κλειδωμενος η οχι? Για να εχουμε και μια συγκριση και σε αυτο

 

Τι διαφορα εχει ρε παιδια το 9500 απο το 9505?

Το 9500 ειναι με τον octa και το 9505 snapdragon 600

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο public στο mall το δίνουν στα 370€ ευρώ με σύνδεση στα 35 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Όποιος θέλει..

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα ξερουμε αν ο bootloader του ONE ειναι κλειδωμενος η οχι? Για να εχουμε και μια συγκριση και σε αυτο

 

 

Το 9500 ειναι με τον octa και το 9505 snapdragon 600

 

Ναι έρχεται κλειδωμένος (εδω και καποια λιγα χρονια τα htc ερχονται κλειδωμενα) αλλά μέσω του site της HTC σου δίνει τη δυνατότητα για unlock.Τη σύγκριση δεν καταλαβαινω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι έρχεται κλειδωμένος (εδω και καποια λιγα χρονια τα htc ερχονται κλειδωμενα) αλλά μέσω του site της HTC σου δίνει τη δυνατότητα για unlock.Τη σύγκριση δεν καταλαβαινω

 

Συγκριση για να βλεπουμε και το αντιπαλο δεος τι εχει... Με το htcdev εννοεις?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξεκαθαρη απαντηση δεν υπαρχει απο xda ; Ειναι κριμα για το 9505 να ειναι κλειδωμενο
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ειδα στα benchmarks του Anantech...

h Adreno 320 ειναι για σφαλιαρες...χανει σχεδον σε ολα τα τεστ και απο το iPhone 5.

Αντιθετα η Power VR που υπαρχει στο τελευταιο iPad και στον Exynos octa...τα σπαει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως καθώς το Ραδιόφωνο δεν με εξυπηρετεί κάπου,παίζει και να το τιμήσω.

Περιμένουμε γνώμες από κατόχους του.

 

Καλησπέρα,

εγώ είχα την ευκαιρία και θα ξανα-έχω να το δοκιμάσω. Όσο το δοκίμασα ήταν μια πάρα πολύ ευχάριστη εμπειρία.

Οθόνη 5 inch στις ίδιες περίπου διαστάσεις με το S3, υπέροχα ζωντανά χρώματα, γωνίες θέασης πάρα πάρα πολύ καλές. 441 ppi είναι αυτά σε Full HD ανάλυση!

Εσωτερικά Snapdragon 600 αποδίδει όπως είναι αναμενόμενο μαζί με τα 2GB Ram. Η μπαταρία κρατάει φυσικά παραπάνω απο 1 μέρα χρήσης!!!

Η αίσθηση στο χέρι είναι πάρα πολύ καλή, βολεύει όπως και μέσα στην τσέπη μπαίνει άνετα.

Στο Software τώρα έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, κάμερα (πολύ καλές φωτογραφίες την ημέρα, καλές σχετικά σε "απόλυτο" σκοτάδι) με πολύ ωραίες και εύχρηστες προσωπικά λειτουργίες (Dual shot, Sound&Shot κ.α), το airview για τα preview και τα air-gestures για scrolling, αλλαγή καρτελών (το scrolling γίνεται και με τα μάτια ή με την κλήση της συσκευής!)

 

Αυτό που μου άρεσε πάρα πάρα πολύ ήταν οτι με ένα απλό πέρασμα του χεριού πάνω απο την συσκευή ενώ είναι με κλειστή οθόνη σου βγάζει πληροφορίες για το πόσες αναπάντητες έχεις, μηνύματα, email σε στιγμές που δεν μπορείς να το ανοίξεις.

Και σαν λάτρης των περίεργων στο S-Health η λειτουργία που μετράει την θερμοκρασία και την υγρασία του χώρου και βγάζει αποτελέσματα!

 

Νομίζω οτι είναι συσκευή που θα ικανοποιήσει και τους πιο απαιτητικούς. Τώρα στο δήθεν αρνητικό που προβάλλουν οι περισσότεροι, το πλαστικό (πολυκαρμπονικό) θέλω να πώ πως είναι πολύ ισχυρό υλικό και δίνει αίσθηση premium στο χέρι.

Δεν θα είχε νόημα για εμένα να πάρω αλουμίνιο και να το βάζω σε θήκες. Είναι κοροϊδία να λέω πως έχω αλουμίνιο σε θήκη σιλικόνης. :lol:

 

Φιλικά,

Βαγγέλης!

Edited by Vgkantis

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ποσταρει οτι είναι πιθανό ο boot loader του i9505 να είναι locked και εσείς ασχολειστε απο ποιο μαγαζί θα το παρετε;

Hellooo!!!!

 

Και γιατί όχι δηλαδή,θα πρέπει να ασχολούμαστε συνεχώς με customize?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

.

Δεν θα είχε νόημα για εμένα να πάρω αλουμίνιο και να το βάζω σε θήκες. Είναι κοροϊδία να λέω πως έχω αλουμίνιο σε θήκη σιλικόνης. :lol:

 

Φιλικά,

Βαγγέλης!

 

Για κανένα δεν θα έπρεπε να είχε νόημα έλα που όμως παραδόξως έχει...Και αυτό πια το "πρεμιουμ" με το που το ακούω βγάζω σπυράκια :lol:

 

Και μια και είσαι μέσα στα πραγματα,μηπως γνωρίζεις πιες απο τις λειτουργίες του 4 θα πάρει και το 3αρι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...