Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω 1 μηνα και δεν εχω κανενα προβλημα. Εντυπωση μου κανει η οθονη του που σου δινει εντυπωση πολυ πιο μεγαλης αναλυσης από αυτην που εχει στην πραγματικότητα. Μεγαλο ευχαριστω σε καταστημα γενικου service συσκευων (δεν το αναφερω) για την απιστευτη εξυπηρετηση του. Ημουν κατοχος ενος 8ιντσου Archos απο τον Αύγουστο 2013 το οποιο σε 3 μηνες χαλασε το κεντρικό του ηχειο. Το εστειλαν για σερβις στο εξωτερικό και αφου δισπιστωσαν οτι δεν διορθωνεται μου πιστωσαν αμέσως ολοκληρο το ποσο στο σκρουτζομαγαζο που το ειχα αγορασει ωστε να παρω οτι ο θελω! Ετσι το απεκτησα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια και απο εμένα

απο εχθές είμαι κι εγω κάτοχος ενός 310 και αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει πολλές αποσυνδεσεις απο το Internet ενω είμαι πολυ κοντά στο ρουτερ ....

εχει κάνεις αλλος παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα ; :confused:

 

Ποτέ . Θα έλεγα το αντίθετο , πως η σύνδεσή του είναι σταθερότατη .

Link to comment
Share on other sites

Το T310 δεν εχει

Το T311 εχει

Το T315 εχει + LTE ( 4G )

 

Μια ερώτηση. το Τ311 έχει για για voice και για data. (για data θα έχει σίγουρα). Εννοώ αυτό: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.909346 Γιατί δεν το αναφέρει πουθενά στα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...

Περιμένω ενα tab απο αμερική. Το αγόρασε ένας ξάδερφος και θα μου το στείλει πακέτο. . Λέτε να χω προβλήματα με τελωνεία και τέτοια. Τι πρέπει να προσέξω;

 

To εxω στα χερια μου.. Πολυ καλο. Ειναι το T310.. Δεν μπορώ να βρω Ελληνικά. Τι κάνω λάθος; Δεν πιστευω να θελει να περασω καμια Ευρωπαικη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Οι ερωτήσεις μου αναφορικά με το tablet (wifi εκδοση) είναι οι εξής:

 

1) Μπορεί να βγάλει έξοδο HDMI για εικόνα tv από την micro-usb, με το κατάλληλο καλώδιο;

2) Για τις σελίδες που έχουν live-streaming (με flash λογικα) όπως alpha web-tv, παίζει με firefox και flash add-on? ή έστω με κάποιον άλλο browser; γιατί με το chrome απ' ότι δοκίμασα σε μαγαζί, δεν έπαιζε.

3) Στο wi-fi δίκτυο του σπιτιού, έχω κάνει κοινόχρηστο ένα φάκελο απ' το σταθερό pc. Αυτόν τον βλέπω πχ απ το laptop. Μπορώ να το δω και από το tablet?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατοχος του Tab 3 εδω και 4 μηνες,αντιμετωπιζω εντελως ξαφνικα ενα προβλημα με τη μπαταρια.Το εβαλα ολη νυχτα για φορτιση ,κλειστο και δεν την φορτιζει πληρως,απλα φτανει μεχρι το 60% περιπου.Εχετε να μου προτεινεται καποια λυση η να παω σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Οι ερωτήσεις μου αναφορικά με το tablet (wifi εκδοση) είναι οι εξής:

 

1) Μπορεί να βγάλει έξοδο HDMI για εικόνα tv από την micro-usb, με το κατάλληλο καλώδιο;

2) Για τις σελίδες που έχουν live-streaming (με flash λογικα) όπως alpha web-tv, παίζει με firefox και flash add-on? ή έστω με κάποιον άλλο browser; γιατί με το chrome απ' ότι δοκίμασα σε μαγαζί, δεν έπαιζε.

3) Στο wi-fi δίκτυο του σπιτιού, έχω κάνει κοινόχρηστο ένα φάκελο απ' το σταθερό pc. Αυτόν τον βλέπω πχ απ το laptop. Μπορώ να το δω και από το tablet?

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι σε όλα . Το 3.. Ναι ολο τον υπολογιστή μέσο της προ εγκαταστημενης εφαρμογης Samsung link

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει υπέρυθρες το κάνεις και τηλεκοντρόλ χαχαχαχα

 

Βεβαίως. ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή. Μπορώ να εμπιστευτώ τα ιντερνετομάγαζα από σκρουτζ για την αγορά του; Απ' ότι είδα ξεκινάει η τιμή του από 214€. Θα είναι στα ελληνικά η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος, ψαχνω την official rom που να ειναι για τα ταβ 3 8 στην ελλαδα και δεν βγαζω ακρη, απο αυτη την σελίδα : http://samsung-updates.com/device/?id=SM-T310 ,

ξερει κανεις ποια ειναι για greece region?

 

Πρεπει να είναι root για να περάσεις την rom;

Μεσω odin το εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. το Τ311 έχει για για voice και για data. (για data θα έχει σίγουρα). Εννοώ αυτό: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.909346 Γιατί δεν το αναφέρει πουθενά στα χαρακτηριστικά.

Καλημέρα. Τελικά πήρα το SAMSUNG GALAXY TAB 3 8.0 LTE T315 8'' 16GB 4G WI-FI GPS BT USB WHITE. Δύο μέρες το ψάχνω και δεν έχει κάνει το παραμικρό κόλλημα. Πέρασα ότι εφαρμογές χρησιμοποιούσα, κάπου στις 70 και ελάχιστες δεν δούλεψαν λόγω ανάλυσης οθόνης. Ως τηλέφωνο, λειτουργεί άψογα. Ως 4G δεν έχω κατεβάσει τίποτα για να δω πως ανταποκρίνεται. Η μπαταρία αρκούντως ικανοποιητική. Η οθόνη ευκρινής, αρκεί να μην είναι στο αυτόματο, γιατί είναι λίγο σκοτεινή. Κατά τα άλλα άψογο. Φοβερή φορητότητα, γρήγορο το gps, αλλά ως τηλέφωνο λόγω μεγέθους, θα πρέπει να χρησιμοποιείτε με ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Το tab είναι αγορασμένο από Πλαίσιο. Παίζω ένα παιχνίδι (jungle heat) με δύο διαφορετικά Google accounts και ενώ στο κινητό μου είμαι region GR στην ταμπλέτα με βάζει region US. πως αλλάζω Google play region στο Galaxy tab ?
Link to comment
Share on other sites

To εxω στα χερια μου.. Πολυ καλο. Ειναι το T310.. Δεν μπορώ να βρω Ελληνικά. Τι κάνω λάθος; Δεν πιστευω να θελει να περασω καμια Ευρωπαικη ρομ;

 

Φίλη μου έφερε το galaxy tab 8 (sm-t310) από Αμερική και δεν έχει ελληνικά σαν επιλογή.

 

Μπορούμε στο αμερικάνικο tablet (που έχει το T310UEUAMH2_T310XARAMH2_XAR.zip) να περάσουμε ευρωπαϊκό firmware (πχ το T310XWUAMG3_T310OXXAMF1_EUR.zip);

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου έφερε το galaxy tab 8 (sm-t310) από Αμερική και δεν έχει ελληνικά σαν επιλογή.

 

Μπορούμε στο αμερικάνικο tablet (που έχει το T310UEUAMH2_T310XARAMH2_XAR.zip) να περάσουμε ευρωπαϊκό firmware (πχ το T310XWUAMG3_T310OXXAMF1_EUR.zip);

 

Το εχω κάνει με το Odin.. Πέρασα την Ευρωπαϊκή χωρίς πρόβλημα. Κατι που δεν ήξερα ηταν οτι δεν διαγράφτηκε τίποτα απο το tablet. Όταν τελείωσε η διαδικασία, όλες οι εφαρμογές μου ηταν εκεί. Περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει με το Odin.. Πέρασα την Ευρωπαϊκή χωρίς πρόβλημα. Κατι που δεν ήξερα ηταν οτι δεν διαγράφτηκε τίποτα απο το tablet. Όταν τελείωσε η διαδικασία, όλες οι εφαρμογές μου ηταν εκεί. Περίεργο δεν είναι;

 

Πιθανον ειχες κανει backup στον λογαριασμο google η στον λογαριασμο samsung και μολις ξανασυνδεθηκες με το account επανηρθαν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει με το Odin.. Πέρασα την Ευρωπαϊκή χωρίς πρόβλημα. Κατι που δεν ήξερα ηταν οτι δεν διαγράφτηκε τίποτα απο το tablet. Όταν τελείωσε η διαδικασία, όλες οι εφαρμογές μου ηταν εκεί. Περίεργο δεν είναι;

 

Φιλε μου καλο ειναι να του κανεις και μια επαναφορα εργοστάσιακων ρυθμισεων(θα τις χασεις τις εφαρμογες σου) για να γινει καθαρη εγκατασταση.:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλο ειναι να του κανεις και μια επαναφορα εργοστάσιακων ρυθμισεων(θα τις χασεις τις εφαρμογες σου) για να γινει καθαρη εγκατασταση.:D

 

Εκανα επαναφορά μετα την εγκατάσταση. . Στην ουσία απ οτι κατάλαβα δεν διαγράφεται το λειτουργικό, απλός μπαίνουν ολα απο πάνω, κάτι σας επιδιόρθωση στα Windows

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά μετα την εγκατάσταση. . Στην ουσία απ οτι κατάλαβα δεν διαγράφεται το λειτουργικό, απλός μπαίνουν ολα απο πάνω, κάτι σας επιδιόρθωση στα Windows

 

Επειδή την έχω πατήσει κι εγώ έτσι ξαναπέρασα με Odin πάλι τη ρομ και μετά έκανα πάλι επαναφορά εργοστιακων ρυθμίσεων και έστρωσε :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή. Μπορώ να εμπιστευτώ τα ιντερνετομάγαζα από σκρουτζ για την αγορά του; Απ' ότι είδα ξεκινάει η τιμή του από 214€. Θα είναι στα ελληνικά η συσκευή;

 

Καλησπέρα. Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει η αγορά του απο σκρουτζ θέλω να ξέρω εάν θα έχει ελληνικά και κατά πόσο τα καταστήματα που το ξεκινάνε απο 211 ( 269 τα μεγάλα καταστήματα) είναι αξιόπιστα και δεν κρ'υβουν παγίδες

http://www.skroutz.gr/s/3576175/Samsung-Galaxy-Tab-3-8-0-Wi-Fi-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει η αγορά του απο σκρουτζ θέλω να ξέρω εάν θα έχει ελληνικά και κατά πόσο τα καταστήματα που το ξεκινάνε απο 211 ( 269 τα μεγάλα καταστήματα) είναι αξιόπιστα και δεν κρ'υβουν παγίδες

http://www.skroutz.gr/s/3576175/Samsung-Galaxy-Tab-3-8-0-Wi-Fi-16GB.html

 

Καλημερα. Εγω απο σκρουτζομαγαζο το πηρα εδω και 3 μηνες και δεν εχω αντιμετωπισει απολυτως κανενα προβλημα(εχω παρει το 3g). Ελληνικα εχει κανονικα.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησημποποιησει κάνεις το All share με smatr tv ?

Και αν ναι, βρήκε λύση με απευθείας subtitles download όπως κάνει o bs player ?

LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το 311 και το 315 εχουν και voice και data στο 3G, δηλαδη δουλευει κανονικα τηλεφωνο και μαλιστα 3G αφου εχει δυο καμερες,

χωρις να χρειαζεται καπιο Apps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σε όλα . Το 3.. Ναι ολο τον υπολογιστή μέσο της προ εγκαταστημενης εφαρμογης Samsung link

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βεβαίως. ...

 

Βαλε το ES File Explorer File Manager και καντο κολοτουμπες, κανει τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

 

Καλο......μου αρεσει

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...