Jump to content

Wind e-bill


dimitris74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον λογαριασμό που έχω στα χέρια μου και είναι να πληρώσω, τον βλέπω Online αλλα όχι τους προηγούμενους. Επίσης αυτός που είναι τώρα online δεν μου παρέχει καμιά πληροφορία εκτός αυτών που αναγράφονται και σε αυτόν του ταχυδρομείου.;)

ουσιαστικα το ιδιο πραγμα δειχνει αλλα σε αλλη μορφή.

απλα εχει καποιο μενου που μπορεις να σορταρεις κλησεις, αριθμους, κλπ για να δεις που μιλας περισσοτερο.

παλιοτερους δεν νομιζω οτι μπορείς να δεις. προφανως απο την στιγμη που εκανες την αιτηση και μετα θα εχεις ηλεκτρονικο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχα ρωτήσει στο cc και μου είχαν απαντήσει οτι θα μπορώ να βλέπω και παλιότερους (γι'αυτό είμαι σίγουρος)..αλλά τι να πω..ίσως και αυτός/η που το είπε να μην ήξερε. Το σημαντικό είναι οτι ακόμα δεν περιέχει πληροφορίες όσον αφορά τις κλήσεις μου, την διάρκεια τους κτλ...για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

με πήραν απο το cc και μου είπαν οτι ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά δεν γίνεται. Εεεε, πρέπει να πληρώσεις...τι σκ*τά υπηρεσία θα σου δώσουμε !

 

Θέλω...να ρίξω σφαλιάρες σε κάποιους !

Link to comment
Share on other sites

με πήραν απο το cc και μου είπαν οτι ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά δεν γίνεται. Εεεε, πρέπει να πληρώσεις...τι σκ*τά υπηρεσία θα σου δώσουμε !

 

Θέλω...να ρίξω σφαλιάρες σε κάποιους !

Βλακείες σου λένε, πήγαινε σε ένα Wind Store και κανε την αίτηση από εκεί, εγώ το είχα μονο ηλεκτρονικά αλλα τώρα το άλλαξα σε ηλεκτρονικό και έντυπο μαζί... :)

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω κάνει την αίτηση που σημειωτέον ο ένας υπάλληλος δεν ήξερε την σωστή διαδικασία..πήγα 2η και τώρα μου λέει ο τύπος απο το cc τηλεφωνικά οτι ΔΕΝ θα έχω ηλεκτρονική αναλυτική κατάσταση στο e-bill (όχι το Plus). Γι'αυτό είμαι ανύσηχος, γιατί δεν βλέπω τίποτα και στον τρέχοντα λογαριασμό που ήδη έχω πληρώσει και μου φαίνεται οτι μπορεί να έχει και δίκιο. Όμως εδώ όλοι μου λένε(τε) οτι δεν υσχίει κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω, θα πεταχτώ μια απ'αυτές τις μέρες να ρωτήσει μήπως έχει αλλάξει κάτιτις και δεν έχουν ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χωράνε σχόλια...Σήμερα έστειλα αυτό το email στην Wind...Κρίνετε μόνοι σας την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ που υπάρχει...

 

Καλησπέρα,

 

με το παρόν θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ έντονα για το επίπεδο εξυπηρέτησης πελατών και την τεχνητή ταλαιπωρία που υποβάλλετε τους πελάτες σας σε ενεργοποιήσεις νέων υπηρεσιών.

 

Ονομάζομαι ... και είμαι ο κάτοχος του αριθμού ..., που βρίσκεται στην WIND με πρόγραμμα συμβολαίου. Ατυχώς, μέσα στον Ιούλιο 2007 αποφάσισα ότι ήθελα να μεταβώ στο WIND Ebill, και να σταματήσω να λαμβάνω αναλυτικό λογαριασμό έντυπα.

 

Στις 12/07/2007 επισκέφθηκα το κατάστημα σας, που το διαχειρίζεται η SANTEL AE, επί της οδού Ηρ. Πολυτεχνείου 83 στον Πειραιά, και η εκεί υπάλληλος, που δεν γνώριζε πως να ενεργοποιήσει την υπηρεσία, συμβουλεύτηκε τηλεφωνικά κάποιον, και συμπλήρωσε ηλεκτρονικά κάποια αίτηση, αντίγραφο της οποίας έχω, υπογεγραμμένο κτλ. Με διαβεβαίωσαν τότε ότι θα λάμβανα τους κωδικούς μέσω SMS και στο email που είχα δηλώσει σε "λίγες ημέρες".

 

Οι μέρες πέρασαν, και σε κλήσεις μου στο 1260 όπου ρωτούσα τι συνέβη με την υπηρεσία, η απάντηση που έλαβα ήταν ότι "έγινε λάθος υποβολή του αιτήματος" και "θα πρέπει να ξανακάνω την αίτηση" επειδή τηλεφωνικά δεν μπορεί να γίνει τίποτα.

 

Στις 27/07/2007 λοιπόν, επισκέφθηκα το έτερο κατάστημα της περιοχής μου (το οποίο όπως έμαθα εκ των υστέρων ΕΠΙΣΗΣ διαχειρίζεται η SANTEL AE), επί της οδού Ηρ. Πολυτεχνείου 99 & Αφεντούλη 2, πάλι στον Πειραιά. Ο εκεί υπάλληλος συμπλήρωσε την σχετική αίτηση χειρόγραφα, εξ' ολοκλήρου, την οποία υπέγραψα αλλά δεν έχω λάβει αντιγραφό της, για να προχωρήσει εκ νέου η ενεργοποίηση του eBill. Ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι "εντός 2 ημερών η αίτηση θα είναι στα χέρια της WIND με εσωτερικό ταχυδρομείο, και στο τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχει διεκπεραιωθεί".

 

Πέρασαν και άλλες ημέρες, ενεργοποίηση δεν είδα. Εκνευρισμένος, επικοινώνησα εκ νέου με το 1260 στις 03/08/2007 οπότε και εξήγησα την κατάσταση σε κάποια ευγενική υπάλληλο σας. Αυτή μου είπε ότι "γίνονταν κινήσεις για να γίνει η ενεργοποίηση της υπηρεσίας από τα κεντρικά σε συνεργασία με το κατάστημα" και "ήταν σίγουρη ότι μέχρι την Δευτέρα, 06/08, η υπηρεσία μου θα ήταν ενεργή".

 

Φυσικά, ενεργοποίηση δεν έγινε. Επειδή εγώ είχα αιτηθεί την υπηρεσία με την λογική να ισχύσει από το παραστατικό του Αυγούστου, και η ημερομηνία έκδοσης παραστατικών μου είναι 8 κάθε μήνα, στις 07/08 επικοινώνησα πάλι τηλεφωνικά με το 1260. Κάποια κα. ... αυτή τη φορά μου είπε ότι θα ερευνούσε το ζήτημα, όπως και έκανε. Το βράδυ της ίδιας ημέρας με κάλεσε και με ενημέρωσε ότι "αν και αντίκειται στην συνήθη πρακτική, και οι πελάτες πρέπει να παίρνουν τηλέφωνο τα καταστήματα, επικοινώνησε εκείνη με το κατάστημα, το οποίο της είπε ότι εγώ δεν είχα υποβάλλει καμία αίτηση, και θα μπορούσα αν ήθελα να καλέσω το κατάστημα για να το διευθετήσω και εγώ, καθώς η ενεργοποίηση προυποθέτει να καταχωρηθώ στο "σύστημα" του καταστήματος".

 

Εγώ κάλεσα το επίμαχο κατάστημα που ισχυριζόταν ότι δεν είχε λάβει αίτηση μου (Ηρ. Πολυτεχνείου 99 & Αφεντούλη 2, Πειραιάς) και κράτησαν τα στοιχεία μου για να με καλέσουν για ενημέρωση, κάτι που δεν έγινε.

 

Η ημερομηνία της 08/08 πέρασε, και η υπηρεσία μου ακόμα δεν ήταν ενεργή. Σήμερα, στις 13/08/2007 επισκέφθηκα τα καταστήματα σας με την ακόλουθη σειρά, και έλαβα τις ακόλουθες απαντήσεις:

 

  • Ηρώων Πολυτεχνείου 24, Πειραιάς: "Δεν μπορώ να σας ενεργοποιήσω την υπηρεσία Ebill σήμερα, συγνώμη. Δεν έχω σύστημα. Περάστε από αύριο."
  • Ηρώων Πολυτεχνείου 83, Πειραιάς: Εξιστόρησα τι συνέβη με την αίτηση στις 12/07 που δεν έγινε, και όλα τα παραπάνω. Η υπάλληλος μου είπε ότι "επειδή χρειάζονται κάποιοι κωδικοί που δεν τους είχε εκείνη τη στιγμή, θα έπρεπε να με ειδοποιήσει και να περάσω από αύριο για την ενεργοποίηση". Δεν μπορούσε να γίνει τίποτα σήμερα.
  • Ηρώων Πολυτεχνείου 99 & Αφεντούλη 2, Πειραιάς: "Η κα. ... ενημερώθηκε, και έπρεπε να σας πει, ότι δεν μπορούμε να προωθήσουμε την αίτηση μέχρι να αρχειοθετηθεί η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ αίτηση που έχετε κάνει. Αυτό παίρνει 4-8 εργάσιμες." "Μα η πρώτη αίτηση ήταν στις 12/7, 21 εργάσιμες έχουν περάσει..." "Δεν το γνωρίζω εγώ αυτό. Η αίτηση σας είναι εδώ, (την είδα) και περιμένω κάποια ειδοποίηση για να την στείλω. Πιστεύω σε 1-2 ημέρες θα είναι ΟΚ. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι να λάβω την ειδοποίηση από το τμήμα συνεργατών."

Σας ερωτώ, σε αυτό το σημείο...Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία? Να πληρώσω courier για να το στείλετε σπίτι μου και να σας στείλει την αίτηση στα κεντρικά σας, μήπως? Είναι δυνατόν να υφίσταμαι τέτοια ταλαιπωρία, επειδή κάποια υπάλληλος κάποιου καταστήματος σας ήταν ΑΝΙΚΑΝΗ και σας έστειλε μια λάθος αίτηση? Έχετε την εντύπωση ότι είμαι αργόσχολος και μπορώ να επισκέπτομαι τα καταστήματα σας κατ' απαίτηση κάθε μέρα, ή να χάνω χρόνο από την εργασία μου για να διορθώνω τα δικά σας λάθη? Υποχρεώνομαι να καλώ, και να χρεώνομαι, το 1260 για να μου δίνει διαφορετικές απαντήσεις σε διαφορετικές ημέρες και τελικα να μην γίνεται τίποτα?

 

Με το παρόν, ζητώ να λάβω υπεύθυνη απάντηση εκ μέρους της εταιρίας σας, στα τηλέφωνα επικοινωνίας μου ... και ... όσον αφορά την παραπάνω κατάσταση. Επίσης, θεωρώ σκόπιμη την απονομή συμβολικής αποζημίωσης ύψους τουλάχιστον ίσου με την τιμολόγηση των κλήσεων στο 1260, εφόσον για ένα απλό ζήτημα χρειάζεται απ' ότι φαίνεται διαδικασία που κρατάει μήνες επί μηνών.

 

Θα αναμείνω την απάντηση σας το συντομότερο δυνατόν.

 

Με τιμή,

 

Ιωάννης Μ

 

Πειραιάς

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές η Wind είναι τόσο, μα τόσο... ΟΤΕ. :down:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι ο μόνος.. τα ίδια κι εδώ μόνο που σταμάτησα την πρώτη φορά.. η αίτηση μου έγινε 11/7 και ακόμα τίποτα φυσικά..

 

εσύ βλέπω duracel.. και συνεχίζεις.. καλά κουράγια!

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν ομως,ετσι οπως προνοησες και εσβησες το ονομα σου,να εκανες και το ιδιο για την agent του 1260 που μιλησατε.
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν ομως,ετσι οπως προνοησες και εσβησες το ονομα σου,να εκανες και το ιδιο για την agent του 1260 που μιλησατε.

 

Συγνώμη, έχεις δίκιο, εκ παραδρομής δεν το έσβησα. Τώρα βρίσκεται στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας :)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωράνε σχόλια...Σήμερα έστειλα αυτό το email στην Wind...Κρίνετε μόνοι σας την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ που υπάρχει...

 

Ο υπέροχος κόσμος του Franchise! Απορώ πάντως που δεν γίνεται να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία τηλεφωνικά (άντε, και μ'ένα φαξ) και πρέπει να είσαι έρμαιο σε κάθε σχετικό ή άσχετο υπάλληλο...:mad:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ταλαιπωρία τράβηξα και εγώ. 2 φορές τουλάχιστον στο κατάστημα που έκανα την αίτηση και 2-3 φορές τηλεφωνικά στο 1260. Και να σε ενημερώσω οτι ΔΕΝ λαμβάνω εγώ προσωπικά, αναλυτικό λογαριασμό ηλεκτρονικά. Το γιατί, είναι άλλη ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να λυθούν όλων τα προβλήματα για αυτή την υπηρεσία: Να καλέσετε το τηλ.κεντρο της Wind(2106158000) και να ζητήσετε να σας συνδέσουν με το τμήμα εξυπηρέτησης. εκεί να ρωτήσετε το τηλ.fax που έχουν για να λαμβάνουν αιτήματα(νομίζω 2105100100 ή 101). Να φτιάξετε μια αίτηση στο pc που να αναφέρετε την υπηρεσία που θέλετε να ενεργοποιήσετε μαζί με τα απαραίτητα στοιχεία σας(τηλ.αριθμός, ΑΦΜ,) και να την υπογράψετε.Στέλνετε μαζί και φωτοτυπία ταυτότητας στο τηλ.fax και να είστε σίγουροι ότι η (οποιαδήποτε) υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί το πολύ σε μία εργάσιμη ημέρα. Για ξεφύγετε από την ανικανότητα πολλών υπαλλήλων σε καταστήματα Wind... :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να λυθούν όλων τα προβλήματα για αυτή την υπηρεσία: Να καλέσετε το τηλ.κεντρο της Wind(2106158000) και να ζητήσετε να σας συνδέσουν με το τμήμα εξυπηρέτησης. εκεί να ρωτήσετε το τηλ.fax που έχουν για να λαμβάνουν αιτήματα(νομίζω 2105100100 ή 101). Να φτιάξετε μια αίτηση στο pc που να αναφέρετε την υπηρεσία που θέλετε να ενεργοποιήσετε μαζί με τα απαραίτητα στοιχεία σας(τηλ.αριθμός, ΑΦΜ,) και να την υπογράψετε.Στέλνετε μαζί και φωτοτυπία ταυτότητας στο τηλ.fax και να είστε σίγουροι ότι η (οποιαδήποτε) υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί το πολύ σε μία εργάσιμη ημέρα. Για ξεφύγετε από την ανικανότητα πολλών υπαλλήλων σε καταστήματα Wind... :cool:

 

 

 

Εχεις δίκιο πάνω σε αυτό αλλά από την άλλη πρέπει και η Wind να πάρει ένα μήνυμα για την κακή εξυπηρέτηση στα καταστήματα. :mad:Επίσης δεν κατάλαβα, γιατι το 2106158000 και να μας συνδέσουν με το cc και όχι κατευθείαν το cc στο 1260?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα μου λύσουν και το πρόβλημα της ΜΗ παραλαβής ηλεκτρονικής αναλυτικής κατάστασης κλήσεων ή και εκεί θα μου πουν να πάω στο e-bill plus ; :mad::blink:
Link to comment
Share on other sites

Θα μου λύσουν και το πρόβλημα της ΜΗ παραλαβής ηλεκτρονικής αναλυτικής κατάστασης κλήσεων ή και εκεί θα μου πουν να πάω στο e-bill plus ; :mad::blink:

 

σε 2 συμβόλαια, ένα δικό μου και ένα της αδερφής μου ΜΟΝΟ ΟΠΩΣ το περιέγραψα πήραν σίγουρα την υπηρεσία, χωρίς να μπλέξουν με "άλλες" βλακείες... Γιατί κι εγώ τα ίδια με εσένα πάνω κάτω τράβηξα.:mad: Αλλά ΕΜΑΘΑ.....:cool:

προς bored1: απλά επειδή το 1260 ΑΡΓΕΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥ.... σε τελική ανάλυση μόνο το νούμερο του FAX να ξέρετε και όλα θα γίνουν ρολόι. Απλά δεν το θυμάμαι αν είναι 2105100100 ή 2105100101...:worry: Ο φίλος ο billakos που δουλεύει θα ξέρει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

σε 2 συμβόλαια, ένα δικό μου και ένα της αδερφής μου ΜΟΝΟ ΟΠΩΣ το περιέγραψα πήραν σίγουρα την υπηρεσία, χωρίς να μπλέξουν με "άλλες" βλακείες... Γιατί κι εγώ τα ίδια με εσένα πάνω κάτω τράβηξα.:mad: Αλλά ΕΜΑΘΑ.....:cool:

προς bored1: απλά επειδή το 1260 ΑΡΓΕΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥ.... σε τελική ανάλυση μόνο το νούμερο του FAX να ξέρετε και όλα θα γίνουν ρολόι. Απλά δεν το θυμάμαι αν είναι 2105100100 ή 2105100101...:worry: Ο φίλος ο billakos που δουλεύει θα ξέρει περισσότερα.

το φαξ εξυπηρετησης πελατων ειναι 2105100001-2-3 :)

 

Λοιπον μια και αναφερετε προβληματα,θα αναφερω ενα πολυ καλο bug της υπηρεσιας E-bill με Wind Max.

Kανοντας την κυριακη μια παραγγελια avantage 6000ποντων αφου μου ηρθε ο ηλεκτρονικος μου λογαριασμος και μου ελεγε οτι εχω καπου στους 6500ποντους..την δευτερα το πρωι με καλει το τμημα avantage και εδω να πω ενα μεγαλο μπραβο γιατι ειδαν μια παραγγελια (αυτη που ανεφερα πιο πανω) οτι δεν ολοκληρωθηκε και ειναι φυσικο και επομενο αφου το συμβολαιο το εχω παρα πολυ λιγο διαστημα να ΜΗΝ εχω τοσους ποντους.

σε μια μικρη κουβεντα που ειχα με την υπαλληλο της εξηγησα πως πρεπει να διορθωσουν αυτο το bug (εκει απηηδησε η κοπελα).

Και θελω να πω οτι οσοι εχετε wind max με E-bill μη παραξενευτειτε απο τους πολλους ποντους! διοτι το συστημα καταμετρει αφενως τους ποντους, 1ποντος=1ευρω(υπενθυμιζω) και αφετερου στην διαδικασια πιστωσης (οπως εχει το προγραμμα max)δεν αφαιρουνται.με αποτελεσμα στον συνδρομητη να φανει οτι ολα αυτα προστηθονται και να προβει σε διαδικασια παραγγελιας που 99,9% θα ειναι ανεπιτυχης.

Υγ. Δεν ξερω στην αναλυση που θα μου ερθει στο σπιτι αν φανουν κι εκει οι ποντοι,θα σας ενημερωσω αφου το παραλαβω.

edit: και στο χαρτι που αποστελλετε στο σπιτι αναγραφει τους ποντους αυτους.

 

Πως φαινεται οτι γυρισα απο διακοπες ε?:lol::D

 

Δεν χωράνε σχόλια...Σήμερα έστειλα αυτό το email στην Wind...Κρίνετε μόνοι σας την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ που υπάρχει...

οπως καταλαβαινεις φιλε μου η διαδικασια αυτη ειναι καθαρη μεσω καταστηματων το τμημα που αναλαμβανει τις αιτησεις αυτες μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι ειναι expert και θελουν να βοηθησουν στην εξυπηρετηση των πελατων.

πολυ απλα ετυχε να πεσεις σε καποιους υπαλληλους οι οποιοι λογικα δεν μπηκαν στην διαδικασια να μαθουν ενα πραγμα ακομη...το οποιο ειναι γελοιο σαν διαδικασια και το οποιο κι εγω κατακρινω.

ειναι καλο ομως αυτο να τα βλεπει η Wind και να παιρνει κεφαλακια σιγα σιγα γιατι ερχονται και τα δυσκολα!

θα περιμενουμε την απαντηση της εταιριας πλεον:)

 

sorry για τα 2 συνεχομενα ποστ μου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το φαξ εξυπηρετησης πελατων ειναι 2105100001-2-3 :)

 

Λοιπον μια και αναφερετε προβληματα,θα αναφερω ενα πολυ καλο bug της υπηρεσιας E-bill με Wind Max.

Kανοντας την κυριακη μια παραγγελια avantage 6000ποντων αφου μου ηρθε ο ηλεκτρονικος μου λογαριασμος και μου ελεγε οτι εχω καπου στους 6500ποντους..την δευτερα το πρωι με καλει το τμημα avantage και εδω να πω ενα μεγαλο μπραβο γιατι ειδαν μια παραγγελια (αυτη που ανεφερα πιο πανω) οτι δεν ολοκληρωθηκε και ειναι φυσικο και επομενο αφου το συμβολαιο το εχω παρα πολυ λιγο διαστημα να ΜΗΝ εχω τοσους ποντους.

σε μια μικρη κουβεντα που ειχα με την υπαλληλο της εξηγησα πως πρεπει να διορθωσουν αυτο το bug (εκει απηηδησε η κοπελα).

Και θελω να πω οτι οσοι εχετε wind max με E-bill μη παραξενευτειτε απο τους πολλους ποντους! διοτι το συστημα καταμετρει αφενως τους ποντους, 1ποντος=1ευρω(υπενθυμιζω) και αφετερου στην διαδικασια πιστωσης (οπως εχει το προγραμμα max)δεν αφαιρουνται.με αποτελεσμα στον συνδρομητη να φανει οτι ολα αυτα προστηθονται και να προβει σε διαδικασια παραγγελιας που 99,9% θα ειναι ανεπιτυχης.

Υγ. Δεν ξερω στην αναλυση που θα μου ερθει στο σπιτι αν φανουν κι εκει οι ποντοι,θα σας ενημερωσω αφου το παραλαβω.

 

Πως φαινεται οτι γυρισα απο διακοπες ε?:lol::D

 

 

οπως καταλαβαινεις φιλε μου η διαδικασια αυτη ειναι καθαρη μεσω καταστηματων το τμημα που αναλαμβανει τις αιτησεις αυτες μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι ειναι expert και θελουν να βοηθησουν στην εξυπηρετηση των πελατων.

πολυ απλα ετυχε να πεσεις σε καποιους υπαλληλους οι οποιοι λογικα δεν μπηκαν στην διαδικασια να μαθουν ενα πραγμα ακομη...το οποιο ειναι γελοιο σαν διαδικασια και το οποιο κι εγω κατακρινω.

ειναι καλο ομως αυτο να τα βλεπει η Wind και να παιρνει κεφαλακια σιγα σιγα γιατι ερχονται και τα δυσκολα!

θα περιμενουμε την απαντηση της εταιριας πλεον:)

 

sorry για τα 2 συνεχομενα ποστ μου.

 

Οπότε καλούμε το 1211 και μαθαίνουμε στα σίγουρα τους πόντους μας.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με ένα ΦΑΞάκι στο 2105100001-2-3 ενεργοποιώ το e-billing χωρίς να... κουράσω τους υπαλλήλους των καταστημάτων;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απ οσο ξερω. οχι. πρεπει να ειναι σε ειδικη αιτηση, και να εχει πιστοποιηθει για λογους ασφαλειας απο το καταστημα οτι το ζητας εσυ ο ιδιος. Με φαξ ο οποιοσδηποτε το στελνει, και μετα βλεπει τους λογαριασμους σου.
Link to comment
Share on other sites

απ οσο ξερω. οχι. πρεπει να ειναι σε ειδικη αιτηση, και να εχει πιστοποιηθει για λογους ασφαλειας απο το καταστημα οτι το ζητας εσυ ο ιδιος. Με φαξ ο οποιοσδηποτε το στελνει, και μετα βλεπει τους λογαριασμους σου.

Μην ξεχνάς ότι οι κωδικοί λαμβάνονται με SMS στο κινητό.

Εκτός αυτού, αν τους στείλεις και φωτοτυπία ταυτότητας είναι καλυμμένοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ξερω, δεν ειναι ομως απαραιτητο ο τελικος χρηστης του τηλεφωνου να ειναι και ο κατοχος της γραμμης!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως, σε 2 πανομοιώτυπες καταστάσεις ό,τι έστειλα με fax, το έκαναν. Αρκεί να συνοδεύεται από φωτοτυπία ταυτότητας. Για αυτό και το δημοσιεύω εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι πάντως να στέλνετε και μια διαμαρτυρία στα κεντρικά, μήπως και κάποτε αποφασίσουν να ασχοληθούν με κάποιους άσχετους υπαλλήλους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...