Jump to content

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας τραγουδιστής;


louwtak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LOL...

Whatever you say, mate.

Αν ο Γονίδης είναι το καλύτερο που έχει να επιδείξει η ελληνική μουσική (δηλαδή, τραγούδια του στυλ "έχω πετάξει μαζί σου" του εν λόγω "καλλιτέχνη"¨) τότε μακάρι να μην αποκτήσω ΠΟΤΕ, αλλά ΠΟΤΕ ιδέα για την ελληνική μουσική

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

einai enas apo tous kaliterous tragoudistes stin elliniki mousiki....tora problima sou ama dn sou aresoune ta tragoudia tou..akou esy James Hetfield kai min asxoliese me tin elliniki mousiki.
Link to comment
Share on other sites

LOL...

Whatever you say, mate.

Αν ο Γονίδης είναι το καλύτερο που έχει να επιδείξει η ελληνική μουσική (δηλαδή, τραγούδια του στυλ "έχω πετάξει μαζί σου" του εν λόγω "καλλιτέχνη"¨) τότε μακάρι να μην αποκτήσω ΠΟΤΕ, αλλά ΠΟΤΕ ιδέα για την ελληνική μουσική

 

:lol:

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ακούω κανέναν απ'τους δυο για να μάθετε
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

χανεις που δεν ακους hetfield...:respect: ειδικα απο τη δεκαετια του 90 και μετα που οριμασε η φωνη του...ειναι ολα τα λεφτα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο έλληνες θα έλεγα τον Βασιλη καζουλή αρχικά και μετα τον Αναστόπουλο απο τα Διάφανα κρύνα , τον Πλιάτσικα και τον Παύλο Παυλίδη απο τα αγαπημένα Ξύλινα Σπαθιά

απο τον έντεχνο χόρο θα ξεχωρίσω την Ελευθερια Αρβανιτάκη *:love:

 

απο ξένους :

 

Dolores O’Riordan (Cranberries & πλεον σολο )

Brian Molko απο τους placebo

Mano Chao

Anthony Kiedis (R H C P ):

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

χανεις που δεν ακους hetfield...:respect: ειδικα απο τη δεκαετια του 90 και μετα που οριμασε η φωνη του...ειναι ολα τα λεφτα!

 

πλακα κανεις? απο το 93-94 κ μετα η φωνη του πηρε την κατηφορα. Δε λεω γουσταρω με χιλια αλλα τα παλια φωνιτικα (μεχρι και το 93) τα σπαγανε

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

file o gonidis stin ellada einai o poio epitiximenos tragoudistis.tora gia ton James Hetfield atoma pou dn tous aresei i kseni mousiki logiko einai na min ton kseroune opos kai ego.apo kseni mousiki akouo black sabbath kai nirvana.

 

Χαχαχαχα ο Γονίδης???????? Τι άλλο θα διαβάσω! Εκτός από την ανύπαρκτη ποιότητα μουσικής και τον μηδενικό στίχο, ο άνθρωπος δεν έχει φωνή. Σαν να ψέλνει τραγουδάει! Απλά έχει καλά γυρίσματα...κατά τ' άλλα κλαψουρίζει. :wacko: :wacko:

 

Y.Γ. Και για να σε προλάβω ακόυω αρκετά ελληνική μουσική και όχι μόνο ροκ. Και τον Ρέμο γουστάρω και τον Τερζή..αλλά ΓΟΝΙΔΗΗΗΗΗ?!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να υποστηρίξω κανέναν και να αναλωθούμε στο "όχι αυτός είναι καλύτερος" - "τι λες ρε! αυτός έχει φωνάρα!". Απλά Crazy να σου πω πως κάθε τραγουδιστής ακολουθάει ένα τρόπο ζωής. Έτσι; Αυτός ο τρόπος ζωής έχει και κάποια επακόλουθα... Αν όχι τώρα τα βλέπεις με το πέρασμα του χρόνου.

 

Το αποκλείω κατηγορηματικά να μην έχεις τραγουδήσει τραγούδι του Γονίδη από άλλο τραγουδιστή. :p

Και επίσης ο Γονίδης έχει γράψει ωραία κομμάτια και για τον Τερζή.

Οπότε όπως καταλαβαίνεις έρχεσαι σε αντίθεση. :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ο Γονίδης???????? Τι άλλο θα διαβάσω! Εκτός από την ανύπαρκτη ποιότητα μουσικής και τον μηδενικό στίχο, ο άνθρωπος δεν έχει φωνή. Σαν να ψέλνει τραγουδάει! Απλά έχει καλά γυρίσματα...κατά τ' άλλα κλαψουρίζει. :wacko: :wacko:

 

Y.Γ. Και για να σε προλάβω ακόυω αρκετά ελληνική μουσική και όχι μόνο ροκ. Και τον Ρέμο γουστάρω και τον Τερζή..αλλά ΓΟΝΙΔΗΗΗΗΗ?!!!

 

se eipa ego na akous ton gonidi?pote min soseis kai ton akouseis ama dn sou aresei.diko sou prowlima 8es na akous remo?akouseton.

Link to comment
Share on other sites

"Δεν μ'αρεσει η ξενη μουσικη" ειναι δικαιολογια.

"Δεν ξερω αγγλικα" ειναι ποιο ειλικρινες...

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

"Δεν μ'αρεσει η ξενη μουσικη" ειναι δικαιολογια.

"Δεν ξερω αγγλικα" ειναι ποιο ειλικρινες...

 

Ο άλλος δηλαδή που έχει 2 proficiency και δεν ακούει ξένη μουσική δεν ξέρει Αγγλικά :rolleyes:

 

Και να σου πω κάτι φίλε,άκου ότι θες και άσε τους άλλους να κάνουν το ίδιο.

Ο καθένας με τα βίτσια του.

Link to comment
Share on other sites

eno esy ksereis agglika

 

μη το παιρνεις προσωπικα.:( δε λεω οτι ειναι απολυτο. αλλα 8/10 φορες αυτο ισχυει...

 

ο ελληνικος στιχος ειναι πολυ φτωχος και ευκολοχωνευτος (μουσικα παντα).

οταν ο αλλος δεν γνωριζει αγγλικα, δεν ασχολειται πιο βαθια με τον ξενο στιχο. Μενει απλα στον ηχο/ρυθμο ή δεν ασχολειται καθολου

__________________

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

μη το παιρνεις προσωπικα.:( δε λεω οτι ειναι απολυτο. αλλα 8/10 φορες αυτο ισχυει...

 

ο ελληνικος στιχος ειναι πολυ φτωχος και ευκολοχωνευτος (μουσικα παντα).

οταν ο αλλος δεν γνωριζει αγγλικα, δεν ασχολειται πιο βαθια με τον ξενο στιχο. Μενει απλα στον ηχο/ρυθμο ή δεν ασχολειται καθολου

__________________

 

Φίλε μου ο Ελληνικός στίχος δεν είναι φτωχός!

Εξαρτάται πρωτίστως από το είδος που θα ακούσεις αν θα είναι ευκολοχώνευτος ή όχι... :p :lol: ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να υποστηρίξω κανέναν και να αναλωθούμε στο "όχι αυτός είναι καλύτερος" - "τι λες ρε! αυτός έχει φωνάρα!". Απλά Crazy να σου πω πως κάθε τραγουδιστής ακολουθάει ένα τρόπο ζωής. Έτσι; Αυτός ο τρόπος ζωής έχει και κάποια επακόλουθα... Αν όχι τώρα τα βλέπεις με το πέρασμα του χρόνου.

 

Το αποκλείω κατηγορηματικά να μην έχεις τραγουδήσει τραγούδι του Γονίδη από άλλο τραγουδιστή. :p

Και επίσης ο Γονίδης έχει γράψει ωραία κομμάτια και για τον Τερζή.

Οπότε όπως καταλαβαίνεις έρχεσαι σε αντίθεση. :p

 

Δεν έρχομαι σε αντίθεση, γιατί είπα πως δε μου αρέσει κυρίως ως τραγουδιστής, όχι ως συνθέτης. ;)

 

Αλλά και πάλι, κομμάτια τύπου ''έχω πετάξει μαζί σου'' μου γυρίζουν τ' άντερα! :wacko:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι, κομμάτια τύπου ''έχω πετάξει μαζί σου'' μου γυρίζουν τ' άντερα! :wacko:

 

Πες τα ρε χρυσόστομο τρελοκόριτσο :p!

 

Και κάτι ακόμα: Φτωχός δεν είναι ο ελληνικός στίχος, φτωχοί είναι (στο 95% των περιπτώσεων) αυτοί που τον τραγουδάνε.

 

@ giorgos_dinamik: Για δες το λίγο αλλιώς το θέμα, Γιώργο. Όπως εσύ γουστάρεις να ακούς Γονίδη, έτσι και εμείς δε γουστάρουμε να τον βλέπουμε. Εσύ τι κόλλημα έχεις με αυτό; Σου αρέσει, δε μας αρέσει τέλος! Δεν υπάρχει λόγος να αρχίζεις τα "μη σώσεις" και τα "ενώ εσύ ξέρεις αγγλικά" (ειδικά από τη στιγμή που δεν ξέρεις τον άλλον). Και στο φινάλε, ξέρει δεν ξέρει ο άλλος αγγλικά μπορεί να του αρέσει ο ρυθμός, η μουσική και η φωνή. Δεν χρειάζεται πάντα να ξέρεις κάθε στίχο για να σ'αρέσει ένα κομμάτι. Απλά δέξου την άποψη πως δεν τρελαίνονται όλοι για κλαρίνα. Έλεος πια. Τόσο δύσκολο είναι να δεχτούμε μια άλλη άποψη; :wacko::wacko:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

anarotieme gt exete sindiasei tin elliniki mousiki me an8ropous pou prospa8oun na tin kseftilisoun oso de paei allo.. nomizo pos to elliniko rock pou monopolouse to '90 k oxi adika apeti sevasmo ap'olous mas.

 

Ronnie James Dio

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

1.Εχω proficiency αλλα δεν μου αρεσει η ξενη μουσικη γιατι δεν μπορω να απομνημονευσω τα λογια το ιδιο ευκολα με την ελληνικη...

2.Αγαπημενος ο Πλουταρχος που απο 16 Αυγουστου θα τραγουδαει στην πολη μου..!

3.Τελευταια κολλημα με Βερτη

Link to comment
Share on other sites

anarotieme gt exete sindiasei tin elliniki mousiki me an8ropous pou prospa8oun na tin kseftilisoun oso de paei allo.. nomizo pos to elliniko rock pou monopolouse to '90 k oxi adika apeti sevasmo ap'olous mas.

 

Ronnie James Dio

 

Άψογος. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...