Jump to content

Δεν έχω ήχο


pand
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρέ παιδιά λίγη βοήθεια σήμερα πήρα καινούργιο υπολογιστή,τον σύνδεσα κανονικά αλλά δεν έχω ήχο!τα ηχεία τα δοκίμασα κ δουλέυουν οκ όπως επίσης κ ο υπολογιστής δεν μου βγάζει κανά πρόβλημα!έχετε τίποτα κατά νού γιατί είναι πακέτο να τρέχω άυριο στο πλαίσιο!(αν δεν είναι κάτι σοβαρό φυσικά!)Α και όταν τον ανοίγω στην αρχή στην μάυρη οθόνη μου βγάζει ένα no signal σε ένα μάυρο πλαίσιο!τί είναι αυτο;ευχαριστω για την οποια βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

βρέ παιδιά λίγη βοήθεια σήμερα πήρα καινούργιο υπολογιστή,τον σύνδεσα κανονικά αλλά δεν έχω ήχο!τα ηχεία τα δοκίμασα κ δουλέυουν οκ όπως επίσης κ ο υπολογιστής δεν μου βγάζει κανά πρόβλημα!έχετε τίποτα κατά νού γιατί είναι πακέτο να τρέχω άυριο στο πλαίσιο!(αν δεν είναι κάτι σοβαρό φυσικά!)Α και όταν τον ανοίγω στην αρχή στην μάυρη οθόνη μου βγάζει ένα no signal σε ένα μάυρο πλαίσιο!τί είναι αυτο;ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

 

Αν εχεις onboard καρτα ηχου, δες απο το bios αν ειναι ενεργοποιημενη (ειναι απο default βεβαια αλλα ριξε μια ματια). Αν εχεις ξεχωριστη καρτα, δες αν την αναγνωρισαν τα Windows και περνα τους οδηγους. Και βεβαιωσου οτι το βυσμα του ηχειου ειναι στην κανονικη θεση. Μου φαινεται ειναι το πρασινο.

Link to comment
Share on other sites

βρέ παιδιά λίγη βοήθεια σήμερα πήρα καινούργιο υπολογιστή,τον σύνδεσα κανονικά αλλά δεν έχω ήχο!τα ηχεία τα δοκίμασα κ δουλέυουν οκ όπως επίσης κ ο υπολογιστής δεν μου βγάζει κανά πρόβλημα!έχετε τίποτα κατά νού γιατί είναι πακέτο να τρέχω άυριο στο πλαίσιο!(αν δεν είναι κάτι σοβαρό φυσικά!)Α και όταν τον ανοίγω στην αρχή στην μάυρη οθόνη μου βγάζει ένα no signal σε ένα μάυρο πλαίσιο!τί είναι αυτο;ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό.

Αν κοιτάξεις δεξιά εκεί που είναι η ώρα θα πρέπει να έχει ένα σύμβολο που είναι για τον ήχο, ανοιξέτο και δες αν είναι τίποτα μαρκαρισμένο στο Σίγαση.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

όλα τα έχω κοιτάξει ρέ γαμώτο αλλά τίποτα!και στο πράσινο είναι και η καρτα είναι ενεργοποιημένη και οι drivers οκ!Δεν ξέρω τι να πώ!Σ'ευχαριστώ παντως!Ουτε η σίγαση πρώτα αυτό κοίταξα
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ξεχωριστη καρτα, κοιταξε η onboard να ειναι απενεργοποιημενη γιατι θα κανουν conflict μεταξυ τους. Δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο πίνακα ελέγχου και μπες μέσα στο εικονίδιο που είναι για τους ήχους και συσκευές αναπαραγωγής και κοίταξε αν είναι επιλεγμένη η κάρτα σου και δες εκεί μήπως είναι κάποιο πλαίσιο μαρκαρισμένο και κόβει τον ήχο.

 

Αν όλα είναι εντάξει εκεί, αν η κάρτα ήχου που έχεις περιλαμβάνει και κάποιο συνοδευτικό πρόγραμμα κοίταξε και εκεί μήπως είναι κάποια εντολή μαρκαρισμένη και κόβει τον ήχο.

Αν τα ηχεία που έχεις είναι τα απλά 2 δηλαδή κοίταξε και στης επιλογές να είναι το ίδιο.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω ξεχωριστή κάρτα!δεν ξέρω τα έχω κοιτάξει όλα αλλά τίποτα,πρώτη μέρα στα χέρια μου και πρόβλημα!Έχω ξενερώσει πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Αν η καρτα σου δεν ειναι onboard ανοιξε τo PC και βγαλε την καρτα και ξαναβαλτην μηπως δεν κανει καλη επαφη!

Εαν δεν δουλεψει παλι κανε επανεγκατασταση τους drivers!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.τελικα πήγα στο πλαίσιο σήμερα κ ήταν αυτό που λέει ο liri22 δεν έκανε καλή επαφή!Τσάμπα έτρεχα περιστέρι!Ευχαριστώ και πάλι όλους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...