Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει πιθανοτητα να σου κρασαρι την εσωτερικη μνημη και μετα να μην μπορεις να επιστρεψεις σε Limo.

 

ααα ενταξει τοτε ετσι κι αλλιος δεν θελω να ξανα επιστρεψω σε limo οποτε μπορεις να μου πεις ποιο ταρ να βαλω και τι αλο χρειαζεται?:) αν δεν σου ειναι κοπος να μου στηλης σε λινκ ποιο ταρ να κατεβασω και οτι αλο χρειαστει λινκ

 

ααα ενταξει τοτε ετσι κι αλλιος δεν θελω να ξανα επιστρεψω σε limo οποτε μπορεις να μου πεις ποιο ταρ να βαλω και τι αλο χρειαζεται?:)

 

αν δεν σου ειναι κοπος να μου στηλης σε λινκ ποιο ταρ να κατεβασω και οτι αλο χρειαστει λινκ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν δεν σου ειναι κοπος να μου στηλης σε λινκ ποιο ταρ να κατεβασω και οτι αλο χρειαστει λινκ

 

Οριστε το link : http://www.multiupload.com/VMV2DX3VDD .Απλα κανεις boot το tar με το odin.Μετα απο αυτο δεν μπορεις να επιστρεψεις πλεον σε limo.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το link : http://www.multiupload.com/VMV2DX3VDD .Απλα κανεις boot το tar με το odin.Μετα απο αυτο δεν μπορεις να επιστρεψεις πλεον σε limo.

 

panakart δεν μου πετυχε αυτο το ταρ που μου εδωσες το δοκιμασα πρωτα ενεργοποιησα την εσωτερικη μνημη δηλαδη στο emulator εγραψα enable_emmc

την δεχτηκε την εντολη και μου ειπε να κανω reboot το εκανα οταν το ανοιξα το κινητο το εκλεισα και περασα το ταρ που μου εδωσες και οταν τελειωσε η εγκατασταση παγωσε στα αρχικες εντολες που εχει στην εκκινηση.. εχεις καμια ιδεα για το τι φταιει? η να προτινης να κανω κατι?

Edited by g_i_w_r_g_o_s
Link to comment
Share on other sites

για να περάσουμε το android πρέπει να έχουμε εγκαταστήσει και το pc studio για να έχει drivers του κινητού ή όχι; αν ναι που μπορώ να το κατεβάσω; πως μπορώ να κάνω backup τις επαφές που έχω σε limo; για να κάνω το overclocking στα 800 MHz πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν ή αφού εγκαταστήσω το νέο λειτουργικό; και τέλος θα μπορέσω να το κάνω (την αναβάθμιση) με windows 7 ή ΧΡ; ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εβαλα τα android με καρτα αλλα θελω να το γυρισω οπως ηταν στην αρχη μπορει να μου πει καποιος τι να κανω??? ευχαριστω

 

 

αν θελει καποιος ας απαντησει και σε μας ρε παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εβαλα τα android με καρτα αλλα θελω να το γυρισω οπως ηταν στην αρχη μπορει να μου πει καποιος τι να κανω??? ευχαριστω

 

 

αν θελει καποιος ας απαντησει και σε μας ρε παιδια!!!!

 

Σβησε ολα τα partitions απο την καρτα μνημης και κανε ενα μονο fat32 για να γινει οπως ηταν πριν.Και απλα κανε boot με το odin το αρχεια tar της limo rom.

 

Ξέρει κανένας πως βγαίνει το 3g απο το android???Δεν το βρίσκω.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σβησε ολα τα partitions απο την καρτα μνημης και κανε ενα μονο fat32 για να γινει οπως ηταν πριν.Και απλα κανε boot με το odin το αρχεια tar της limo rom.

 

Ξέρει κανένας πως βγαίνει το 3g απο το android???Δεν το βρίσκω.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Ενας τροπος ειναι να προσθεσειις το widget power control και απο εκει να του τσεκαρεις την επιλογη 3g/2g για να το ενεργοποιεις και να το απενεργοποιεις οποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

RE pedia perasa androind pos mporw na ksanaperaso linux ???? mporite na me help

kai me ton androind den mou doulevei i sim !!! :/

 

Από Ομάδα Διαχείρισης:

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με greeklish καθώς απαγορεύεται από τον Κανονισμό του Forum.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Ενας τροπος ειναι να προσθεσειις το widget power control και απο εκει να του τσεκαρεις την επιλογη 3g/2g για να το ενεργοποιεις και να το απενεργοποιεις οποτε θες.

 

Ωραία ευχαριστώ !!!! Μηπως ξέρεις γιατί μου βγάζει πάνω στην μπάρα κατεστραμένη καρτα SD?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ !!!! Μηπως ξέρεις γιατί μου βγάζει πάνω στην μπάρα κατεστραμένη καρτα SD?

 

Γιατι ειναι κατεστραμενη η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου σου.Δεν υπαρχει καποιο προβλημα αγνοησετο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι κατεστραμενη η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου σου.Δεν υπαρχει καποιο προβλημα αγνοησετο.

 

Πως καταστράφηκε η εσωτερική μνήμη αφού δεν την πείραξα? Δεν έδωσα καμια εντολή για την ενεργοποίηση της (αν και το σκέφτηκα).

Και κάτι αλλο μην βάλει κανένας android σε 2gb κάρτα θα του κολλάει και δεν θα έχει χώρο για τίποτα.Ζορίζεται πολύ το κιν. Τουλάχιστον αυτό έχω πάθει εγώ !!!

 

Panakart τι μου προτείνεις να βάλω 8gb η 16gb και με την μπαταρία τι να κάνω? το φορτίζω ολη μέρα.Δοκίμασα διάφορα προγράμματα για την μπαταρία αλλα δεν κάνουν τίποτα!!!! Δώσε τα φώτα σου γιατί έχουμε μπλέξει!!!! :wacko:

 

RE pedia perasa androind pos mporw na ksanaperaso linux ???? mporite na me help

kai me ton androind den mou doulevei i sim !!! :/

 

Βγάλε το pin και θα στην αναγνωρίσει την SIM.

Αν θες να ξαναγυρίσεις σε LINUX κοίτα προιγούμενες σελίδες λένε το πώς!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Πως καταστράφηκε η εσωτερική μνήμη αφού δεν την πείραξα? Δεν έδωσα καμια εντολή για την ενεργοποίηση της (αν και το σκέφτηκα).

Και κάτι αλλο μην βάλει κανένας android σε 2gb κάρτα θα του κολλάει και δεν θα έχει χώρο για τίποτα.Ζορίζεται πολύ το κιν. Τουλάχιστον αυτό έχω πάθει εγώ !!!

 

Panakart τι μου προτείνεις να βάλω 8gb η 16gb και με την μπαταρία τι να κάνω? το φορτίζω ολη μέρα.Δοκίμασα διάφορα προγράμματα για την μπαταρία αλλα δεν κάνουν τίποτα!!!! Δώσε τα φώτα σου γιατί έχουμε μπλέξει!!!! :wacko:

 

 

 

Βγάλε το pin και θα στην αναγνωρίσει την SIM.

Αν θες να ξαναγυρίσεις σε LINUX κοίτα προιγούμενες σελίδες λένε το πώς!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Δεν χρησιμοποιησες onenand rom μεσω της καρτας μνημης; Συνεπως την εχεις πειραξει.Μια 8αρα ειναι μια χαρα.Εμενα προσωπικα μου αρκει,αν θες ακομα μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο 16αρα.Για την μπαταρια δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Θα λυθουν αυτα τα προβληματα τις επομενες μερες οπως και ολα τα υπολοιπα με camera κτλ.Εμενα μου κραταει 1.5 μερα με νορμαλ χρησ, τωρα εαν εχεις ενεργοποιημενο 3g wifi κτλ λογικο ειναι να τελιωνει μεσα σε ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιησες onenand rom μεσω της καρτας μνημης; Συνεπως την εχεις πειραξει.Μια 8αρα ειναι μια χαρα.Εμενα προσωπικα μου αρκει,αν θες ακομα μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο 16αρα.Για την μπαταρια δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Θα λυθουν αυτα τα προβληματα τις επομενες μερες οπως και ολα τα υπολοιπα με camera κτλ.Εμενα μου κραταει 1.5 μερα με νορμαλ χρησ, τωρα εαν εχεις ενεργοποιημενο 3g wifi κτλ λογικο ειναι να τελιωνει μεσα σε ωρες.

 

Ναι μεσω της καρτας μνημης το εκανα απλα εσυ μου ειπες οτι καταστραφηκε η εσωτερικη μνημη γιαυτο το λεω!!!Η καμερα μου εμενα δεν εχει προβλημα απλα εχω την εντυπωση οτι δεν τραβαει το ιδιο καλα!!!Οταν λες φτιαχνεται εννοεις οτι διορθωνεται η συγκεκριμενη εκδοση?δηλαδι θα χρειαστει παλι εγκατάσταση οταν βγει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν μου πει κάποιος σε τι τιμές κυμαίνεται;

Σκέφτομαι να το πουλήσω, αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει , είναι καλοδιατηρημένο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν μου πει κάποιος σε τι τιμές κυμαίνεται;

Σκέφτομαι να το πουλήσω, αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει , είναι καλοδιατηρημένο πάντως.

 

Αν δεν το έχεις πειραξεί και είναι ακομα με limo σε καλη κατασταση μεχρι 80 το maximum.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευτεα android rom απο της 24 δεκεμβριου και το τηλεφωνο εχει αποκτησει αξια!!Δουλευουν τα παντα χωρις κανένα προβλημα..Εχω κανει και overclock στα 800 ghz και το τηλεφωνο βαζει κατω σε παιχνιδια το wildfire s(δοκιμη στο asphalt 5).Αξιζει να δοκιμασεται..Δεν υπαρχει κανενας κυνδινος εκτος του να κρασαρετε την εσωτερικη μνημη και αυτον εφοσον ενεργοποιεισετε το emmc που δεν υπαρει λογος να το ρισκαρετε βεβαια!..

 

Panakart πως γινεται το οverclock στα 800?Α και κατι αλλο ενεργοποιησα την εσωτερικη μνημη, μου εγραψε οτι ηταν επιτυχης και οτι πρεπει να κανω reboot.Εκανα reboot αλλα δεν βλεπω διαφορα δηλαδι δεν γινεται να αποθηκευσω καποιο αρχειο στην emmc !!!Ξερεις γιατι?

Edited by petraaan
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια ειναι σχετικα απλη και δεν χρειαζεται τεχνικες γνωσεις.Χρειαζονται 2 προγραμματα: MiniΤool partition manager και odin.

1)Συνδεεις τo card reader με την καρτα μνημης στον υπολογιστη.

2)Ανοιγεις το MiniTool partition manager και κανεις 3 primary partitions στην καρτα μνημης,ενα fat32(label:sdcard) και δυο ext4(labels:data,cache),πατας Αpply.

3)Βαζεις την καρτα μνημης στο τηλεφωνο πατας το power το camera button και το το κουμπι που χαμηλωνεις την ενταση ταυτοχρονα και το τηλεφωνο μπαινει σε downloading mode.

4)Ανοιγεις το odin στο Pda επιλεγεις το αρχειο tar της rom και στο select nation κατω επιλεγεις vodafone greece.

5)Συνδεεις το τηλεφωνο στο υπολογιστη και πατας Start στο Odin.

 

Οdin : https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_68569

MiniTool partition manager : http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-6285158&subj=dl&tag=button

Αρχειο tar της τελευτεας rom : http://www.megaupload.com/?d=DG2NF2HF

 

Σημειωση : τα partitions παιζει σημαντικο ρολο η σειρα με την οποια θα τα δημιουργησετε.Το πρωτο partition πρεπει να ειναι fat32.

Φίλε ευχαριστώ για τις οδηγίες, εγώ θα το ξεκινήσω -σήμερα το μεσημέρι - έτσι χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις σε αυτά τα θέματα. Έχεις κάτι να προσθέσεις ; Μην κάνω καμία μλκια φοβάμαι και μετά μείνω από κινητό , ας πούμε πάνω ξέχασες να πεις πόσα mb βάζω σε κάθε

partition αλλά οκ το βρήκα από τους κάτω που ρώτησαν . Τώρα έχει μένει κάτι;

Ευχαριστώ .

EDIT:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί που το κάνετε android θέλετε πάλι να το γυρίσετε σε limo? π' ότι βλέπω με μια δυο ρυθμίσεις η μπαταρία κρατάει 1 μέρα.

Πραγματικά εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να βρω το καλώδιο για να συνδέσω το κινητό στο pc και έχω ξενερώσει απίστευτα, τι να πω , θα δω αν έχει κανένας φίλος .

Αν κάποιος πάντως που το έχει περάσει θέλει ανταλλαγή ας μου πει . Για την κατάσταση των κινητών και τα σχετικά θα τα πούμε πιο αναλυτικά .

Edited by gkow
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να βρω το καλώδιο για να συνδέσω το κινητό στο pc και έχω ξενερώσει απίστευτα, τι να πω , θα δω αν έχει κανένας φίλος .

.

 

Αν είσαι από Θεσσαλονίκη μπορώ να σου χαρίσω εγώ ένα καλώδιο. Έχω 3!!!

 

ξερει κανενας αν το Η1 υποστηριζει micro sd class 10?

 

Στο δικό μου που το δοκίμασα έπαιξε.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήκα και γω στο club . Το έκανα android , Panakart ευχαριστώ πολύ φίλος και επίσης ευχαριστώ στο παιδί που έκανε το βίντεο . Μια ερώτηση όμως τώρα , πως αλλάζουμε γλώσσα; Σε εμένα έχει μισά ελληνικά και μισά κινέζικα .

Ty προκαταβολικά .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μου φαινετε πως θα το πεταξω να υσυχασω Η εκκινηση ελλατωματικη η μπαταρια τελειωνη σε 4-5 ωρες και ενω το εχω βγαλει απο την φωρτιση το σημα της μπαταριας ανεβοκατεβαινει και λεει αποσυνδεσε τον φορτιστη ενω τον εχω βγαλει Βοηθεια και ευχαριστω πολυ

 

φιλε ηρακλη μπορω να σου δωσω να περασεις ενα tar το οποιο ομως δεν εχει το android markert σε αυτο που θα σου δωσω η μπαταρια του κραταει πολυ και δεν θα εχεις προβλημα με την μπαταρια το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ανοιξεις το προγραμμα odin και να βαλεις αυτο το tar δοκιμασε πρωτα αυτο http://www.mediafire.com/?1yii21i8c6c3ouc και αν δεν σου παιξει μετα βαλε αυτο που σου ελεγα http://www.mediafire.com/?6sze5db46e5snsd πρεπει να εχεις υπομονη με το κινητο δεν γινεται ολα να ειναι τελεια :) εμενα μου παθαινε περισσοτερα προβληματα απο οτι εσενα και ποιο σοβαρα αλλα δεν το παραταγα συνεχιζα να το ψαχνω τελος παντως ελπιζω αυτη η εκδοση που σου εδωσα να σου ειναι μια χαρα:)

Γιωργάρα την δικιά σου Rom έβαλα που είπες ότι κρατάει πολύ η μπαταρία .

Συγκεκριμένα το 1ο link που έδωσες απλά έχω ένα θέμα με την γλώσσα. Είναι στα κινέζικα.

Πήγα στο 1ο εικονίδιο από το menu και στην συνέχεια στην πρώτη επιλογή η οποία είναι "Account tester" και όπως είναι φυσικό δεν έχει κάτι για την γλώσσα.

Αν μπορείς να help ή κάποιος άλλος θα το εκτιμούσα .

Link to comment
Share on other sites

το είχα ρωτήσει και πιο πριν και το ρωτά και ο petraaan. Τι πρέπει να κάνω για να κάνω το overclocking στα 800MHz. Πρέπει να το κάνω πριν ή αφού βάλω android;
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχεις κανει Android πατας enable_overclock στο termnal emulator. Για 1Ghz overclock κατέβασε το milestone overclock απο το market.Οχι παραπανω απο 1 γιατι θα ψησεις μπιφτεκια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...