Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Alloi exoume akousei ligo h poly gia ta gymnastiria pou pane arketoi filoi maskai mas lene to poso kala pernane kai es8anonte apo th stigmh pou kekinisane.

 

Alloi pali, opos ego kai polloi alloi vlepo kai pistevo, exoun ksekinisei idi ayto to neo ry8mo zohs an 8elete, opou ta apotelesmata toulaxiston se prosopiko epipedo einai toulaxiston en8arrintika: koimame ligotero, troo ligotero, nio8o mia diarki eveksia kai vlepo to soma mou na vgenei apo to "li8argo" pou itan klismenos ola ayta ta xronia.

 

Apo th mia exoume ta organomena gymnastiria [universal Studios, GYMnet klp.] kai apo thn allh exoume ta gymnastiria ths "geitonias", ta men einai apsoga organomena, ka8ara, me artio eksidikevmeno prosopiko, kai ta alla kapos ligotero peripoiimena me oti ayto sinepagetai [toulaxiston apo prosopiki empiria psaksimatos kai sta men kai sta de]

 

To erotima loipon xorizetai se dyo skeli:

 

1] Exei allaksei h zoh sas apo tote pou ksekinisate ayto to neo tropo zohs? Kai an nai pos?

 

2] Se ti gymnastirio pate, organomeno ths alissidas [universal Studios, GYMnet klp.] h to klassiko ths geitonias?

 

Kai telos mia koini erotisi pros olous kai oles: pio einai to kritirio epilogis enos gymnastiriou simera?

 

Gia na sas voi8iso, prosopika gia emena, einai o xoros, h organosh, h ka8ariotita, h filikotita kai h eksipiretisi, opou kalos h kakos se ayto yperteroun kata poly ta organomena [opou kai se ayta graftika], se sxesi me ta sinikiaka, eseis ti lete?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλη δουλειά δεν έιχαμε! Να ναι καλά τα χωράφια :p

 

Παλαιότερα πήγαινα σε ένα της γειτονιάς, παρακμιακό, αλλά δεν άξιζε τα λεφτά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kritirio gia emena einai na einai konta sto spiti mou, gia na min variemai na paw ! H zwi mou den allakse, ligo to swma mou mono :):):):):):):)

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγαινα πέρσι το καλοκαίρι αλλά το σταμάτησα λόγω διαβασμάτων Γ λυκείου τον χειμώνα. Τώρα που τελείωνω θα ξαναρχίσω... Πέρσι πήγαινα σε universal. Μου φάνηκε σχετικά ακριβό (75Ε/μήνα) για αυτό σκέφτομαι και τη περίπτωση του joe weider (έχει και από τα δυο κόντα στο σπίτι μου). Γενικά πιστεύω ότι τα γυμναστήρια είναι καλή φάση και μου άρεσε γενικώς τους 2-3 μήνες που έκανα πέρσι... άντε δεν θα έρθει η 5 Ιουνίου να ξαναρχίσω? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάω σε ένα της γειτονιάς. Δεν είναι στην γειτονιά μου, είναι 15 λεπτά με τα πόδια (κάνω και ζέσταμα έτσι :p). 100€ το τετράμηνο παρακαλώ!

Αν έχει αλλάξει η ζωή μου; Όχι. Όπως είπε ο zaza το σώμα μου έχει αλλάξει ;). Α! Τρώω περισσότερο...

Κριτήριο επιλογής; Η απόσταση από το σπίτι σου είναι ένα αρκετά σημαντικό κριτήριο. Πολλοί βαριούνται να πάνε γι' αυτόν το λόγο. Από κει και πέρα, εξαρτάται τι θες να κάνεις. Αν θες βάρη μόνο τότε πας στης "γειτονιάς", αν θες aerobic, διαδρόμους, σάουνες και σολάριουμ, τότε πας στις "αλυσίδες". Προσωπικά, επειδή δεν θέλω aerobic, σάουνες κλπ. πάω στης γειτονιάς και όταν είναι για τρέξιμο (αεροβική άσκηση), αφενός κάνω κάθε μέρα γύρω στα 10-12 χιλιόμετρα από το σπίτι στη δουλειά και πίσω και αν μου κ@υ΄%@#σει για τρέξιμο, είτε τρέχω αυτά τα 12 χιλιόμετρα, είτε πάω πολύ κοντά στο σπίτι μου που έχει μέρος ιδανικό, μακρια από αυτοκίνητα και καυσαέρια. Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσεις για να αρχίσω γιατί έχω πάρει ΠΟΛΛΑ κιλά. Ετσι το καλοκαίρι εκτός από θαλασσα και πολύ ρακέτες κάθε μέρα θα έχει και γυμναστήριο.

Τώρα οσον αφορά τα κριτήρια που ρώτησες, άκου. Αλυσίδα γυμναστηρίων δεν υπάρχει στην πόλη μου οπότε σε γυμναστήριο της γειτονιάς. Σίγουρα θα πρέπει να είναι καθαρό(πανω από όλα) και οργανωμένο.

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από 18 χρονών πήγαινα σε τακτική βάση σε ένα γυμναστήριο της γειτονιάς. Ήταν μία ευχάριστη ασχολία γιατί εκτονονώμουν και παράλληλα έφτιαχνα το σώμα μου. Μου πρότειναν να πάω σε σχολή αερόμπικ αλλά λόγω σπουδών δεν το επέλεξα. Μετά παράτησα τελείως τα γυμναστήρια, τα ξανάρχισα για λίγο, μετά παντρεύτηκα και τώρα πάω στα universal όχι από επιλογή(είναι πανάκριβα :mad: )αλλά επειδή ο άντρας μου είχε κάνει 3ετής συνδρομή και μου την μετέφερε σε μένα. Το κακό είναι ότι λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω αλλά πρέπει γιατί κερατιάτικα είναι αυτά..τουλάχιστον να πηγαίνω έστω και για διάδρομο(αν με σηκώνει γιατί έχω παχύνει λίγο από τον έγγαμο βίο :lol: :lol: )

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Σε "επώνυμο" γυμναστήριο που βρίσκεται στα μέσα της διαδρομής ανάμεσα στο σπίτι και τη δουλειά. Και χαμηλή τιμή και ωράριο που βολεύει (καθώς είναι ανοιχτό όλο το 24-ωρο). Για το χαβαλέ της υπόθεσης, 1,5 ωρίτσα το πρωί μέρα - παρά - μέρα, το "σωσίβιο" κάνει πέρα.

 

Η αρχή είναι δύσκολη, αλλά άμα το συνηθίσεις σε κάνει duracell.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μισό χρόνο περίπου πάω σε γυμναστήριο των Universal Studios και μπορώ να πω ότι αξίζει τα 45 ευρώ το μήνα που πληρώνω τη συνδρομή σε σχέση με τα εντελώς παρακμιακά 'συνοικιακά' γυμναστήρια της περιοχής που μένω, που δυστυχώς συγκέντρωναν... κάθε καρυδιάς καρύδι... :mad:

 

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι το 3ετές συμβόλαιο που υπογράφεις αλλά που μπορείς να τερματίσεις μετά τον πρώτο χρόνο... Από την άλλη έχει και τα θετικά του διότι για 3 χρόνια δεν αλλάζει η τιμή της συνδρομής και επιπλέων άμα πληρώνεις θα πας! :D

 

Βέβαια τώρα με το καινούργιο πρόγραμμα Being Best (http://www.beingbest.com) όσοι δεν πηγαίνουν πολύ τακτικά gym θα τους έρθει φθηνότερα και ΄θα το ψάξω αν μπορώ να μεταπηδήσω μιας και πάω 3-4 φορές την εβδομάδα max... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nevian

Εγώ εδώ και μισό χρόνο περίπου πάω σε γυμναστήριο των Universal Studios και μπορώ να πω ότι αξίζει τα 45 ευρώ το μήνα που πληρώνω τη συνδρομή σε σχέση με τα εντελώς παρακμιακά 'συνοικιακά' γυμναστήρια της περιοχής που μένω, που δυστυχώς συγκέντρωναν... κάθε καρυδιάς καρύδι... :mad:

 

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι το 3ετές συμβόλαιο που υπογράφεις αλλά που μπορείς να τερματίσεις μετά τον πρώτο χρόνο... Από την άλλη έχει και τα θετικά του διότι για 3 χρόνια δεν αλλάζει η τιμή της συνδρομής και επιπλέων άμα πληρώνεις θα πας! :D

 

Βέβαια τώρα με το καινούργιο πρόγραμμα Being Best (http://www.beingbest.com) όσοι δεν πηγαίνουν πολύ τακτικά gym θα τους έρθει φθηνότερα και ΄θα το ψάξω αν μπορώ να μεταπηδήσω μιας και πάω 3-4 φορές την εβδομάδα max... :whistle:

 

File mporeis na mou peis ti alla programmata exoun ta universal ama grafteis gia pollous mhnes/xrono.Egw to kalokairi 8a phgainw ka8hmerina mallon (oses meres 8a eimai a8hna) opote to being best den prepei na polu sumferei an k den to exw psa3ei.K ton xeimwna ama perasw a8hna gia ka8hmerina einai o skopos mou alla den 3erw pws 8a vgainei to programma telika.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από antonis_wrx

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nevian

Εγώ εδώ και μισό χρόνο περίπου πάω σε γυμναστήριο των Universal Studios και μπορώ να πω ότι αξίζει τα 45 ευρώ το μήνα που πληρώνω τη συνδρομή σε σχέση με τα εντελώς παρακμιακά 'συνοικιακά' γυμναστήρια της περιοχής που μένω, που δυστυχώς συγκέντρωναν... κάθε καρυδιάς καρύδι... :mad:

 

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι το 3ετές συμβόλαιο που υπογράφεις αλλά που μπορείς να τερματίσεις μετά τον πρώτο χρόνο... Από την άλλη έχει και τα θετικά του διότι για 3 χρόνια δεν αλλάζει η τιμή της συνδρομής και επιπλέων άμα πληρώνεις θα πας! :D

 

Βέβαια τώρα με το καινούργιο πρόγραμμα Being Best (http://www.beingbest.com) όσοι δεν πηγαίνουν πολύ τακτικά gym θα τους έρθει φθηνότερα και ΄θα το ψάξω αν μπορώ να μεταπηδήσω μιας και πάω 3-4 φορές την εβδομάδα max... :whistle:

 

File mporeis na mou peis ti alla programmata exoun ta universal ama grafteis gia pollous mhnes/xrono.Egw to kalokairi 8a phgainw ka8hmerina mallon (oses meres 8a eimai a8hna) opote to being best den prepei na polu sumferei an k den to exw psa3ei.K ton xeimwna ama perasw a8hna gia ka8hmerina einai o skopos mou alla den 3erw pws 8a vgainei to programma telika.

 

K kati allo: ta 45e ta dineis ka8e mhna h ola mazi h ola mazemena otan upografeis to sumvolaio? (3exasa na se rwthsw prin :stupid: :spam: )

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τα έχω εκμεταλευτεί όλα μέχρι τώρα, στο 3ετές πακέτο που υπογράφεις (δεν έχει μικρότερο δυστηχώς και άμα το πας μήνα/μήνα η συνδρομή φτάνει τα 80 ευρώ!!!) έχεις κάποιες έξτρα παροχές κάθε μήνα όπως:

 

* ένα κόυρεμα (όλα σχεδόν έχουν το δικό τους κομωτήριο)

* δύο μασάζ το μήνα

* ελεύθερη πρόσβαση σε χαμαμ και σάουνα

* ελεύθερη πρόσβαση σε όλα τα aerobics, χoρούς, κλπ ομαδικα προγράμματα που έχει το gym.

* μερικά έχουν μέσα και πισίνα και λοιπά καλούδια, αυτό που είναι κοντά σε μένα δυστηχώς δεν έχει...

 

Για να σε 'δέσουν' στο 3ετές αυτό που κάνουν είναι να σου βγάζουν μια νέα πιστωτική κάρτα (νομίζω από την Πειραιώς) με πιστωτικό όριο όσο το 3 x 12 x 45 = 1620 ευρώ, να στη φουλάρουν με όλο το ποσό και να το βάζουν σε 36 δώσεις ώστε να βγαίνει 45ευρώ το μήνα! Φυσικα αν έχεις άλλη VISA μπορείς να βάλεις όλο το ποσό εκεί και να 'γλιτώσεις' την έξτρα κάρτα...

 

Μου είπαν ότι μετά τον 1ο χρόνο μπορείς να κάνεις διακοπή αλλά αυτό θα είναι λίγο πιο πολύπλοκο από όσο ακούγεται αφού θα πρέπει να γίνει κάτι με τις δώσεις που 'τρέχουν'...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολες αυτες οι μεγαλες αλυσιδες γυμναστηριων με εκνευριζουν γιατι πολλες φορες δινουν περισσοτερη σημασια στα χαμαμ,σαουνες,σολαριουμ & λοιπα...trendy :whistle: & οχι στην απλη γυμναστικη.Βεβαια ετσι δειχνουν οτι ειναι οργανωμενοι,αλλα υπαρχουν πολλοι που τους ενδιαφερει να κανουν απλα τη γυμναστικουλα τους,με καθοδηγηση απ'τους γυμναστες οποτε το ζητησουν(και οχι συνεχες πρηξιμο :mad: ).Σιχαινομαι το μπλα-μπλα των γυμναστων οταν ξεκινας γυμναστηριο που σου λενε σε μας θα ξανανιωσεις,"νους υγειης εν σωματι υγειη",θα σου κανουμε λιπομετρησεις,θα σου προσφερουμε κομμωτηριο κλπ κλπ...ολα αυτα πολλους τους ενυπωσιαζουν,εμενα με απωθουν...γι'αυτο προτιμω το συνοικιακο γυμναστηριο που θα ειναι καθαρο,πληρως εξοπλισμενο & με νορμαλ ατομα ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παώ και θα συνεχίσω να πιγένω στο γυμναστίριο της γειτονιάς! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

από πολύ μικρός γυρνάω στα γυμναστήρια....για σίγουρα και γρήγορα αποτελέσματα απαιτείται συστηματική γύμναση,σωστό πρόγραμμα, διδασκαλία ασκήσεων (οι μισοί τις κάνουν λάθος) καθώς και πολύ πολύ καλή διατροφή...:o

από την άλλη κολυμβητήριο rulezzz...:) εσύ απλά κολυμπάς και τα άλλα γίνονται μόνα τους...κορμί θανατηφόρο σε χρόνο έκπληξη...θα σε βλέπουν και δεν θα το πιστεύουν..;)

ξαναλέω μιλάω με αρκετή πείρα στις πλάτες μου (μητέρα γυμνάστρια γαρ) και αρκετές ώρες σκληρής προπόνησης...καλό το γυμναστήριο αλλά είναι το ήμισυ από αυτά που πρέπει να κάνει κανείς για να δει αποτελέσματα σε σχετικά γρήγορο χρόνο..

και μια φιλική συμβουλή : όσοι πάτε γυμναστήριο προτιμάτε περισσότερο την αεροβική άσκηση και μετά τα βάρη...χάνεται περριτό λίπος ,αποκτάτε αντοχή και γρηγορότερη γράμμωση των μυών..:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 2 Ιούν. 2004 , 14:49)

 

όσοι πάτε γυμναστήριο προτιμάτε περισσότερο την αεροβική άσκηση και μετά τα βάρη...χάνεται περριτό λίπος ,αποκτάτε αντοχή και γρηγορότερη γράμμωση των μυών..:)

 

 

Και εγώ Αεροβική κάνω και όντος είναι πολύ καλύτερη!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nevian

Χωρίς να τα έχω εκμεταλευτεί όλα μέχρι τώρα, στο 3ετές πακέτο που υπογράφεις (δεν έχει μικρότερο δυστηχώς και άμα το πας μήνα/μήνα η συνδρομή φτάνει τα 80 ευρώ!!!) έχεις κάποιες έξτρα παροχές κάθε μήνα όπως:

 

* ένα κόυρεμα (όλα σχεδόν έχουν το δικό τους κομωτήριο)

* δύο μασάζ το μήνα

* ελεύθερη πρόσβαση σε χαμαμ και σάουνα

* ελεύθερη πρόσβαση σε όλα τα aerobics, χoρούς, κλπ ομαδικα προγράμματα που έχει το gym.

* μερικά έχουν μέσα και πισίνα και λοιπά καλούδια, αυτό που είναι κοντά σε μένα δυστηχώς δεν έχει...

 

Για να σε 'δέσουν' στο 3ετές αυτό που κάνουν είναι να σου βγάζουν μια νέα πιστωτική κάρτα (νομίζω από την Πειραιώς) με πιστωτικό όριο όσο το 3 x 12 x 45 = 1620 ευρώ, να στη φουλάρουν με όλο το ποσό και να το βάζουν σε 36 δώσεις ώστε να βγαίνει 45ευρώ το μήνα! Φυσικα αν έχεις άλλη VISA μπορείς να βάλεις όλο το ποσό εκεί και να 'γλιτώσεις' την έξτρα κάρτα...

 

Μου είπαν ότι μετά τον 1ο χρόνο μπορείς να κάνεις διακοπή αλλά αυτό θα είναι λίγο πιο πολύπλοκο από όσο ακούγεται αφού θα πρέπει να γίνει κάτι με τις δώσεις που 'τρέχουν'...

 

Re mania me tis pistwtikes kartes!Egw dhl pou eimai 17 k den exw? :confused: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 2 Ιούν. 2004 , 14:49)

 

ξαναλέω μιλάω με αρκετή πείρα στις πλάτες μου (μητέρα γυμνάστρια γαρ) και αρκετές ώρες σκληρής προπόνησης...καλό το γυμναστήριο αλλά είναι το ήμισυ από αυτά που πρέπει να κάνει κανείς για να δει αποτελέσματα σε σχετικά γρήγορο χρόνο..

και μια φιλική συμβουλή : όσοι πάτε γυμναστήριο προτιμάτε περισσότερο την αεροβική άσκηση και μετά τα βάρη...χάνεται περριτό λίπος ,αποκτάτε αντοχή και γρηγορότερη γράμμωση των μυών..:)

 

 

Αυτή την μανία ορισμένων να γυμνάζονται και να παίρνουν χαπάκια, συμπληρώματα διατροφής κλπ για να δείχνουν 'μπρατσαράδες' με γραμμωμένους μύες, φουσκομενες πλάτες κλπ δεν το έχω καταλάβει προσωπικά και ποτέ δεν με ενδιέφερε!

 

Προσωπικά πάω γυμναστήριο γιατι η δουλειά μου απαιτεί να είμαι 'καρφωμένος' στην καρέκλα αρκετές ώρες και με το γυμναστήριο βρίσκω την ευκαιρία να εκτονώνομαι λίγο και όχι για να κάνω 'σώμα' για να με 'προσέχουν'... Εγώ απλά κρατιέμαι στα κιλά μου και νοιωθω πιο όμορφα ιδιαίτερα όταν ξεκινάω τη μέρα μου με γυμναστική...

 

Όποιος/α κάνει γυμναστική για να 'δείχνει' ωραίος πιστεύω ότι χάνει όλο το νόημα της άσκησης όπως και επίσης τα λιγούρια που πάνε να βρουν γκόμενα/γκόμενο εκεί και με το που δουν κάτι 'καλό' χτυπιούνται λες και θα πάρουν ολυμπιακό μετάλλιο... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γυμναστήριο sucks, σας παραπέμπω και στο τραγούδι "Η Απολλώνεια κορμάρα" των Ημισκουμπρίων για λεπτομέρειες. Κυρίως μου τη σπάνε γιατί τείνουν να γίνουν trend της εποχής.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Dimitris79

Εμενα ολες αυτες οι μεγαλες αλυσιδες γυμναστηριων με εκνευριζουν γιατι πολλες φορες δινουν περισσοτερη σημασια στα χαμαμ,σαουνες,σολαριουμ & λοιπα...trendy :whistle: & οχι στην απλη γυμναστικη.Βεβαια ετσι δειχνουν οτι ειναι οργανωμενοι,αλλα υπαρχουν πολλοι που τους ενδιαφερει να κανουν απλα τη γυμναστικουλα τους,με καθοδηγηση απ'τους γυμναστες οποτε το ζητησουν(και οχι συνεχες πρηξιμο :mad: ).Σιχαινομαι το μπλα-μπλα των γυμναστων οταν ξεκινας γυμναστηριο που σου λενε σε μας θα ξανανιωσεις,"νους υγειης εν σωματι υγειη",θα σου κανουμε λιπομετρησεις,θα σου προσφερουμε κομμωτηριο κλπ κλπ...ολα αυτα πολλους τους ενυπωσιαζουν,εμενα με απωθουν...γι'αυτο προτιμω το συνοικιακο γυμναστηριο που θα ειναι καθαρο,πληρως εξοπλισμενο & με νορμαλ ατομα ;)

 

Egw pantws sta universal den eixa tetoio provlhma.Mono organa/varh ekana oute spa oute saounes oute kommwtiria klp xwris na me prhzei kaneis.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω. Βαριέμαι να πηγαίνω :p Προτιμώ τις βόλτες, τα καφεδάκια και την ξάπλα στο σπίτι :p
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου τη δίνει είναι που πλακώνουν όλοι και βγάζουν αρνητισμό και το κομπλεξιλίκι τους... :whistle:

Δηλαδή είναι τόσο κακό επιτέλους να γυμνάζεσαι; Είναι τόσο κακό να κάνεις μια σωστή και ισορροπημένη διατροφή και να είσαι υγιής και ευέλικτος; Είναι τόσο κακό να θαυμάσεις επιτέλους ένα καλλίγραμμο κορμί απο έναν άντρα ή μια γυναίκα;

Προτιμάτε τα μπυρόνια, τις πίτσες, τις μπακοκοιλιές και τη μυρωδιά του λίπους; Ε τότε κάντε ότι θέλετε αλλά μην τη λέτε στα παιδιά που πάνε να γυμναστούν! Δεν είναι όλοι βλάκες για να επιδεικνείουν την κορμάρα τους σαν περιπλανώμενα τσίρκο, ούτε υπάρχουν μόνο τα λιγούρια που πάνε γυμναστήριο για καμάκι... Πάνε και απλοί καθημερινοί άνθρωποι σαν αυτούς της διπλανής σας πόρτας... :) ;)

Αποβάλλετε επιτέλους αυτή τη "κακία"... :rolleyes:

 

Στο θέμα μας τώρα...

Επειδή δουλεύω απο μικρός και πήγαινα σε διάφορες αθλητικές δραστηριότητες δεν είχα πρόβλημα με το καλούπι του σώματος μου... Μόνο που έτρωγα πολύ,έπινα πάρα πολλά αναψυκτικά και έτρωγα γλυκά με το κιλό! :wacko: :rolleyes: :whistle:

Εδώ και 1,5 χρόνο πηγαίνω συστηματικά στο γυμναστήριο(γνωστή αλυσίδα-όχι Universal,είναι ακριβά :o ) και κάνω τρέξιμο-βάρη-κοιλιακούς και σάουνα. Σάουνα all the money! Πρέπει να τη δοκιμάσετε!

Βέβαια το γυμναστήριο είναι το 40% για να πετύχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Το 60% είναι ,όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος Νίκος_S3,η διατροφή... :)

 

Δεν θα μακρυγορήσω άλλο καθώς το θέμα γυμναστήριο έχει ποοοοολύ κουβέντα άμα κάτσεις και ασχοληθείς...

Επιφυλλάσομαι για να απαντήσω σε αυτούς που θα πέσουν να με "φάνε"... :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...