Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ πλέον θα συζητάμε για οτιδήποτε έχει σχέση με την καρτοκινητή Q card.

Το πρώην forum της Q-Telecom έχει καταργηθεί, καθώς η εταιρεία έχει συγχωνευθεί με τη Wind. Ωστόσο, για αρχειακούς λόγους έχει παραμείνει διαθέσιμο μόνο για ανάγνωση και όχι για την υποβολή απαντήσεων!

 

 

Προσθήκη 19/11/2015

Πληροφορίες από gerstavros2

Ενεργοποίηση προσωπικού τηλεφωνητή Q + Ειδοποίηση + κωδικοί προώθησης: http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=6405026#post6405026

Edited by Vasileios
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα βράδια είναι Q

Γιατί από τις 10 μ.μ έως τις 6 π.μ. μιλάς και γράφεις με 50% μειωμένες χρεώσεις:

 

* ΜΟΝΟ 0,020€/SMS προς όλη την Q και όλα τα ξένα δίκτυα!

* ΜΟΝΟ 0,001€/1’’ προς όλους τους Q φίλους σου!

 

Οι νέες χρεώσεις ισχύουν αυτόματα αν έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεσή σου από τις 30/01/2007, καθώς και αν έχεις στείλει ή θα στείλεις ένα απλό μήνυμα - χωρίς χρέωση - στο 12007.

 

Ισχύει μέχρι 31 Αυγούστου 2008.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα βράδια είναι Q

Γιατί από τις 10 μ.μ έως τις 6 π.μ. μιλάς και γράφεις με 50% μειωμένες χρεώσεις:

 

* ΜΟΝΟ 0,020€/SMS προς όλη την Q και όλα τα ξένα δίκτυα!

* ΜΟΝΟ 0,001€/1’’ προς όλους τους Q φίλους σου!

 

Οι νέες χρεώσεις ισχύουν αυτόματα αν έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεσή σου από τις 30/01/2007, καθώς και αν έχεις στείλει ή θα στείλεις ένα απλό μήνυμα - χωρίς χρέωση - στο 12007.

 

Ισχύει μέχρι 31 Αυγούστου 2008.

 

Μόνο για τα βράδια ισχύει αυτή η προσφορά στην Q,ενώ η Frog έχει τις ίδιες για πάντα.Όχι μόνο για τα βράδια!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τα βράδια ισχύει αυτή η προσφορά στην Q,ενώ η Frog έχει τις ίδιες για πάντα.Όχι μόνο για τα βράδια!

 

Δεν εχει τις ιδιες το frog το βραδυ..Εχει 0.002e/sec προς FROG ενω η Q 0.001e/sec προς Q και sms προς εξωτερικο 2 λεπτα η Q ενω H FROG 4 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

H q card (ή αλλιώς f2g1) είναι όντως η πιο φθηνή καρτοκινητή.

 

Aλλά καλύτερα να έχεις F2G1 παρά qcard. Η Qcard δεν έχει roaming, wap (και μάλιστα απεριόριστο), 3G και άλλες υπηρεσίες που παρέχει η WIND. Επίσης παρατηρείται συχνά πρόβλημα με το 1225 και το 1223 ενώ δεν έχει τα πακέτα non stop.

 

Γνωρίζουμε αν η "βραδυνή" προσφορά της Q ισχύει ή θα ισχύσει και σε F2G1?

Link to comment
Share on other sites

akoma sto f2g1 isxyei o,ti isxye kai prin tis 30 iouniou.. to sms pros f2g k ekswteriko kanei 2 cents oli ti mera! opote mallon den exei dwsei akoma ti vradini prosfora... kapote logika tha tin dwsei..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το frog έχει το sms από frog σε frog 0,04€ κάθε μέρα, όλη μέρα, για πάντα! Επίσης έχει και περιαγωγή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το frog έχει το sms από frog σε frog 0,04€ κάθε μέρα, όλη μέρα, για πάντα! Επίσης έχει και περιαγωγή.

 

0,02 ευρώ έχει το frog το μήνυμα από frog σε frog για πάντα και όλη τη μέρα..

0,04 ευρώ είναι προς όλους..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει χρεωση.. γιατι δεν επιλεγεις το σχετικο πακετο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες,ειχα αγορασει ενα Q νουμερο. Μολις το ανοιξα και δεν βρισκει δικτυο. Δεν εχει ομως πουθενα ημερομηνια ενεργοποιησης. Λετε να ειναι ληγμενο? Ηταν σφραγισμενο.
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Eida diafimisi stin tv pou elege oti h prosfora me 50% meiwmenes xrewseis einai kai mera kai nyxta...!

 

Ναι . Ισχυει .

0,02 ευρω ανα μηνυμα σε q και εξωτερικο και 0,06 ευρω ανα λεπτο ομιλιας προς q απο τις 10μ.μ μεχρι 6π.μ.

 

Με κενο μηνυμα στο 12007 .

Link to comment
Share on other sites

Afto einai gnosto edw kai arketo kairo..

Shmera eida omws diafimisi stin tv oti oi xrewseis aftes isxyoun MERA kai NYXTA kai oxi mono apo tis 22.00 mexri tis 06.00!!

Link to comment
Share on other sites

Afto einai gnosto edw kai arketo kairo..

Shmera eida omws diafimisi stin tv oti oi xrewseis aftes isxyoun MERA kai NYXTA kai oxi mono apo tis 22.00 mexri tis 06.00!!

 

Ρε παιδιά αληθεύει ή είναι ψέματα ότι η Q-Card έβαλε φθηνές χρεώσεις όλη μέρα;;;;.Μήπως ζήλεψε την Frog η οποία κατα κάποιο τρόπο ''κοροίδευε'' την Q-Card με την φράση:''ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΝΥΧΤΩΣΕΙ........''.:mad:

Λέω εγώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Στις 23/6 πήρα Q για να στέλνω sms στο εξωτερικό, κυρίως.

Πήρα αυτό με τα 5€ σε 5 μήνες. Δεν έχω κάνει ακόμα καμία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Στην αρχή όλα καλά, έστειλα μερικά sms.

Επίσης έστειλα κατά λάθος ένα sms σε αριθμό που άρχιζε από 917xxxxx.

Από τότε:

1. Κάλω το 1225 και μου λέει πάντα ότι το υπόλοιπο μου είναι 86 ευρωλεπτά -πάντα το ίδιο από τις 23 Ιουνίου ενώ από τότε έχω στείλει καμιά 30αριά sms και έχω κάνει και κλήση. Να χαρώ ή να ανησυχήσω;

2. Εδώ και 4-5 μέρες δεν παραδίδονται πλέον τα sms μου στις ΗΠΑ. Αποστέλλονται, φεύγουν από τα Εξερχόμενα και πάνε στα Απεσταλμένα και περιμένω αναφορά και όταν έρχεται μετά από 1-2 μέρες είναι "Failure". Το κινητό εκεί είναι σίγουρα ανοιχτό, μιλάμε κάθε μέρα. Σε cosmote και vodafone που έστειλα δοκιμαστικά παραδόθηκαν κανονικά. Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα;

3. Δεν θέλω να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών γιατί δεν έχω ακούσει καλά λόγια, και δεν θέλω να μου φάει το (άγνωστο) υπόλοιπο μου άδικα. Πού να πάω για να ρωτήσω, σε καταστημα Wind;

4. Πώς μπορώ να ξέρω αν έχω ενταχθεί στις φτηνές χρεώσεις του Αυγούστου; Το κενό sms στο 12007 δεν αποστέλλεται.

Αύριο θα προσπαθήσω να πάω σε κατάστημα Wind, σας γράφω όμως τα προβλήματα που αντιμετωπίζω για ενημέρωση και για να γίνεται συζήτηση!

Αυτά, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο πότε θα δώσει επιτέλους (αν δώσει!) βίντεοκλήσεις η Q-card?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο πότε θα δώσει επιτέλους (αν δώσει!) βίντεοκλήσεις η Q-card?

 

Οταν δωσει και το frog φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα βράδια είναι Q

Γιατί από τις 10 μ.μ έως τις 6 π.μ. μιλάς και γράφεις με 50% μειωμένες χρεώσεις:

 

* ΜΟΝΟ 0,020€/SMS προς όλη την Q και όλα τα ξένα δίκτυα!

* ΜΟΝΟ 0,001€/1’’ προς όλους τους Q φίλους σου!

 

Οι νέες χρεώσεις ισχύουν αυτόματα αν έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεσή σου από τις 30/01/2007, καθώς και αν έχεις στείλει ή θα στείλεις ένα απλό μήνυμα - χωρίς χρέωση - στο 12007.

 

Ισχύει μέχρι 31 Αυγούστου 2008.

 

Ναι, αλλά τώρα έβαλε μισή τιμή και τις πρωινές ώρες.:D

 

Εγώ έχω Q και στην οθόνη μου βγάζει WIND.Βέβαια τώρα θα μου πείτε ότι η Q είναι της WIND,αλλά δεν μπορεί να βγάλει δικιά της ονομασία στα κινητά;Γιατί εμένα δεν μου αρέσει η WIND.:)

 

Παιδιά έχουμε κανένα νέο πότε θα δώσει επιτέλους (αν δώσει!) βίντεοκλήσεις η Q-card?

Δεν νομίζω να βγάλει βιντεοκλήσεις η Q.Αφού είναι της WIND,Δεν νομίζω.Είναι πολύ μικρή εταιρεία για να βγάλει βιντεοκλήσεις.:D

 

Ρε παιδιά αληθεύει ή είναι ψέματα ότι η Q-Card έβαλε φθηνές χρεώσεις όλη μέρα;;;;.Μήπως ζήλεψε την Frog η οποία κατα κάποιο τρόπο ''κοροίδευε'' την Q-Card με την φράση:''ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΝΥΧΤΩΣΕΙ........''.:mad:

Λέω εγώ!:)

 

Δεν ξέρω.Εγώ έχω ακούσει,δηλαδή στην tv,ότι έβαλε μισή τιμή τη νύχτα και τη μέρα.Δεν έχουν πει ακόμα για τα μεσημέρια και τα απογεύματα.:D

:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγάλει βιντεοκλήσεις η Q.Αφού είναι της WIND,Δεν νομίζω.Είναι πολύ μικρή εταιρεία για να βγάλει βιντεοκλήσεις.:D

 

H WIND είναι πολύ μικρή εταιρεία?:p Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατι τα F2G, τα συμβόλαια και οι καρτοσυνδέσεις WIND να έχουν βιντεοκλήση και τα Q-Card όχι... Το ίδιο ισχύει και για το roaming που είναι πολύ πιο σημαντικό!

Link to comment
Share on other sites

H WIND είναι πολύ μικρή εταιρεία?:p Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατι τα F2G, τα συμβόλαια και οι καρτοσυνδέσεις WIND να έχουν βιντεοκλήση και τα Q-Card όχι... Το ίδιο ισχύει και για το roaming που είναι πολύ πιο σημαντικό!

 

Δεν είπα ότι η WIND είναι πολύ μικρή εταιρεία.Η Q είναι πολύ μικρή εταιρεία.

:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι η WIND είναι πολύ μικρή εταιρεία.Η Q είναι πολύ μικρή εταιρεία.

 

Δεν υπάρχει εταιρεία Q πάνω από ένα χρόνο τώρα. Δεν έχει γίνει εξαγορά, απορρόφηση έχει γίνει. Το q-card πλέον είναι ένα ακόμα πακέτο καρτοκινητής της WIND.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...