Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποιο θα προτεινατε αναμεσα στα δυο θα προτεινατε:

1.http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

2.http://www.vickmall.com/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-16gb-5-0-inch-fhd-screen-6-9mm-ultrathin-13mp.html

Το πρωτο εχει καλυτερο επεξεργαστικο αλλα το δευτερο (κατα την γνωμη μου καλυτερο design)

Υπαρχουν αλλες διαφορες μεταξυ τους??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο θα προτεινατε αναμεσα στα δυο θα προτεινατε:

1.http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

2.http://www.vickmall.com/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-16gb-5-0-inch-fhd-screen-6-9mm-ultrathin-13mp.html

Το πρωτο εχει καλυτερο επεξεργαστικο αλλα το δευτερο (κατα την γνωμη μου καλυτερο design)

Υπαρχουν αλλες διαφορες μεταξυ τους??:confused:

Μα εννοειται το Α806!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο θα προτεινατε αναμεσα στα δυο θα προτεινατε:

1.http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

2.http://www.vickmall.com/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-16gb-5-0-inch-fhd-screen-6-9mm-ultrathin-13mp.html

Το πρωτο εχει καλυτερο επεξεργαστικο αλλα το δευτερο (κατα την γνωμη μου καλυτερο design)

Υπαρχουν αλλες διαφορες μεταξυ τους??:confused:

Το Lenovo να πάρεις....

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo να πάρεις....

Τρολλαρεις; Και τα δυο lenovo ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα ¨γνωστά" μαγαζιά,τους λες να το στείλουν με απλό ταχυδρομείο (SG,Netherlands,Swiss κ.ά.) ως garden tools και με τιμή ~25$ και σε 20 μέρες περίπου έρχεται......Ζητάμε και κανα δωράκι ;) ....

Υπάρχει σχετικό νήμα για αγορά από Κίνα.Διάβασέ το.

 

Βρήκα το σχετικό ποστ Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα, τα βάζει όλα σε καλή σειρά κτλ, αλλά δεν υπάρχει αναφορά στα κόλπα περί τελωνείου καθώς ο τύπος είναι σίγουρος ότι κάτι στο μέγεθος κινητού δεν περνάει από 'κει.

Εγώ επειδή φυλάω τα ρούχα μου όμως και θέλω να σιγουρευτώ, τους λέω να μου το στείλουν ως garden tools και gift;

Link to comment
Share on other sites

Τρολλαρεις; Και τα δυο lenovo ειναι.

..........ναι......... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα το σχετικό ποστ Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα, τα βάζει όλα σε καλή σειρά κτλ, αλλά δεν υπάρχει αναφορά στα κόλπα περί τελωνείου καθώς ο τύπος είναι σίγουρος ότι κάτι στο μέγεθος κινητού δεν περνάει από 'κει.

Εγώ επειδή φυλάω τα ρούχα μου όμως και θέλω να σιγουρευτώ, τους λέω να μου το στείλουν ως garden tools και gift;

Μπες πχ. στο to2c και δες κάτω στα σχόλια, δικούς μας για το πως να τους το στείλουν.

Σχεδόν όλοι τα ίδια ζητάνε.Αυτό έκανα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο εχει καλυτερο επεξεργαστικο αλλα το δευτερο (κατα την γνωμη μου καλυτερο design)

Υπαρχουν αλλες διαφορες μεταξυ τους??:confused:

Ναι το δευτερο ειναι πολυ λεπτο, full hd οθονη αλλα μικροτερη μπαταρια απο το Α8, δεν περνει καρτα μνημης και το Α8 εχει καλυτερο επεξεργαστη 8πυρηνο ενω το αλλο ειναι 4πυρηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δευτερο ειναι πολυ λεπτο, full hd οθονη αλλα μικροτερη μπαταρια απο το Α8, δεν περνει καρτα μνημης και το Α8 εχει καλυτερο επεξεργαστη 8πυρηνο ενω το αλλο ειναι 4πυρηνο.

Εγω το FHD με αυτην τη μικρη μπαταρια το βαζω στα αρνητικα. Επισης μπορει να ειναι πιο λεπτο αλλα πιο ψηλο και πιο πλατυ το οποιο πλατος οπως ξερουμε παιζει το συμαντικοτερο παραγοντα στην πρακτικοτητα της χρησης με ενα χερι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Νεος στο forum κ επειδη ψηνομαι για το Α806 θελω να ρωτησω κατι που παρατηρω σε ολα τα lenovo.Στα specs τους βλεπω οτι στο phonebook εχουν 500 επαφες.Τι γινεται για καποιον που εχει 600-700 επαφες???Υπαρχει τροπος να επεκταθει ο καταλογος??Διαβασα αρκετα,εκανα κ search αλλα δεν βρισκω απαντηση..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Νεος στο forum κ επειδη ψηνομαι για το Α806 θελω να ρωτησω κατι που παρατηρω σε ολα τα lenovo.Στα specs τους βλεπω οτι στο phonebook εχουν 500 επαφες.Τι γινεται για καποιον που εχει 600-700 επαφες???Υπαρχει τροπος να επεκταθει ο καταλογος??Διαβασα αρκετα,εκανα κ search αλλα δεν βρισκω απαντηση..

 

Νομιζω ειναι περιορισμος της sim λογω περιορισμενης μεγιστης χωρητικοτητας. Με αποθηκευση στην sd και με εισαγωγη και συγχρονισμο στο google account λυνεται το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μην βγαίνετε εκτός θέματος. Εδώ γίνονται συζητήσεις μόνο για την συσκευή που αναφέρει ο τίτλος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εμενα μου στειλε η σελινα την καινουργια ρομ και μετα απο μια δυσκολη για μενα διαδικασια τελικα ολα καλα, δουλευουν ολα ρολοι σε σχεση με πριν, μονο που εχω ενα θεμα η μπαταρια δεν βγαζει ουτε μερα και οταν δεν το λειτουργεις συνεχιζει να πεφτει σαν να το δουλευεις στο ιντερνετ μαλλον καποια εφαρμογη δουλευει απο πισω συνεχεια επισης θελω να μου πει καποιιος εναν αξιοπιστο τροπο να βγαλω το security γτ πιστευω οτι μονο κακο κανει στις υπολοιπες εφαρμογες και στην μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το Α806 αλλά με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν εχει gorilla glass (όπως και ολα; τα μοντελα της lenovo). Υποστηριζει βεβαια η lenovo οτι εχει καποιον τυπο οθόνης που είναι ενισχυμένος. Εχει καποιος κινητο lenovo χωρις (gorilla glass) για να μας βοηθησει αν υπαρχει καποιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εμενα μου στειλε η σελινα την καινουργια ρομ και μετα απο μια δυσκολη για μενα διαδικασια τελικα ολα καλα, δουλευουν ολα ρολοι σε σχεση με πριν, μονο που εχω ενα θεμα η μπαταρια δεν βγαζει ουτε μερα και οταν δεν το λειτουργεις συνεχιζει να πεφτει σαν να το δουλευεις στο ιντερνετ μαλλον καποια εφαρμογη δουλευει απο πισω συνεχεια επισης θελω να μου πει καποιιος εναν αξιοπιστο τροπο να βγαλω το security γτ πιστευω οτι μονο κακο κανει στις υπολοιπες εφαρμογες και στην μπαταρια...

 

Η αληθεια ειναι οτι με την καινουργια ρομ το παρατηρησα και εγω το θεμα με την μπαταρια. Μολις τωρα καταφερα να διαγραψω το security και το power manager με το Link2sd. Ελπιζω να εφταιγε αυτο.... Θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

τελικά σε
, είναι εντελώς διαφορετικό τηλέφωνο !!!!!

Πολυ πιο ωραιο και σοβαρο το μαυρο.

Γουστα ειναι αυτα. Καλο εναι που υπαρχουν επιλογες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και παλι.....βλέπω οτι τα προβληματα με τη συσκευη αρχιζουν να λυνονται....αλλα εγω εχω μια αλλη απορια.....αυτα τα 'κολλήματα' τα έχουν και αλλες συσκευες;;;;;;; απο τις 'καλες' και καλα;;;; samsung κτλ;;; οπως ειχα πει και σε παλιοτερη αναρτηση δεν ειμαι καθολου σχετικος και βλεπω πραγματα (περι rom, απεγκαταστασεις, εγκαταστασεις για led flash κτλ) και απορω εαν αλλες εταιριες εχουν τα ιδια προβληματα συν το γεγονος οτι εγω δεν ξερω καθολου πως να τα λυσω οταν το παραλαβω το κινητο!!! γιατι προσωπικα εαν δεν εβρισκα αυτο το φορουμ και εβλεπα αυτα τα προβληματα θα ελεγα οτι εκανα κακη επιλογη και θα εβριζα στα κινεζικα....... το εχουν τονισει και αλλοι που ειναι σαν και εμενα.....οταν λυθουν τα περισσοτερα προβληματα να ανεβασει καποιος τα βηματα ενα ενα αναλυτικα για να μπορεσουμε και εμεις να τα διορθωσουμε.... και εαν εχει ορεξη να τα βιντεοσκοπησει ακομη καλυτερα!!!!.....ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν κάνω " Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων." θα μου γυρίσει σε Αγγλικά και Κινέζικα ή θα μπορώ να επιλέξω Ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν κάνω " Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων." θα μου γυρίσει σε Αγγλικά και Κινέζικα ή θα μπορώ να επιλέξω Ελληνικά ;

Δεν θα σου γυρισει αλλα και να γινει θα μπορεις να επιλεξεις τα ελληνικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα........για μενα δεν ξερω εαν θα ειναι μετα απο αυτο που διαβασα και ειδα....... http://www.topontiki.gr/article/84291/Sugkrousi-giganton-sti-dioruga-tou-Souez-Video και επειδη ειμαι αρκετα ατυχος το κοβω μεσα στα 3 κοντεινερ που επεσαν στη θαλασσα να ηταν και το κινητο μου μεσα..... με βλεπω να μη κοιμαμαι για καμια 15αρια μερες.....το εβαλαν στο πλοιο στις 23 και αυτο εγινε στις 29.....ποσες μερες λετε να θελει να παει στη διωρυγα του σουεζ???????? ααααααααααχχχχχχχ........με βλεπω να τα κλαιω τα λεφτα μου!!!!! περα απο τη πλακα ομως....θα μιλησω με minideal για να δω εαν ξερουν και αυτοι κατι και θα ενημερωσω παιδια!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα........για μενα δεν ξερω εαν θα ειναι μετα απο αυτο που διαβασα και ειδα....... http://www.topontiki.gr/article/84291/Sugkrousi-giganton-sti-dioruga-tou-Souez-Video και επειδη ειμαι αρκετα ατυχος το κοβω μεσα στα 3 κοντεινερ που επεσαν στη θαλασσα να ηταν και το κινητο μου μεσα..... με βλεπω να μη κοιμαμαι για καμια 15αρια μερες.....το εβαλαν στο πλοιο στις 23 και αυτο εγινε στις 29.....ποσες μερες λετε να θελει να παει στη διωρυγα του σουεζ???????? ααααααααααχχχχχχχ........με βλεπω να τα κλαιω τα λεφτα μου!!!!! περα απο τη πλακα ομως....θα μιλησω με minideal για να δω εαν ξερουν και αυτοι κατι και θα ενημερωσω παιδια!!!

 

αεροπορικως ερχονται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι με την καμερα...Ειναι δυνατον με 13mpx οι φωτο να εχουν μεγεθος μονο 1,5MB αντε το πολυ 2MB?

Στην αρχη μου τις αποθηκευε με μεγςθος 4 -6MB.Τι στο λυκο εχει παιχτει;

 

Υ.γ Αυτο το ZSD τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...