Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εβαλα αλλα δεν μου δειχνει κατι δεν εχω κανει επανεκινηση ακομα χρειαζεται? το εχει βαλει κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ παντως

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εβαλα αλλα δεν μου δειχνει κατι δεν εχω κανει επανεκινηση ακομα χρειαζεται? το εχει βαλει κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ παντως

Οτι δινω πρωτα το δοκιμαζω αν λειτουργει παντα. Αρα λειτουργει και αυτο 100%. Αφου σου γραφω να κανεις restart και μετα να δεις. Τεσπα οταν κανεις restart πας στα notification settings και θα το βρεις. Ψαξε λιγο μην το φοβασαι το κινητο....

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιδια δουλευει τελεια για τις επαφες https://play.google.com/st...untrycodefixer που εδωσε ο φιλος σακης,και δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα τα κανει ολα μονο του ευχαριστω πολυ
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά για αυτούς που έχουν την Nillkin θήκη. Ενώ το widget που έχω για ώρα,τοποθεσία και καιρό δουλεύει άψογα όταν κλείνω το καπάκι της θήκης η ώρα φαίνεται μια χαρά αλλά από δίπλα στη θερμοκρασία έχει 2 παύλες και στην τοποθεσία γράφει ''add city''.

Γνωρίζει κανένας πως μπορώ να το διορθώσω αυτό.Μεταξύ μας,δεν είναι και τίποτα σπουδαίο αλλά δουλειά δεν είχε ο διάολος...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με ποια έκδοση είσαι; Αν είσαι με 4.4.2 βάλε xposed framework & VibeXpert module όπου θα ενεργοποιήσεις υποστήριξη της εφαρμογής του καιρού για όλες τις χώρες και θα βλέπει κανονικά την πόλη σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατοχους της συσκευης και κυριως και του lenovo p780 κατα το παρελθον (aloialone δλδ :p), αξιζει η αναβαθμιση απο το ενα στο αλλο τηλεφωνο? Η διαφορα στις διαστασεις και κυριως στην λειτουργια με ενα χερι ειναι αρκετα μεγαλη? Το εβαλε το merimobiles στα 260$ και ψηνομαι ασχημα..
Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατοχους της συσκευης και κυριως και του lenovo p780 κατα το παρελθον (aloialone δλδ :p), αξιζει η αναβαθμιση απο το ενα στο αλλο τηλεφωνο? Η διαφορα στις διαστασεις και κυριως στην λειτουργια με ενα χερι ειναι αρκετα μεγαλη? Το εβαλε το merimobiles στα 260$ και ψηνομαι ασχημα..

 

Εχει λιγο διαφορα το μεγεθος αλλα ειναι μεχρι να το συνηθισεις. Με το ενα χερι λιγο δυσκολο να το λειτουργισεις.Τωρα σαν χαρακτηριστικά ειναι η μερα με τη νυχτα αλλα ξεχνα την μεγαλη διαρκεια μπαταριας. Αν το παιζεις το κινητο σου βγαζει μια μερα(απο το πρωι ως το βραδυ) αν το πας πιο χαλαρα μπορει να σου βγαλει και δυο. Τωρα εγω πιστευω σε 5αρι δεν θα γυριζα. Αυτα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος module για το vipe z ποιος ειναι? γιατι εβαλα τον xposed και σαν να μην μου δουλευε σωστα,εφοσων ειχα βαλει και το xposed framework.

ευχαριστω πολυ

 

και καποιο προγραμα που απενεργοποιει τις διαφημισεις ειναι πολυ ενοχλητικες

 

σας ευχαριστω

Edited by kosgreece
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγο διαφορα το μεγεθος αλλα ειναι μεχρι να το συνηθισεις. Με το ενα χερι λιγο δυσκολο να το λειτουργισεις.Τωρα σαν χαρακτηριστικά ειναι η μερα με τη νυχτα αλλα ξεχνα την μεγαλη διαρκεια μπαταριας. Αν το παιζεις το κινητο σου βγαζει μια μερα(απο το πρωι ως το βραδυ) αν το πας πιο χαλαρα μπορει να σου βγαλει και δυο. Τωρα εγω πιστευω σε 5αρι δεν θα γυριζα. Αυτα.

 

Thanks! Τελικα την ρυθμιση με το mercury keyboard την εχει εδω περα η vibe 2? Βοηθαει αρκετα στη χρηση με ενα χερι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχεις πάρει κάποιος από εσάς τη γνήσια θήκη της Lenovo για το K910;

Έχει πραγματικά τη λειτουργία sleep/wake όπως στα tablet την ώρα που την ανοίγεις;

Το σημείο αφής που έχει κάτω κάτω, για την απάντηση ή απόρριψη λειτουργεί καλά;

Παρήγγειλα της Nillkin αλλά το σκέφτομαι (να παραγγείλω και αυτήν) γιατί η λειτουργία sleep/wake μου φαίνεται αρκετά χρήσιμη. (Στο P770 που έχω το κουμπάκι για άνοιγμα-κλείσιμο θέλει λίγο παραπάνω πάτημα και φαντάζομαι ότι αυτό είναι από την πολλή χρήση και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο Κ910).

Την βρήκα στο aliexpress αλλά ρωτάω και εσάς αν αξίζει, γιατί τη βρήκα στα 43$ (περίπου 35Ευρώ). Στο etotalk από όπου και παρήγγειλα το K910 την είχε σαν "Sold out" αλλά 30$ και όχι 43. Την έχετε δει εσείς κάπου αλλού πιο φτηνά;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχεις πάρει κάποιος από εσάς τη γνήσια θήκη της Lenovo για το K910;

Έχει πραγματικά τη λειτουργία sleep/wake όπως στα tablet την ώρα που την ανοίγεις;

Το σημείο αφής που έχει κάτω κάτω, για την απάντηση ή απόρριψη λειτουργεί καλά;

Παρήγγειλα της Nillkin αλλά το σκέφτομαι (να παραγγείλω και αυτήν) γιατί η λειτουργία sleep/wake μου φαίνεται αρκετά χρήσιμη. (Στο P770 που έχω το κουμπάκι για άνοιγμα-κλείσιμο θέλει λίγο παραπάνω πάτημα και φαντάζομαι ότι αυτό είναι από την πολλή χρήση και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο Κ910).

Την βρήκα στο aliexpress αλλά ρωτάω και εσάς αν αξίζει, γιατί τη βρήκα στα 43$ (περίπου 35Ευρώ). Στο etotalk από όπου και παρήγγειλα το K910 την είχε σαν "Sold out" αλλά 30$ και όχι 43. Την έχετε δει εσείς κάπου αλλού πιο φτηνά;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε το λινκ απο aliexpress....με ενδιαφερει και εμενα η γνησια, ομως την βρισκω μονο

σε πορτοκαλι και καφε χρωμα....οπου και να εψαξα ειναι sold out to dark blue....για μαυρη θηκη ουτε λογος

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε το λινκ απο aliexpress....με ενδιαφερει και εμενα η γνησια, ομως την βρισκω μονο

σε πορτοκαλι και καφε χρωμα....οπου και να εψαξα ειναι sold out to dark blue....για μαυρη θηκη ουτε λογος

 

Καλησπέρα. Δες εδώ

Έχει τις κλασσικές πορτοκαλί και καφέ (που δεν ξέρω αν είναι πραγματικά οι γνήσιες) αλλά έχει και τις χακί, σκούρο γκρι, και μπλε στα 43$ που είναι και οι γνήσιες αν δεις κάτω κάτω και τις φωτογραφίες. Έχουν στην πλάτη και το λογότυπο της Lenovo (ενώ η πορτοκαλί και η καφέ δεν το έχουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχεις δικιο για πορτοκαλι και καφε ειναι μαιμου σιγουρα... ειναι και πανακριβες εκμεταλευεται το γεγονος οτι ειναι ο μοναδικος στο aliexress που τις πουλαει, ευχαριστω για το λινκ..,, Εδω κοιτα, http://highming.com/original-lenovo-k910-vibe-z-leather-case-flip-smart-cover-with-sleep-function-p-963.html αν το ξερει κανεις και εχει ψωνισει...ολα μιση τιμη απο αλλα site Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.

Έχεις πάρει κάποιος από εσάς τη γνήσια θήκη της Lenovo για το K910;

Έχει πραγματικά τη λειτουργία sleep/wake όπως στα tablet την ώρα που την ανοίγεις;

Το σημείο αφής που έχει κάτω κάτω, για την απάντηση ή απόρριψη λειτουργεί καλά;

Παρήγγειλα της Nillkin αλλά το σκέφτομαι (να παραγγείλω και αυτήν) γιατί η λειτουργία sleep/wake μου φαίνεται αρκετά χρήσιμη. (Στο P770 που έχω το κουμπάκι για άνοιγμα-κλείσιμο θέλει λίγο παραπάνω πάτημα και φαντάζομαι ότι αυτό είναι από την πολλή χρήση και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο Κ910).

Την βρήκα στο aliexpress αλλά ρωτάω και εσάς αν αξίζει, γιατί τη βρήκα στα 43$ (περίπου 35Ευρώ). Στο etotalk από όπου και παρήγγειλα το K910 την είχε σαν "Sold out" αλλά 30$ και όχι 43. Την έχετε δει εσείς κάπου αλλού πιο φτηνά;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Η λειτουργία ενεργοποίησης της συσκευής με τη θήκη, είναι διαθέσιμη και στη θήκη της Nillkin (φυσικά μιλάμε για την book-type έκδοση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία ενεργοποίησης της συσκευής με τη θήκη, είναι διαθέσιμη και στη θήκη της Nillkin (φυσικά μιλάμε για την book-type έκδοση).

 

Καλησπέρα. Για την Nillkin δεν ήξερα (δεν το αναφέρει και πουθενά). Και εγώ την book-type παρήγγειλα (όχι την Sparkle την άλλη). Από ότι είχα δει την "smart" λειτουργία "sleep/wake" την είχαν μόνο οι θήκες της MOFI και της ROCK.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει rom που υποστηριζει ελληινκα ? αν βαλω αυτη που λεει στο πρωτο post θα εχει ?

ευχαριστω

 

Όλες υποστηρίζουν ελληνικά, μάλλον θα εννοείς με ελληνικό μενού όπου η μόνη επιλογή είναι αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

μήπως γνωρίζει κάποιος αν η εργοστασιακή εφαρμογή για τα μνμ υποστηρίζει περισσότερους χαρακτήρες ?εχω κατεβάσει άλλες εφαρμογές (handcent & go sms) αλλά ή δεν στέλνει μνμ ή δεν λαμβάνει κ όταν στέλνω μου πετάει ειδοποίηση για χρέωση με αντίστροφη μέτρηση ...εχω την εντύπωσή ότι φταίει το πρόγραμμα security αλλά δεν ξέρω τι μπορώ να αλλάξω στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Για ταχύτητες 3G και Η+ πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις; GPRS γράφει μονο και δεν έχει επιλογές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολλή σκέψη, το παράγγειλα και γω τελικά χθες απο merimobiles. Το πρόλαβα στα 260$, σήμερα το βλέπω στα 268$. Επιπλέον, για όποιον ενδιαφέρεται, με τον κωδικό lenovo παίρνεις έκπτωση 3%. Not bad..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα ......

επειδη ψινομε γαι αγορα αυτησ τησ συσκευησ τακα τακα δυο ερωτησουλες να κανω και αν εχει καποιος το χρονο ας μου απαντηση ....

1.. root ..recovery και backup μεσω CWM και ολα τα σχετικα που βαζουμε στα υπολιπα κινεζικα κινητα μπαινουν σε αυτο????

2.- εχω διαβασει οτι δεν εχει slot για εξωτερικη sd καρτα .... .σε περιπτωση που θελουμε να φλασαρουμε νεα ρομ χανονται ολα απο μεσα τα αρχεια ????. υπαρχει περιπτωση να χωριστει η εσωτερικη καρτα και να κρατησουμε καποιο κοματι σαν αποθυκευτικο χωρο ετσι ωστε να κραταμε ενα backup μεσω recovery

αυτα .........

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν και νεος στην εμπηρεια μου με το vipe z παιρνει custom rom τροποποιημενη να εχει και ελληνικα η οποια προς το παρον ειναι μοναδικη και δεν υπαρχει αλλη αλλα θελει καποια σιγκεκριμενη διαδικασια,(που εγω στην αρχη τα βρηκα βουνο αλλα ολα οκ τωρα),καρτα εξωτερικη sd δεν παιρνει ουτε με καποιο προγραμα να χωρισεις τον χωρο αποθηκευσης απ'οσο γνωριζω αυτα ειναι για αλλους αρνητικα σημια και δεν το ακουμπανε το τηλ,αλλα το αλλα με εκανε εμενα και το αγορασα το σιγκεκριμενο κινητο,ειναι μια συσκευη απο μια επωνημη εταιρια στο χωρο των ηλεκτρονικων,εχει τελεια τιμη γι'αυτα που προσφερει,παιρνει 2 καρτες και κυριως ειναι μπιμπελο σαν τηλεφωνο που μερικοι το κοιτανε και αυτο οπως εγω πχ,ολα τα παραπανω που ειναι για μερικους αρνητικα λυνονται με τον καιρο
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια καλησπερα ......

επειδη ψινομε γαι αγορα αυτησ τησ συσκευησ τακα τακα δυο ερωτησουλες να κανω και αν εχει καποιος το χρονο ας μου απαντηση ....

1.. root ..recovery και backup μεσω CWM και ολα τα σχετικα που βαζουμε στα υπολιπα κινεζικα κινητα μπαινουν σε αυτο????

2.- εχω διαβασει οτι δεν εχει slot για εξωτερικη sd καρτα .... .σε περιπτωση που θελουμε να φλασαρουμε νεα ρομ χανονται ολα απο μεσα τα αρχεια ????. υπαρχει περιπτωση να χωριστει η εσωτερικη καρτα και να κρατησουμε καποιο κοματι σαν αποθυκευτικο χωρο ετσι ωστε να κραταμε ενα backup μεσω recovery

αυτα .........

ευχαριστω

Στο πρώτο post κοιταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...