Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράσινη οθονη,Skype,τα κανει παντου σκ@τ@ σε αυτο το κινητο,μεχρι και η sd χάνεται.με την etotalk ρομ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ότι έχουμε ευχαριστημένους και αγανακτισμένους μάλλον ειναι θέμα ρομ.

δυστυχώς δεν βγήκε μια ρομ να μην εχει κανένα πρόβλημα και να είναι ολοι ευχαριστημένοι.

 

αυτό το έχει κάνει κάποιος στο δικό μας? η θα ειμαι πρώτος που θα το δοκιμάσω?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

έχει ένας φίλος το κινητό και έχει πρόβλημα με τις κλήσεις , οι άλλοι δεν τον ακούν καλά..

ειναι γνωστό πρόβλημα; έχει βγει κάποιο update ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

το ότι έχουμε ευχαριστημένους και αγανακτισμένους μάλλον ειναι θέμα ρομ.

δυστυχώς δεν βγήκε μια ρομ να μην εχει κανένα πρόβλημα και να είναι ολοι ευχαριστημένοι.

 

αυτό το έχει κάνει κάποιος στο δικό μας? η θα ειμαι πρώτος που θα το δοκιμάσω?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

 

Το έχω κάνει εδώ και καιρό με το zip που δίνει ο Ιταλός μαζί με τη Rom του (forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724). Κατεβάζεις το Lenovo-S750_data-repart-to-2.5GB.zip και απλά φλασάρεις το zip από custom recovery, έχει αναλυτικές οδηγίες ο Ιταλός...Δεν έχω τη rom του Ιταλού...μόνο το πατσάκι πήρα από εκεί...

Edited by llouis_13
Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται να βάλεις παλιά έκδοση του viber χωρίς να κάνει από μόνο του τiς αναβαθμίσεις; οποία έκδοση και να βάλω τα πάω εξαιρετικά για τα δέκα πρώτα λεπτά μέχρι να αρχίσουν οι αυτόματες αναβαθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά με τη παλιά έκδοση του viber.. παρουσιάστηκε όμως καινούριο θέμα που συμβαίνει σε όλες τις εκδόσεις και μάλλον είναι θέμα κάποιας ρύθμισης του κινητού..Δεν εμφανίζεται πλέον καμία ποπ απ ειδοποίηση του viber.Μόνο ηχος..Επειδή είμαι όλη μέρα online σε μια ομάδα Θέλω να βλέπω πάνω στην οθόνη αν έχω μήνυμα στο viber Γιατί έχει να κάνει με τη δουλειά μου.. αν και τα έχω όλα τικαρισμενα στις επιλογές του αυτό έχει σκαλώσει και δεν εμφάνιζε τίποτα. Για να δω αν έχω μήνυμα πρέπει να μπω στο πρόγραμμα και να ψάξω την ομάδα αν έχει γράψει κανείς τίποτα. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; είναι καμία ρύθμιση του τηλ; Έχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κανένα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αναζητειται miui rom για το τηλ μας ( εκτος απο αυτη στο needrom), απο οπουδηποτε στον πλανητη! :p Αν καπου εχει πετυχει κανεις κατι..:)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αναζητειται miui rom για το τηλ μας ( εκτος απο αυτη στο needrom), απο οπουδηποτε στον πλανητη! :p Αν καπου εχει πετυχει κανεις κατι..:)

Άμα βρεις άλλες roms από αυτές του needrom φέξε μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εβαλα προσφατα τη ρομ του ιταλου αλλα εχω ενα προβλημα με την ωρα! Βαζω ωρα που παρεχεται απο το διαδικτυο αλλα ειναι 3 ωρες πριν απο την ωρα Ελλαδος! Οταν ομως βαζω τη κανονικη ωρα, στις εφαρμογες π.χ facebook μια φωτοφραφια που ειναι ανεβασμενη τωρα γραφει 3 ωρες πριν ενω οταν βαζω ωρα που παρεχεται απο το διαδικτυο ειναι οκ! Δεν ξερω τι γινεται! Εχω ξαναβαλει τη ρομ αυτη αλλα δεν ειχα τετοιο προβλημα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια μικρη γευση απο miui v5 (οχι αυτη απο needrom) εγκατεστημενη στο lenovo s750 μας ! :-)

 

Που μπορουμε να βρουμε αυτη τη ρομ? Και πως να τη βαλουμε?

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Στη rom του minideal υπαρχει τροπος να λυθει το θεμα του mail app crash και της χρησης της SD σαν εσωτερικης χωρις να χρειαστει restore η συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

((((((Μια μικρη γευση απο miui v5 (οχι αυτη απο needrom) εγκατεστημενη στο lenovo s750 μας ! :- ))))

 

 

 

απο προβλήματα τι λύνει;

skype?

+30?

ήχος στο μικρόφωνο;

 

που την βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Στη rom του minideal υπαρχει τροπος να λυθει το θεμα του mail app crash και της χρησης της SD σαν εσωτερικης χωρις να χρειαστει restore η συσκευη;

 

σε όλες τις rom lenovo υπάρχει πρόβλημα με την εφαρμογή μαιλ αλλά λύνεται εύκολα αν είσαι ρουτ, με χειροκίνητη αντικατάσταση των συγκεκριμένων αρχείων email, exchange και calendar- αν ψάξεις σε νωρίτερα μυνήματα υπάρχουν τα σχετικά λινκ. Η ρομ του Ιταλού τα έχει ήδη λυμένα τα θέματα αυτά.

edit: εδώ είσαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5027690#post5027690

Edited by PP6210
προσθήκη λινκ
Link to comment
Share on other sites

....... -----[/size]

 

[/color]

 

Που μπορουμε να βρουμε αυτη τη ρομ? Και πως να τη βαλουμε?

 

H MIUIv5 ειναι πραγματικα εκπληκτικη στο τηλεφωνο μας. Απο αισθητικη και λοιπα καλουδια πολυ μπροστα οι κινεζοι.. Αυτη που εχω βαλει δεν εχει σοβαρα bug ή τουλαχιστον δεν βρηκα εγω. Καμερα, gps, κλπ δουλευουν κανονικα. Το μονο σοβαρο που ειδα ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταναλωση στην μπαταρια.. Link της Rom (μετα απο αρκετο ψαξιμο την πετυχα σε ενα Ρωσσικο site..) θα ανεβασω για για οποιον τρωγεται να την δει να τρεχει στο lenovo μας!:D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

H MIUIv5 ειναι πραγματικα εκπληκτικη στο τηλεφωνο μας. Απο αισθητικη και λοιπα καλουδια πολυ μπροστα οι κινεζοι.. Αυτη που εχω βαλει δεν εχει σοβαρα bug ή τουλαχιστον δεν βρηκα εγω. Καμερα, gps, κλπ δουλευουν κανονικα. Το μονο σοβαρο που ειδα ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταναλωση στην μπαταρια.. Link της Rom (μετα απο αρκετο ψαξιμο την πετυχα σε ενα Ρωσσικο site..) θα ανεβασω για για οποιον τρωγεται να την δει να τρεχει στο lenovo μας!:D

 

Θέλω να δοκιμασω τη Ρομ και απο τις φωτογραφιες μου φαίνεται πολύ ωραία! Αλλά δεν μπορω να βρω λινκ! Μπορείς να δώσεις το λινκ απο εκεί που την κατεβασες?

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

έχει ένας συνάδελφος το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζει το εξής, οταν απομακρύνει το τηλέφωνο από το αυτί του δεν ανάβει η οθόνη για να το κλείσει δεν του το κάνει συνέχεια , είναι με την ρομ του minideal . για αρχή να του βάλω αυτήν (andrea_d86-lenovos750-4.2.2-140709) που βρήκα ;;; είναι η τελευταία ;;

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

έχει ένας συνάδελφος το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζει το εξής, οταν απομακρύνει το τηλέφωνο από το αυτί του δεν ανάβει η οθόνη για να το κλείσει δεν του το κάνει συνέχεια , είναι με την ρομ του minideal . για αρχή να του βάλω αυτήν (andrea_d86-lenovos750-4.2.2-140709) που βρήκα ;;; είναι η τελευταία ;;

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

 

Το έχω πάθει και εγώ αλλά δεν ξέρω αν είναι σίγουρα θέμα της Ρομ. Δοκίμασε αυτή που λες και δες αν το παθαινεις και εκεί. Αν δεν φτιαξει τοτε θα εχει θέμα το κινητό!

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

έχει ένας συνάδελφος το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζει το εξής, οταν απομακρύνει το τηλέφωνο από το αυτί του δεν ανάβει η οθόνη για να το κλείσει δεν του το κάνει συνέχεια , είναι με την ρομ του minideal . για αρχή να του βάλω αυτήν (andrea_d86-lenovos750-4.2.2-140709) που βρήκα ;;; είναι η τελευταία ;;

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Μήπως έχει τοποθετήσει προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη και για κάποιο λόγο (π.χ. έχει ξεκολλήσει στο σημείο κοντά στον αισθητήρα) μπερδεύει τον αισθητήρα;

Link to comment
Share on other sites

έχει ένας συνάδελφος το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αντιμετωπίζει το εξής, οταν απομακρύνει το τηλέφωνο από το αυτί του δεν ανάβει η οθόνη για να το κλείσει δεν του το κάνει συνέχεια , είναι με την ρομ του minideal . για αρχή να του βάλω αυτήν (andrea_d86-lenovos750-4.2.2-140709) που βρήκα ;;; είναι η τελευταία ;;

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

 

Τελικα θα μας τρελανουν αυτες οι ρομ :lol::lol:

Το ιδιο παθαινα συνεχεια με την ρομ του ιταλου, το γυρισα στην ''μαμα'' και ολα καλα.

Αρα μαλλον πρεπει να το ''παιξεις'' κορωνα γραμματα :(

 

H MIUIv5 ειναι πραγματικα εκπληκτικη στο τηλεφωνο μας. Απο αισθητικη και λοιπα καλουδια πολυ μπροστα οι κινεζοι.. Αυτη που εχω βαλει δεν εχει σοβαρα bug ή τουλαχιστον δεν βρηκα εγω. Καμερα, gps, κλπ δουλευουν κανονικα. Το μονο σοβαρο που ειδα ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταναλωση στην μπαταρια.. Link της Rom (μετα απο αρκετο ψαξιμο την πετυχα σε ενα Ρωσσικο site..) θα ανεβασω για για οποιον τρωγεται να την δει να τρεχει στο lenovo μας!:D

 

Τελικα αυτη ''κρυφη'' ειναι η τρεχει κατι αλλο που δεν μπορω να καταλαβω.

Edited by vrs5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κατεβαζουμε την ROM απο δω : http://yadi.sk/d/ayGFfYVy9KckZ

Κατεβαζουμε το Patch απο δω : https://drive.google.com/file/d/0B0MKXgTUqquoa2paNUd6VG10Qk0/view?usp=sharing

 

φλασαρουμε απο Sd πρωτα την Rom και μετα το Patch. Reboot., και μετα απο λιγο η MIUIV5 στο τηλ μας! :cool::D

 

Αν βρει καποιος γιατι εχει τετοια απιστευτη καταναλωση και το λυσουμε και αυτο, η rom ειναι απροβληματιστη για καθημερινη χρηση!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μας τρελανουν αυτες οι ρομ :lol::lol:

Το ιδιο παθαινα συνεχεια με την ρομ του ιταλου, το γυρισα στην ''μαμα'' και ολα καλα.

Την μαμά ρομ που τι βρίσκουμε έχει Ελληνικά;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μας τρελανουν αυτες οι ρομ :lol::lol:

Το ιδιο παθαινα συνεχεια με την ρομ του ιταλου, το γυρισα στην ''μαμα'' και ολα καλα.

Αρα μαλλον πρεπει να το ''παιξεις'' κορωνα γραμματα :(

 

όντως θα μας τρελάνουν οι ρομ, εγώ πάλι το παρατήρησα 2-3 φορές στη μαμά ρομ για τον ενα μήνα που την κράτησα και από όταν έβαλα την Μαίου του Ιταλού δεν συνέβει ξανά...

Από την άλλη μου έχει συμβεί καμμιά 10αριά φορές στο HTC με μαμά ρομ, και διαβάζω και στο xperia Z1C οτι συμβαίνει - αν και σε αυτό που έχω πάρει εγώ δεν το έχω δει ακόμα. Μάλλον έχει να κάνει με screen protectors και επαναρύθμιση του proximity.

 

@chios: τη μαμά ρομ μπορείς να την βρείς στο ποστ του Ιταλού στο xda αλλά δεν έχει Ελληνικά, μόνο Αγγλικά και Κινέζικα - έχει όμως ενσωματωμένο CWM recovery. Οι multilingual μαμά των εκάστοτε μαγαζιών όπως του minideal νομίζω δεν κυκλοφωρούν σε xda και needrom, αν ναι θα μας πει κάποιος φίλος που το έχει δοκιμάσει

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τον proximity ή να τεστάρεις αν δουλεύει σωστά;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τον proximity ή να τεστάρεις αν δουλεύει σωστά;;

 

αυτό είναι αρκετά πολύπλοκο, έχω ασχοληθεί αρκετά με τα περίφημα dogee dg100 που είχαν κακούς proximity (προβλημα και με driver οθόνης και με hardware του proximity), και έχω καταλήξει οτι τελικά είνια λίγο θέμα τύχης. Έχει εφαρμογες για δοκιμή του proximity στο play - δηλαδή να μπορέσεις να εντοπίσεις που είναι ακριβώς στην οθόνη, αν δείχνει on (μπλοκάρεται το φως από το αυτί) ή off (παίρνει φως ελεύθερα) και ίσως να σου δώσει και κάποιες πληοροφορίες για drivers.... αλλά από αυτό μέχρι να μπορέσεις πραγματικά να επαναπρογραμματίσεις (ή recalibrate) τον proximity sensor υπάρχει μεγάααλη απόσταση.

Και νoμίζω οτι τελικά ισχύει και κάτι που μου έχει πει τεχνικός, ότι το πρώτο που πρέπει να κάνεις αν δεν ξυπνάει η οθόνη από το proximity είνια να βγάλεις το screen protector... εγώ πάλι προτιμάω screen protector!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...