Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Είμαι νέα εδώ στο σάιτ κ θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Παρήγγειλα από το Vickmall το τηλέφωνο s960 vibe x και ελπίζω να είναι γνήσιο. Είχα κάνει παραγγελία από το aliexpress ένα άλλο Lenovo και αποδείχθηκε εντελώς ψεύτικο. Γι'αυτό το λόγο ρωτάω εάν το παρήγγειλε κάποιος να μου πει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για αγορά. Να ρωτήσω ρε παιδιά... από φωτογραφίες τι λέει; Είναι καλής ποιότητας;;

 

Μπορεί κάποιος να βγάλει και να ποστάρει 1-2 να δούμε δείγματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάρε το S660 για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο.

Το s660 από άποψη χαρακτηριστικών είναι χειρότερο κ από το moto g και από το s960.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς την τεράστια αυτονομία του σε μπαταρία, τώρα αν θες να είσαι στην πρίζα συνέχεια κοίτα φιγούρα, ο καθένας εξαρτάται τι προτεραιότητες έχει.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Τότε παρτο σαν phone αξίζει με μόνο μειονέκτημα την αυτονομία στο τέλος του 24ωρου θα θέλει φόρτιση.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει ένας φίλος να το πάρει. Αξίζει ή υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 150Ε οτιδήποτε μάρκας;

 

Ευχαριστώ.

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...καποιο λινκ με ρομ να υποστηριζει ελληνικα? Εκανα update και τα εχασα

 

Απ'ότι διάβασα στις προηγούμενες σελίδες το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ζητήσεις από εκεί που αγόρασες το κινητό να σου στείλουν τη ROM γιατί είναι πειραγμένη και δεν υπάρχει, κάτι τέτοιο.

 

Ελπίζω να βοήθησα.:)

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδες........μπορω και εγω με την σειρα μου να κανω μια χαζη (καθοσον ειμαι ερασιτεχνης στον χωρο) ερωτηση?

 

Αναμεσα στο κινητακι του θεματος και το lenovo A806 ποιο θα διαλεγατε?

Η τιμη αλλα τους ειναι περιπου η ιδια, υπαρχουν τεχνικες διαφορες αναμεσα στα αυτα τα δυο γιατι δεν μπορεσα να τις διακρινω:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

To 806 είναι καινούργιο και 8πύρινο. Αυτό είναι 4πύρινο και κυκλοφορεί εδώ και 2 χρόνια τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ειναι και τοσο παλιο τελευταιο τριμηνο του 2013 αρχισε να κυκλοφορει... ειναι πρωην σχεδον ναυαρχιδα (κατω απο το κ910) με καλη και στιλατη κατασκευη vs φρεσκο entry-mid level που τικαρει περισσοτερα κουτακια. Εξαρταται τι ζηταει ο καθενας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαξε στο φόρουμ και έχει οδηγο πως να περάσεις ρομ με το flash tool.

 

Γενικά το πρότεινετε?γτ θέλω να τον πάρουμε για τον αδερφό ενος φίλου.κλασσική χρήση εφήβου.τι λέτε?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Για να περασω ROM στο συγκεκριμενο τηλ κανω τις διαδικασιες που γινονται κ στο lenovo s820; εχω πανω την viberom 1.0 οπως μου ειχε ερθει.κ πως να περασω twrp recovery.το ρωταω αυτο γιατι στην vibe στο s820 δεν μπορουμε να περασουμε custom recovery
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.Για να περασω ROM στο συγκεκριμενο τηλ κανω τις διαδικασιες που γινονται κ στο lenovo s820; εχω πανω την viberom 1.0 οπως μου ειχε ερθει.κ πως να περασω twrp recovery.το ρωταω αυτο γιατι στην vibe στο s820 δεν μπορουμε να περασουμε custom recovery

 

Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To twrp το περνάς κανονικά, απλά η γνήσια VibeUI δεν περνάει μέσω recovery, πρέπει να βάλεις custom made.

 

Από το site της vibeui δηλαδή αυτήν που έχει βγάλει τελευταία δεν μπορώ να την περάσω μέσω recovery?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με την αναγνώριση, όταν τα νούμερα αρχίζουν από +3069... τότε τα εμφανίζει κανονικά στις κλήσεις αλλά όχι στα μηνύματα όπου οι αριθμοί εμφανίζονται 69... Αν λοιπόν τους κάνω όλους +3069 τότε θα έχω αναγνώριση στις κλήσεις και όχι στα μηνύματα, ενώ αν τους κάνω όλους 69... τότε θα έχω το αντίστροφο πρόβλημα. Καμιά λύση; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με την αναγνώριση, όταν τα νούμερα αρχίζουν από +3069... τότε τα εμφανίζει κανονικά στις κλήσεις αλλά όχι στα μηνύματα όπου οι αριθμοί εμφανίζονται 69... Αν λοιπόν τους κάνω όλους +3069 τότε θα έχω αναγνώριση στις κλήσεις και όχι στα μηνύματα, ενώ αν τους κάνω όλους 69... τότε θα έχω το αντίστροφο πρόβλημα. Καμιά λύση; :blink:

 

Βάλε σε κάθε επαφή σου 2 τηλ.Ένα με +30 κ το ίδιο τηλ χωρίς.Κ θα τα αναγνωρίζει παντού

Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε κάθε επαφή σου 2 τηλ.Ένα με +30 κ το ίδιο τηλ χωρίς.Κ θα τα αναγνωρίζει παντού

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, πχ να αλλάξω τον dialer, ή το contacts manager; Δεν υπαρχουν εφαρμογές να δουλεύουν σωστά; Αν βάλω τις διπλές επαφές, θα καταλήξω με επαφές που έχουν 4-6 νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...