Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε εδώ. Δεν ξέρω αν λειτουργούν γιατί δεν μου έχει τύχει αλλά μπορεί και να σε βοηθήσει

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ IMEI. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΒΗΜΑ, ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΙΜΕΙ ΜΟΥ, ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ "SEND AT COMMAND" ΚΑΙ MOY ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ "This command is not allowed in UserBuild". ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε εδώ. Δεν ξέρω αν λειτουργούν γιατί δεν μου έχει τύχει αλλά μπορεί και να σε βοηθήσει

Σε ευχαριστώ πολύ… VeRDe….!!!

Δουλεύουν και οι δύο τρόποι.

Για την μία κάρτα SIM υπάρχει το ΙΜΕΙ στην συσκευασία, στην δεύτερη βάζω το ίδιο?????, λογικά δεν πρέπει να είναι άλλο..???

ΣΕ Lenovo s750 υπάρχει διαφορετικό ΙΜΕΙ όλα τα νούμερα ίδια, πλην των δύο τελευταίων δηλαδή:

 

IMEI 1: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _70

IMEI 2: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _88

 

Μπορεί κάποιος φίλος να τσεκάρει με το MtkDroidTools αν υπάρχει διαφορετικό ΙΜΕΙ ή είναι το ίδιο και στις δύο SIM. Και ας αναφέρει ποία η διαφορά μπας και βγάλουμε κάποια άκρη. Στο Lenovo s750 που αναφέρω παραπάνω η διαφορά είναι 18.

Το καλύτερο το άφησα για το τέλος……αν προσπαθήσω να αλλάξω ROM χάνονται πάλι…… μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να ριζωθούν αλλού.

Παίδες βοήθεια ……

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ IMEI. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΒΗΜΑ, ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΙΜΕΙ ΜΟΥ, ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ "SEND AT COMMAND" ΚΑΙ MOY ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ "This command is not allowed in UserBuild". ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ.......

Όπως ανέφερα δουλεύουν και οι δύο τρόποι, μήπως δεν εισαι ROOT.????

Στον δεύτερο τρόπο εμφανίζεται έτσι "AT +EGMR=1,7,"" θα πάς και θα γράψεις το ΙΜΕΙ ανάμεσα στα δύο τελευταία εισαγωγικά. Πρώτα θα περάσεις για την μία κάρτα (phone 1) θα κάνεις reboot και μετά την δεύτερη (phone 2) και ξανά reboot. Το θέμα είναι τι ΙΜΕΙ βάζουμε στην δεύτερη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

TEΛIKA ΔOYΛEΨE K ΣE EMENA ME TON ΠPΩTO TPOΠO K BAZANTAΣ TO IΔIO IMEI K ΣTIΣ ΔYO KAPTEΣ, TΩPA ΘA ΔOKIMAΣΩ NA BAΛΩ ΔIAΦOPETIKO ΣTHN sim2. ΤΟ NOYMEPO AYTO ΘA EINAI 8 NOYMEPA ΠAPAΠANΩ K AYTO ΓIATI EXOYME ΣΠITI AΛΛO ENA IΔIO KINHTO K BΛEΠONTAΣ TO IMEI TOYΣ EIΔAME AYTH THN ΔIAΦOPA OΠΩΣ K ΣE ENA AΛΛO MTK6582 EXOYN TA IMEI AYTH THN ΔIAΦOPA. OTAN TO ΔΩ ΘA ΣAΣ ΠΩ
Link to comment
Share on other sites

TEΛIKA ΔOYΛEΨE K ΣE EMENA ME TON ΠPΩTO TPOΠO K BAZANTAΣ TO IΔIO IMEI K ΣTIΣ ΔYO KAPTEΣ, TΩPA ΘA ΔOKIMAΣΩ NA BAΛΩ ΔIAΦOPETIKO ΣTHN sim2. ΤΟ NOYMEPO AYTO ΘA EINAI 8 NOYMEPA ΠAPAΠANΩ K AYTO ΓIATI EXOYME ΣΠITI AΛΛO ENA IΔIO KINHTO K BΛEΠONTAΣ TO IMEI TOYΣ EIΔAME AYTH THN ΔIAΦOPA OΠΩΣ K ΣE ENA AΛΛO MTK6582 EXOYN TA IMEI AYTH THN ΔIAΦOPA. OTAN TO ΔΩ ΘA ΣAΣ ΠΩ

 

Πολύ ωραία…!!! όταν το δεις πες μας την διαφορά

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΙΝ. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΙΜΕΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΙΜΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΟ ΙΜΕΙ 1. ΠΧ ΙΜΕΙ1 123456789100010 ΚΑΙ ΙΜΕΙ2 123456789100018. ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΑ ΙΜΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ DOOGEE DG800 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΤΚ6582. ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Α) ΠΡΩΤΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MtkDroidTools Β) ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ (ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΟΥΣ DRIVERS) ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ. ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ SUPER USER. 3) ΑΦΟΥ ΒΡΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΠΑΤΑΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ROOT ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΥΜΕ REBOOT ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία συμβουλή όσο αναφορά τα ΙΜΕΙ . Παρατήρησα ότι αν του ξανά κάνουμε flash του τηλέφωνου τότε θα ξανά χαθούν τα ΙΜΕΙ. Και η ερώτηση είναι η εξης:"καθε φορά που θα κάνω flash στο τηλέφωνο μου, θα κάνω και όλη αυτή την διαδικασία να περάσω τα ΙΜΕΙ από την αρχή;". Η απάντηση είναι όχι. Χάρις το πρόγραμμα "mobileuncle tools" μπορούμε να κάνουμε backup στους κωδικούς ΙΜΕΙ.

 

Πως κάνουμε backup στους κωδικούς ΙΜΕΙ;

 

1. Αφού έχουμε κάνει flash στο κινητό κάνουμε root με το "vroot" (ξέρετε).

2. Μετά περνάμε τα ΙΜΕΙ στην συσκευή με τον πρώτο τρόπο που σχολιάσαμε πριν.

3. Κατεβάζουμε την εφαρμογή "root checker" και σιγουρευόμαστε ότι έχει γίνει το root.

4. Κατεβάζουμε την εφαρμογή "mobileuncle tools".

5. Αφού του δίνουμε την αδεία να λειτουργήσει από το "super user" to τρέχουμε.

6. Επιλεγούμε την επιλογή "IMEI backup restore (mtk)".

7. Αν δεν έχουμε κάνει backup τα ΙΜΕΙ πατάμε τις δυο πρώτες επιλογές (backup IMEI to sdcard (mtk) και backup IMEI to sdcard2 (mtk)) για την σιμ1 και την σιμ2 αντίστοιχα.

8. Αν έχουμε κάνει backup και θέλουμε να περάσουμε τα ΙΜΕΙ στο κινητό, τότε επιλεγούμε τις τελευταίες δυο επιλογές (restore IMEI to sdcard (mtk) και restore IMEI to sdcard2 (mtk)) για την σιμ1 και την σιμ2 αντίστοιχα.

 

Αυτή ήταν πιστεύω η τελευταία μου παρατήρηση πάνω στους κωδικούς ΙΜΕΙ και με το παραπάνω κείμενο θεωρώ πως ολοκληρώσαμε την ενότητα "έκανα format και έχασα τους κωδικούς ΙΜΕΙ" . Ελπίζω να σας βοήθησα!!!

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που το λύσατε. Στο διαταύτα έχω πάθει πλάκα με την S305 ROW. Η μπαταρία μου έβγαλε πρώτη φορά 2 ημέρες και 4 ώρες!! Μεγάλη βελτίωση σε σχέση με την ROM από vickmall. Βέβαια έχω αφαιρέσει με link2sd ένα κάρο εφαρμογές (έχει ότι εφαρμογή Google υπάρχει).

 

Η μετάφραση που κάνει το morelocale2 είναι ίσως καλύτερη από τις κινέζικες με Ελληνικά. Μόνο τις ρυθμίσεις δεν μετέφρασε..

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία συμβουλή όσο αναφορά τα ΙΜΕΙ . Παρατήρησα ότι αν του ξανά κάνουμε flash του τηλέφωνου τότε θα ξανά χαθούν τα ΙΜΕΙ. Και η ερώτηση είναι η εξης:"καθε φορά που θα κάνω flash στο τηλέφωνο μου, θα κάνω και όλη αυτή την διαδικασία να περάσω τα ΙΜΕΙ από την αρχή;". Η απάντηση είναι όχι. Χάρις το πρόγραμμα "mobileuncle tools" μπορούμε να κάνουμε backup στους κωδικούς ΙΜΕΙ.

 

Πως κάνουμε backup στους κωδικούς ΙΜΕΙ;

 

1. Αφού έχουμε κάνει flash στο κινητό κάνουμε root με το "vroot" (ξέρετε).

2. Μετά περνάμε τα ΙΜΕΙ στην συσκευή με τον πρώτο τρόπο που σχολιάσαμε πριν.

3. Κατεβάζουμε την εφαρμογή "root checker" και σιγουρευόμαστε ότι έχει γίνει το root.

4. Κατεβάζουμε την εφαρμογή "mobileuncle tools".

5. Αφού του δίνουμε την αδεία να λειτουργήσει από το "super user" to τρέχουμε.

6. Επιλεγούμε την επιλογή "super backup restore (mtk)".

7. Αν δεν έχουμε κάνει backup τα ΙΜΕΙ πατάμε τις δυο πρώτες επιλογές (backup super to sdcard (mtk) και backup super to sdcard2 (mtk)) για την σιμ1 και την σιμ2 αντίστοιχα.

8. Αν έχουμε κάνει backup και θέλουμε να περάσουμε τα ΙΜΕΙ στο κινητό, τότε επιλεγούμε τις τελευταίες δυο επιλογές (restore super to sdcard (mtk) και restore super to sdcard2 (mtk)) για την σιμ1 και την σιμ2 αντίστοιχα.

 

Αυτή ήταν πιστεύω η τελευταία μου παρατήρηση πάνω στους κωδικούς ΙΜΕΙ και με το παραπάνω κείμενο θεωρώ πως ολοκληρώσαμε την ενότητα "έκανα format και έχασα τους κωδικούς ΙΜΕΙ" . Ελπίζω να σας βοήθησα!!!

 

Συγνώμη έχει γίνει λάθος. Επειδή θα μπερδευτούν κάποιοι που προσπαθούν να επαναφέρουν τα ΙΜΕΙ τους, θα το αναφέρω. Όπου βλέπετε και είναι έντονα τα γράμματα, αντί για την λέξη "super" η σωστή λέξη είναι "ΙΜΕΙ" (εκτός βεβαία από το γνωστό "super user"). Ένα παράδειγμα: αντί για "backup super to sdcard", το σωστό είναι "backup ΙΜΕΙ to sdcard".

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη έχει γίνει λάθος. Επειδή θα μπερδευτούν κάποιοι που προσπαθούν να επαναφέρουν τα ΙΜΕΙ τους, θα το αναφέρω. Όπου βλέπετε και είναι έντονα τα γράμματα, αντί για την λέξη "super" η σωστή λέξη είναι "ΙΜΕΙ" (εκτός βεβαία από το γνωστό "super user"). Ένα παράδειγμα: αντί για "backup super to sdcard", το σωστό είναι "backup ΙΜΕΙ to sdcard".

 

Διορθώθηκε το αρχικό post σου και μπήκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το s650 και έχω μια ερώτηση. Αυτό το καιρό έχει βγει ένα καινούριο παιχνίδι της ubisoft το όποιο δεν υποστηρίζεται στην δικιά μας συσκευή. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές που υπάρχουν στο play store γενικά, αν τις ψάξετε στο play store του κινητού δεν θα υπάρχουν. Μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω για να υποστηρίζει ολες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο play store? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή σου... ποιος ο λόγος να ψάξεις να βρεις μια εφαρμογή από αλλού;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το s650 και έχω μια ερώτηση. Αυτό το καιρό έχει βγει ένα καινούριο παιχνίδι της ubisoft το όποιο δεν υποστηρίζεται στην δικιά μας συσκευή. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές που υπάρχουν στο play store γενικά, αν τις ψάξετε στο play store του κινητού δεν θα υπάρχουν. Μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω για να υποστηρίζει ολες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο play store? Ευχαριστώ...

Αμε! Δώσε 250+€ και πάρε το Lenovo Vibe Z2... :p

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

[quote=tzemam;

 

Αυτή ήταν πιστεύω η τελευταία μου παρατήρηση πάνω στους κωδικούς ΙΜΕΙ και με το παραπάνω κείμενο θεωρώ πως ολοκληρώσαμε την ενότητα "έκανα format και έχασα τους κωδικούς ΙΜΕΙ" . Ελπίζω να σας βοήθησα!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλη την προσπάθεια.

Αυτός είναι ένας τρόπος με την προϋπόθεση να είσαι Root και είτε με τον αναλυτικότατο τρόπο που περιέγραψες είτε με το MtkDroidTools επαναφέρεις το IMEI.

Το πρόβλημα παραμένει, βάζοντας καινούργια ROM που δεν είναι Root τηλέφωνο δεν έχεις.

Άρα πρέπει να βρούμε το αρχείο που μετά το Format, είτε σβήστηκε το περιεχόμενο ή ολόκληρο και να το συμπληρώσουμε ή να το προσθέσουμε.

Υπάρχει περίπτωση να έχει σβηστεί το Serial της συσκευής, αυτό συμβαίνει σε άλλες συσκευές μπορεί και στην δικιά μας.

Θα παρακαλέσω πολύ, όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας βοηθήσει.

Ψάχνουμε το αρχείο που περιέχει το IMEI ή το αρχείο που περιέχει το το Serial της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η συσκευή δεν έχει SN μόνο PN έχει.

Δεν ξέρω αν είναι λογικό η το έχασα.

Για δείτε λίγο settings/about phone/status.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η συσκευή δεν έχει SN μόνο PN έχει.

Δεν ξέρω αν είναι λογικό η το έχασα.

Για δείτε λίγο settings/about phone/status.

 

Σε μένα υπάρχει, είναι όλα μηδέν, μάλλον αυτό έχει σβηστεί.

Κάτω απ΄ την μπαταρία υπάρχει ο αριθμός S/N, είναι 8 ψηφία και τελειώνει στο δικό μου τηλ. <60>

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν εμφανίζει και την αγκύλη με τον αριθμό ή μόνο τα 8 ψηφία στην διαδρομή:

settings/about phone/status

Ρυθμίσεις / Σχετικά με το τηλέφωνο / Κατάσταση .

 

Γνωρίζει κάποιος την διαδρομή για το αρχείο με το S/N?????

 

 

Το αρχείο με το ΙΜΕΙ:

Systems / data / nvram / md / NVRAM / NVD_IMEI / MP0B_001 .

 

Αλλά δεν διαβάζετε σωστά (φώτο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εκανε αναβαθμιση το SecureIt κα μου το εβαλε αμοιγως κινεζικα την εφαρμογη.. ξερει κανεις πως να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο SN μηδενικά έχει.. Δεν είναι πρόβλημα μην αγχώνεσαι..

Καλά μην νομίζεις δεν αγχώνομαι σημασία έχει να δουλεύει.

 

Παιδια μου εκανε αναβαθμιση το SecureIt κα μου το εβαλε αμοιγως κινεζικα την εφαρμογη.. ξερει κανεις πως να το επαναφερω?

Πρόσεχε με αυτη την εφαρμογή και πάρε ενα πλήρες backup του κινητού πριν δοκιμάσεις οτιδήποτε.

Όσοι ξέρω οτι προσπάθησαν να την ξηλώσουν μαζί με εμένα πήραμε ενα ανδροιδες μεγάλο στο πάνω μέρος της συσκευής που δεν έβγαινε ακόμα και οταν βάλαμε την ιδια εφαρμογή απο το play αυτό είχε παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε με αυτη την εφαρμογή και πάρε ενα πλήρες backup του κινητού πριν δοκιμάσεις οτιδήποτε.

Όσοι ξέρω οτι προσπάθησαν να την ξηλώσουν μαζί με εμένα πήραμε ενα ανδροιδες μεγάλο στο πάνω μέρος της συσκευής που δεν έβγαινε ακόμα και οταν βάλαμε την ιδια εφαρμογή απο το play αυτό είχε παραμείνει.

 

Σκιαχτηκα και μονο ετσι οπως το ειπες.. Θα δω μηπως αλλαξω ΡΟΜ και διωρθωθει αλλιως θα δω τι θα κανω..:Ρ

Link to comment
Share on other sites

Σκιαχτηκα και μονο ετσι οπως το ειπες.. Θα δω μηπως αλλαξω ΡΟΜ και διωρθωθει αλλιως θα δω τι θα κανω..:Ρ

 

:)

Εμένα δεν έχει επιλογή για uninstall μόνο disable μπορώ να της κάνω γιατί λογικά δεν έχει κάνει κάποιο update.

Για δες σε εσένα μπορεί να γίνει uninstall και να γυρίσει στην εργοστασιακή ver και να γλιτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει επιλογή για uninstall μόνο disable μπορώ να της κάνω γιατί λογικά δεν έχει κάνει κάποιο update.

Για δες σε εσένα μπορεί να γίνει uninstall και να γυρίσει στην εργοστασιακή ver και να γλιτώσεις.

 

χαχαχα μακαρι να μπορουσα να σου πω αλλα δεν ξερω να διαβαζω κινεζικα.. ακομα τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο SN μηδενικά έχει.. Δεν είναι πρόβλημα μην αγχώνεσαι..

 

Ξεκινήσαμε από το IMEI και ψάχνοντας διαβάζοντας καταλήξαμε στο Σειριακό Αριθμό. Μετά από format που ατυχώς έκανα σβήστηκε ο Σειριακός Αριθμός έγιναν όλα μηδέν και δεν κρατάει στην μνήμη το ΙΜΕΙ και κάθε φορά που κάνεις flash ή επαναφέρεις εργοστασιακές ρυθμίσεις τα χάνεις όλα.

Αυτό προσπαθούμε να λύσουμε αλλά δεν υπάρχει αρκετή γνώση πάνω στο θέμα.

Το δυσκολότερο, όλα τα αρχεία Κινέζικα, όποια κωδικοποίηση και να βάλεις δεν διαβάζονται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μακαρι να μπορουσα να σου πω αλλα δεν ξερω να διαβαζω κινεζικα.. ακομα τουλαχιστον..

 

Δεν θα πας μέσα στην εφαρμογή.

Στα settings θα δεις που είναι όλες οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πας μέσα στην εφαρμογή.

Στα settings θα δεις που είναι όλες οι εφαρμογές.

 

Σωστο ειναι και αυτο..!:Ρ

 

Ξεκινήσαμε από το IMEI και ψάχνοντας διαβάζοντας καταλήξαμε στο Σειριακό Αριθμό. Μετά από format που ατυχώς έκανα σβήστηκε ο Σειριακός Αριθμός έγιναν όλα μηδέν και δεν κρατάει στην μνήμη το ΙΜΕΙ και κάθε φορά που κάνεις flash ή επαναφέρεις εργοστασιακές ρυθμίσεις τα χάνεις όλα.

Αυτό προσπαθούμε να λύσουμε αλλά δεν υπάρχει αρκετή γνώση πάνω στο θέμα.

Το δυσκολότερο, όλα τα αρχεία Κινέζικα, όποια κωδικοποίηση και να βάλεις δεν διαβάζονται με τίποτα.

 

Δηλαδη αμα περασω καινουργια ΡΟΜ πρεπει να περασω και ολα αυτα? (ΙΜΕΙ, S/N κλπ)

Με βλεπω να μενω με αυτη που εχω..:Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα περασω καινουργια ΡΟΜ πρεπει να περασω και ολα αυτα? (ΙΜΕΙ, S/N κλπ)

Με βλεπω να μενω με αυτη που εχω..:Ρ

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα κάνε όσες αλλαγές θες, (ΙΜΕΙ, S/N) είναι αποθηκευμένα στο τηλέφωνό σου.

Format μην κάνεις, από εδώ ξεκινούν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...