Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η προσφορα των 2 εισητηριων στην τιμη του 1 ισχυει?Και αν ναι πως ενεργοποιειται?Θελει οπωςδηποτε κρατηση απο πριν η μπορω να παω και να τα βγαλω επι τοπου τα εισητηρια?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Από σήμερα και μέχρι την Πέμπτη στις 23:59 στο goldendeals.gr παρακολουθείτε όποια ταινία θέλετε μέσα στο 2011 μόνο με 5,5€ το άτομο.

 

Αν δεν υπήρχε η προσφορά με το κάθε Τετάρτη 2in1 θα αγόραζα μερικά κουπόνια.

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote και Vodafone να δίνουν 2 εισητήρια στην τιμή του ενός, δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσεις κάτι τέτοιο.

Όποιος δώσει για 3d ταινίες, τότε μάλιστα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote και Vodafone να δίνουν 2 εισητήρια στην τιμή του ενός, δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσεις κάτι τέτοιο.

Όποιος δώσει για 3d ταινίες, τότε μάλιστα.

 

Αξίζει με την προϋπόθεση ότι Τετάρτη σχολάς αργά όπως εγώ, ή θες κάποια φορά να πας άλλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σε μια προσπάθεια να ακολουθήσουν το ρυθμό της εποχής, τα village cinemas αποφάσισαν να ξανά-ζωντανέψουν την μαγεία του κινηματογράφου χρεώνοντας την τιμή του εισιτηρίου στα 7 ευρώ! Για όλες τις ημέρες της εβδομάδας και για όλες τις ώρες στα 7 ευρώ! Ισχύει από Κυριακή 15 Απριλίου για όλες τις ώρες και όλες τις μέρες! Η προσφορά ισχύει έως τις 31.08.2012 και δεν ισχύει για προβολές 3D, για τις αίθουσες Gold Class & Comfort.

περισσοτερα εδω:

http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=69&parent_id=47&news_id=714

κι εδω:

http://www.qubo.gr/news-3896-village-cinemas-7-eyro-eisitirio.html

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

Έχω τσιμπήσει πόσα κουπονάκια της ΕΚΟ για τα ODEON που ισχύουν μέχρι τέλος της χρονιάς με τα μισά εισητήρια και δεν βλέπω να ξαναπηγαίνω Village για πολλούς μήνες ακόμα.Δεν τα πάνε και 6€. :p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

ειχα διαβασει οτι στα village και μαλλον ισχυει και στα αλλα βαζουν φοινικελαιο.

 

στα σπιτικα μπορεις να βαλεις διαφορα πραγματα.εγω επειδη θελω να αποφυγω το αλατι βαζω ενα κομματακι βουτυρο και 2-3 σταγονες λαδι για να μην καει το βουτυρο και πιασουν(αυτο μετα απο πειραματισμους με σκετο βουτυρο).το βουτυρο ειναι φρεσκο αγελαδινο.οταν εβαζα βιταμ δεν ειχε γευση και ηθελε αλατι.αλλα με το φρσκο βουτυρακι αποκτα βελουδινη γευση και δεν μου λειπει το αλατι.

 

σκεφτομαι να φτιαχνω και να παιρνω μαζι μου στα village γιατι εκει ναι μεν ειναι νοστιμα αλλα πολυ ανθυγειινα.η' αυτο η' ξερους καρπους.τερμα το πο-κορν απο τα σινεμα,αρκετα το τιμησαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να βάζουν εμένα μου αρέσει και έχω παρατηρήσει ότι όντως έχουν κίτρινο χρώμα.Πάντως είναι πολύ ωραία αλλά λιγό τσιμπημένα στο αλάτι...(και στην τιμή)
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν και τι προσφορες/τιμες εχουν τα ster cinemas σε ποπ κορν+κοκα κολα?:X

 

ας απαντησω στο ερωτημά μου :p

 

στα 5.20€ μεγάλο αναξυκτικό + pop corn μεγάλο(?)

Link to comment
Share on other sites

'' VILLAGE cinemas

Γνωρίζετε ότι :

 

- Το pop corn περιέχει υψηλές συγκεντρώσεις ωφέλιμων αντιοξειδωτικών, είναι πλούσια σε φυτικές ίνες και υδατάνθρακες.

 

- Το pop corn που προσφέρουν τα VILLAGE Cinemas διαθέτει πιστοποιητικό μη γενετικής τροποποίησης, ενώ για την παραγωγή του χρησιμοποιείται μπαχαρικό που παρασκευάζεται από θαλασσινό λεπτόκοκκο αλάτι.

 

- Δε χρησιμοποιείται βούτυρο , αλλά έλαιο φυτικής προέλευσης.''

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=492176680801031&set=a.174259412592761.39036.124396370912399&type=1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μια εποχή που κοντεύει να βγει απαγορευτικό στη διασκέδαση το cinema το μισο ευρω τη μερα που ζητάει το novacinema είναι μια πρόταση μάλλον προσιτή για πολλούς, για ναχεις να βλέπεις οικογενειακά κάθε μέρα ταινίες που σε άλλες εποχές θα πήγαινες να δεις στο σινεμά .
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μια εποχή που κοντεύει να βγει απαγορευτικό στη διασκέδαση το cinema το μισο ευρω τη μερα που ζητάει το novacinema είναι μια πρόταση μάλλον προσιτή για πολλούς, για ναχεις να βλέπεις οικογενειακά κάθε μέρα ταινίες που σε άλλες εποχές θα πήγαινες να δεις στο σινεμά .
δεν εχειs αδικο.αλλα ταινιες σαν το gravity ας πουμε θες να το δεις στο σινεμα θες δεν θες.:pαλιως περιμενεις κατι μηνες για να το βαλει η νοβα αν και τοτε θα χει βγει ηδη σε ντιβιντι.:p

το μονο που μου την σπαει αφανταστα στα σινεμα ειναι το κοινο 17 18 19 που σε μερικες ταινιες ερχεται για την πλακα του αναγκαζοντας σε να κανεις καυγα.εχω δυσσαρεστες εμπειριες γυρω απ αυτο το θεμα.

Παντως στην αγγλια τα εισητηρια ειναι τραγικα να δεις μια ταινια.σε συκγριση με εδω

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ενα διαστημα πηγαινα στις τελευταιες προβολες ταινιων. Μετα τις 12. Το κοινο μια χαρα! Ζευγαρακια ή χαλαρες παρεες. Καμια σχεση μετα 18χρονα που λες ;)

 

Επισης το 1+1 που εχουν τα στερ καθε δευτερα μεχρι πεμπτη ειναι καλη και οικονομικη λυση για ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, το θεμα με τα σκασμενα που δε το βουλωνουν καθολου ειναι μεγαλη πληγη για το ελληνικο σινεμα. Με εχουν κανει να το σιχαθω. Δυστυχως,δεν επιτρεπονται τα taser guns,να τους ριξεις στο ματι μεσα ακριβως, να σκασουν :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μια εποχή που κοντεύει να βγει απαγορευτικό στη διασκέδαση το cinema το μισο ευρω τη μερα που ζητάει το novacinema είναι μια πρόταση μάλλον προσιτή για πολλούς, για ναχεις να βλέπεις οικογενειακά κάθε μέρα ταινίες που σε άλλες εποχές θα πήγαινες να δεις στο σινεμά .

 

Τα 7 € που ειναι η τιμη του εισητηριου των village ειναι αρκετα προσιτη τιμη για τους δυσκολους καιρους που ζουμε,συν τις διαφορες προσφορες που εχουν τις καθημερινες με εισητηρια στην μιση τιμη.Πρεπει ομως να ριξουν λιγο τις τιμες και στις προβολες 3D.Δεν μπορει να ζητανε 5 € παραπανω την στιγμη που το κοστος προβολης μιας 3D ταινιας ειναι ιδιο με αυτο μιας κανονικης.Το πιο σωστο θα ηταν να πληρωνουμε κανονικο εισητηριο 7 € και 1 € εξτρα για τα γυαλια.Και ειναι διαφορετικη η αισθηση του να βλεπεις μια ταινια στο σινεμα απ'οτι στο σπιτι.Απο κει και περα οταν θελουμε να βλεπουμε ταινιες και στο σπιτι δεν εχουμε αναγκη κανενα novacinema αφου ολες οι ταινιες ειναι διαθεσιμες για κατεβασμα δωρεαν απ'το internet.

Link to comment
Share on other sites

Τα 7 € που ειναι η τιμη του εισητηριου των village ειναι αρκετα προσιτη τιμη για τους δυσκολους καιρους που ζουμε,συν τις διαφορες προσφορες που εχουν τις καθημερινες με εισητηρια στην μιση τιμη.Πρεπει ομως να ριξουν λιγο τις τιμες και στις προβολες 3D.Δεν μπορει να ζητανε 5 € παραπανω την στιγμη που το κοστος προβολης μιας 3D ταινιας ειναι ιδιο με αυτο μιας κανονικης.Το πιο σωστο θα ηταν να πληρωνουμε κανονικο εισητηριο 7 € και 1 € εξτρα για τα γυαλια.Και ειναι διαφορετικη η αισθηση του να βλεπεις μια ταινια στο σινεμα απ'οτι στο σπιτι.Απο κει και περα οταν θελουμε να βλεπουμε ταινιες και στο σπιτι δεν εχουμε αναγκη κανενα novacinema αφου ολες οι ταινιες ειναι διαθεσιμες για κατεβασμα δωρεαν απ'το internet.

 

Εγώ προσωπικά είμαι τυχερός που έχω κοντά μου και Village (Φάληρο) και ODEON (Συγγρού) γιατί έχω την επιλογή για να πάω οπουδήποτε......ΟΜΩΣ κατά 90% πάω στα ODEON γιατί συνολικά μου βγαίνει πιο φθηνά (έχω βγάλει και κάρτα CINEΦΙΛΟΙ)!Για παράδειγμα:

-Το εισιτήριο στα ODEΟΝ είναι σίγουρα πιο φθηνό κατά 0.50-1€ και το 3D τις καθημερινές είναι στα 9€!

-Το Combo είναι επίσης πιο φθηνό συν ότι τις καθημερινές το πληρώνεις μισή τιμή!

-Έχει και στα δύο προσφορές με 1+1 αλλά στα ODEON ισχύει από Δευτέρα έως Τετάρτη!

-Μαζεύεις πόντους με την κάρτα και ανά περίπου 2-3 ταινίες η επόμενη είναι στα 4.50€ το εισιτήριο!

 

Άρα υπολόγισε ότι στα ODEON το φθηνότερο που μπορείς να παρακολουθήσεις μια ταινία με Combo κ.α. για 2 άτομα είναι γύρω στα 12€ και το ακριβότερο στα 18€ ενώ στα Village φτάνεις ή και ξεπερνάς το 20€!

 

Αν μέσα σε όλα βάλεις τα εξής:

-Πιο λίγος και ήρεμος κόσμος.....όχι τόσα "παιδάκια" να σε ζαλίζουν!

-Πιο μικρές αίθουσες που στην ουσία όπου κι αν κάτσεις βλέπεις κανονικά (το τελείωμα της οθόνης είναι στην ουσία και το όριο της τελευταίας θέσης)

-Πάντοτε βρίσκω να παρκάρω άρα ΔΕΝ πληρώνω πάρκινγκ!

-Ακόμα και τελευταία στιγμή να πάω ή και μέρα και ώρα αιχμής, παραπάνω από 5-10 λεπτά ΔΕΝ θυμάμαι να έκανα για να πάρω εισιτήριο εν αντιθέσει με τα Village που έχω φτάσει να περιμένω στην ουρά (παλιότερα γιατί τώρα μόνο online κρατήσεις κάνω!) 45 λεπτά!

 

Με λίγα λόγια πολύ την έχουν δει οι τύποι και πρέπει να κάνουν κάτι καλύτερο! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Runner μαζί σου σε όλα, αλλά τα Odeon στη Συγγρού έχουν γίνει πολύ καταθλιπτικά ρε φίλε..

Κλείσανε και τα Goodys, σα στοιχειωμένο κτίριο είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ παίζω σινεμά κάθε 2 βδομάδες στανταρ.

Χώρια ταινίες στο σπίτι.

Αλλά οι τιμές που λέτε είναι ψηλά.

Κανονικές ταινίες βλέπω μόνο με Vodafone 1+1 σε Odeon στα 4€/άτομο και 3D μόνο σε village με Cosmote deals στα 6€/άτομο.

Χωρίς αυτά, είναι ακριβό το σινεμά στην Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...