Jump to content

Media Markt


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερετε μηπως ποτε ανοιγει το καταστημα της θεσσαλονικης?

παντως για εμας που ειμαστε κοντα στη βουλγαρια την εχουμe βολεψει με το βουλγαρικο technomarket που οι τιμες ειναι απιαστες δειτε και πιστειτε!

http://www.technomarket.bg

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερετε μηπως ποτε ανοιγει το καταστημα της θεσσαλονικης?

παντως για εμας που ειμαστε κοντα στη βουλγαρια την εχουμe βολεψει με το βουλγαρικο technomarket που οι τιμες ειναι απιαστες δειτε και πιστειτε!

http://www.technomarket.bg

 

ΠΩ ΠΩ :w00t: Μιλαμε για τιμες εεε!! Λεει να πας μια μερα Σαντανσκι στο υποκαταστημα τους για να παρεις ενα λαπτοπακι!! Ειναι καλα ή μουφες??

Link to comment
Share on other sites

εχουν και τα φθηνα καλα στυλ firstline για παραδειγμα πειρε η θεια μου cd player φορητο με κασσετα και mp3 30 eura και δουλευει αψογα παντως εχει μοντελα ηλεκτρικων συσκευων κυριως samsung ,panasonic ,lg που δεν ερχονται καν ελλαδα .
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Άνοιξε και εδω αυτό το κατάστημα που΄τόσο μου άρεσε στην Γερμανία.

Ηταν το μόνο που είχα βρεί δίσκους cd και πολύ καλές τιμές σε διάφορα προιόντα. Π.Χ. κάρτες μνήμης sd στα 45 ευρό!!!

Πήρα τρίποδο πολύ ποιοτικό με 10 ευρό και μάζευε τόσο πολύ που χώραγε σε τσάντα μεταφοράς 30 πόντων.

Θα πάω να δω το Ελληνικό μας κατάστημα για να δω τις διαφορές εαν υπάρχουν σε σχέση με το κατάστημα στην Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

koita i imerisia eipe/anefere gia 2 ekatomiria...alla oi kakes/mizeres (antagonistikes) glosses pou vlepoun tis tsepes tous...milage gia toulachiston ta misa parapano

 

186.000 Ευρώ τζίρο έκανε στα εγκαίνια. Το Σάββατο που μας πέρασε είχε περισσότερο κόσμο από ότι στα εγκαίνια.

 

Το θέμα είναι ότι θα αποκτήσω άποψη μόλις επισκεφθώ Ηλεκτρονική Αθηνών και Κωτσόβολο και Elephant και συγκρίνω τιμές.

 

 

Μιας και λέμε για διαφορές στην τιμή

Κωτσόβολος home cinema LG T551 - 389 ευρώ

Media Markt - 369 το T751 (ανώτερο μοντέλο)

 

Ηλεκτρονική Αθηνών ψυγείο LG - 950 ευρώ

Media Markt ακριβώς το από πάνω μοντέλο του ψυγείου 910 ευρώ

 

Multirama Sony Bravia 32'' - 1890 ευρώ (κάπου εκεί)

Media Markt - 1320 ευρώ (κάπου εκεί).

 

Το να συγκρίνω το Media Markt με το Multirama δεν το θεωρώ αντιπροσωπευτικό. Οι υπόλοιπες διαφορές δεν είναι μeγάλες.

Για παράδειγμα όταν μία ψηφιακή SLR Canon κάνει στα μαγαζιά 1000 Ευρώ και την βρίσκω εκεί 900 Ευρώ αυτό δεν είναι ευκαιρία. Ευκαιρία θα ήταν να την βρω 650 Ευρώ. ;)

 

ειχε πολλες HDTV ή ειχε πολλες HD-ready?εχευν μεγαλη διαφορα

 

HD ready.

 

Για να μην παρεξηγηθούμε, δεν το απορίπτω το μαγαζί.. Καταπληκτικό είναι. Απλά πρέπει να το επισκευθεί κανείς σε κανά 3μηνο που θα έχει περάσει η μεγάλη μπόρα. Οπως και με το ΙΚΕΑ.

Αυτά. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

to episkefthika kai ego. h alatheia einai oti exei se kapoia proionta tromeres times px ena laptop ibm 777e poly kalo kai fysika to phra. kata ta alla eixe kanonikes times, mhn po kai megalyteres apo to kanoniko se merika!!! pantos axizei stis tromeres prosfores poy kanei tora sthn arxh gia na diafimistei kai na diadothei, meta na deite tha ginei san tis alles alysides katasthmaton
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τι "κόμπλεξ" έχει ο Έλληνας στο κεφάλι του... "γιατί ρε φίλε πρέπει να πας πρώτη μέρα", γιατί να πρέπει να να πάει κανείς έστω και τον πρώτο μήνα, αφού γίνεται ο πανικός και το ξέρεις! Γιατί να μην περιμένεις να ησυχάσουν λίγο τα πράγμματα?

 

Μετά όμως κράζουμε για την πολυκοσμία.

 

 

Όσο αναφορά το κατάστημα, οι τιμές σε γενικά επίπεδα κάπως πιο ευρωπαϊκές σε ορισμένα προιόντα, σε κάποια άλλα πιο Ελληνικές. Το πολύ θετικό είναι ότι έχει δικιά του εισαγωγή και φέρνει αρκετά πράγμματα που δεν βρίσκεις Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

loipon oi pio kraxtes prosfores twn hmerwn ekeinwn htan ena divx 9e efyge mesa se wres+samsung 42 plasma 1000e.

k sto katasthma mega kwtsobolos apenanti gia antagwnismo mia apo ta idia...

kala re paidia mhn krinete k lete koblex ktl 5muria plu8usmo exei h A8hna...

Link to comment
Share on other sites

yandr, haris2121 επειδη σκεφτομαι και εγω να ανανεωσω τον υπολογιστη μου, μηπως θυμαστε το μοντελο του ibm φορητου που αγορασαν οι φιλοι σας με τα 777 ευρω? Μηπως τα τεχνικα χαρακτηριστικα του?

 

Υποθετω πως πρεπει να ηταν καλυτερα απο:

R50e: Intel Celeron M-360 1.4GHz / 256 MB / 40 GB / DVD-RW / XP HOME GR

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένα παιδί αν τα Elephant έχουν δικό τους ιστότοπο;

 

Έψαχνα τις προάλλες αλλά και πριν από λίγο και αποτέλεσμα ουδέν.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

yandr, haris2121 επειδη σκεφτομαι και εγω να ανανεωσω τον υπολογιστη μου, μηπως θυμαστε το μοντελο του ibm φορητου που αγορασαν οι φιλοι σας με τα 777 ευρω? Μηπως τα τεχνικα χαρακτηριστικα του?

 

Υποθετω πως πρεπει να ηταν καλυτερα απο:

R50e: Intel Celeron M-360 1.4GHz / 256 MB / 40 GB / DVD-RW / XP HOME GR

file yandr,

to laptop ayto to agorasa prosopika ego einai to R50e kai

fysika kai den einai toso asxeto!!!!

R50e: intel pentium M 1.6 GHz / 512mb ram/ 60Gb / DVD-+rw / xp home gr

 

oti allo thes na matheis rota!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κανω μια ερωτηση....

Επειδη δεν βρισκομαι ελλαδα μου ειπαν για το Media Markt στο Μαρουσι

Τι <ρολο> παιζει;

Μου εχει <φαει> τα αυτια η γυναικα μου για ενα dvd 26 ευρω και μια TV 48" με 1600 ευρωπουλα!

Αξιζει τον κοπο η ειναι <μουφα> η ολη ιστορια;

 

Κοιταξα στο mediamarkt αλλα δεν εχει τιποτα για να μπω και να δω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει μερικές φορές.. αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι έχει πολύ καλές τιμές και μερικές από τις προσφορές τους είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ προσφορές!!!

 

Πιστεύω ότι καλώς ήρθε και στην Ελλάδα για να υπάρξει μεγαλύτερος ανταγωνισμός μεταξύ των αλυσίδων προς όφελος των καταναλωτών.

Link to comment
Share on other sites

o πρώτος αρνητικός πόντος στο media markt από μένα.

Πάω να παρκάρω και περιμένει ένας κύριος με μπλοκάκι και μου λέει στοπ, 3 ευρώ είσοδος. Για κάτσε ρε συ. Τι είναι εδώ; club; ... Ποιος θα πληρώσει είσοδο για να παρκάρει για να δει ηλεκτρικά και ίσως να αγοράσει; έφυγα επί τόπου. Και στην περιοχή που είναι, χωρίς πάρκινγκ μάλλον δε θα ξαναπάω. Και οι τιμές του δεν είναι και οι καλύτερες. Χθες είχα ξαναπάει (Δεν είχε είσοδο), ήθελα έναν φούρνο... Τον βρήκα 60 ευρώ ακριβότερο από ότι στον Κοτσώβολο όπου τον παρείγγειλα τελικά. :!:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

o πρώτος αρνητικός πόντος στο media markt από μένα.

Ο δεύτερος από μένα... Το σαιτ τους συνεχίζει να μην δείχνει τι πουλάνε... Τηλέφωνα δεν σηκώνουν... Δηλαδή εγώ πρέπει να πάω από κεί για να δώ άάάν πουλάνε αυτό που θέλω και αν το πουλάνε σε χαμηλή τιμή;;; :down: :down: Σόρρυ, αλλά αυτό μου φαίνεται απαράδεκτο... χάνουν πολλούς πελάτες :!:

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται άνοιξαν βιαστικά και το site το πέρασαν σε δεύτερη μοίρα.

Μπήκα κι εγώ και το διαπίστωσα.

Υπομονή παιδιά, πιστεύω ότι θα το ενημερώσουν σχετικά σύντομα, δεν συμφέρει άλλωστε την επιχείρηση να μη διαφημίζει τα προϊόντα της διαδικτυακά, χάνει πελατεία έτσι.

Το ίδιο άλλωστε συνέβη και με το site του fnac, αρχικά ήταν τα ίδια με του mediamarkt, και τώρα σιγά-σιγά αρχίζουν να το βελτιώνουν.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Γερμανικά για να μπορέσω να το ψάξω, αλλά νομίζω ότι ούτε και στο γερμανικό site έχει τιμές.

Το πολύ πολύ να έχει τα προϊόντα που πουλάνε, αλλά δε μου λέει τίποτα αυτό αφού πλασάρονται ότι τα έχουν όλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εγώ ένα Σάββατο που είχα πάει δεν είχε χρέωση στο πάρκινγκ, ούτε παρκαδόρο ούτε καμιά ταμπέλα να λέει για είσοδο. τώρα το κάνανε με χρέωση κι αυτοί;; Σίγουρο αυτό;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι (Τετάρτη) δεν υπήρχε ούτε κύριος ούτε μπλοκάκι. Δωρεάν. Μήπως πήγες ρε ριγασνικ σε κανα κοντινό παράπλευρο πάρκινγκ και το περασες για του μαρκτ??

 

Τη Sony DSC-H1 την είχαν 100 ευρώ ακριβότερα από ότι σε φνακ και πλαίσιο (520 έναντι 419). Σε άλλα προιόντα ήταν φθηνότερο μερικά ευρώ. Σίγουρα πάντως δεν έφερε επανάσταση. Άλλος ένας μεγάλος Κωτσόβολος εκ Γερμανίας είναι. Σίγουρα όχι αυτό που διαφήμιζε ότι θα ήταν.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένα παιδί αν τα Elephant έχουν δικό τους ιστότοπο;

 

Έψαχνα τις προάλλες αλλά και πριν από λίγο και αποτέλεσμα ουδέν.

Elephant δεν πρόκειται να βρεις επειδή (ευτυχώς!!!!!!!!) έκλεισαν (και δε νομίζω να είχαν ποτέ site).

Μεγάλη απάτη! Στο ένα φυλλάδιο είχαν ένα ψυγείο 1450 και δώρο μια μηχανή ψωμιού (νομίζω) και στο επόμενο η μεγάλη τους προσφορά ήταν το ψυγείο χωρίς δώρο με 1500. Επίσης στις εκπτώσεις είχαν ακριβότερες τιμές από παλίοτερα φυλλάδια...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ξανά σήμερα αποφασισμένος να παρακάμψω τον κύριο με το μπλοκάκι και δεν είχε καθόλου κύριο με μπλοκάκι. Ρώτησα στις πληροφορίες, κάτι σιγο-ψυθίρισαν οι υπάλληλοι (κάτι έχει γίνει εδώ...) και τελικά καταλήξαμε ότι χρέωσιμο είναι μόνο το 3ο υπόγειο. (εγώ πάντως είχα πάει στο δεύτερο και σίγουρα αρκετοί είχαν πληρώσει τζάμπα :rolleyes: )

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...