Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Θέλω να κατεβάσω ένα αρχείο με mtorrent, μέσω του huaweii. Ωστόσο για να ανοίξω την port πρέπει να διαλέξω από μια λίστα modem. Το huaweii σαν ονομασία υπάρχει, αλλά όχι το συγκεκριμένο μοντέλο e220. Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Είναι κρίμα να πιάνω με rapidshare 300 kb/sec και τώρα να χαραμίζεται στα 50-60..

 

 

Για ποιό λόγο να κάνεις port forwarding;

Χρησιμοποιεί ΝΑΤ το Huawei; :confused:

 

ΥΓ. Ο όρος ανοίγω port είναι 100% λάθος. Εννοείς να προωθήσεις την κίνηση κάποιου port.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Basika ena epeisodio apo lost ithela na katevasw, na to dw, epeidi eimai away apo to spiti, k mou gennithike i aporia. oxi oti eixa kana provlima pou mou to katevase se 2 writses, enw spiti me adsl connex tha ekana 100!!

anyway eyxaristw gia ti diorthwsi.. !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαζεται βαλε αριθμο κλησης *99#, Mode : PPP , Authentication Protocol:CHAP

 

 

 

Στεφανε δεν εχω δυνατοτητα τετοιν παραμετρων!Μονο APN,username και password μπορω να βαλω!

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

Στεφανε δεν εχω δυνατοτητα τετοιν παραμετρων!Μονο APN,username και password μπορω να βαλω!

κανονικα δεν χρειαζεται να βαλεις τιποτα απο username και password αλλα δοκιμασε να βαλεις internet και στα δυο πεδια.Μηπως ειναι τιποτα κλειδωμενη για το δικτυο της wind και δεν μπορεις να συνδεθεις?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου επειδη δεν καταλαβα με το <<WIND Plus Non-Stop>> <<προσφέρει με μόνο 3,49€ το μήνα (περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ) απεριόριστη περιήγηση στο WIND Plus αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο WAP site του κόσμου>> να συνδεσω τον υπολογιστη μου με 3g κινητο και

 

1) να σερφαρω??

2) εαν ναι υπαρχει αλλη χρεωση??

3) χρειαζονται καποιες ρυθμισειΣ στον υπολογιστη και στο κινητο??

4) συμφερει σε σχεση με το f2g?? (ταχυτητες:()????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ψαξ'το λίγο! Αυτές οι ερωτήσεις τίθενται και απαντούνται στο thread "χρήση opera mini και υπολογιστή με wind plus non-stop" σχεδόν σε κάθε σελίδα και απαντήθηκαν χιλιάδες φορές!

 

Συνοπτικά:

1)Ναι

2)Όχι

3)Κοίτα το πρώτο πρώτο ποστ του παραπών thread που ασχολείται με το wind plus non-stop και υπάρχουν όλες οι ρυθμίσεις για τον υπολογιστή σου (και για το κινητό σου)

4)Το f2g είναι πακέτο καρτοκινητής. Τόσο στα καρτοκινητά όσο και στα συμβόλαια προσφέρεται ως add-on το wind plus non-stop με 3,49 Ευρώ/μήνα. Στα συμβόλαια με αίτηση, στα καρτοκινητά με γραπτό μήνυμα! Όπως πάντα, όλες οι πληροφορίες στο thread που ασχολείται με το θέμα.

 

Για να τα ξεκαθαρίσεις λίγο, το ADSM είναι ανεξάρτητο προϊόν όπου με μία κάρτα sim (που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις) και ένα 3G modem ή ένα κινητό μπορείς να μπεις στο internet.

 

Σημείωση: Στο wind plus non-stop όπως θα δεις και στο thread που σε παραπέμπω, δεν μπορείς να κατεβάσεις μεμονομένα αρχεία μεγαλύτερα από 1ΜΒ σε μέγεθος και δεν μπορείς να δεις streaming περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ψαξ'το λίγο! Αυτές οι ερωτήσεις τίθενται και απαντούνται στο thread "χρήση opera mini και υπολογιστή με wind plus non-stop" σχεδόν σε κάθε σελίδα και απαντήθηκαν χιλιάδες φορές!

 

Συνοπτικά:

1)Ναι

2)Όχι

3)Κοίτα το πρώτο πρώτο ποστ του παραπών thread που ασχολείται με το wind plus non-stop και υπάρχουν όλες οι ρυθμίσεις για τον υπολογιστή σου (και για το κινητό σου)

4)Το f2g είναι πακέτο καρτοκινητής. Τόσο στα καρτοκινητά όσο και στα συμβόλαια προσφέρεται ως add-on το wind plus non-stop με 3,49 Ευρώ/μήνα. Στα συμβόλαια με αίτηση, στα καρτοκινητά με γραπτό μήνυμα! Όπως πάντα, όλες οι πληροφορίες στο thread που ασχολείται με το θέμα.

 

Για να τα ξεκαθαρίσεις λίγο, το ADSM είναι ανεξάρτητο προϊόν όπου με μία κάρτα sim (που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις) και ένα 3G modem ή ένα κινητό μπορείς να μπεις στο internet.

 

Σημείωση: Στο wind plus non-stop όπως θα δεις και στο thread που σε παραπέμπω, δεν μπορείς να κατεβάσεις μεμονομένα αρχεία μεγαλύτερα από 1ΜΒ σε μέγεθος και δεν μπορείς να δεις streaming περιεχόμενο.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου !!!! :!::)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

και εγω μια βοηθεια φιλοι μου για laptop (vista) και SONY ERICSSON W-850 με συνδεση F2G ADSM για 2 ημερες..????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

γιατί ζητάτε συνέχεια πράγματα που έχουν αναφερθει πολλές φορές? κανατε μια αναζητηση και δεν βρηκατε την απάντηση στο προβλημα σας? όλα αυτά που ζητατε εχουν χιλιοειπωθεί. η μαλλον εχουν χιλιογραφτεί:p
Link to comment
Share on other sites

γιατί ζητάτε συνέχεια πράγματα που έχουν αναφερθει πολλές φορές? κανατε μια αναζητηση και δεν βρηκατε την απάντηση στο προβλημα σας? όλα αυτά που ζητατε εχουν χιλιοειπωθεί. η μαλλον εχουν χιλιογραφτεί:p

 

esy ean 8eleis mhn apantas .......gia pes mas poy to grafei ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Για να τα ξεκαθαρίσεις λίγο, το ADSM είναι ανεξάρτητο προϊόν όπου με μία κάρτα sim (που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις) και ένα 3G modem ή ένα κινητό μπορείς να μπεις στο internet.

 

καλως σας βρηκα παιδια!

ευτυχως για εσας δεν εχω αποριες περι τροπων συνδεσης κλπ κλπ!

 

αυτο που απλα θελω να ρωτησω εχει σχεση με αυτο που παρεθεσα απο τον gmmour.

 

χρησιμοποιω για κλησεις μια sim καρτοκινητη και μια sim συμβολαιου σε 2 διαφορετικες 3G συσκευες, μπορω να χρησιμοποιησω την υπηρεσια ADSM με αυτες τις καρτες ή η καρτα sim που ειναι για adsm ειναι κατι το διαφορετικο που πρεπει να παω και να την παρω απο ενα καταστημα wind?

 

αν ναι:

ποσο κοστιζει?

αφου υπαρχει η δυνατοτητα προπληρωμένης χρησης του adsm (πχ 2μερες) ειμαι υποχρεωμένος να κανω συμβολαιο για αυτην την καρτα?

 

ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη τα παραπάνω να καταγράψω τις εντυπώσεις μου

με το modem του SONY P1i και προπληρωμενο πακέτο 7 ημερών σε 3G δικτυο

σταθερη ταχυητητα με download manager 45 kilobyte το δευτερόλεπτο (για να μην μπερδευόμαστε)

με το HUAWEI ως modem δεν είδα παραπάνω από 35 kilobyte το δευτερολεπτο στο ιδιο αρχειο

δοκιμασα και το wind manager και το mobile partner και mobile connect (to wind είναι το πιο :mad: :X συγκριτικα μετα άλλα δυο)

καμία εξήξηγηση υπάρχει????

δεν θα περίμενε κανείς και μάλιστα με το αναβαθμισμένο στα 7.2 modem η ταχυτητα να είναι τουλάχιστον καλύτερη να μην πω πολλαπλάσια!!!!!!

εφόσον συμφωνούμε ότι το P1i μπορεί μέχρι 384 Kbps (έπιασε σχεδόν το αναμενόμενο 1/8=45 Kb/sec) και το Huawei μέχρι τουλάχιστον στην WIND 3.6 Mbps (ας πούμε 1,6 που λένε και άπο CC):!::!::!::!:

 

δηλαδή να παραδεχτούμε ότι συμφέρει περισσότερο η χρήση του κινητου ως modem????

καποιο σχόλιο????

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή να παραδεχτούμε ότι συμφέρει περισσότερο η χρήση του κινητου ως modem????

καποιο σχόλιο????

ΕΕΕ οχι βεβαια.Με data card και με καλο σημα 3G εκμεταλευεσαι το HSDPA που λιγα κινητα εχουν.Εγω με το Ε630 και EricssonW21 κατεβαζω μεχρι και με 160kb
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ οχι βεβαια.Με data card και με καλο σημα 3G εκμεταλευεσαι το HSDPA που λιγα κινητα εχουν.Εγω με το Ε630 και EricssonW21 κατεβαζω μεχρι και με 160kb

 

Στέφανε συμφωνώ

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

δεν υπάρχει λογική εξήγηση που να δικαιολογεί τη χαμηλή ταχύτητα του huaewi όταν συγκριθεί με την ταχύτητα που έπιασε το modem του P1 στην ίδια περιοχή με διαφορά λεπτών της ώρας

αυτό παραμένει δυσεξήγητο από τη στιγμή που σίγουρο είναι πως δεν φταίει το δίκτυο της WIND

σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να συγκρινεται το HSDPA Huawei με ένα modem κινητού που δεν είναι HSDPA. Όταν όμως τα σύγκρινα ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ το κινητό έπιασε το maximum με download manager ενώ το Huawei αγκομαχούσε.......

ΑΡΑ μάλλον φταίει το συγκεκριμένο Huawei το οποίο είναι unlocked και αναβαθμισμένο με λογοτυπο της VODA????????

Link to comment
Share on other sites

στελνεις sms απο f2go και κανεις συνδεση απο το f2go...

εαν απαιτουνταν adsm sim θα το διευκρίνηζαν

 

Προγράμματα προπληρωμένης χρήσης ADSM

 

ωραια, αρα η sim που χρησιμοποιειται για κλησεις μπορει να χρησιμοποιηθει και για το ADSM και αυτο που εγραψε ο gmmour παραπανω δεν ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

ωραια, αρα η sim που χρησιμοποιειται για κλησεις μπορει να χρησιμοποιηθει και για το ADSM και αυτο που εγραψε ο gmmour παραπανω δεν ισχυει?

 

η sim απο καρτοκινητο f2go με SMS λειτούργησε άμεσα και συνεργάστηκε με το Modem του κινητού χωρις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ρυθμισεις για κινητο που ειναι????

 

ποιες ρυθμισεις ρε cyberbop? για ιντερνετ? στελνεις κενό sms στο 234 και σου ερχονται.η εδω https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127

Link to comment
Share on other sites

η sim απο καρτοκινητο f2go με SMS λειτούργησε άμεσα και συνεργάστηκε με το Modem του κινητού χωρις πρόβλημα

 

ευχαριστωω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...