Jump to content

[Εφαρμογή] Πληροφορίες Ο.Α.Σ.Θ.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε η έκδοση 1.5.2 με το χειμερινό δρομολόγιο των λεωφορείων!

 

Ερώτηση γι' αυτούς που χρησιμοποιούν την έκδοση 1.5: Πως σας φαίνεται ο καινούργιος τρόπος επιλογής στάσης για τις λειτουργίες «Άφιξη γραμμών σε στάση» και «Πληροφορίες στάσης»; Μερικοί δεν έμειναν ευχαριστημένοι με την αλλαγή σύμφωνα με τα reviews, γι' αυτό μάλλον θα επιστρέψω στον παλιό τρόπο επιλογής στην επόμενη έκδοση...

Προσωπικά, δεν είχα πρόβλημα either way. Το μόνο μου "θέμα" ήταν λίγο στο μέγεθος των γραμματοσειρών (ψείρας γαρ :p) που δεν ήταν ίδιο! Απ'τη στιγμή που κάποιοι όμως είχαν θέμα, δε βλέπω το λόγο να το αλλάξεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω θα ηθελα με ενα update να προσθεσεις κατι...αν γινετε στην λειτουργια που λεει "αφιξεις γραμμων σε σταση"να προσθεσεις και τον αριθμο του οχηματος του καθε λεωφορειου...αν μπορεις τοτε θα μιλαμε οτι η εφαρμογη αγγιζει την τελειοτητα
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα με ενα update να προσθεσεις κατι...αν γινετε στην λειτουργια που λεει "αφιξεις γραμμων σε σταση"να προσθεσεις και τον αριθμο του οχηματος του καθε λεωφορειου...αν μπορεις τοτε θα μιλαμε οτι η εφαρμογη αγγιζει την τελειοτητα

 

Ok, θα είναι στην επόμενη έκδοση :)

 

Μιας και το 'φερε η κουβέντα, ορίστε ένα teaser από την επόμενη έκδοση ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα είναι στην επόμενη έκδοση :)

 

Μιας και το 'φερε η κουβέντα, ορίστε ένα teaser από την επόμενη έκδοση ;)

 

και ποτε θα ειναι διαθεσιμο το new update?

Link to comment
Share on other sites

και ποτε θα ειναι διαθεσιμο το new update?

 

Ελπίζω σε μερικές μέρες. Θα εξαρτηθεί και από το πόσο γρήγορα θα ενημερώσει ο ΟΑΣΘ στην ιστοσελίδα του τη γραμμή 9 (ώστε να προσπαθήσω να αποφύγω τα πολλά update σε μικρό χρονικό διάστημα που μπορεί να είναι ενοχλητικά).

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα: οταν ψαχνω για αφιξη γραμμης σε σταση δεν μου βγαζει αποτελεσματα, ενω οταν απο τη σταση κοιταω για αφιξεις γραμμων ολα λειτουργουν κανονικα. Το αντιμετωπιζει κανενας αλλος;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα: οταν ψαχνω για αφιξη γραμμης σε σταση δεν μου βγαζει αποτελεσματα, ενω οταν απο τη σταση κοιταω για αφιξεις γραμμων ολα λειτουργουν κανονικα. Το αντιμετωπιζει κανενας αλλος;

 

Χμμμ... περίεργο. Συνδέεσαι με WiFi ή με τη σύνδεση του κινητού (ρωτάω γιατί στο παρελθόν είχαν αναφερθεί προβλήματα με τη σύνδεση του κινητού);

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα... ανεξαρτητως συνδεσης το κανει...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα... ανεξαρτητως συνδεσης το κανει...

 

Δουλεύει με άλλες γραμμες; Με ποια γραμμή/στάση έχεις πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Με τα 14 και 30. Σε διαφορες στασεις ειτε τουμπα, ειτε κεντρο ή προς χαριλαου πλευρα. Η βασικη ερωτηση ειναι αν το κανει και σε αλλον ή απλα να θεωρησω οτι η δικια μου εγκατασταση εφαγε φρικη..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τα 14 και 30. Σε διαφορες στασεις ειτε τουμπα, ειτε κεντρο ή προς χαριλαου πλευρα. Η βασικη ερωτηση ειναι αν το κανει και σε αλλον ή απλα να θεωρησω οτι η δικια μου εγκατασταση εφαγε φρικη..

Εγώ πάντως δεν είχα/έχω πρόβλημα. Μήπως να κάνεις καμιά εκκαθάριση δεδομένων;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και με την εκκαθαριση δεδομενων, παλι εχω το ιδιο προβλημα, οποτε σκεφτομαι πλεον μηπως ειναι θεμα της custom rom του κινητου και δεν παιζει σωστα η εφαρμογη. Οπως και να εχει απο τη στιγμη που εξυπηρετουμαι και δεν εχω καποιο σοβαρο προβλημα για εμενα η εφαρμογη ειναι πληρης, λειτουργικη και σιγουρα εξαιρετικη οσον αφορα στη χρησιμοτητα της.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η καινούργια έκδοση! :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stonos.oasth

 

Και με την εκκαθαριση δεδομενων, παλι εχω το ιδιο προβλημα, οποτε σκεφτομαι πλεον μηπως ειναι θεμα της custom rom του κινητου και δεν παιζει σωστα η εφαρμογη.

 

Δοκίμασε την καινούργια έκδοση. Έκανα μια μικρή αλλαγή που ίσως βοηθήσει (αν και για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω πολλές ελπίδες :worry:).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Εξαιρετικά χρήσιμη εφαρμογή, αλλά έχω επιβεβαιώσει ΠΟΛΛΕΣ φορές ότι είναι αναξιόπιστη. Τουλάχιστον στις γραμμές 23 & 18 που ελέγχω τακτικά...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά χρήσιμη εφαρμογή, αλλά έχω επιβεβαιώσει ΠΟΛΛΕΣ φορές ότι είναι αναξιόπιστη. Τουλάχιστον στις γραμμές 23 & 18 που ελέγχω τακτικά...

 

Τι λάθος έχουν οι γραμμές 23 και 18;

Link to comment
Share on other sites

Τι λάθος έχουν οι γραμμές 23 και 18;

 

Έχει τύχει πολλές φορές να μου δείχνει ότι δεν υπάρχουν λεωφορεία σε κυκλοφορία κ εγώ να είμαι μέσα σε ένα από αυτά.

πχ χθες βράδυ έδειχνε ότι δεν υπήρχε 23 & 18 την 22:00, ενώ ήμουν σε κίνηση μέσα στο 23. Το ίδιο έχει ξαναγίνει κ άλλες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει πολλές φορές να μου δείχνει ότι δεν υπάρχουν λεωφορεία σε κυκλοφορία κ εγώ να είμαι μέσα σε ένα από αυτά.

πχ χθες βράδυ έδειχνε ότι δεν υπήρχε 23 & 18 την 22:00, ενώ ήμουν σε κίνηση μέσα στο 23. Το ίδιο έχει ξαναγίνει κ άλλες φορές...

 

Τον τελευταίο καιρό δεν λειτουργούν οι λειτουργίες άφιξη γραμμής/γραμμών σε στάση λόγω προβλήματος με την ιστοσελίδα του ΟΑΣΘ.

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό :(

 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να διορθωθεί το πρόβλημα από τον ΟΑΣΘ :(

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό δεν λειτουργούν οι λειτουργίες άφιξη γραμμής/γραμμών σε στάση λόγω προβλήματος με την ιστοσελίδα του ΟΑΣΘ.

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό :(

 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να διορθωθεί το πρόβλημα από τον ΟΑΣΘ :(

 

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι φταίει ο ΟΑΣΘ. Άλλωστε ποτέ δεν τον είχα σε μεγάλη εκτίμηση...

 

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί, ώστε το συνολικό αποτέλεσμα να είναι αυτό που πρέπει.

 

Καλές γιορτές κ συνέχισε την καλή προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι φταίει ο ΟΑΣΘ. Άλλωστε ποτέ δεν τον είχα σε μεγάλη εκτίμηση...

 

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί, ώστε το συνολικό αποτέλεσμα να είναι αυτό που πρέπει.

 

Όντως, η αξιοπιστία της συγκεκριμένης υπηρεσίας (και της σελίδας του ΟΑΣΘ τώρα τελευταία) δυστυχώς δεν είναι πολύ καλή :(

Αλλά αν εξαιρέσουμε τα παραπάνω, η ιστοσελίδα του ΟΑΣΘ είναι αρκετά καλή, μιας και από εκεί άντλησα όλες τις πληροφορίες για να φτιάξω αυτή την εφαρμογή :p

 

Καλές γιορτές κ συνέχισε την καλή προσπάθεια...

Ευχαριστώ! Επίσης! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια.

Καθώς η εφαρμογή διευκολύνει σημαντικά τη ζωή αυτών που κινούνται μέσω ΟΑΣΘ, ελπίζω όπως όλοι μας να αποκατασταθεί η σωστή λειτουργία της.

 

Παρακαλώ να εξεταστεί η δυνατότητα καταχώρησης από τον ίδιο το χρήστη απευθείας στην εφαρμογή όπου παρατηρούνται λάθη ή ανακρίβειες.

Εκτιμώ πως έτσι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα θα αναφερθούν οι πιο πολλές παρατηρήσεις αλλά και στη συνέχεια θα διευκολύνει την γρήγορη διόρθωση των οποίων αλλαγών που αναπόφευκτα θα συντελούνται.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια.

 

Ευχαριστώ! :)

 

 

Καθώς η εφαρμογή διευκολύνει σημαντικά τη ζωή αυτών που κινούνται μέσω ΟΑΣΘ, ελπίζω όπως όλοι μας να αποκατασταθεί η σωστή λειτουργία της.

 

Φαίνεται ότι ο ΟΑΣΘ απεκατέστησε την βλάβη, και η εφαρμογή λειτουργεί και πάλι κανονικά! :)

 

Παρακαλώ να εξεταστεί η δυνατότητα καταχώρησης από τον ίδιο το χρήστη απευθείας στην εφαρμογή όπου παρατηρούνται λάθη ή ανακρίβειες.

Εκτιμώ πως έτσι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα θα αναφερθούν οι πιο πολλές παρατηρήσεις αλλά και στη συνέχεια θα διευκολύνει την γρήγορη διόρθωση των οποίων αλλαγών που αναπόφευκτα θα συντελούνται.

 

Θα ήθελα να το κάνω αυτό, αλλά λόγω έλλειψης υποδομής (server), δυστυχώς προς το παρών δε μπορώ να το κάνω :(

Τι ανακρίβειες υπάρχουν (εκτός από την γραμμή 9 για την οποία σύντομα θα κυκλοφορήσει ενημέρωση);

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καταρχήν συγχαρητήρια για την πάρα πολύ καλή εφαρμογή! Τη χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο και είναι καταπληκτική.

Θέλω να σου αναφέρω ένα bug. Αν βάλεις ως "Αγαπημένο" μια Άφιξη Γραμμής, όταν την ανοίξεις, το αστεράκι στην πάνω δεξιά γωνία είναι άδειο (που σημαίνει ότι δεν είναι "αγαπημένο"). Αν το πατήσεις το αστεράκι, τότε η άφιξη ξαναμπαίνει στα Αγαπημένα ως διπλή καταχώριση. Αυτό δε συμβαίνει π.χ. με τις Πληροφορίες Γραμμής στις οποίες το αστεράκι εμφανίζεται κανονικά άσπρο (γεμάτο).

Ελπίζω να το φτιάξεις σε μια επόμενη αναβάθμιση και να συνεχίσεις την άριστη προσπάθεια!

 

Επίσης θα μπορούσες να βάλεις ένα έτσι πιο "εφετζίδικο", με καλύτερα γραφικά εικονίδιο για την εφαρμογή. Όσο ασήμαντο κι αν φαίνεται, πίστεψε με, μετράει για τον χρήστη για να πάρει πιο σοβαρά μια εφαρμογή και να τη δοκιμάσει.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...