Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις βαλει εσυ και εχεις προβληματα,αν ειναι ετσι δεν κατεβαζω τιποτα

πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα της μπαταριας γιατι με την 4.0

ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Εχω περάσει όλες τις 4.1.1 (Αγγλική, Γερμανική κτλ) και σε όλες έχω τα ίδια προβλήματα. Και από ότι κοίταξα η Γαλλική είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες μου βγηκε το update για την 4.1.1,την περασα και μεχρι στιγμης μονο καλυτερα πραγματα βλεπω.Μου εχει λυσει τα χερια σε διαφορα θεματακια που πλεον εγιναν οπως τα ηθελα..
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου βγηκε το update για την 4.1.1,την περασα και μεχρι στιγμης μονο καλυτερα πραγματα βλεπω.Μου εχει λυσει τα χερια σε διαφορα θεματακια που πλεον εγιναν οπως τα ηθελα..

 

 

Ελα να πάρουμε "σειρά" :)

Τι προέλευσης ειναι το note;

Κάποιο παράπονο; Απο μπαταρία οπως γραφουν και οι φίλοι παραπάνω, πως τα πάει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..

Χτες έδωσα ένα ipad 3 που είχα και πήρα το εργαλείο.

Φορούσε Ελληνική 4.0.4 και μου φάνηκε κάπως περίεργο,σαν να λάγκαρε και γενικότερα καθόλου smooth.

Απογοητευτικό θα έλεγα.

Ρουταρα λοιπόν,έβαλα CWM και καπάκια πέρασα μια μαμά έκδοση 4.1.2 Rooted έτοιμη όπως τη βρήκα στο Xda.

Το αποτέλεσμα όλα τα λεφτά,η ταμπλέτα μεταμορφώθηκε και συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα!

Έπρεπε να φύγει πολύ σαβούρα απο μέσα :)

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ελα να πάρουμε "σειρά" :)

Τι προέλευσης ειναι το note;

Κάποιο παράπονο; Απο μπαταρία οπως γραφουν και οι φίλοι παραπάνω, πως τα πάει;

 

Την ξαναπερασα την Γαλλικη μεσω ota αλλα οπως προείπα παρουσιάζει προβληματα με το usb. Μετα απο εκκίνηση λειτουργεί κανονικα αλλα μετα απο λιγο αν το βγαλεις και το ξαναβαλεις δεν το αναγνωριζει. Καποιες φορές το κανει αμεσα, αλλες λιγο πιο μετα. Επιστρέφοντας στην 4.0.4 ολα λειτουργούν παλι κανονικα. Και αυτο συμβαινει σε ολες τις διαθεσιμες 4.1.1 τουλάχιστον σε εμένα και σε κάποιους αλλους στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για κάτι. Έχει ερθει στα χερια μου ενα ταμπλετ Galaxy Note 10.1 αλλα δεν ειναι αυτο που κυκλοφορεί. Τι εννοώ? Είναι quad core αλλά με 1gb ram, το πενάκι ειναι στη δεξιά κάτω γωνια και δεν εχει ολα τα καλουδια (smart stay και λοιπα) που έχει το κανονικό Νοτe 10.1 . Οταν το αναβω το booting screen λεει Galaxy Note 10.1. Εχω την ευκαιρια να το αγοράσω για 200 ευρα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο... Εχει 4.0.4 και Update apo kies ουτε ιδεα.

Μου φενετε οτι η διαφορά του με το retail που πουλάνε κανονικά τα καταστηματα είναι όπως το πρώτο galaxy note με το Galaxy Νοτe 2.

Υπόψιν οτι εχουν περασει και τα 3 Νοτe απο τα χερια μου + τουτο που δεν ξερω τι ειναι 4.

Έχει κανένας ξανακούσει για αυτό?

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για κάτι. Έχει ερθει στα χερια μου ενα ταμπλετ Galaxy Note 10.1 αλλα δεν ειναι αυτο που κυκλοφορεί. Τι εννοώ? Είναι quad core αλλά με 1gb ram, το πενάκι ειναι στη δεξιά κάτω γωνια και δεν εχει ολα τα καλουδια (smart stay και λοιπα) που έχει το κανονικό Νοτe 10.1 . Οταν το αναβω το booting screen λεει Galaxy Note 10.1. Εχω την ευκαιρια να το αγοράσω για 200 ευρα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο... Εχει 4.0.4 και Update apo kies ουτε ιδεα.

Μου φενετε οτι η διαφορά του με το retail που πουλάνε κανονικά τα καταστηματα είναι όπως το πρώτο galaxy note με το Galaxy Νοτe 2.

Υπόψιν οτι εχουν περασει και τα 3 Νοτe απο τα χερια μου + τουτο που δεν ξερω τι ειναι 4.

Έχει κανένας ξανακούσει για αυτό?

 

Τι κωδικό μοντέλου εχει? GT-????

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για κάτι. Έχει ερθει στα χερια μου ενα ταμπλετ Galaxy Note 10.1 αλλα δεν ειναι αυτο που κυκλοφορεί. Τι εννοώ? Είναι quad core αλλά με 1gb ram, το πενάκι ειναι στη δεξιά κάτω γωνια και δεν εχει ολα τα καλουδια (smart stay και λοιπα) που έχει το κανονικό Νοτe 10.1 . Οταν το αναβω το booting screen λεει Galaxy Note 10.1. Εχω την ευκαιρια να το αγοράσω για 200 ευρα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο... Εχει 4.0.4 και Update apo kies ουτε ιδεα.

Μου φενετε οτι η διαφορά του με το retail που πουλάνε κανονικά τα καταστηματα είναι όπως το πρώτο galaxy note με το Galaxy Νοτe 2.

Υπόψιν οτι εχουν περασει και τα 3 Νοτe απο τα χερια μου + τουτο που δεν ξερω τι ειναι 4.

Έχει κανένας ξανακούσει για αυτό?

 

πανε λιγο αν μπορεις ρυθμισεις>πληροφοριες συσκευης>κωδικος μοντελου και πες μου τι γραφει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Swype υπάρχει για το Note μας?

 

Φοράω την 4.1.1 και ναι έχει... ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, πληκτρολόγιο Samsung, συνεχής είσοδος.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

πανε λιγο αν μπορεις ρυθμισεις>πληροφοριες συσκευης>κωδικος μοντελου και πες μου τι γραφει.

 

Φιλε θεμη κ μενα 4.0.4 γραφει κ το πενακι κατω δε ξια, οπως βλεπουμε τγν συσκευη.κωδικος μοντελου λεει GT N8010.τι σημαινει αυτο;

Το smart stay τι ε ιναι?που βλεπω αν ειναι quand core κ gb ram?

Edited by scopa
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θεμη κ μενα 4.0.4 γραφει κ το πενακι κατω δε ξια, οπως βλεπουμε τγν συσκευη.κωδικος μοντελου λεει GT N8010.τι σημαινει αυτο;

Το smart stay τι ε ιναι?που βλεπω αν ειναι quand core κ gb ram?

 

Το smart stay είναι η επιλογή να μένει ενεργή η οθόνη οσο την κοιτάς. Κάνει χρήση της μπροστινης κάμερας για να "δει" τα μάτια σου. Λειτουργεί υπό συνθήκες. Θα το βρεις στο μενού εμφάνιση ως "έξυπνη διαμονή".

Τη ram μπορεις να τη δεις αν απο το μενού διαχείρισης εργασιών (αυτό δεξιά του homebutton) επιλεξεις μετά διαχείριση εργασιών, στα μενού που θα σου εμφανίσει. Εναλλακτικά απο το μενου ρυθμίσεις, εφαρμογές, ενεργές, κατω δεξια στη μπαρα σου εμφανίζει τη δεσμευμένη/ελευθερη μνήμη. Αυτές οι δυο αθροιστικα θα σου δωσουν το συνολο της προσεγγιστικα.

Εναλλακτικά μπορεις να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές απο το playstore.... γραψε system info και θα σου βγάλει αρκετές...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θεμη κ μενα 4.0.4 γραφει κ το πενακι κατω δε ξια, οπως βλεπουμε τγν συσκευη.κωδικος μοντελου λεει GT N8010.τι σημαινει αυτο;

Το smart stay τι ε ιναι?που βλεπω αν ειναι quand core κ gb ram?

 

το 8010 ειναι quad core με 2g ram.και δεν εχει υποδοχη για καρτα σιμ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μου αργεί τόσο πολύ το Skype να ανοίξει????

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

και σε μενα αργει.το εχουν αναφερει αρκετοι και σε αλλες ενοτητες του φορουμ οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση αργει μεχρι να ξεκινησει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

πανε λιγο αν μπορεις ρυθμισεις>πληροφοριες συσκευης>κωδικος μοντελου και πες μου τι γραφει.

 

Γραφει GT-N8000..

 

Έχω κάνει και ένα λαθάκι.. Το stylus είναι κάτω αριστερά αντί δεξιά που είναι στο κανονικό.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μου αργεί τόσο πολύ το Skype να ανοίξει????

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Οχι , δεν πρέπει να να είναι φυσιολογικό , γιατί δεν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν . Το έθεσα νομίζω πρώτος και

κάποιοι φίλοι ρεπορτάρανε ότι δεν έχουν θέμα . Το ίδιο και σε forum του εξωτερικού . Το παρήγορο είναι ότι άπαξ και ξεκινήσει δεν

υπάρχει πρόβλημα αφού ανταποκρίνεται κανονικά , και προσωπικά το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση . Σημειωτέον δεν έχω κάνει

καμιά αναβάθμιση .

 

ΥΓ : Βρε παιδιά , οι κάτοχοι του Ν8000 και Ν8010 ας βάλουν το σωστό avatar , να ξέρουμε με ποιόν μιλάμε .

Link to comment
Share on other sites

το 8010 ειναι quad core με 2g ram.και δεν εχει υποδοχη για καρτα σιμ.

 

Ευχαριστω κ σενα κ τον φιλο πιο πανω!να καταλαβαινουμε καποια πραγματα κ μεις οι ψιλοασχετοι...!

Link to comment
Share on other sites

παιδια για οποιον ενδιαφερετε μπορει να δει τα χαρακτηριστικα καθε μοντελου και ακομα να συγκρινει συσκευες στο παρακατω site.

 

http://www.gsmarena.com

 

οι παλαιοτεροι φανταζομαι το γνωριζον οποτε το μηνυμα απευθυνετε σε νεους.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να συγχρονισω το dolphin ....δεν μεταφέρονται οι σελιδοδείκτες από το κινητό (nexus s) στο note 10.1 8010!

 

Έχω συνδέσει και στις δύο συσκευές με τον λογαριασμό g mail→τις google!

 

Thanks for the help!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας απο τους τυχερους κατοχους του galaxy note 10.1 4G (8020) 4.1.1

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και ειμαι ακομα official .

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .Εβαλα την 64 gb sd και μου λεει 59.5free .ειναι σωστο αυτο ή πρεπει να της κανω format? Ξεχασα να πω οτι την εβαλα και την αναγνωρησε αμεσως οπως την παρελαβα χωρις να κανω καπου αλλου format.

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας απο τους τυχερους κατοχους του galaxy note 10.1 4G (8020) 4.1.1

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και ειμαι ακομα official .

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .Εβαλα την 64 gb sd και μου λεει 59.5free .ειναι σωστο αυτο ή πρεπει να της κανω format? Ξεχασα να πω οτι την εβαλα και την αναγνωρησε αμεσως οπως την παρελαβα χωρις να κανω καπου αλλου format.

 

Και μένα το ίδιο γράφει, δεν παίζει άγχος.... Είναι γνωστό το φαινόμενο, δες και εδώ, ή googlaρέτο για περισσότερες πληροφορίες. Λογικά είναι η μετατροπή Gigabyte (GB) to Gibibyte (GiB), αλλά ας απαντήσουν οι έχοντες γνώση σε pc-καταστάσεις

 

Τελικα αυτό που σου ειπα δεν ειναι η σωστή απάντηση. Ο περιορισμένος χώρος εχει να κανει με το γεγονός οτι κατα τη διαμορφωση ενος δίσκου (format) δεσμευεται ένα μέρος του δισκου απο το σύστημα. Όπως και να εχει, ειναι σωστό αυτο που βλρπριε, δεν εχει προβλημα η καρτα σου η συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ το μέλος thanos1989 για τις ορθές/χρήσιμες πληροφορίες του σχετικά με τη χωρητικότητα των δίσκων και τη δέσμευση χώρου από το σύστημα

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα την διαδικασία για root (8010) τώρα μπορώ να βάλω οποία ρομ θέλω για το συγκεκριμένο μοντέλο ή πρέπει να αλλάξω το κωδικό της χωράς (πχ Γερμανικό) και μετά να βάλω ανάλογη ρομ?

επίσης κάποια ρομ που να δουλεύει απροβλημάτιστα ξέρει κανείς να προτείνει?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για κάτι. Έχει ερθει στα χερια μου ενα ταμπλετ Galaxy Note 10.1 αλλα δεν ειναι αυτο που κυκλοφορεί. Τι εννοώ? Είναι quad core αλλά με 1gb ram, το πενάκι ειναι στη δεξιά κάτω γωνια και δεν εχει ολα τα καλουδια (smart stay και λοιπα) που έχει το κανονικό Νοτe 10.1 . Οταν το αναβω το booting screen λεει Galaxy Note 10.1. Εχω την ευκαιρια να το αγοράσω για 200 ευρα αλλα δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο... Εχει 4.0.4 και Update apo kies ουτε ιδεα.

Μου φενετε οτι η διαφορά του με το retail που πουλάνε κανονικά τα καταστηματα είναι όπως το πρώτο galaxy note με το Galaxy Νοτe 2.

Υπόψιν οτι εχουν περασει και τα 3 Νοτe απο τα χερια μου + τουτο που δεν ξερω τι ειναι 4.

Έχει κανένας ξανακούσει για αυτό?

 

κάποιος που να ξέρει κάτι για το παραπάνω...

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...