Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν γίνεται.

 

Παλιά υπήρχε επιπρόσθετη θητεία (εξαγοράσιμη)

 

 

Είναι 100% σίγουρο; Δηλαδή εγώ που πήρα -μόλις- το πολυπόθητο πτυχίο, και έχω αναβολή μέχρι τον 12ο του 2006 δεν υποχρεούμαι να την διακόψω, παρά να παρουσιαστώ κανονικά τον 12ο του 2006;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι 100% σίγουρο; Δηλαδή εγώ που πήρα -μόλις- το πολυπόθητο πτυχίο, και έχω αναβολή μέχρι τον 12ο του 2006 δεν υποχρεούμαι να την διακόψω, παρά να παρουσιαστώ κανονικά τον 12ο του

2006;;;

 

Απολύτως σίγουρο είναι!!!

 

Επίσης άν εξαντλήσεις όλη την αναβολή σου δεν πρόκειται να παρουσιαστείς τον 12ο του 2006, αλλά εντός του 2007 - Μάιο αν παρουσιαστείς στρατό ξηράς ή αεροπορία και Μάρτιο αν παρουσιαστείς ναυτικό.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

έχω αναβολή μέχρι το 2009.αλλά την σχολή μάλλον θα τη τελειώσω τον επόμενο ιούνιο του 6. τι παίζει αν δεν κόψω την αναβολή και παρπυσιαστώ το 9?υπάρχουν ποινές ή δε γίνεται τίποτα?

Οταν ληξει η αναβολη σου στην στρατολογια σου ζηταν χαρτι απο την σχολη που να δειχνει οτι τηρουσες τους ορους της αναβολης πχ εγω οταν σπουδαζα επρεπε να παρουσιαζουμε μια φορα τουλαχιστον σε εξετασεις στο πανεπιστημιο.Τωρα αν εσυ πας αφου εχεις τελειωσει την σχολη και δουν οτι ειχες παρει πτυχιο μαλλον θα εχεις καποια ποινη.Το καλυτερο ειναι να πας να ρωτησεις την στρατολογια.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Οταν ληξει η αναβολη σου στην στρατολογια σου ζηταν χαρτι απο την σχολη που να δειχνει οτι τηρουσες τους ορους της αναβολης πχ εγω οταν σπουδαζα επρεπε να παρουσιαζουμε μια φορα τουλαχιστον σε εξετασεις στο πανεπιστημιο.Τωρα αν εσυ πας αφου εχεις τελειωσει την σχολη και δουν οτι ειχες παρει πτυχιο μαλλον θα εχεις καποια ποινη.Το καλυτερο ειναι να πας να ρωτησεις την στρατολογια.

 

Όπως έχει αναφερθέι και παραπάνω, αυτό δεν ισχύει πλέον. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όλη την αναβολή ακόμα κι αν έχεις πάρει πτυχίο. Αυτό βέβαια ισχύεο μόνο για την 1η αναβολή. Αν έχεις 2η (λόγω μεταπτυχιακού) μόλις το τελειώσεις, πρέπει να παρουσιαστείς. Αυτά μου είχαν πει στο στρατολογικό.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

aporia:o provatonas aleksandroupolis kata pou einai?(kai mh mou peite konta sthn aleksandroupolh)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

aporia:o provatonas aleksandroupolis kata pou einai?(kai mh mou peite konta sthn aleksandroupolh)

 

Ο οικισμός του Προβατώνα, βρίσκεται στον κεντρικό Εθνικό δρόμο που διασχίζει όλο το Νομό 'Eβρου. Απέχει 45 περίπου χλμ., από την Αλεξανδρούπολη και 3 από το Τυχερό, έδρα του Δήμου, του οποίου αποτελεί την βιομηχανική περιοχή, διότι εδώ βρίσκονται ένα μεγάλο εργοστάσιο ξυλείας και το εκκοκκιστήριο βαμβακιού, των Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών 'Eβρου. Την πλατεία του κοσμεί ο βυζαντινού ρυθμού ναός.

 

Πηγή: www.infologic.gr

 

:)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

gia to stratopedo ekei kserete tpt?

epishs otan katebo ego ekei pou na meino?exei ksenodoxeio h 8a prepei na phgaino aleksandroupolh?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω ότι στον Προβατώνα είναι νέο το στρατόπεδο. Αν πας σε φυλάκιο θα περάσεις τέλεια.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

pedia exw gyrw stis 117 meres akoma prepei na kanw gaidourini ipomoni o stratos den palevetai me t i p o t a

Oσο μετρας μερες,τοσο πιο πολυ μεγαλωνει ο Γολγοθας

 

Ασε τους 4 μηνες να περασουν χωρις να τους πολυσκεφτεσαι,κανε οπως ημασταν στο σχολειο κ δεν καταλαβαιναμε που μεταπηδουσαμε σε αλλη ταξη.

 

Κουραγιο...και καλος πολιτης :)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα ήρθε στον παππού το χαρτί της μετεκπαίδευσης... :D

Τον άλλο μήνα αριβάρω για Κιλκίς... :shifty:

Ξαδέρφια σας έρχομαι!! :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα ήρθε στον παππού το χαρτί της μετεκπαίδευσης... :D

Τον άλλο μήνα αριβάρω για Κιλκίς... :shifty:

Ξαδέρφια σας έρχομαι!! :lol:

 

 

pote telioses to stratiotiko soy??

ti soma kai idikotita eixes??

to apolitirio itan roza i prasino?? ego pira leuko i1 os dnas exi gousto na me paroun pali?? :cry:

 

(kano mikri anakrisi gia na do pos kai se kalesan gia metekpedeysi.)

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

pote telioses to stratiotiko soy??

ti soma kai idikotita eixes??

to apolitirio itan roza i prasino?? ego pira leuko i1 os dnas exi gousto na me paroun pali?? :cry:

 

(kano mikri anakrisi gia na do pos kai se kalesan gia metekpedeysi.)

Τελείωσα μια αποφράδα μέρα του Ιανουάριου εν έτει 2000.

Στρατό ξηράς - Καταδρομές.

Το απολυτήριο ήταν ρόζα αλλά από τότε έχω αλλάξει 3 άσπρα Φ.Α.Π και από Φλώρινα με μεταφέρανε πιο κεντρικά (Κιλκίς) :lol:

 

Όπως βλέπεις πέρασαν σχεδόν 5,5 χρόνια οπότε το βρίσκω λογικό να με καλέσουν. :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με καλεσαν για μετεκπαιδευση στη Λημνο στις 6 Νοεμβριου για 6 μερες(Υγειονομικο).Κανεις αλλος για εκει;Τι σοι μετεκπαιδευση ειναι ενας θεος ξερει,αλλα παω..προετοιμασμενος.Ειχα απολυθει Μαιο 2002.
Link to comment
Share on other sites

giati logiko...??apo pires roda kai aspra.. auto simeni oti den se ksana kaloun..

Τα μάχιμα κομάντα τα ξανακαλούνε... :w00t: :shifty: :lol: :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στον Προβατώνα είναι νέο το στρατόπεδο. Αν πας σε φυλάκιο θα περάσεις τέλεια.
Prosopika den exo skopo na mpo oute se fulakio oute se stratopedo..ektos an kanoun nomo thn upoxreotikh strateysh gunaikon...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στον Προβατώνα είναι νέο το στρατόπεδο. Αν πας σε φυλάκιο θα περάσεις τέλεια.

 

Όντως στο Προβατώνα υπάρχει ένα σχετικά καινούργιο στρατόπεδο (3-4 χρονών).

Γενικές πληροφορίες : ο Προβατώνας απέχει περίπου 50χλμ. από την Αλεξανδρούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Για ναυτικό ετοιμάζεται κανείς...?

 

 

εσύ είσαι ΣΤ? Που παρουσιάζεστε 25/10???

 

Αντε...ελα και εσύ να δεις τη γλύκα.... Το ΠΝ σε περιμένει γλυκά γλυκά....

:X
Link to comment
Share on other sites

εσύ είσαι ΣΤ? Που παρουσιάζεστε 25/10???

 

Αντε...ελα και εσύ να δεις τη γλύκα.... Το ΠΝ σε περιμένει γλυκά γλυκά....

 

Ασε...γιατι μπορει να ειναι μεγαλο βιζμα και να τον βλεπεις και να πηζεις εσυ..ετσι ειναι το ναυτικο... ;)

 

Και τα λεει και ενας σχετικος... 04 Β .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε πότε παίρνουν κόσμο στο ναυτικό? Δηλαδή αν κόψω την αναβολή μου κάπου μετά τα Χριστούγεννα πότε θα μέ καλέσουν? Και κάτι άλλο, αν ξέρει κάποιος σίγουρα τι ισχύει, αν τελειώσεις τις σπουδές σου είσαι υποχρεωμένος να διακόψεις την αναβολή ή μπορείς απλά να περιμένεις να τελειώσει?
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου ειπε οτι οποιος μπει οταν του ερθει το χαρτι χωρις να εχει παρει αναβολη κανει 6μηνο. Ισχυει? :worry:

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...