Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από κατάστημα της WIND γιατί έκανα συμβόλαιο στη γυναίκα μου και μου έδωσε επιδότηση 250 €.

Πούλησα τα S2 - S3 300 € .

To kinht;o k;ostize 599 οπότε μου βγήκε " χασούρα " 50 €.

Νομίζω είναι καλά για τέτοια κινητάρα........:D:D:D:D

 

Μια χαρα σε βρισκω!!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι δεν υπάρχει ρε παιδιά, εγώ για πλάκα μπήκα στο skroutz και ειναι διαθέσιμο σε 13 περίπου καταστήματα. Τα δυο απ´ αυτά το έχουν στα 439€.
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν υπάρχει ρε παιδιά, εγώ για πλάκα μπήκα στο skroutz και ειναι διαθέσιμο σε 13 περίπου καταστήματα. Τα δυο απ´ αυτά το έχουν στα 439€.

 

Μην ασχολεισαι vfragos το ιδιο εγραψα και εγω ...

Αλλα τι περιμενεις με avatar iphone5 χααχαχαχχαχαχχα :D

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι "χαζό".. Πήγα σήμερα στο mall για να δω το λευκό στον Κωτσόβολο. Δεν ενθουσιάστηκα, παρόλο που περίμενα το αντίθετο. Πάω εν συνεχεία στη Vodafone για άλλο λόγο και το παίρνει το μάτι μου κι εκεί, πάλι σε λευκό.. άλλο κινητό !! Έπαθα πλάκα! Πανέμορφο, μου φάνηκε πιο "πολυτελές" και προσεγμένο και νομίζω πως -σε αντίθεση με του Κωτσόβολου- είχε ασημί/μεταλλικο (;) bezel περιμετρικά και γενικώς.. ακτινοβολούσε!

 

Δεν είχα χρόνο να ρωτήσω, αλλά είδα σωστά ή μου φάνηκε; Έχουν έρθει και στην Ελλάδα διαφορετικές εκδόσεις; Και εγώ που θέλω να το πάρω από mobile14 ( βλ. Ασία) το 32άρι, πώς να το περιμένω;; Αδιάφορο ή κουκλί όπως της Vodafone;

Γιατί μεταξύ αυτού που είδα στου Κωτσόβολου κ του μαύρου, προτιμώ σαφώς το μαύρο. Αλλά αν είναι σαν αυτό που ερωτεύτηκα :P εννοείται πως δεν έχω μάτια γι άλλο!

 

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας με διαφωτίσει..

 

Καλή Χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βγει άλλο προφανώς μπορεί να μην ήταν το κινητό αυτό που κοιτούσες το g2 αλλά κάποιο άλλο τηλέφωνο πχ το g1....

 

έχει βγει σε λευκό με ασημί bezel περιμετρικά και είναι έρωτας..... γιαυτό και πήρα το 32άρι λευκό.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βγει άλλο προφανώς μπορεί να μην ήταν το κινητό αυτό που κοιτούσες το g2 αλλά κάποιο άλλο τηλέφωνο πχ το g1....

 

έχει βγει σε λευκό με ασημί bezel περιμετρικά και είναι έρωτας..... γιαυτό και πήρα το 32άρι λευκό.....

 

Ήταν σίγουρα το G2, απλώς τι να πω..πραγματικά μου φάνηκε πολύ διαφορετικό στις λεπτομερειες. Ίσως ήταν που αυτό στη βόντα ήταν ανοιχτό, ενώ στον Κωτσόβολο κλειστό.. ίσως έδινε φως η οθόνη..; Εσύ που το έχεις, έχει όντως διαφορά ; Anyway, είναι έρωτας έχεις δίκιο:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι "χαζό".. Πήγα σήμερα στο mall για να δω το λευκό στον Κωτσόβολο. Δεν ενθουσιάστηκα, παρόλο που περίμενα το αντίθετο. Πάω εν συνεχεία στη Vodafone για άλλο λόγο και το παίρνει το μάτι μου κι εκεί, πάλι σε λευκό.. άλλο κινητό !! Έπαθα πλάκα! Πανέμορφο, μου φάνηκε πιο "πολυτελές" και προσεγμένο και νομίζω πως -σε αντίθεση με του Κωτσόβολου- είχε ασημί/μεταλλικο (;) bezel περιμετρικά και γενικώς.. ακτινοβολούσε!

 

Δεν είχα χρόνο να ρωτήσω, αλλά είδα σωστά ή μου φάνηκε; Έχουν έρθει και στην Ελλάδα διαφορετικές εκδόσεις; Και εγώ που θέλω να το πάρω από mobile14 ( βλ. Ασία) το 32άρι, πώς να το περιμένω;; Αδιάφορο ή κουκλί όπως της Vodafone;

Γιατί μεταξύ αυτού που είδα στου Κωτσόβολου κ του μαύρου, προτιμώ σαφώς το μαύρο. Αλλά αν είναι σαν αυτό που ερωτεύτηκα :P εννοείται πως δεν έχω μάτια γι άλλο!

 

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας με διαφωτίσει..

 

Καλή Χρονιά να έχουμε!

Ή κοιταζες αλλο κινητο ή ο φωτισμος ηταν διαφορετικος στα μαγαζια. Παρακατω εκφραζω καποιες αποψεις σχετικα με το ασπρο και το μαυρο μοντελο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5101646

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήταν σίγουρα το G2, απλώς τι να πω..πραγματικά μου φάνηκε πολύ διαφορετικό στις λεπτομερειες. Ίσως ήταν που αυτό στη βόντα ήταν ανοιχτό, ενώ στον Κωτσόβολο κλειστό.. ίσως έδινε φως η οθόνη..; Εσύ που το έχεις, έχει όντως διαφορά ; Anyway, είναι έρωτας έχεις δίκιο:)

 

Μήπως επειδή ήταν κλειστό δεν ήταν και κανονικό g2 και ήταν ψεύτικο βιτρίνας;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή ήταν κλειστό δεν ήταν και κανονικό g2 και ήταν ψεύτικο βιτρίνας;

παιδία ήταν κανονικό και λειτουργούσε χωρίς να έχουν κλειδώσει τις ρυθμίσεις (όπως στο πλαίσιο)

και εγώ εκεί το είδα.

Αλλά και στο public στο Σύνταγμα έχει και τα δύο να λειτουργούν

κάτω στα τηλέφωνα το μαύρο και πάνω στις τηλεοράσεις το λευκό σε σταντ της LG , δες τα και εκεί

 

Πάντως επειδή το χρώμα είναι θέμα γούστου το πήρα σε μαύρο

να και οι απόψεις μου : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5101646 - post 949

σε αντίθεση με το G-PAND που χάνει σε μαύρο και το πήρα σε λευκό :D

Edited by xristakos2006
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι τα NEU είναι Γερμανία; Εμένα γράφει NEU αλλά το βιβλιαράκι μέσα μόνο τις Σκανδιναβικές γλώσσες έχει. Σουηδικά,Νορβηγικά,Δανικά, Φινλανδικά δεν έχει Γερμανικά. Και το λέω αυτό γιατί κάποιος με NEU αν θέλει να κάνει unroot θα πρέπει να βάλει την open europe και όχι τη γερμανική rom.

Καλή χρονιά σε όλους!!!

 

 

NEU/NORTHERN EUROPE

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Κανά κατάστημα ρε παιδιά για άμεση αγορα; Άλλο κατάστημα λέει διαθέσιμο και δεν υπάρχει, άλλο ζητά την μάνα του και τον πατέρα του...

Καλή χρονιά σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Κανά κατάστημα ρε παιδιά για άμεση αγορα; Άλλο κατάστημα λέει διαθέσιμο και δεν υπάρχει, άλλο ζητά την μάνα του και τον πατέρα του...

Καλή χρονιά σε όλους...

 

Yπαρχουν σφραγισμενα που πωλουνται σε γειτονικο φορουμ σε αγγελιες..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Κανά κατάστημα ρε παιδιά για άμεση αγορα; Άλλο κατάστημα λέει διαθέσιμο κaι δεν υπάρχει, άλλο ζητά την μάνα του και τον πατέρα του...

Καλή χρονιά σε όλους...

 

Το παράγγειλα σήμερα από open347, έλεγε άμεσα διαθέσιμο, μετά την παραγγελία εξαφανίστηκε τελείως από το site..Μπορεί να μην παραλάβω ούτε εγώ άμεσα, τα έχουν κάνει μπάχαλο με τις διαθεσιμότητες, είναι και γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν σφραγισμενα που πωλουνται σε γειτονικο φορουμ σε αγγελιες..

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο διαφωτιστικος...ευχαριστω και καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Ή κοιταζες αλλο κινητο ή ο φωτισμος ηταν διαφορετικος στα μαγαζια. Παρακατω εκφραζω καποιες αποψεις σχετικα με το ασπρο και το μαυρο μοντελο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5101646

 

 

Μήπως επειδή ήταν κλειστό δεν ήταν και κανονικό g2 και ήταν ψεύτικο βιτρίνας;

 

 

παιδία ήταν κανονικό και λειτουργούσε χωρίς να έχουν κλειδώσει τις ρυθμίσεις (όπως στο πλαίσιο)

και εγώ εκεί το είδα.

Αλλά και στο public στο Σύνταγμα έχει και τα δύο να λειτουργούν

κάτω στα τηλέφωνα το μαύρο και πάνω στις τηλεοράσεις το λευκό σε σταντ της LG , δες τα και εκεί

 

Πάντως επειδή το χρώμα είναι θέμα γούστου το πήρα σε μαύρο

να και οι απόψεις μου : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5101646 - post 949

σε αντίθεση με το G-PAND που χάνει σε μαύρο και το πήρα σε λευκό :D

 

Ήταν το G21000%, κανονικότατο και όχι dummy και στις δύο περιπτώσεις. Έχω καταλήξει -κοιτώντας φωτό και βίντεο, ότι η διαφορά που έκανε στο μάτι μου, οφείλεται στο ότι το ένα ήταν ανοιχτό και δούλευε, ενώ το άλλο κλειστό.

 

TUPAC_RIP και xristakos2006, πολύ τεκμηριωμένες οι απόψεις σας υπέρ του λευκού και του μαύρου αντίστοιχα, αλλά μπερδεύτηκα ακόμη χειρότερα! :P Είναι τέλειο το λευκό, αλλά απ'την άλλη επειδή όλα τα κινητά μου τα τελευταία χρόνια ήταν σε λευκό, μήπως έπαιρνα το μαύρο για αλλαγή..δεν είναι άσχημο..όπως μου κάτσει τελευταία στιγμή μου φαίνεται!

 

Επί του ουσιαστικότερου τώρα, το έχω δει και στο ebay, είναι ασφαλές να το πάρω από HK π.χ με αποστολή EMS, προς αποφυγή δασμών κιόλας από το τελωνείο? Παραθέτω ένα λινκ που με έχει δελεάσει, λόγω του ότι συνολικά το 32άρι θα κοστίσει 405€, μαζί με έξοδα αποστολής.

 

http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

 

Ποια είναι η (πολύτιμη) γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η ερώτηση. Είδα ότι έχει απαντηθεί και αναλυθεί εκτενέστατα στις προηγούμενες σελίδες, τις οποίες και διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον εδώ και ώρα, μπας και καταλήξω κάπου. Μάλλον προς digivire κλίνω...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, να και ένας υπομονετικός:)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!Όσοι αγοράσατε την έκδοση των 32gb από το digivire 1) το κουτί είχε ταινία ασφαλείας?(από αυτές που γράφουν να μην γίνει δεκτό το προιόν αν έχουν σκιστεί) 2) όταν ανοίξατε το κουτί το κινητό είχε πάνω του όλες τις προστατευτικές ζελατίνες όπως αυτές φαίνονται στα unboxing video? 3)θυμάστε περίπου με πόση μπαταρία σας είχε έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι τα NEU είναι Γερμανία; Εμένα γράφει NEU αλλά το βιβλιαράκι μέσα μόνο τις Σκανδιναβικές γλώσσες έχει. Σουηδικά,Νορβηγικά,Δανικά, Φινλανδικά δεν έχει Γερμανικά. Και το λέω αυτό γιατί κάποιος με NEU αν θέλει να κάνει unroot θα πρέπει να βάλει την open europe και όχι τη γερμανική rom.

Καλή χρονιά σε όλους!!!

NEU/NORTHERN EUROPE

Σωστα, ετσι ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!Όσοι αγοράσατε την έκδοση των 32gb από το digivire 1) το κουτί είχε ταινία ασφαλείας?(από αυτές που γράφουν να μην γίνει δεκτό το προιόν αν έχουν σκιστεί) 2) όταν ανοίξατε το κουτί το κινητό είχε πάνω του όλες τις προστατευτικές ζελατίνες όπως αυτές φαίνονται στα unboxing video? 3)θυμάστε περίπου με πόση μπαταρία σας είχε έρθει?

 

Καλημέρα, καλή χρονιά,

Εμένα μου ήρθε την Δευτέρα από Digivire.

Η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη και είχαν περάσει την ευρωπαϊκή Rom.

Οι ζελατίνες ήταν όλες πάνω και ήρθε με περίπου 85% μπαταρία.

Επίσης μου είχαν βάλει και αντάπτορα για τον φορτιστή.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλη χρονια σε ολους, υστερα απο αρκετο ψαξιμο αναμεσα στο g2 και nexus 5 αποφασισα να παρω το g2 32gb διαβαζοντας τα προηγουμενα ποστ το βρηκα σε καλη τιμη εδω http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 και εδω http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/lg-g2-d802-4g-lte-32gb-unlocked-mobile-phones.html αυτο που θελω να ρωτησω ειναι στηνδευτερη περιπτωση ειναι ευρωπαικο η κινεζικο και σε περιπτωση που το παρω απο Αγγλια μπορω να το πληρωσω εγω και να βαλω διευθυνση Αγγλιας σε ενα φιλο?παντος για αγορες απο Κινα απο οσο γνωριζω εχει γινει συμφωνια μεταξει Ελλαδας Κινας επει Βουλγαρακι και δεν περνανε τελωνειο,εχω παρει πολλα αλλα πραγματα απο κινα και ποτε δεν πληρωσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλη χρονια σε ολους, υστερα απο αρκετο ψαξιμο αναμεσα στο g2 και nexus 5 αποφασισα να παρω το g2 32gb διαβαζοντας τα προηγουμενα ποστ το βρηκα σε καλη τιμη εδω http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 και εδω http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/lg-g2-d802-4g-lte-32gb-unlocked-mobile-phones.html αυτο που θελω να ρωτησω ειναι στηνδευτερη περιπτωση ειναι ευρωπαικο η κινεζικο και σε περιπτωση που το παρω απο Αγγλια μπορω να το πληρωσω εγω και να βαλω διευθυνση Αγγλιας σε ενα φιλο?παντος για αγορες απο Κινα απο οσο γνωριζω εχει γινει συμφωνια μεταξει Ελλαδας Κινας επει Βουλγαρακι και δεν περνανε τελωνειο,εχω παρει πολλα αλλα πραγματα απο κινα και ποτε δεν πληρωσα.

 

Νομίζω ότι δεν γινεται, πρεπει το billing και το shipping address να ειναι το ιδιο, ειδικά αν η αγορά γίνει μέσω paypal. Μιλάω πάντα για το eglobal.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά,

Εμένα μου ήρθε την Δευτέρα από Digivire.

Η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη και είχαν περάσει την ευρωπαϊκή Rom.

Οι ζελατίνες ήταν όλες πάνω και ήρθε με περίπου 85% μπαταρία.

Επίσης μου είχαν βάλει και αντάπτορα για τον φορτιστή.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Την ευρωπαική ρομ ζήτησες εσύ να σου την περάσουν?Ο φορτιστής που έχει μέσα(χωρίς τον αντάπτορα) για τι πρίζα είναι?Θεωρείς ότι το κιντητό θα μπορούσε να είναι και μεταχειρισμένο?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν ειναι μεταχειρισμένο. αν οι εργοαστασιακες ζελατινες ηταν στη θεση τους(βγαινουν δυσκολα οι συγκεκριμένες) και η μπαταρία ήταν γυρω στο 80% δεν εχεις θεμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...