Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, μόνο αγορά συσκευής.

 

ξερεις αν γινεται εκτπωση στο παγιο στο καρτοσυμβολαιο 20 ή δεν υπαρχει καθολου εκπτωση στο παγιο στα καρτοσυμβολαια και ισχύει μονο για τα συμβολαια;

Edited by kkkk
Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν γινεται εκτπωση στο παγιο στο καρτοσυμβολαιο 20 ή δεν υπαρχει καθολου εκπτωση στο παγιο στα καρτοσυμβολαια και ισχύει μονο για τα συμβολαια;

Ούτε εκεί γίνεται, αγοράζεις συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομα γιατι μαλλον θα κανω νεα συνδεση στο καρτασυμβολαιο 15.

Ισχυει επιδοτηση συσκευης Xωρίς 12μηνη δέσμευση

ή οταν παιρνεις συσκευη εχεις και 12μηνη δέσμευση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομα γιατι μαλλον θα κανω νεα συνδεση στο καρτασυμβολαιο 15.

Ισχυει επιδοτηση συσκευης Xωρίς 12μηνη δέσμευση

ή οταν παιρνεις συσκευη εχεις και 12μηνη δέσμευση;

 

Όταν παρίνεις συσκευή έχεις απαραίτητα και 12μηνη δέσμευση.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα, εχω και εγω μερικες ερωτησεις γιατι ειμαι υποψηφια για καρτοσυμβολαιο 15.

 

Ο βασικος μου στοχος ειναι να εχω επιτελους Internet στο iphone,

διοτι τωρα εχω CU και δεν αντεχω αλλο χωρις σημα και Internet. :mad:

(no money για συμβολαια)

 

Ειχα την εντυπωση οτι το ατου του καρτοσυμβολαιου ειναι οτι αμα καταναλωσεις τα 15 ευρω,

δεν σου κανει ''φραγη'' οπως ειπε καποιος πιο πανω αλλα εχεις την δυνατοτητα να μπορεις να κανεις κλησεις

και να τις χρεωθεις στον λογαριασμο σου οπως στο συμβολαιο. (η να παρεις καρτα απο το περιπτερο)

 

 

Ερωτησεις:

1) Μπορεις να ενεργοποιησεις το Internet On The Phone με το καρτο συμβολαιο?

2)''Το καρτοσυμβολαιο εχει internet ή wap? '' τι εννοουσε ο φιλος που ρωτησε?

επιρεαζει το Internet On The Phone?

3) τελικα ειναι 17 και κατι ευρω η τελικη τιμη γιατι στο site γραφει οτι

συμπεριλαμβανει φορο 21%

4) στο καρτοσυμβολαιο για τα 1500 λεπτα εχουν ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα ενω στα συμβολαια 45'' αυτο τι σημαινει με λιγα λογια??

 

Ευχαριστωωωω!! :)

Edited by rastanita
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω και εγω μερικες ερωτησεις γιατι ειμαι υποψηφια για καρτοσυμβολαιο 15.

 

Ο βασικος μου στοχος ειναι να εχω επιτελους Internet στο iphone,

διοτι τωρα εχω CU και δεν αντεχω αλλο χωρις σημα και Internet. :mad:

(no money για συμβολαια)

 

Ειχα την εντυπωση οτι το ατου του καρτοσυμβολαιου ειναι οτι αμα καταναλωσεις τα 15 ευρω,

δεν σου κανει ''φραγη'' οπως ειπε καποιος πιο πανω αλλα εχεις την δυνατοτητα να μπορεις να κανεις κλησεις

και να τις χρεωθεις στον λογαριασμο σου οπως στο συμβολαιο. (η να παρεις καρτα απο το περιπτερο)

 

 

Ερωτησεις:

1) Μπορεις να ενεργοποιησεις το Internet On The Phone με το καρτο συμβολαιο?

2)''Το καρτοσυμβολαιο εχει internet ή wap? '' τι εννοουσε ο φιλος που ρωτησε?

επιρεαζει το Internet On The Phone?

3) τελικα ειναι 17 και κατι ευρω η τελικη τιμη γιατι στο site γραφει οτι

συμπεριλαμβανει φορο 21%

4) στο καρτοσυμβολαιο για τα 1500 λεπτα εχουν ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα ενω στα συμβολαια 45'' αυτο τι σημαινει με λιγα λογια??

 

Ευχαριστωωωω!! :)

 

1) Όχι δεν μπορείς. Τα «Καρτοσυμβόλαια» δεν είναι συμβατά με το Internet πακέτο της Cosmote.

 

2) Το «Καρτοσυμβόλαιο» έχει μόνο Wap.

 

3) Αν ισχύει ό, τι ισχύει και στο «Καρτοσυμβόλαιο 20» που είμαι εγώ, τότε ο λογαριασμός θα σου έρχεται κάπου στα 17, κάτι.

 

4) Το «ελάχιστη χρέωση 3'» σημαίνει ότι και 30'' να μιλήσεις πάλι 3 λεπτά θα σου αφαιρεθούν.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω και εγω μερικες ερωτησεις γιατι ειμαι υποψηφια για καρτοσυμβολαιο 15.

 

Ο βασικος μου στοχος ειναι να εχω επιτελους Internet στο iphone,

διοτι τωρα εχω CU και δεν αντεχω αλλο χωρις σημα και Internet. :mad:

(no money για συμβολαια)

 

Ειχα την εντυπωση οτι το ατου του καρτοσυμβολαιου ειναι οτι αμα καταναλωσεις τα 15 ευρω,

δεν σου κανει ''φραγη'' οπως ειπε καποιος πιο πανω αλλα εχεις την δυνατοτητα να μπορεις να κανεις κλησεις

και να τις χρεωθεις στον λογαριασμο σου οπως στο συμβολαιο. (η να παρεις καρτα απο το περιπτερο)

 

 

Ερωτησεις:

1) Μπορεις να ενεργοποιησεις το Internet On The Phone με το καρτο συμβολαιο?

2)''Το καρτοσυμβολαιο εχει internet ή wap? '' τι εννοουσε ο φιλος που ρωτησε?

επιρεαζει το Internet On The Phone?

3) τελικα ειναι 17 και κατι ευρω η τελικη τιμη γιατι στο site γραφει οτι

συμπεριλαμβανει φορο 21%

4) στο καρτοσυμβολαιο για τα 1500 λεπτα εχουν ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα ενω στα συμβολαια 45'' αυτο τι σημαινει με λιγα λογια??

 

Ευχαριστωωωω!! :)

γιατι δεν κοιτας τα προγραμματα myway ειναι οπως το καρτοσυμβολαιο απλα δεν κλειδωνει το κινητο. δηλαδη συνεχιζεις κανονικα απλα χρεωνεσαι κανονικα δες εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=MyWay&breadcrumbTitle=COSMOTE+My+Way
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσο καιρό μπορείς να αλλάξεις οικ.πρόγραμμα απο το καρτοσυμβόλαιο 20?Εννοείται προς τα κάτω.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να άλλαζε ο τίτλος και να λεγόταν "Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια";

Γιατί όχι;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω γιατί είμαι σε μια φάση πειραματισμού τώρα...

Λέω αύριο να πάω να γυρίσω την cosmocarta se καρτοσυμβόλαιο 15.

1)Μπορώ να κάτσω π.χ 1 μήνα στο πρόγραμμα και μετά να το ξαναγυρίσω σε cosmocarta με την προϋπόθεση ότι δεν πάρω πάγιο?

Σίγουρα δλδ ισχύει αυτό με το οτι δεν υπάρχει δέσμευση....ή απλά υπάρχει δέσμευση αλλα είναι π.χ 3μήνες παραμονή στην υπηρεσία?

2)Ταυτότητα και αφμ μόνο θέλει για καρτοσυμβόλαιο σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω γιατί είμαι σε μια φάση πειραματισμού τώρα...

Λέω αύριο να πάω να γυρίσω την cosmocarta se καρτοσυμβόλαιο 15.

1)Μπορώ να κάτσω π.χ 1 μήνα στο πρόγραμμα και μετά να το ξαναγυρίσω σε cosmocarta με την προϋπόθεση ότι δεν πάρω πάγιο?

Σίγουρα δλδ ισχύει αυτό με το οτι δεν υπάρχει δέσμευση....ή απλά υπάρχει δέσμευση αλλα είναι π.χ 3μήνες παραμονή στην υπηρεσία?

2)Ταυτότητα και αφμ μόνο θέλει για καρτοσυμβόλαιο σωστά?

1. Αν δεν πάρεις επιδότηση μπορείς.

2. Σωστά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....πήγα σήμερα στον γερμανό για να κάνω την cosmocarta καρτόσυμβόλαιο...

Στον γερμανό και ενώ κάναμε κανονικά την διαδικασία όταν πήγαμε να επιλέξουμε αορίστου χρόνου δεν τον άφηνε τον υπάλληλο.

Αντι για αυτού είχε μόνο επιλογή για 12μηνο συμβόλαιο.

Οπότε με τα πολλά μας ενημέρωσε ένας άλλος υπάλληλος ότι τις τελευταίες 2 εβδομάδες η cosmote άλλαξε την εμπορική της τακτική και ότι με την νέα προσφορά των 1500λεπτών προς cosmote χωρίς χρέωση σε υποχρεώνει για 12μηνη παραμονή.

Οπότε έφυγα...χωρίς να κάνω καρτοσυμβόλαιο.

Γυρνάνω σπίτι και βλέπω στο site της cosmote στα καρτοσυμβόλαιο "Xωρίς 12μηνη δέσμευση"...παίρνω τηλέφωνο cosmote και μου λένε ότι θα υπογράψεις συμβόλαιο για 12μηνες...αλλά αν δεν πάρεις επιδότηση και για κάποιον λόγο που πρέπει οπωσδήποτε να φύγεις...φεύγεις....!!!

Και τώρα το ερώτημα είναι...για όσους έχουν είδη καρτοσυμβόλαιο....είχατε υπογράψει 12μηνο συμβόλαιο(χωρίς επιδότηση)?Αξίζει ή είναι παγίδα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εάν στο Καρτοσυμβόλαιο 20 ξοδέψω 15 ευρώ μέσα στο μήνα, τότε τα υπόλοιπα 5 ευρώ χάνονται (και άρα τον επόμενο μήνα έχω 20 ευρώ) ή πιστώνονται (και άρα τον επόμενο μήνα έχω 25 ευρώ);
Link to comment
Share on other sites

Χάνονται...

 

Κάνεις λάθος. Εγώ και εγώ Καρτοσυμβόλαιο 20 και το Μάι είχα αφήσει ως υπόλοιπο 6,87 ευρώ και τώρα τον Ιούνη που μου έβαλαν άλλα 20 ευρώ, έστειλα Υπ στο 1314 και μου ήρθε απάντηση ότι έχω 26,87 ευρώ. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο Καρτοσυμβόλαιο 20 ξοδέψω 15 ευρώ μέσα στο μήνα, τότε τα υπόλοιπα 5 ευρώ χάνονται (και άρα τον επόμενο μήνα έχω 20 ευρώ) ή πιστώνονται (και άρα τον επόμενο μήνα έχω 25 ευρώ);

 

Δε χάνεται τίποτε από αυτά που έχεις υπόλοιπο στο καρτοσυμβόλαιο αν δεν τα ξοδεψεις.

 

Μεταφέρονται κανονικά μέχρι να τα ξοδεψεις

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ερωτήσεις από εμένα:

  1. επειδή στο σάιτ της Κοσμοτέ δε το γράφει (εμφανώς τουλάχιστον), ισχύουν ακόμη τα 1500 λεπτά με το καρτοσυμβόλαιο ή ήταν προσφορά που έληξε; Με λίγο google βρήκα αυτό http://tinyurl.com/prosforakartosimvoleo αλλά δεν τους εμπιστεύομαι ότι έχουν ενημερώσει το σάιτ...
  2. Από ότι κατάλαβα πιο πάνω, ουσιαστικά δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις ίντερνετ (π.χ. iphone) με καρτοσυμβόλαιο. Σωστά;
  3. Υπάρχουν κάπου οι τελικές τιμές για Κοσμοτέ; Π.χ. το απεριόριστα 35 είναι 39.χχχ, το καρτοσυμβόλαιο 15 είναι 17(?) ευρώ κτλ (τα επιπλέον είναι ο φόρος, το τέλος κινητής ή και τα 2?)

 

ευχαριστώ πολύ

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ερωτήσεις από εμένα:

  1. επειδή στο σάιτ της Κοσμοτέ δε το γράφει (εμφανώς τουλάχιστον), ισχύουν ακόμη τα 1500 λεπτά με το καρτοσυμβόλαιο ή ήταν προσφορά που έληξε; Με λίγο google βρήκα αυτό http://tinyurl.com/prosforakartosimvoleo αλλά δεν τους εμπιστεύομαι ότι έχουν ενημερώσει το σάιτ...
  2. Από ότι κατάλαβα πιο πάνω, ουσιαστικά δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις ίντερνετ (π.χ. iphone) με καρτοσυμβόλαιο. Σωστά;
  3. Υπάρχουν κάπου οι τελικές τιμές για Κοσμοτέ; Π.χ. το απεριόριστα 35 είναι 39.χχχ, το καρτοσυμβόλαιο 15 είναι 17(?) ευρώ κτλ (τα επιπλέον είναι ο φόρος, το τέλος κινητής ή και τα 2?)

 

ευχαριστώ πολύ

Είναι 1500' και 1500 sms μέχρι τέλος του έτους, όχι κάθε μήνα όμως. Τις τελικές τις υπολογίζεις μόνος σου, δεν είναι ίδιες για όλους, εξαρτόνται από τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πως τα 1500' στο καρτοσυμβόλαιο ισχύουν για κάθε μήνα...

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=kartocontract&breadcrumbTitle=%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF

 

Όταν ρώτησα για τελικές τιμές, εννοούσα οι τελικές στο πάγιο. Είναι δυνατόν να διαφέρουν; Ποιο είναι το ελάχιστο που θα πληρώσεις αν δε κάνεις πχ καμία κλήση; Το ίδιο και στο καρτοσυμβόλαιο. Πόσο κοστίζει το καρτοσυμβόλαιο 15;;;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Είναι 1500' και 1500 sms μέχρι τέλος του έτους, όχι κάθε μήνα όμως. Τις τελικές τις υπολογίζεις μόνος σου, δεν είναι ίδιες για όλους, εξαρτόνται από τη χρήση που κάνει ο καθένας.

 

Να μη γράφετε ό,τι σας έρθει αν δεν είστε σίγουροι! Κάθε μήνα προσφέρει 1500 λεπτά!!!

Edited by elektron
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πως τα 1500' στο καρτοσυμβόλαιο ισχύουν για κάθε μήνα...

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=kartocontract&breadcrumbTitle=%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF

 

Όταν ρώτησα για τελικές τιμές, εννοούσα οι τελικές στο πάγιο. Είναι δυνατόν να διαφέρουν; Ποιο είναι το ελάχιστο που θα πληρώσεις αν δε κάνεις πχ καμία κλήση; Το ίδιο και στο καρτοσυμβόλαιο. Πόσο κοστίζει το καρτοσυμβόλαιο 15;;;

 

16.80 ευρώ (αν αυτο ειναι που ρωτάς)

Link to comment
Share on other sites

16.80 ευρώ (αν αυτο ειναι που ρωτάς)

Ναι αυτό ρωτάω, ευχαριστώ.

 

Η αρχική μου ερώτηση ήταν αν υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες οι τιμές για όλα τα προγράμματα γιατί όταν πας εκεί να ρωτήσεις οι τύποι είναι πολύ large. "Ναι μωρέ, βγαίνει γύρω στα 17, γύρω στα 48, γύρω στα κτλ.." Λες και δεν είναι οι τιμές του παγίου+φόροι κτλ στάνταρ ή δε ξέρω 'γω τι. Μάρκετινγκ (και εξαπάτηση του πελάτη) του κ***υ...

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...