Jump to content

Προβλημα με αντιγραφη αρχειων σε win7.


giorgio2g
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην καλησπερα! Αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο pc μου με την αντιγραφη μεγαλων σε ογκο αρχειων. Προσπαθω να κρατησω ενα back up των αρχειων μου σε ενα εξωτερικο σκληρο ομως οτιδηποτε προσπαθω να αντιγραψω με μεγεθος ανω των 15mb (περιπου) απλα δεν αντιγραφεται... Καθως ξεκιναει η αντιγραφη μετα απο λιγη ωρα εμφανιζεται ενα μηνυμα που λεει επαναληψη, παραλειψη και ακυρο. Με το ακυρο φυσικα σταματαει η αντιγραφη, με τη παραλειψη συνεχιζεται η αντιγραφη με το επομενο αρχειο και με την επαναληψη προσπαθει να αντιγραψει το "προβληματικο" αρχειο απο την αρχη χωρις αποτελεσμα ομως... Πραγματικα χρειαζομαι μια λυση στο προβλημα μου γιατι προκειται να κανω format οποτε χρειαζομαι οπωσδηποτε ενα back up.

ΥΓ: εχω win7

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα ο σκληρός σου, αλλά μάλλον είναι πρόβλημα στα Windows ή κάποιο malware.

Βγάλε καλύτερα το σκληρό σου από μέσα, σύνδεσέ τον σε έναν άλλο υπολογιστή ως δεύτερο, πάρε τα αρχεία που θες, και μετά σβήστον.

Πριν μπεις σε αυτόν τον κόπο μπορείς να μπεις και σε Safe Mode να δοκιμάσεις (F8 κατά την εκκίνηση του υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχο πρόβλημα σε μένα, την είχε "ακούσει" ο sata-to-usb controller του εξωτερικού δίσκου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα! Αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο pc μου με την αντιγραφη μεγαλων σε ογκο αρχειων. Προσπαθω να κρατησω ενα back up των αρχειων μου σε ενα εξωτερικο σκληρο ομως οτιδηποτε προσπαθω να αντιγραψω με μεγεθος ανω των 15mb (περιπου) απλα δεν αντιγραφεται... Καθως ξεκιναει η αντιγραφη μετα απο λιγη ωρα εμφανιζεται ενα μηνυμα που λεει επαναληψη, παραλειψη και ακυρο. Με το ακυρο φυσικα σταματαει η αντιγραφη, με τη παραλειψη συνεχιζεται η αντιγραφη με το επομενο αρχειο και με την επαναληψη προσπαθει να αντιγραψει το "προβληματικο" αρχειο απο την αρχη χωρις αποτελεσμα ομως... Πραγματικα χρειαζομαι μια λυση στο προβλημα μου γιατι προκειται να κανω format οποτε χρειαζομαι οπωσδηποτε ενα back up.

ΥΓ: εχω win7

 

Δοκιμασε αρχικα να κανεις ενα error check στο filesystem και του source και του target δισκου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...