Jump to content

Πιστοποίηση ΙΕΚ


dreaming
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.

Ειχε παρει τηλ συγγενης μου που ηθελε να δωσει πιστοποιηση, τοτε τον Απριλη που ηταν η προθεσμια για να καταθεση χαρτια, και της ειχα πει "ξερετε θα ακυρωθει η 1η περιοδος πιστοποιησης φετος κτλ" .Ξαναπηρε μετα κατα τις 7 Απριλη..Παλι τα ιδια...Ακυρωθηκε με μια νεα εγκυκλιο κτλ της ειπαν...Και τωρα προχτες εβγαλαν προγραμμα εξετασης!!!Αυτη δεν ηξερε κατι, μονο ενα κωδικο της ειχαν δωσει λεει απο το ΙΕΚ οταν ειχε παει εκει για να μπει το ονομα της στη λιστα του ΙΕΚ γι απιστοποιηση..(δεν ξερω αυτος ο κωδικος που βοηθαει στο να δωσεις εξετασεις και αν βοηθαει).Αποτι μου πε εκτος του κωδικου δεν εχει κανει κατι αλλο(παραβολα κτλ) επειδη της ειχαν πει στον ΟΕΕκ οτι ακυρωθηκε...Τωρα μαλλον ειναι αργα ετσι?

Αν ξερει κανεις κατι γιαυτο το αλλαλουμ που ελεγαν στην αρχη ακυρωθηκε και τωρα την διεξαγουν..ας πει..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ.!! Ψάχνω απαντήσεις για πιστοποιηση ΙΕΚ της ειδικοτητας ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΙΝΗΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ.. Όποιος ξέρει ας μου πεί που μπορώ να βρώ έστω βιβλίο να αγοράσω με τις απαντησεις!!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια.

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε απανησεις για την ειδικοτητα "διοικητικο και οικονομικο στελεχος επιχειρησεων";

Βλεπω οτι φετος αλλαξαν τελειως τον κανονισμο

Καλησπέρα. Με λένε Χρήστο και είμαι νέο μέλος στο forum. Ψάχνω για τις ερωτήσεις - απαντήσεις των εξετλάσεων πιστοποίησης για το ΔΟΣΕ. Πρόσεξα ότι η dimitradim είχε απαντήσει στο αιτημά σου και σου είπε ότι θα μπορούσε να σου στείλει στο email σου. Έχω στείλει και σε αυτήν ένα ανάλογο email. Επειδή δεν έχω κάτι στα χέρια μου και πρέπει να ετοιμαστώ για τις εξετάσεις θα ήθελα να σε παρακαλέσω αν μπορέις να μου στείλειες και εμένα τις ερωτήσεις - απαντήσεις. Το email μου είναι το hp_col@hotmail.com.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με λένε Χρήστο και είμαι νέο μέλος στο forum. Ψάχνω για τις ερωτήσεις - απαντήσεις των εξετλάσεων πιστοποίησης για το ΔΟΣΕ. Πρόσεξα ότι η dimitradim είχε απαντήσει στο αιτημά σου και σου είπε ότι θα μπορούσε να σου στείλει στο email σου. Έχω στείλει και σε αυτήν ένα ανάλογο email. Επειδή δεν έχω κάτι στα χέρια μου και πρέπει να ετοιμαστώ για τις εξετάσεις θα ήθελα να σε παρακαλέσω αν μπορέις να μου στείλειες και εμένα τις ερωτήσεις - απαντήσεις. Το email μου είναι το hp_col@hotmail.com.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Geia!

Esteila tis erwtiseis - apantiseis pistopoiisis DOSE sto mail sou.

Kalo diabasma!

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ.!! Ψάχνω απαντήσεις για πιστοποιηση ΙΕΚ της ειδικοτητας ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΙΝΗΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ.. Όποιος ξέρει ας μου πεί που μπορώ να βρώ έστω βιβλίο να αγοράσω με τις απαντησεις!!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Πουθενα δεν υπαρχει κατι??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

geia sas paidia.egw endiaferomai gia ton tomea ths asthitikis.

thelw na vrw kapoio iek pou tha mou dwsei ena ptuxio

me to opoio tha exw th dunatotita na anoiksw to diko mou institouto.

ta iek uposxontai ptuxia pou anagnwrizontai k sou dinoun th dunatotita

na kaneis mia tetoia kinisi..apo oti akouw omws auto den isxuei!me liga

logia koroideuoun ta nea paidia pou elpizoun!tha ithela na mou peite

an gnwrizete ti pragmatika sumvainei!apo oti kserw uparxoun idiotika alla

k dimosia iek(etsi toulaxiston diavasa sto diadiktio).

akouw apo pollous

pws ta idiotika den dinoun ptuxia pou anagnwrizontai.apo oti eida omws sto

site gnwstou idiotikou iek afou foitiseis sth sugkekrimeni sxoli me eksetaseis

o O.E.E.K. sou anagnvrizei to ptuxio.ta idia akouw k gia ta dimosia iek..

 

an kapoios gnwrizei apo kapoio filo h apo prwsopiki empeiria as me enimerwsei!!

sas euxaristw.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα ιεκ το χαρτί που δίνει δεν ισχύει γιατί απλά δεν είναι πτυχίο. Σε αυτό το χαρτί λεει απλά πόσες ώρες έκανες μάθημα!

Για να πάρεις το πτυχίο πρέπει να δώσεις εξετάσεις στον οεεκ(πιστοποίηση) και αν περάσεις είσαι οκ.

Νομίζω ότι στον τομέα της αισθητικής πρέπει να κάνεις 4 χρόνια αντί για 2 (άρα δίνεις 2 φορές πιστοποίηση) γιατί είναι 2 ειδικότητες που πρέπει να έχεις. Αν πάρεις μόνο τη μία, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δουλέψεις σαν βοηθός σε άλλο ινστιτούτο. Τουλάχιστον σε μία γνωστή μου έτσι έγινε.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

PCman καταρχας σε ευχαριστω πολυ

πηρα τηλεφωνο σε καποιο ιεκ και ρωτησα και μου ειπαν πως απο τη στιγμη που υπαρχουν στο συγκεκριμενο τομεα και ανωτερες σχολες,δηλαδη τα τει κοσμετολογιας και αισθητικης,δεν ειναι δυνατον να δωθει η δυνατοτητα σε καποιο που εχει πτυχιο απο ιεκ εστω και αναγνωρισμενο απο τον οεεκ να ανοιξει ινστιτουτο..

 

αυτο ισχυει και για ολους τους υπολοιπους τομεις για τους οποιους υπαρχουν αντιστοιχες σχολες τει ή αει..θελω να τονισω πως δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα στα ιδιοτικα και τα δημοσια ιεκ.και για τα δυο ισχυουν τα παραπανω.

το λεω ενημερωτικα γιατι πολλες φορες,ιδιαιτερα τα ιδιοτικα ιεκ,παραπληροφορουν προκειμενου να κερδισουν χρηματα..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Ρώτησα αυτή την γνωστή μου και μου είπε ότι όντως έτσι είναι. Δεν μπορείς να ανοίξεις ινστιτούτο αισθητικής αλλά μου είπε ότι μπορείς να ανοίξεις ποδολογίας, μαγαζί που να πουλάει είδη αισθητικής και διάφορα άλλα που δεν υπάρχουν στα τει..

 

Δηλαδή με εμάς της πληροφορικής τι γίνεται? Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ.!! Ψάχνω απαντήσεις για πιστοποιηση ΙΕΚ της ειδικοτητας ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΙΝΗΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ.. Όποιος ξέρει ας μου πεί που μπορώ να βρώ έστω βιβλίο να αγοράσω με τις απαντησεις!!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Κανένας βρε παιδια δεν έχει απαντήσεις?? Καποιος από ιδιωτικό ιεκ που να γνωρίζει έστω άτομο!! Όποιος βρεθεί να μου τις δώσει θα αμοιφθεί δίνω 50€ τουλάχιστον και παραπανω!!

Τις δίνουν μόνο σε ιδιωτικά ερωτήσεις απαντήσεις!! Πήρα μέχρι και σε ιδιωτικά ΙΕΚ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και είπα ότι θα τους πληρώσω αλλά τίποτα!! Έλεος!!

Καίγομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΕΙΜΑΙ ΣΕ Ι.Ε.Κ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ¨ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ¨ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ 4o ΕΞΑΜΗΝΟ.

 

ΕΧΩ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ…

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ , ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ .

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΘΕΙ..

 

ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ E-MAI-----)

 

dosss38@yahoo.gr

:(:(

Link to comment
Share on other sites

viola καλώς ήλθες στο φόρουμ...:)

θα σε παρακαλέσω, να μην γράφεις με κεφαλαίους χαρακτήρες, γιατί είναι κουραστικοί στην ανάγνωση και ''υποδηλώνουν'' ότι φωνάζεις...

σε ευχαριστώ, καλή συνέχεια..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Geia!

Esteila tis erwtiseis - apantiseis pistopoiisis DOSE sto mail sou.

Kalo diabasma!

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

Καλησπερα, μηπως θα μπορουσες να στειλεις και σε εμενα τις απαντήσεις, ξέρεις ψαχνω καιρό και δεν έχω βρεί τίποτα :blink:. Το e-mail μου είναι: Ευχαριστώ Προκαταβολικά!!

Parachoots and Minds Work Better When They Are Open
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψάχνω για απαντήσεις στην ειδικότητα < προσχολική αγωγή δραστηριοτήτων δημιουργιας και έκφρασης>.

 

Ξέρει κανείς γενικά τι γίνεται όταν πας να δώσεις για πιστοποίηση? :blink::wacko::wacko:

 

Καλά να περνάτε... :D

 

Aπαντήστε μου σε αυτό το e-mail ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαιρετω την ωραια παρεα του forum ! Να ρωτησω, μηπως κανεις τυχαινει να εχει απαντησεις για την πιστοποιηση, τμημα "ειδικος εμποριας, διαφημισης και προωθησης προιοντων (marketing) " ! Σας παρακαλω αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα παρα πολυ... :):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου κι εγώ θέλω να ρωτήσω εάν έχει κανείς τις απαντήσεις από τις ερωτήσεις για την πιστοποίηση τεχνικού δικτύων.

 

Το mail μου είναι :

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΨΑΧΝΩ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΟΣΕ 2009.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 300...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.

ΟΠΟΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ .

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

Link to comment
Share on other sites

CROLLA καλησπέρα και καλωσόρισες στο forum. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα καθώς είναι ενοχλητικά στην ανάγνωση και μοιάζουν σαν να φωνάζεις. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και γώ απο τον dimitriadim τις ερωτήσεις-απαντήσεις του τμήματος ΔΟΣΕ αν είναι ευκολο. Το email mou einai .

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην δίνετε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση εδώ, όπου μπορεί να την δει ο οποιοσδήποτε.

 

Χρησιμοποιείτε τα Προσωπικά Μηνύματα. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω τις απαντησεις για την ειδικοτητα δοσε 2009,δυστυχως εγω εχω τις παλιες.εαν μπορειτε να μου τις στειλετε!σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

οποιος 8ελει ερωτισεις απαντισεις για τεχνικος 8ερμικων και υδραυλικων εγκαταστασεων να μου στειλει ΠΜ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα τον κατάλογο ερωτήσεων και απαντήσεις πιστοποίησης από το τμήμα Ι.Ε.Κ Γραμματέας Νομικών Επαγγλμάτων.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ερωτησεις απαντησεις απο σχεδιαστες μεσω συστηματων η/υ και απο φυλακες μουσειων και αρχαιολογικων χωρων υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...