Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Runner μαζί σου σε όλα, αλλά τα Odeon στη Συγγρού έχουν γίνει πολύ καταθλιπτικά ρε φίλε..

Κλείσανε και τα Goodys, σα στοιχειωμένο κτίριο είναι :p

 

Το μόνο μείον είναι αυτό αλλά εγώ το θέλω μόνο για να δω μια ταινία σε καλή τιμή χωρίς να με ζαλίζουν τα....διάφορα!Για κάτι άλλο(καμιά καφετέρια κ.α.) τότε τα Village είναι μονόδρομος!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[

-Πιο μικρές αίθουσες που στην ουσία όπου κι αν κάτσεις βλέπεις κανονικά (το τελείωμα της οθόνης είναι στην ουσία και το όριο της τελευταίας θέσης)

 

runner εχεις απολυτο δικιο την εχουν δει ασχημα στο χωριο!

μου την σπαει αφανταστα το τηλεφωνικο κεντρο τους.απαρχαιωμενο.

η ουρα στα ταμεια,τσιγκουνηδες σε προσωπικο μεχρι αηδιας!

παντα πιο ψηλα οι τιμες τους και παντα λιγες προσφορες

 

και ολα αυτα χωρις να προσφερουν κατι παραπανω.

 

ομως και εγω εκει παω ,μονο τεταρτη που εχει προσφορα .

και παω εκει για ενα και μονο λογο,που ειναι μια προσωπικη προτιμηση.

αυτο που αναφερεις εσυ παραπανω σαν πλεονεκτημα εμενα δεν μου αρεσει.οχι οτι δεν ειναι σωστο ,απλα θεωρω οτι ειναι πολυ αμφιθεατρικες με αποτελεσμα να κοιτα πολλες φορες προς τα κατω,ενω εμενα μου αρεσει το παλιο στυλ που βλεπεις προς τα πανω ελαχιστα την οθονη.στα παλια τα βιλατζ ηταν ετσι,αλλα και στα καινουρια παρολο που ειναι αμφιθεατρικα ειναι πιο μιρκη η κλιση.

Link to comment
Share on other sites

[

 

runner εχεις απολυτο δικιο την εχουν δει ασχημα στο χωριο!

μου την σπαει αφανταστα το τηλεφωνικο κεντρο τους.απαρχαιωμενο.

η ουρα στα ταμεια,τσιγκουνηδες σε προσωπικο μεχρι αηδιας!

παντα πιο ψηλα οι τιμες τους και παντα λιγες προσφορες

 

και ολα αυτα χωρις να προσφερουν κατι παραπανω.

 

ομως και εγω εκει παω ,μονο τεταρτη που εχει προσφορα .

και παω εκει για ενα και μονο λογο,που ειναι μια προσωπικη προτιμηση.

αυτο που αναφερεις εσυ παραπανω σαν πλεονεκτημα εμενα δεν μου αρεσει.οχι οτι δεν ειναι σωστο ,απλα θεωρω οτι ειναι πολυ αμφιθεατρικες με αποτελεσμα να κοιτα πολλες φορες προς τα κατω,ενω εμενα μου αρεσει το παλιο στυλ που βλεπεις προς τα πανω ελαχιστα την οθονη.στα παλια τα βιλατζ ηταν ετσι,αλλα και στα καινουρια παρολο που ειναι αμφιθεατρικα ειναι πιο μιρκη η κλιση.

 

Όσον αφορά το "στυλ"....είναι σίγουρα καθαρά υποκειμενικό!Απλά εγώ το είδα λίγο πιο αντικειμενικά όπως στην περίπτωση........πρώτης προβολής, πλάγια που έχει θέσεις δνε θα στραβολαιμιάσω αλλά θα βλέπω μια χαρά!;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην Αγγλία με 15 λίρες (νομίζω κ λίγο πιο κάτω) πας όσες φορές θέλεις σε έναν μήνα. Έτσι κι αλλιώς κ τα ποπ κορν που θα πάρεις πάλι κέρδος είναι γι αυτούς. Από εκεί που δεν θα πήγαινες καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Τα 7 € που ειναι η τιμη του εισητηριου των village ειναι αρκετα προσιτη τιμη για τους δυσκολους καιρους που ζουμε,συν τις διαφορες προσφορες που εχουν τις καθημερινες με εισητηρια στην μιση τιμη.

 

οταν εισαι μονος ειναι προσιτη και 10 ευρω.αλλα εαν εχεις οικογενεια και παιδια ξεφευγει τελειως ο λογαριασμος;) και με τις μειωσεις μισθων και την αυξηση των ανεργων ειναι παραλογες οι τιμες να μην κατεβαινουν.θα μπορουσαν να ειχαν προσφορες πακετα.π.χ αν αγορασεις 4 εισιτηρια και ανω να εχει μια επιπλεον εκπτωση.

 

Όσον αφορά το "στυλ"....είναι σίγουρα καθαρά υποκειμενικό!Απλά εγώ το είδα λίγο πιο αντικειμενικά όπως στην περίπτωση........πρώτης προβολής, πλάγια που έχει θέσεις δνε θα στραβολαιμιάσω αλλά θα βλέπω μια χαρά!;)

 

ναι το ειπα και εγω οτι ειναι υποκειμενικο....αλλα αν δεν θες να στραβολαιμιασεις κανεις κρατηση θεση πιο πριν η' αγοραζεις το εισιτηριο αν το εχεις προγραμματισει και πας να κατσεις εκει που εσυ θες:p

 

Ρε παιδιά στην Αγγλία με 15 λίρες (νομίζω κ λίγο πιο κάτω) πας όσες φορές θέλεις σε έναν μήνα. Έτσι κι αλλιώς κ τα ποπ κορν που θα πάρεις πάλι κέρδος είναι γι αυτούς. Από εκεί που δεν θα πήγαινες καθόλου.

 

ναι αλλα προσωπικα πιστευεω οτι δεν εχει ουτε 3 καλες ταινιες τον μηνα να δεις:) και στην ισπανια ειναι φθηνα παντως.η ακριβεια ειναι ελληνικος θεσμος:p

Link to comment
Share on other sites

Ισπανία που αναφέρθηκε, 8€ το 3D προ καιρού κρίσης.

Τώρα θα έχει πέσει στα μισά :-*

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

village-περιπετειες ταλαιπωριας ...

καλω το απαραδεκτο τηλεφωνικο τους κεντρο 1 εβδομαδα πριν για να κλεισω 2 θεσεις για ταινια.

μερα καθημερινη και ωρα που γνωριζω οτι δεν εχει κοσμο.

10' το πρωτο τηλεφωνο αναμονη ,δεν απαντανε.

κλεινω και μετα απο λιγο ξανακαλω.10' απαντανε και κλεινω 2 θεσεις για ταινια 1 εβδομαδα πριν ,οπως ειπα.

χρεωθηκα 20' τηλεφωνο(ας προσεχα).

εφτασε η μερα να δουμε την ταινια και παμε 1 ωρα πριν να παρουμε τα εισιτηρια επειδη ξερουμε οτι εχει κοσμο την συγκεκριμενη μερα .

μεγαλη ουρα,περιμεναμε 10 '.εφτασε η ωρα να παρουμε τα εισιτηρια.

παει να κλεισει τις θεσεις και να εκτυπωσει και μου λεει οτι δεν γινεται.γιατι ,ρωταω?

γιατι καποιος την ωρα που πηγε να εκτυπωσει τις θεσεις μπηκε και τις κρατησε για να τις αγορασει.

μα πωςςςςςςςςς? αφου εγω τις εκλεισα 1 εβδομαδα πριν και ηρθα κανονικα για πληρωσω.μου λεει οτι την στιγμη που μπαινει για να επιβεβαιωσει τις θεσεις ,αυτες ελευθερωνονται και μενουν κενες .εκει το ειδε ο αλλος και τις κρατησε.λεω ,εχω κλεισει τις θεσεις και τις θελω.μου λεει δεν γινεται και προσπαθησε να μου δωσει αλλες.λεω,δωστες στον αλλο και δωσε ου τις δικες μου και φωναξε τον διευθυντη ..

εχετε δικιο αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο.λεω εγω πληρωσα τηλεφωνο20' στο αθλιο τηλεφωνικο σας κεντρο και γιαυτο και μονο θελω τις θεσεις.αν δεν με ταλαιπωρουσατε στο τηλεφωνο οπως κανετε εδω και χρονια τοτε μπορει να δεχομουν.ομως εχετε αυτο το συστημα,παροτι δεν μαρεσει το ακολουθησα ,ημουν ενταξει και θελω αυτο που δικαιουμαι,τωρα.

επειδη δεν βγαζαμε ακρη ηρθε ο προισταμενος.ουτε με κοιταξε και πηγε στου υπολογιστες να δει τι θα κανει.ευτυχως γιαυτον ο τυπος που ειχε τις θεσεις τις αφησε και τις πηρα εκεινη την στιγμη.του λεω απαραδεκτο αυτο που συμβαινει ,στον διευθυντη.ναι μου λλει απαραδεκτο.λεω δεν το ειπα για να συμφωνησετε αλλα για να το αλλαξετε.δεν αλλαζει μου λεει.

 

χωριο εντελως,ομως!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως η εκτυπωση εισητηριων απο το σπιτι μεγαλη μαγκια στο Village.

Πηγα σε 2 ταινιες με cosmote deals (Τεταρτη ) και περασα μεσα αερα 5 λεπτα πριν την ταινια

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, μετα και απο αυτο το θεμα και εγω αυτο θα κανω:)

 

να αναφερω και το εξης απαραδεκτο που εγινε στο τελος της προβολης...οσοι ειδατε την ταινια ξερετε οτι ενω πεσανε οι τιτλοι τελους καποια στιγμη διακοπτονται και συνεχιζει για λιγα λεπτα η ταινια δειχνοντας οτι θα υπαρξει και συνεχεια..ε πριν το δειξει αυτο οταν πεφτανε οι τιτλοι ανοιξανε την πορτα και εφευγε ο μισος κοσμος..εγω προλαβα ακριβως στην πορτα ορθιος μαζι με τους αλλους θεατες να δω το τελος...οι υπολοιποι θα το δουν ξανα ονλαιν η' θα το ακουσαν απο οσους δεν εφυγαν...τι να πω? βλακεια να πω? αφου ξερεις οτι εχει συνεχεια μετα απο τους μερικους τιτλους δεν ανοιγεις την πορτα να βγει ο κοσμος ,δειχνοντας του οτι κατι τον περιμενει..στην αναγκη αμα βιαζονται να φυγουν τους το λες κιολας και οποιος θελει φευγει..δεν ανοιγεις τις πορτες πριν τελειωσει..δεν ξερω αν το κανουν συνεχεια η' ετυχε στην δικια μου προβολη...χαλια μαυρα λεμε το χωριο...

Edited by mixalis1202
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, μετα και απο αυτο το θεμα και εγω αυτο θα κανω:)

 

να αναφερω και το εξης απαραδεκτο που εγινε στο τελος της προβολης...οσοι ειδατε την ταινια ξερετε οτι ενω πεσανε οι τιτλοι τελους καποια στιγμη διακοπτονται και συνεχιζει για λιγα λεπτα η ταινια δειχνοντας οτι θα υπαρξει και συνεχεια..ε πριν το δειξει αυτο οταν πεφτανε οι τιτλοι ανοιξανε την πορτα και εφευγε ο μισος κοσμος..εγω προλαβα ακριβως στην πορτα ορθιος μαζι με τους αλλους θεατες να δω το τελος...οι υπολοιποι θα το δουν ξανα ονλαιν η' θα το ακουσαν απο οσους δεν εφυγαν...τι να πω? βλακεια να πω? αφου ξερεις οτι εχει συνεχεια μετα απο τους μερικους τιτλους δεν ανοιγεις την πορτα να βγει ο κοσμος ,δειχνοντας του οτι κατι τον περιμενει..στην αναγκη αμα βιαζονται να φυγουν τους το λες κιολας και οποιος θελει φευγει..δεν ανοιγεις τις πορτες πριν τελειωσει..δεν ξερω αν το κανουν συνεχεια η' ετυχε στην δικια μου προβολη...χαλια μαυρα λεμε το χωριο...

 

αν εννοεις για το θορ για να γνωριζει και ο κοσμος πια νεα ταινια δε τελιωνει αμεσως με τους τιτλους του τελους, και στα οντεον στη θεσσαλονικη το ιδιο κανανε.ευτηχως ειχα διαβασει ενα comment οτι ειπαρχει και συνεχεια και δεν τη πατησα.Αλλα οι περισσοτεροι φευγανε ενω μερικοι ψιλιαστικανε οτι καπιοι ακομα βλεπουν την οθονη ορθιοι:lol: και ετσι το δανε το τελος.

Λαθος πιστευω ειναι το μαρκετινγκ της ταινιας που το κανουν ετσι γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που βλεπεις κατι να συνεχιζεται και μετα το the end:p Mπορουν στα διαφορα ριβιους ας πουμε να αναφερουν οτι μη φυγετε ακομα μετα τους τιτλους τελους.η ιδια παραγωγη της ταινιας να αναφερει κατι.

οι υπαλληλοι κανουν τη δουλεια τους.που να ξερει ο καθε ενας πως τελιωνει η καθε ταινια.Αρα δεν ειναι λαθος του σινεμα αυτο αλλα των παραγωγων που θελουν να πουλανε ετσι το εργο τους

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ναι το thor εννοω.να με συγχωρεσεις αλλα θεωρω οτι το λαθος ειναι οχι απαραιτητα των υπαλληλων αλλα του υπευθυνου προγραμματος,προβολης δεν ξερω την ειδικοτητα του σινεμα.γιατι η παραγωγη ετσι ηθελε και εκανε.το σινεμα πρεπει να το σεβαστει αυτο.πρεπει να σεβαστει την παραγωγη της ταινιας.το σινεμα ξερει το εργο και ξερει και πως τελειωνει.δεν ειναι δυνατο αυτο που λες να διαφημισει το τελος ο παραγωγος η' η εταιρεια γιατι αυτο το τελος ειναι ενα ειδος τρικ-εκπληξη για τον θεατη που οπως ειπες και εσυ το κανουν συχνα οι εταιρειες παραγωγης.

 

επομενως αφου δεν εχει διαφημιστει ποτε απο την παραγωγη κατι αναλογο και αφου ο τηλεθεατης το σινεμα περιμενει να του ανοιξει τις πορτες, και το σινεμα ξερει ποτε τελειωνει η ταινια, αρα το σινεμα ειναι υπευθυνο να υπηρετησει την παραγωγη απο την μια και να υποδειξει την εκπληξη απο την αλλη στους θεατες .και ο τροπος που εχει ξαναγινει (και το εχω δει αλλα δεν θυμαμαι την ταινια,μου φαινεται σε ενα φαστ εντ φιουριους ) ειναι να μην ανοιξουν τις πορτες και να πληροφορησουν τον κοσμο που στεκεται μπροστα τους οταν παει να βγει οτι υπαρχει συνεχεια.;)

 

προς θεου δεν τα βαζω με τους υπαλληλους ,την δουλεια τους κανουν οπως τους λενε.δεν ειχα ποτε παραπονο απο την συμπεριφορα των υπαλληλων.το αντιθετο ακομα και οταν διαφωνησαμε....με τις πολιτικες των σινεμα και των αρμοδιων στελεχων που απολαμβανουν παχουλους μισθους εναντι των απλων υπαλληλων και δεν βελτιωνουν τιποτα απο οσα στραβα ακουνε απο τους θεατες τους:p

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πήγα τις προάλλες στα βιλατζ του λιμανιού.

Άθλια. Κόκα κόλα μόνο κουτάκι? Είμαστε σοβαροί? Επίσης θέσεις για ανθρωπους με ύψος γύρω στο 1.60.

1.90 παρά κάτι είμαι και διπλωθηκα στην καρέκλα.

Δε μπορώ να πω, είχε κλιματισμό στη σωστή θερμοκρασία. ουτε να κρυώνεις ούτε να ζεστενεσαι. Ήχος ικανοποιητικός.

 

BTW το πακέτο με τα ποπ κορν και την κόκα το σταμάτησαν?

Έχει μόνο αυτό με τα 2 νερα και τα ποπ στα 3 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τις προάλλες στα βιλατζ του λιμανιού.

Άθλια. Κόκα κόλα μόνο κουτάκι? Είμαστε σοβαροί? Επίσης θέσεις για ανθρωπους με ύψος γύρω στο 1.60.

1.90 παρά κάτι είμαι και διπλωθηκα στην καρέκλα.

Δε μπορώ να πω, είχε κλιματισμό στη σωστή θερμοκρασία. ουτε να κρυώνεις ούτε να ζεστενεσαι. Ήχος ικανοποιητικός.

 

BTW το πακέτο με τα ποπ κορν και την κόκα το σταμάτησαν?

Έχει μόνο αυτό με τα 2 νερα και τα ποπ στα 3 ευρώ?

 

ΟΚ για τα υπόλοιπα παράπονα, αλλά προτιμάς τη νερωμένη coca-cola από την κανονική; :blink:

 

Εγώ λέω μακάρι να είχαν παντού κουτάκια (και στα Goodys! :D )

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να πίνεις 0.8 λίτρα και άλλο 0.33 :D

Στη συγκεκριμένη περίπτωση προτιμώ ποσότητα, παγάκια....

 

Τα παγάκια δεν σου δίνουν ποσότητα κοκα κόλας, αλλά νερού. :down:

Significant tags: achievement, dreams, failure, fear
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι τι είναι καλύτερο καθώς είναι υποκειμενικό. Το θέμα είναι ότι μία τόσο μεγάλη αλυσίδα θα έπρεπε να προσφέρει στον πελάτη της την επιλογή. Κουτάκι ή την "κλασική" των σινεμά.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το θέμα δεν είναι τι είναι καλύτερο καθώς είναι υποκειμενικό. Το θέμα είναι ότι μία τόσο μεγάλη αλυσίδα θα έπρεπε να προσφέρει στον πελάτη της την επιλογή. Κουτάκι ή την "κλασική" των σινεμά.

 

σωστά τα λες αλλά έτσι είναι οι μεγάλες αλυσίδες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...