Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση..Λογικα οταν βγει το hack ,τα προβληματα αυτα θα λυθούν θελω να πιστεύω...

Οσο για το 2ο , νομιζω ειναι το πιο γρηγορο S60 αυτην την στιγμη..και με Power SVG Graphics , περναει και το ΟΜΝΙΑ ΗD..(κατα 120 mhz) .. Οταν βγει και το SPB Shell , σιγουρα θα το απογειώσει το κινητο..

Αυτό περιμένω και ΄γω πως και πως,θα είναι τέλειο με τέτοιες δυνατότητες hardware που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιο ''προστατευτικό κάλυμμα'' για την οθονη για να αποφευγονται γρατζουνιες κτλ ??:!:
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλη μου screen protector εγώ έχω παραγγείλει ήδη από το ebay που είναι και πολύ φθηνά... αν θέλεις μπορώ να σε εξυπηρετήσω
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα κανα 2 φορες ενω ειναι φουλ μπαταρια, κλεινει ξαφνικα και η μπαταρια ειναι αδεια. τι μπορει να συμβαινει? ευχαριστω. και κατι αλλο ποσο σας κραταει εσας η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

φιλε rostropol δεν ειμαι επιτακτικος.απλως επειδη εβαλα αλλη καρτα μνημης δεν μπορουσα να βρω τα παιχνιδια.αν δεις τα προηγουμενα ποστ ειχα ηδη ρωτησει αλλες 2 φορες χωρις καμμια απαντηση πραγμα παραξενο αφου ηταν τοσο ευκολο.για αυτο και σπαστηκα.τελος παντων.ευχαριστω για την απαντηση σου.θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο.το ξαναρωτησα αλλα παλι δεν πηρα απαντηση.στν αναπαραγωγη βιντεο εχω καποια κολληματα στην αρχη.τι φταει;

Αυτά μάλλον είναι μικρά bugs του firmware,και μένα τα κάνει κάποιες φορές,όχι πάντα-όλα αυτά θα διορθωθούν με τις επόμενες αναβαθμίσεις(ευτυχώς έχει υποστήριξη η SE στις αναβαθμίσεις λογισμικού).

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω ΝDrive την 9.3.14! Δουλευει αψογα! τωρα πρεπει να βρω τον media player του κινητου για reinstall γιατι διαλύθηκε πάλι. Μου το εχει κανει και με τους Garmin αυτο, και το περιεργο ειναι οτι με τους Garmin ειχα branded ενω τωρα καθαρο λογισμικο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

είμαι ένα βήμα πριν το πάρω. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη.

 

Η κοπέλα μου είναι έγκυος, και θέλω να πάρω ενα κινητό που τραβάει άριστες φωτογραφίες και βίντεο, και είμαι ανάμεσα στο Vivaz και το Pixon 12 της Samsung, αλλά το samsung ΔΕΝ είναι SmartPhone κάτι που το θεωρώ απαραίτητο για μια συσκευή. Αλλά νομίζω πως είναι πιο κατάλληλο για τον λόγο που το θέλω. Το Vivaz είναι το ίδιο καλό σε αυτό που το θέλω?

 

Σας ευχαριστώ...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

http://img689.imageshack.us/img689/708/28032010036.th.jpg

Μια φωτογραφία από το Vivaz,μια παχιά μύγα περιμένει το OK απο τον πύργο ελέγχου για τροχοδρόμηση/απογείωση.....:lol::lol:

http://img11.imagehosting.gr/out.php/t1361565_26032010023.jpg

Και άλλη μια στον δρόμο ενώ περπατάω,τρέχουσα ανάλυση W6M.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.....ειμαι κατοχος μιας συσκευης vivaz και αντεμετωπιζω δυο προγβληματακια.....το ενα ειναι οτι δεν μπορω να βρω την επιλογη ωστε ολεσ οι φωτο και τα βιντεο να αποθηκευονται στην καρτα μνημης με αποτελεσμα να μου βγαζει την επιλογη μνημη πληρης.και το αλλο ειναι αν υπαρχει επιλογη εκει στην φωτογραφια στα 8MP να το γυρισω απο 4:3 σε 16:9... ευχαριστω εκ των προτερων ολους σας.......
Link to comment
Share on other sites

στη Πατρα παντως ηδη τα πουλανε μεταχειρισμενα λιγων ημερων 300ευρω!!!

 

πολυ γρηγορα δεν εγινε??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και γω και είμαι πολύ ικανοποιημένος με βάση τα λεφτά που έδωσα. Ξέρει κανείς να μου πει γιατι μου αναβοσβήνει συνέχεια το σηματάκι του μηνύματος:Έχω σβήσει όλα τα sms μου ακόμα και τις αναφορές αλλά συνεχίζει!!Καμιά ιδέα::
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

ξερει καποιος απο που μπορω να αγορασω το Sony Ericsson Vivaz αλλα με menu Sony Ericsson και οχι vodafone;;

 

Πήγε και ένας φίλος μου χτες στο Πλαίσιο να το πάρει και ήταν ΟΛΑ με μενού vodafone. Απλά απαράδεκτο.

(Τελικά δεν το πήρε, θα ψάξει να το βρει αλλού με το γνήσιο μενού του)

Edited by alexis23
Link to comment
Share on other sites

Πήγε και ένας φίλος μου χτες στο Πλαίσιο να το πάρει και ήταν ΟΛΑ με μενού vodafone. Απλά απαράδεκτο.

(Τελικά δεν το πήρε, θα ψάξει να το βρει αλλού με το γνήσιο μενού του)

 

 

Υπάρχει και ο γέρο skroutz να ψάξετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

είμαι ένα βήμα πριν το πάρω. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη.

 

Η κοπέλα μου είναι έγκυος, και θέλω να πάρω ενα κινητό που τραβάει άριστες φωτογραφίες και βίντεο, και είμαι ανάμεσα στο Vivaz και το Pixon 12 της Samsung, αλλά το samsung ΔΕΝ είναι SmartPhone κάτι που το θεωρώ απαραίτητο για μια συσκευή. Αλλά νομίζω πως είναι πιο κατάλληλο για τον λόγο που το θέλω. Το Vivaz είναι το ίδιο καλό σε αυτό που το θέλω?

 

Σας ευχαριστώ...

 

To Samsung τραβαει πιο καλες φωτογραφιες(πιστευω ειναι το καλυτερο κινητο για φωτογραφιες αυτη τη στιγμη μαζι με το Satio) ενω το Sony Ericsson πιο καλο βιντεο.

Υγ.Το οτι η κοπελα σου ειναι εγκυος που κολλαει με το κινητο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

To Samsung τραβαει πιο καλες φωτογραφιες(πιστευω ειναι το καλυτερο κινητο για φωτογραφιες αυτη τη στιγμη μαζι με το Satio) ενω το Sony Ericsson πιο καλο βιντεο.

Υγ.Το οτι η κοπελα σου ειναι εγκυος που κολλαει με το κινητο;

Προφανως κολλαει στο οτι με το που θα γεννησει η κοπελα θα τρελαθουν απ τη χαρα τους και θα τραβανε συνεχεια φωτο με το μωρο,απολυτως λογικα..:)

Φιλε tron13,με το καλο καταρχην και γερο να ναι..αν σ ενδιεφεραν μονο οι φωτο θα σ ελεγα καρφωτο pixon12,αλλα επειδη ανεφερες και το βιντεο,το κινητο αυτο 'πασχει' σ αυτο τον τομεα..θολωνει κατα διαστηματα,ειδικα σε σκοτεινες συνθηκες..οποτε μαλλον πας για vivaz

Link to comment
Share on other sites

dvix παίζει;

 

Στα specifications το συγκεκριμένο φορμά ΔΕΝ το υποστηρίζει αλλά στην πράξη... δεν ξέρω.

 

Υπάρχει κάποιος που δοκίμασε να παίξει ένα .avi αρχείο ??? Παίζει κανονικά ??? :worry::worry::worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ το Vivaz...Καλορίζικο μου:rolleyes:..Τώρα φορτίζει!!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πήρα . το έκανα και debrand μέσω wotan και είναι τέλειο χωρίς τα βόνταφον. αυτό που έχει στην οθόνη είναι screen protector? ή ζελατίνα που την βγάζουμε?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ το Vivaz...Καλορίζικο μου:rolleyes:..Τώρα φορτίζει!!

 

και εγω το πηρα και φορτιζει... :happy:

 

ξερει κανεις ποση ωρα διαρκει η πρωτη φορτιση???:blink:

 

και εγώ το πήρα . το έκανα και debrand μέσω wotan και είναι τέλειο χωρίς τα βόνταφον. αυτό που έχει στην οθόνη είναι screen protector? ή ζελατίνα που την βγάζουμε?

 

 

αυτη την απορια την εχω και εγω... :blink:

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Πολλαπλη Παραθεση
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα και φορτιζει... :happy:

 

ξερει κανεις ποση ωρα διαρκει η πρωτη φορτιση???:blink:

Το σωστό να κάνεις πρωτα την πρώτη πλήρη εκφόρτιση χρησιμοποιώντας το,μετά η φόρτιση διαρκεί 1μιση ώρα και κάτι-μετά το βγάζεις από την πρίζα γιατί δεν φορτίζει μετά το τέλος της φόρτισης(το κύκλωμα φόρτισης διακόπτεται αυτόματα πλέον-μην ακούτε τα ζωντόβολα τους πωλητές περί φόρτισης 6,7,8 και βάλε ωρών,αυτά ίσχυαν πριν πολλά χρονια,τώρα όχι πια)...;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πήρα . το έκανα και debrand μέσω wotan και είναι τέλειο χωρίς τα βόνταφον. αυτό που έχει στην οθόνη είναι screen protector? ή ζελατίνα που την βγάζουμε?

 

φιλε μου καλημερα,

το σαιτ για debranding ειναι wotanserver.com?

και πρεπει να αγοαρασεις ενα credit για να γινει η διαδικασια?

ειναι ευκολο για να το κανεις?

μετα κανεις κανονικα τις αναβαθμησεις απο sony ericcson?

και αλλη μια ερωτηση ενω μολις πατησεις το μενου ολα δουλευουν με το πατημα της οθονης μια φορα,μολις πας πχ option ρυθμησεις τηλεφωνου μετα θελει 2 φορες πατημα,ετσι δουλευει και σε εσας?

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια διαθεσιμη αναβαθμιση?

 

και αν ναι.. πως γινεται να την κανω? :O

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/vivaz?cc=gr&lc=el

Κατέβασε από ΄δω το SEUS και ακολούθησε τις οδηγίες,λογικά θα σου βγάλει αναβάθμιση στην R2AK006.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...