Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Το πηρα!! Πολυ ομορφο :-) . Αλλα η πρωτη φορτιση έχει σχεδον φυγει. Το ανοιξα χθες 12 το βραδυ!!! Μια ερωτηση εχω ρε παιδια::

-->κατεβασα παιχνιδια απο το http://www.s40nokia.co.nr/ και παιζουν μόνο στην πάνω αριστερη γωνία της οθονης. Ελεος, δεν μπορεις να δεις τπτ. Ξερει καποιος πως διορθωνεται??

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

apla den kanei gia to nokia 6300 einai gia allo kinito kai den to diavazei kala

 

pantos kalo tha einai paidia ama kserei kaneis epeidei to 6300 einai neo kinito kamia efarmogh ........

pantos gia themata kai wallpapers kanoyn kai ta themata toy 6233 to dokimasa ---------> http://www.zedge.net/themes/815/nokia-6233-themes/

Link to comment
Share on other sites

Εαν δουλευε και το ΒΤ θα ηταν τελειο κινητακι, τωρα???

 

Πιστεύω οτι είναι θέμα αναβάθμισης. Κάπου στην 4.80 με 4.90 θα λυθεί το πρόβλημα. Μην ξεχνάτε οτι το τηλέφωνο παρά την άριστη ποιότητα κατασκευής δεν παύει να είναι ... ΝΟΚΙΑ. :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πιο πανω αρκετα σε σχεση με το ΒΤ και το 6300. Εχω να καταθεσω οτι εχω το 6300 εδω κι ενα μηνα και χρησιμοποιω ενα παλιοτερο ΒΤ handsfree της ΝΟΚΙΑ, το HS-21W, χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Ουτε διακοπες, ακουω και με ακουν πολυ καλα. Επισης το ΒΤ του 6300 συνεργαζεται αψογα και με τα αλλα μου τηλεφωνα (Ε50, 8800) και με το laptop μου...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotisw,,,kati sxetika me to 6300,,

to exw apoktisei twra kai 4 - 5 meres..

kai paratirw oti i mpataria teliwnei sxetika grigora,,,me kanoniki xrisi,,

diladi ama xrisimopiw px..radio i mp3 palyer,,,(kai oxi gia poli)

i mpataria mesa se 24 wres teleiwnei,,

mou kanei megali entiposi auto,,afou ixa prin apo auto to kinito to ericsson k750, to opio me arketi xrisi,,i mpataria tou kratage toulaxiston 2 meres...

kai parapano..

 

antimetopizei kaneis allso to idio provlima..?

dioti skeftomai na to paw se kapio nokia store gia na to kitaksoun..

efxaristw...

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotisw,,,kati sxetika me to 6300,,

to exw apoktisei twra kai 4 - 5 meres..

kai paratirw oti i mpataria teliwnei sxetika grigora,,,me kanoniki xrisi,,

diladi ama xrisimopiw px..radio i mp3 palyer,,,(kai oxi gia poli)

i mpataria mesa se 24 wres teleiwnei,,

mou kanei megali entiposi auto,,afou ixa prin apo auto to kinito to ericsson k750, to opio me arketi xrisi,,i mpataria tou kratage toulaxiston 2 meres...

kai parapano..

 

antimetopizei kaneis allso to idio provlima..?

dioti skeftomai na to paw se kapio nokia store gia na to kitaksoun..

efxaristw...

 

Το σημαντικό είναι να γίνουν αρχικά τουλάχιστον τρεις πλήρεις φορτίσεις - αποφορτίσεις, έτσι ώστε η μπαταρία να φτάσει στην καλύτερη δυνατή απόδοση. Παρά το γεγονός ότι η συγκεκριμένη μπαταρία στο συγκεκριμένο κινητό δεν είναι και ό,τι καλύτερο, το 24ωρο μου φαίνεται πολύ λίγο, εφόσον κάνεις μια λογική χρήση. Θα έλεγα ότι μάλλον δύο 24ωρα θα έπρεπε να αντέχει. Αν και η απόλυτη λύση είναι η BL-5C, ίσως να τσεκάρεις και τις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας, νάρκης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

efxaristw gia tis plirofories...

esas poso krataei peripou..? me kanoniki xrisi,,kai mousiki-radio...

 

i mpataria BL-5C mporw na tin promitheftw kai apo net fantazomai,,prepei na einai nokia..?i egkekrimeni,,mporeis na stileis kapio link apo px.apo ebay,,na tin dw...

thanx again guys...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μετά απο 2-3 πλήρεις φορτίσεις - αποφορτίσεις, μου κρατάει σε κατάσταση αναμονής(αναμονής ΚΑΙ ΜΟΝΟ, χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα, χρησιμοποιώ ακόμα το k750i μου) γύρω στις 10 μέρες (με μερικα βράδια κλειστό).

 

 

Σήμερα παρέλαβα και τη θηκούλα:

http://img218.imageshack.us/img218/6108/8ikihs8.jpg

fotisbasm πώς την βρήκες τελικά?? Εμένα μου αρέσει πολύ! Είναι αυτό που έψαχνα!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μετά απο 2-3 πλήρεις φορτίσεις - αποφορτίσεις, μου κρατάει σε κατάσταση αναμονής(αναμονής ΚΑΙ ΜΟΝΟ, χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα, χρησιμοποιώ ακόμα το k750i μου) γύρω στις 10 μέρες (με μερικα βράδια κλειστό).

 

 

Σήμερα παρέλαβα και τη θηκούλα:

http://img218.imageshack.us/img218/6108/8ikihs8.jpg

fotisbasm πώς την βρήκες τελικά?? Εμένα μου αρέσει πολύ! Είναι αυτό που έψαχνα!

Ξέρεις πως μπορούμε να την προμηθευτούμε και εμείς και σε τι τιμή?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασεις λιγο 2-3 σελιδες ποιο πισω το αναφερω εγω ο ιδιος που τις προμηθευτικαμε

 

Που το αναφερεις και δεν το βλεπουμε;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια! οντος ειναι αυτο που θελαμε:D

 

 

 

Αμα διαβασεις λιγο 2-3 σελιδες ποιο πισω το αναφερω εγω ο ιδιος που τις προμηθευτικαμε

lefkaditis ακριβώς:

Καποιος ειχε ρωτησει για την θηκη , επειδη και εγω εψαχνα μπορω να σας πω οτι βρηκα 2 στο ebay

 

http://cgi.ebay.com/2604-Genuine-OEM-Leather-Case-for-Nokia-6300_W0QQitemZ170109325402QQihZ007QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

και http://cgi.ebay.com/2603-Genuine-OEM-Leather-Case-for-Nokia-6300_W0QQitemZ170109756825QQihZ007QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Μου κόστισε μαζι με μεταφορικά $13.99!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

lefkaditis ακριβώς:

 

 

Μου κόστισε μαζι με μεταφορικά $13.99!

Με πιστωτική την πλήρωσες?Πόσες ημέρες έκανε να σου έρθει?Ήρθε με Courier σπίτι σου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι με πιστωτική(μέσω PayPal)!

Σκέψου ότι την αγόρασα 10-5 και μου ήρθε 21-5(με 2 Σαββατοκύριακα), όχι με courier αλλά συστημένο!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μετά από αρκετή χρήση του 6300 διαπίστωσα και εγώ τα δυο προβλήματα του (μπαταρία – ΒΤ):( όσον αφορά το ΒΤ (μιλάω σχεδόν μόνιμα με ΒΤ ακουστικό) τα παράπονα των συνομιλητών μου ότι με ακούν με διακοπές ήταν πολύ συχνά (έχω το ΒΤ samsung TINY V 1.2) σε αντίθεση όμως με ένα φίλο μου που με το ΒΤ ΝΟΚΙΑ ΒΗ-200 V 2 δεν είχε κάποιο πρόβλημα αλλά επειδή δεν έχει πολλές συνομιλίες δανείστηκα το ΒΤ του ώστε να το δοκιμάσω 1-2 μέρες και να δω μήπως το 6300 δεν έχει συμβατότητα με ΒΤ ακουστικά άλλων εταιριών όχι τυχαία πιστεύω;) (αν αληθεύει αυτό). Αυτό που μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση είναι ότι στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών ΝΟΚΙΑ 8011166542 μου είπαν ότι είναι η πρώτη αναφορά για το συγκεκριμένο πρόβλημα και με παρέπεμψαν στο κέντρο service στη Θεσσαλονίκη όπου η τηλεφωνήτρια με ύφος δημοσίου υπαλλήλου μια μερα πριν την συνταξιοδότηση:) δεν άκουσε καν το πρόβλημα που της ανέφερα και μου είπε να πάω σε ένα ΝΟΚΙΑ club της περιοχής μου. Τα αποτελέσματα τις δοκιμής ελπίζω να σας τα μεταφέρω μεθαύριο;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από σήμα πως πάτε; Εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος πάντως, και σήμερα έκανα και τεστ με άλλο κινητό στον ίδιο χώρο, και διαπίστωσα ότι το 6300 (το δικό μου τουλάχιστον) είναι τραγικό. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή έστω υπόνοια ότι δεν πάει καλά από σήμα, ή να το πάω alpha copy? :-)

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

den ftaei to kinito pou den exeis kalo shma ...... malon prepei na apeuthintheis stin etairia sou giauto to thema

 

pantos paidia pistevo pos tha exei kales efarmoges to nokia 6300 opoios vrei tpt as riksei topic

 

Μα εφόσον με άλλη συσκευή και την ίδια κάρτα, στον ίδιο χώρο λειτουργεί κανονικά; Και γενικώς σε πολλά σημεία μου κάνει "διακοπές"...

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πιστωτική(μέσω PayPal)!

Σκέψου ότι την αγόρασα 10-5 και μου ήρθε 21-5(με 2 Σαββατοκύριακα), όχι με courier αλλά συστημένο!

 

Τελικά την παρήγγειλα!Είναι γνήσια nokia?

http://cgi.ebay.com/2604-Genuine-OEM-Leather-Case-for-Nokia-6300_W0QQitemZ170109325402QQihZ007QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...