Jump to content

Ένας χρόνος χωρίς Jeronimo Groovy


akpe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη ένα ραδιόφωνο αγοράζει ο Γ. Αλαφούζος

 

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Τρίτη, 30 Αυγούστου 2005 07:00

 

ΜΕΡΙΔΙΟ από το χώρο των ακροατών του «εμπορικού ελληνικού τραγουδιού» διεκδικεί ο Γιάννης Αλαφούζος, ο οποίος βρίσκεται πολύ κοντά στην ολοκλήρωση συμφωνίας για την εξαγορά του ραδιοφωνικού σταθμού Jeronimo Groovy.

 

Αν η εξαγορά τελικά ολοκληρωθεί -πράγμα το οποίο, εκτός απροόπτου, αναμένεται να γίνει στις αμέσως προσεχείς ημέρες- στο πάνελ των ραδιοσταθμών του γνωστού επιχειρηματία, εκτός από το Μελωδία, ο οποίος απευθύνεται στους ακροατές του έντεχνου ελληνικού, τον Red που στοχεύσει στους ακροατές της ξένης μουσικής και βέβαια τον ειδησεογραφικό ΣΚΑΪ, θα προστεθεί και ο Jeronimo Groovy, ο οποίος θα αλλάξει προφίλ και όνομα προκειμένου να διεκδικήσει μερίδιο από το χώρο του εμπορικού ελληνικού τραγουδιού.

 

Με την εξαγορά αυτή, ο Ομιλος Αλαφούζου θα αποκτήσει ένα σημαντικό εμπορικό πλεονέκτημα.

 

Πηγή: http://www.naftemporiki.gr/news/static/05/08/30/1083701.htm

 

Προσωπική μου άποψη, ο JG είχε ούτως ή άλλως "αλλάξε"ι ("πεθάνει", "πέσει", όπως θέλετε πείτε το) προ πολλού...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πηγή: http://www.naftemporiki.gr/news/static/05/08/30/1083701.htm

 

Προσωπική μου άποψη, ο JG είχε ούτως ή άλλως "αλλάξε"ι ("πεθάνει", "πέσει", όπως θέλετε πείτε το) προ πολλού...

 

 

Κάποτε,πριν 5-6 χρόνια,για να ακούσεις ελληνικό τραγούδι στον jeronimo έπρεπε να πετύχεις εκπομπή του στυλ your time και πάλι παίζανε κάνα έντεχνο.

Τώρα έχει γίνει και αυτός Ρυθμός 9.49

 

Όλα τα κάστρα πέφτουν για χάρη τις εμπορικότητας.

 

Υ.Γ. Πάντα είχα μια απορία γι 'αυτούς που τηλεφωνούν μετά τις 12 το βράδυ σε 090 στον jeronimo και κάθονται και λένε αερολογίες και πέφτουν τα 15ευρα.

'Ηθελα να γνώριζα τι λογαριασμό πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Kαι πολυ κρατησε. :blink:

 

Δεν πειραζει, θα μας μεινουν μερικα καλα παρτυ που εκανε πολυυυυυυυυ παλια και οι βραδυνες εκπομπες, οπως πχ αυτη με την νταλικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Stand by me ρε... :rolleyes:

O jg όντως έπεσε με τα 090... όλο το κλίμα που κατάφερε να δημιουργήσει μέχρι το '98 '99 διαλύθηκε μέσα σε ένα μήνα... κρίμα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Stand by me ρε... :rolleyes:

O jg όντως έπεσε με τα 090... όλο το κλίμα που κατάφερε να δημιουργήσει μέχρι το '98 '99 διαλύθηκε μέσα σε ένα μήνα... κρίμα.

 

 

Την εποχή που λες πήγαινε αρκετά καλά και ο τηλεοπτικός σταθμος του geronimo με πολλούς ραδιοφωνικούς παραγωγούς να κάνουν και τηλεοπτική εκπομπή.

 

Θυμάστε ;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνιούνται αυτά;...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερε και κλείνει; Μέχρι πρότινος το θεωρούσα απίστευτο να κλείσει ο JG.

Όχι ότι τον άκουγα τα τελευταία χρόνια αλλά εποχές '89-'94 ο JGrs και μετέπειτα ο JGtv μου κρατάγανε συντροφιά από το βράδυ μέχρι το επόμενο πρωί.Ωραία ξενύχτια τότε! :)

Τέσπα. Θα μας μείνουν οι καλές αναμνήσεις. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα τα μαθητικά μου χρόνια έχουν κάτι από τη μουσική και τις εκπομπές του JG..

Αν και τα τελευταία χρόνια μένω Σάμο, άκουγα τον σταθμό από το ίντερνετ. Όντως πολύ έχει χαλάσει, δεν μου αρέσει καθόλου.. Κρίμα και παλιά ήταν ο αγαπημένος μου σταθμός. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν τότε με τα 090. Ο κάθε μοναχικός και τρελαμένος ακούμπαγε ένα σωρό λεφτά στον ΟΤΕ.Μάλιστα θυμάμαι πολλοί μίλαγαν και σιγά για να μην τους ακούσουν οι γονείς τους :lol:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Ante na kleisei o moufas... Petrakas kai Fwtiou FM htan ...

geloio programma aisxros hxos kai genikws kamia sxesh me to feeling ths dekaetias 80 kai 90 arxes... oi palioi 8a 8ymountai ta party kai xoro mexri telikou moyskematos tote sto ypogeio tou Amaroussioy sto emporiko kentro Ai8rio...

meta thn metakomish kai tis allages ka8ws kai meta thn emfanish ki allwn Hit stations e o JGrs phre mpoulo...

RIP...

Link to comment
Share on other sites

και που ηταν ανοιχτος τζαμπα ρευμα εκαιγε..τα τελευταια χρονια αντι για ραδιο σταθμος ειχε καταληξει να ειναι ραδιο σταθμος γνωριμιων και κουβεντουλας.περισσοτερο μειλαγανε ακροατες απο τι τα ιδια τα cd player.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως το Jeronimo ειχε χαλασει αλλα ειχε προσφερει τα 16-17 χρονια που εκπεμπει. αν και τα τελευταια 2 χρονια σταματησα να ακουω αλλα που και που ακουγα την βραδυνη ζωνη που ειχε πλακα...κριμα αν και με την κατηφορα που ειχε παρει.....

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ, παλιότερα άκουγα πολύ συχνά τη βραδινή ζώνη,δεν έχω πάρει ποτέ τηλέφωνο όμως...

Πρίν καμιά εβδομάδα ξανασυντονίστηκα και έπεσα πάνω σε έναν αφασία ακροατή, "Πανάγιος" :w00t:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε ποιός Πανάγιος; :D

Τον Mήτρο τον θυμάται κανείς; :D :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε ποιός Πανάγιος; :D

Τον Mήτρο τον θυμάται κανείς; :D :D

 

TI-EIPES-TWRAAAA?? :D

MHTROS RuLeZzZz...

 

TI FOURAAAAAS??? :lol: :lol:

 

Oso gia ton Jeronimo, krima pou kleinei, to Your Time htan h koryfaia xabaletzidikh ekpomph sto ellhniko radiofwno... o Petrakas einai ola ta lefta! apisteytes atakes to palikari! :D :p

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, κρίμα, κρίμα... που ένας σταθμός μπορούσε με άλλες κινήσεις να γίνει ο ΜΟΝΟΣ μουσικός ξένου ρεπερτορίου στα FM με ******** τα χάλασε όλα και πήγε στον πάτο!

 

Κρίμα γιατί κάποτε βάραγε ακροαματικότητες που ούτε τις έχουν δει οι σημερινοί σταθμοί.

 

Κρίμα γιατί έχει μια Χ ιστορία.

 

Κρίμα γιατί οι Προτοπαππάδες το αγαπούσαν αυτό που έκανα (άσχετο αν βγήκε μετά ο Παππάς, πήρε τον σταθμό και τα γάμησε όλα)...

 

 

Πάντως και πολύ άντεξε έτσι όπως ήταν τα τελευταία χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, κρίμα, κρίμα... που ένας σταθμός μπορούσε με άλλες κινήσεις να γίνει ο ΜΟΝΟΣ μουσικός ξένου ρεπερτορίου στα FM με ******** τα χάλασε όλα και πήγε στον πάτο!

 

Κρίμα γιατί κάποτε βάραγε ακροαματικότητες που ούτε τις έχουν δει οι σημερινοί σταθμοί.

 

Κρίμα γιατί έχει μια Χ ιστορία.

 

Κρίμα γιατί οι Προτοπαππάδες το αγαπούσαν αυτό που έκανα (άσχετο αν βγήκε μετά ο Παππάς, πήρε τον σταθμό και τα γάμησε όλα)...

 

 

Πάντως και πολύ άντεξε έτσι όπως ήταν τα τελευταία χρόνια!

 

Καλά εντάξει τότε δεν υπήρχαν και ΤΟΣΟΙ πολλοί ραδιοφωνικοί σταθμοί... :D

 

Πιο πολλούς "πειρατές" άκουγες παρά γνωστούς σταθμούς... :rolleyes:

Μετά τον JG πετάχτηκαν σαν μπουμπούκια κάτι KISS FM κτλ. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά,μου χάρισε πάρα πολύ καλές στιγμές,εμπειρίες,ραδιοφωνικά ξενύχτια,πάρτυ...

Είχα σταματήσει προ πολλού να τον ακούω και δε με εκπλήσσει το γεγονός ότι εξαγοράζεται. Rest In Piece!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ακουω jeronimo απο το 1998 δεν θακρυψω οτι περσι ακουγα μονο groovy time που και που,μπορω να πω οτι ειμαι σταναχωρημενος που κλεινει ενας τετοιος σταθμος.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα....πέρασα πολλά χρόνια πιτσιρίκα με το ραδιόφωνο κρυφά το βράδυ κάτω απο το μαξιλάρι να μην ακούσουν οι δικοί μου αργά το βράδυ....

Το μόνο που θυμάμαι έντονα είναι μια εκπομπή που έκανε η Wendy και ένας άλλος που δεν τον θυμάμαι τώρα και συγκεκριμένα μια φάση που είχαν κάνω παρωδία την Οδύσσεια....χαχαχαχαχα

Είχε πει ο Οδυσσέας στην Πηνελόπη πάω για τσιγάρα και έρχομαι...

Αχχχ...πάνε και αυτές οι αναμνήσεις

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θυμάμαι έντονα είναι μια εκπομπή που έκανε η Wendy και ένας άλλος που δεν τον θυμάμαι τώρα και συγκεκριμένα μια φάση που είχαν κάνω παρωδία την Οδύσσεια....χαχαχαχαχα

Είχε πει ο Οδυσσέας στην Πηνελόπη πάω για τσιγάρα και έρχομαι...

Αχχχ...πάνε και αυτές οι αναμνήσεις

 

Χρήστος Κουμπούρης,ο άντρας της Wendy. Έκαναν πολλές εκπομπές μαζί κάποτε ;)

 

Κρίμα....πέρασα πολλά χρόνια πιτσιρίκα με το ραδιόφωνο κρυφά το βράδυ κάτω απο το μαξιλάρι να μην ακούσουν οι δικοί μου αργά το βράδυ....

 

Και γω θυμάμαι να ακούω με walkman κάτι βράδια κρυφά κάτω από το πάπλωμα και το πρωί νύσταζα πάντα στο σχολείο ....... Anyway !

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω πίσω την «εκπομπή χωρίς όνομα» στο JGTV :cry:

Τι απίστευτα γέλια είχα ρίξει... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω πίσω την «εκπομπή χωρίς όνομα» στο JGTV :cry:

Τι απίστευτα γέλια είχα ρίξει... :cry: :cry: :cry:

 

και 'γω Πετρακας θεος :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

na rotso kati. To kanali tou JG pia epoxi itane??? Giati den thimame pote na to ixa di!

 

 

Το 1999 υπηρχε σίγουρα γιατί παρακόλουθούσα το συγκεκριμένο κανάλι.

Λίγο μετά το 2000 η συχνότητα του αγοράστηε από κάποιο άλλο μικρό κανάλι,όποτε έπαψε να υφίστατε ο σταθμός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...