Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το ''αναμένεται σύντομα'' είναι που με προβληματίζει... μακάρι να ερθει συντομα....

Να ρωτήσω κάτι για να εχεις επιδοτηση 230€ περιπου τι πακετο εχεις?

εχει ο πατέρας μου επιδότηση 85 ευρω και θα κάνω και γω φορητοτητα στο all 35 και μου δίνουν 140-145 ευρω για 18μηνο συμβόλαιο..

και ρώτησα τον υπάλληλο αν δεν θέλει ο πατέρας μου να την χρησιμοποιήσει να την κολλήσω μαζί με την δικιά μου και ειπε οτι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει το κιν να δοκιμάσει αυτήν την εφαρμογή DualSim Lite από το play store αν μπορείς να ορίσεις σε επαφή να παίρνει και να στέλνει μήνυμα από μια συγκεκριμένη κάρτα (όπως κάνει το acer όπως λέει ο φίλος πιο πάνω ) αν έχω καταλάβει καλά αυτό μάλλον κάνει αυτή η συγκεκριμένη εφαρμογή . Από δική μου εμπειρία με ένα champ duos που έχω αρκετές φορές έχω μπερδευτεί και έφυγε μήνυμα από το νούμερο που δεν έπρεπε.....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σημέρα το πρωί παρέλαβα και εγω την συσκευή. Καταρχήν συμφωνώ με τον ovelix ότι μέχρι στιγμής είναι το καλυτερο dual sim που έχει βγει.

Φίλε μου οvelix 8 ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη του φόρτιση?

Οι αρχικές μου εντυπώσεις είναι θετικές.

 

Tα πλαστικά του φαίνονται αρκετά καλά χωρίς τριξίματα.

Το dual sim είναι αυτό που περίμενα... ίδιο με το προηγούμενό μου κινήτο.

Το μενού για την επιλογή κλήσης είναι απλό. Θα προτιμούσα να είχε ένα κουμπί στο πλαι οπου να επιλέγεις ποια σιμ θελεις αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας.

Η περιήγηση στο μενού είναι αρκετά εύχρηστο και γρήγορο .

Τα αρνητικά ήταν αυτά που είχαν τονιστεί Oxi flash player και λιγοστός χώρος στην εσωτερική του μνήμη.

Μόνο 1,78γίγα.

Φίλε μου Οvelix ποιες εφαρμογές αξίζουν να περαστούν?

Y.Γ Ούτε εμένα είχε hands free

 

Μεγία.! :)

Όχι τη μπαταρία άφησε την να φόρτιση μέχρι το 100% , απλά τις πρώτες φορτίσεις άστο να φτάσει 20-15% και μέσα φόρτιση , ας κάνει 5-7 έτσι κύκλους (εγώ τουλάχιστον έτσι φορτιζω τις καινούργιες συσκευές).

Ναι ο χώρος είναι τόσος όμως δε προβληματίζει.

Όσο για εφαρμογές εξαρτάται τι χρησιμοποιεί ο καθένας... Στο ανάλογο θέμα, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249 είναι κατατοπιστηκοτατοι ότι χρειαστείς!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οι προωθηση χρεωνετε.αλλα και να βλεπω μονο ποιος με καλει χωρις να απανταω παλι θα χρεωνωμε για να τον καλεσω εγω μετα,και εαν ειναι για δουλεια...εχασα.αστο β7722 και τελος.ευχαριστω.:D
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΛΛΑΔΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΟΥ?ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΕΣΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤA GALAXY 2 K 3..ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ!

 

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ NA M PEI ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ Μ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ICE AGE ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ Κ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Επίσης να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων - Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ περιμένω αυτή που έχει και μεμβράνη, http://www.ebay.com/itm/190728996040?var=490099771655&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Αν είσαι Αθήνα και σε ενδιαφέρει στειλε μου πμ.

 

Είναι πολύ καλή συσκευή, θα την ευχαριστηθείς!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο εμενα σε αυτο.

γενικα, για το συγκεκριμενο τηλεφωνο, δε βλεπω το λογο καποιος να μην προτιμησει την προσφορα του γνωστου καταστηματος, με δωρο χαρτες και ενα ακομα δικαρτο απλο τηλεφωνακι samsung αξιας 20 ευρω περιπου.

 

Φίλε μου μόλις μπηκα στο πλαισιο και δεν είδα να έχει δώρο και κινητό πέρα από τους χάρτες πότε το είδες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις μπηκα στο πλαισιο και δεν είδα να έχει δώρο και κινητό πέρα από τους χάρτες πότε το είδες αυτό?

 

ναι στο site δεν το εχει. αλλα το εχει στο φυλλαδιο το εκτυπωμενο, οποτε οταν θα γινει διαθεσιμο, αυτη την προσφορα θα ζητησω, αλλιως να λειπει. μπες στην σελιδα κεντρικη, επανω μερος λεει "καταλογοι" -> τηλεφωνια -> flash ξεφυλλισμα, σελιδες 14 και 20 δες την προσφορα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει την συσκεύη ποία έκδοση λογισμικού φοράει.εγώ που το πήρα από γερμανία με την 4.0.4 κολλάει και πολλές φορές ενώ είναι ανοιχτό οι κάρτες μου δείχνουν σε αυτούς που με καλούν ότι είναι απενεργοποιημένες.υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα?εαν βάλω 4.0.4 ελληνική rom πιστεύεται ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα.ο φίλος που θα μου φέρει άλλα 2 από γερμανία μου είπε ότι θα έχουν 4.0.1 ή 4.1 και ότι δουλεύει άψογα.όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει.εαν χρειαστεί κάποιος συσκεύη μπορώ να του φέρω σε λευκό ή μαύρο.ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ναι στο site δεν το εχει. αλλα το εχει στο φυλλαδιο το εκτυπωμενο, οποτε οταν θα γινει διαθεσιμο, αυτη την προσφορα θα ζητησω, αλλιως να λειπει. μπες στην σελιδα κεντρικη, επανω μερος λεει "καταλογοι" -> τηλεφωνια -> flash ξεφυλλισμα, σελιδες 14 και 20 δες την προσφορα.

 

Είσαι ωραίος! Δεν το είχα δει...Το είχα παραγγείλει απο amazon.de ακυρωσα την παραγγελία τελικα όταν το είδα στο πλαίσιο και το παρείγγειλα απο εκεί αλλά με τη προσφορά μόνο με χάρτες...για να το δω λιγάκι μήπως την ακυρώσω και αυτή. Κακώς πάντως έχουν άλλα στο site και άλλα στο κατάλογό τους!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει την συσκεύη ποία έκδοση λογισμικού φοράει.εγώ που το πήρα από γερμανία με την 4.0.4 κολλάει και πολλές φορές ενώ είναι ανοιχτό οι κάρτες μου δείχνουν σε αυτούς που με καλούν ότι είναι απενεργοποιημένες.υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα?εαν βάλω 4.0.4 ελληνική rom πιστεύεται ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα.ο φίλος που θα μου φέρει άλλα 2 από γερμανία μου είπε ότι θα έχουν 4.0.1 ή 4.1 και ότι δουλεύει άψογα.όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει.εαν χρειαστεί κάποιος συσκεύη μπορώ να του φέρω σε λευκό ή μαύρο.ευχαριστώ

 

Φίλε και εγώ 4.0.4 έχω αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

έχεις ελληνική rom επάνω?δηλαδή όταν σε καλούνε στην μια δεν σου μπλοκάρει και μετά να δείχνει ότι είναι κλειστό το κινητό?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!μια ερωτηση θελω να κανω θα ηθελα καποιος να μου ξεκαθαρισει το θεμα με τις sim δηλαδη οταν μιλας στην μια δεν μπορουν να σε καλεσουν αλλοι και γενικως να μου πει εαν αξιζει πραγματικα τα λεφτα του για το σκεφτομαι σοβαρα να το παρω...με κολαει ομως κατι...στο site της samsung hellas δεν υπαρχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο του καλεσα και μου ειπε η υπαλληλος πως δεν γνωριζει κατι γιαυτο το κινητο και μηπως υπαρχει το ενδεχομενο να εχει διαφορετικη χωρα προελευσης...και ισως να μην μας καληπτει η εγγυηση!!εαν ξερει καποιος ας μου απαντηση

 

Eυχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε και ξανά λέμε τα ίδια....

Απο τη στιγμή που προέρχεται από χώρα της ΕΕ (ακόμα είμαστε ενταγμένοι :D ) ΔΕΝ υπάρχει θέμα εγγυήσεις! ;)

 

Όσο για τη λειτουργία των 2 σιμ έχει γραφτεί πιο πάνω-πίσω. :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος! Δεν το είχα δει...Το είχα παραγγείλει απο amazon.de ακυρωσα την παραγγελία τελικα όταν το είδα στο πλαίσιο και το παρείγγειλα απο εκεί αλλά με τη προσφορά μόνο με χάρτες...για να το δω λιγάκι μήπως την ακυρώσω και αυτή. Κακώς πάντως έχουν άλλα στο site και άλλα στο κατάλογό τους!

 

καλημερα φίλε, και εγω την παραγγελία μονο με τους χαρτες εχω κανει, αλλα εννοειται οταν γινει διαθεσιμο θα ζητησουμε και δωρο το κινητακι το απλό. αλλιως τους λέμε γεια σας, ε και δε νομιζω να θελουν να χανουν τα 300αρια ετσι για πλάκα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς καμια θηκη και ζελατινα απο Ελλάδα και σε τι τιμές?το πλαίσιο δεν έχει ακόμα.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι τους κατόχους του κινητού. Όταν κάνεις καταχώρηση μια επαφή την κάνει σε κοινό κατάλογο στην μνήμη του τηλεφώνου. Αν λοιπόν κάνεις μια επαφή καταχώρηση στην κάρτα sim μήπως την καλεί κιόλας από την ίδια sim άσχετα με ποια sim έχεις επιλεγμένη εκέινη την ώρα. Δεν γνωρίζω από δίκαρτα οπότε δεν γνωρίζω αν είναι δυνατόν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Άκουσε κανείς αν η samsung ετοιμάζει νέο αξιόλογο dual sim κινητό;

 

Όχι,προς το παρόν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεώτερο πιο συγκεκριμένα για την έλευση του στην Ελλάδα? Γιατί από τη samsung λένε μόνο κάποια στιγμή μέσα στο Νοέμβρη.

Τι με συμβουλεύετε: να περιμένω την επίσημη εισαγωγή του στην Ελλάδα ή να το αγοράσω από κάποιο κατάστημα από αυτά του scroutz, που σίγουρα θα είναι ευρωπαϊκής προέλευσης?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...