Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Nokia 1020


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 1020. Η συσκευή-απάντηση της Nokia στις ναυαρχίδες των ανταγωνιστών είναι εδώ. Μια συσκευή που παρουσιάσαμε εκτενώς από τις σελίδες του myphone.gr, τράβηξε τα βλέμματα όλων των χρηστών τις τελευταίες μέρες. Σήμερα, δίνουμε τον λόγο στους ίδιους τους editors που κάλυψαν την παρουσίαση, ρωτωντας μια απλή ερώτηση: Τι εντύπωση σας έκανε το καινούργιο Nokia?

 

 

Stelios Vitalis, News Editor

 

Η πρώτη εντύπωση από το 1020 είναι μία συσκευή που ξεχωρίζει, ένα εργαλείο για χρήστες που έχουν απαιτήσεις από τη φωτογραφική του κινητού τους. Από αυτήν την άποψη, η Nokia πέτυχε άριστα το σκοπό της και δείχνει διατεθειμένη να κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να κάνει μία WP συσκευή να ξεχωρίσει. Η δεύτερη ανάγνωση, όμως, είναι ότι ακόμα και με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες, το 1020 μοιάζει να στερείται δυνατοτήτων έναντι μίας πραγματικά απαιτητικής φωτογραφικής μηχανής. Συνεπώς, το 1020 έρχεται να δημιουργήσει μία «πολυτελή» συσκευή για τα δεδομένα των κινητών, με χαρακτηριστικά που κανείς μπορεί να βρει σε μία φωτογραφική μηχανή υποπολλαπλάσιου κόστους. Το ερώτημα είναι, ποιος είναι διατεθειμένος να ξοδέψει τόσο πολλά για το καλύτερο, μεν, φωτογραφικό smartphone, αλλά που τελικά μπορεί να αντικαταστήσει μία απλά «καλή» φωτογραφική μηχανή χειρός;

 

DJDB, Editor in Chief / Reviewer

 

Κάποιος μπορεί να πιστεύει πως η Nokia θέλει να «χτυπήσει» τα iPhone και Galaxy S με ένα smartphone που είναι εξαιρετική κάμερα. Και χωρίς μάλιστα original εφαρμογή του Instagram (2013 = πρόχειρες φωτογραφίες χαμηλής ανάλυσης από κινητό = Instagram). Αυτός κάνει μάλλον λάθος, καθώς κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να τη νοιάζει. Δείχνει πως κινείται σαν μια εκλεκτή εταιρεία, με εκλεκτά προϊόντα, για εκλεκτά (και εκλεκτικά) άτομα. Σαν κάτι να απέμεινε στον εσωτερικό της κόσμο από την Vertu και τα χειροποίητα κινητά της που απευθύνονται σε εκλεκτά και με οικονομική άνεση άτομα. Επειδή όμως οι εκλεκτοί είναι εκ φύσεως λίγοι (και σαν εκλεκτοί φωτογράφοι δεν χρησιμοποιούν Instagram), δεν μπορούν να οδηγήσουν και σε εκλεκτές πωλήσεις.

 

 

Petros Kirkilis, News Editor

 

Είμαι κάτοχος του Nokia 808 PureView και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως το Νokia 1020 θα είναι το απόλυτο φωτογραφικό κινητό, μιας και σε αντίθεση με το 808 θα έχει και τον οπτικό σταθεροποιητή συν την ύπαρξη λειτουργικού που θα δεχτεί υποστήριξη και συμβατές εφαρμογές για πολλούς μήνες ακόμα. Για εμένα προσωπικά είναι ο μόνος λόγος που κοιτάζω προς εκείνη την πλευρά και πάλι αποφασίζω να μην κάνω την αγορά. Θα τραβήξει πολύ παραπάνω κόσμο από ότι θα τραβούσε οποιαδήποτε άλλη windows phone συσκευή, αλλά και πάλι πρόκειται για μια συσκευή ειδικού κοινού. Για άλλη μια φορά πιάνω τον εαυτό μου να λέει «περίμενε κάποια ανάλογη υλοποίηση PureView στα Windows Phone 9.0 γιατί τα 8 δεν σε καλύπτουν». Το πρόβλημα είναι πως το ίδιο έλεγα και στα 7, στα 7.5 και τώρα στα 8…

 

http://content.myphone.gr/photo/full/15399/nokia-lumia-1020-camera.jpg

 

Nagata, a.k.a autopost mod-droid

 

Ας μην γελιόμαστε, με το Lumia 1020 η Φιλανδική εταιρία προσπάθησε να προσθέσει έναν πανίσχυρο φωτογραφικό φακό, προκειμένου να υπάρξει μια διαφοροποίηση της συσκευής έναντι άλλων ανταγωνιστικών της προτάσεων. Επομένως, τα 41MP θα στιγματίσουν το νέο μοντέλο και γιατί όχι, αυτομάτως είναι ένα smartphone με σύχρονο λειτουργικό που έχει το προνόμιο να ξεχωρίζει λόγω ενός ιδιαίτερου χαρακτηριστικού! Όμως πιστεύω πως κάθε ανανέωση και παρουσίαση ενός νέου τηλεφώνου, οφείλει να συνοδεύεται από μια αλλαγή και στο αισθητικό κομμάτι, πράγμα που δεν είδαμε, αφού η εταιρία θέλησε να "πατήσει" στο ίδιο σασί προγενέστερων μοντέλων Lumia, ακολουθώντας τις ίδιες τακτικές με τους αντιπάλους της στο συγκεκριμένο ζήτημα. Πέραν της πανίσχυρης κάμερας που βεβαίως εντυπωσιάζει με τα αποτελέσματά της, οι ανάγκες αυξάνονται και θα θέλαμε κάτι ακόμη, όπως π.χ μια οθόνη ευκρίνειας Full HD, έναν επεξεργαστή με καλύτερες επιδόσεις, κ.ά.

 

Unabomber, News Editor

 

Είναι γνωστό ότι η Nokia, το κομμάτι που δίνει πιο πολύ βαρός είναι η κάμερα, έτσι παρουσίασε το Lumia 1020 με τον αισθητήρα των 41 MP. Αυτό που όμως δεν μ'αρέσει είναι ότι επικεντρώνεται μόνο σε αυτό το κομμάτι. Κατά την γνώμη μου για να πάει καλά η εταιρεία πρέπει να στραφεί σε άλλο λειτουργικό (όχι οπωσδηπότε Android). Επίσης περιμένα από την νέα ναυαρχίδα της εταιρείας κάτι το καλύτερο, όπως οθόνη Full HD, η έναν καλύτερο επεξεργαστή. Ωστόσο πιστεύω ότι η εταιρεία θα πάει καλύτερα από τα προηγούμενα έτη και σύντομα με την νέα αναβάθμιση των Windows Phone θα χτυπήσει τις ναυαρχίδες Android και φυσικά θα ανέβει επίπεδο. Η ποιότητα της κάμερας του 1020 προβλέπω ότι θα είναι εκπληκτική.

 

vlachaquito, myPhone Editor in Chief

Το ότι είναι το καλύτερο φωτογραφικό smartphone δεν νομίζω να χωράει αμφιβολία. Σε συνδυασμό με τον όμορφο σχεδιασμό της σειράς Lumia, τις επιτέλους λογικές διαστάσεις και βάρος, και ένα λειτουργικό αρκετά καλοφτιαγμένο, κερδίζει ίσως τον τίτλο της πρώτης ολοκληρωμένης συσκευής που έχει παρουσιάσει η Nokia τα τελευταία χρόνια. Όμως οι εποχές που ότι έγραφε Nokia με τιμή 800 ευρώ πουλούσε σαν ζεστά ψωμάκια, πέρασε ανεπίστρεπτη. Και ελπίζω οι ιθύνοντες να το καταλάβουν, γιατί διαφορετικά, σε λίγα χρόνια δεν θα βρίσκουμε πια τίποτα που να γράφει πάνω Nokia.

 

plankton69, Symbian.autopost.bot

Αν και φανατικός του Symbian, αν και το 808 PV κάνει τα μισά (και βγάλε...) χρήματα, αν και δεν θέλω καινούριο κινητό, αν, αν, αν... Θέλω μια κάμερα. Αν λοιπόν υπάρχει κάτι που μπορεί να καλύψει τις φωτογραφικές μου ανάγκες, επιτρέποντας μου κιόλας να κάνω κλήσεις (με τα WP θαρρώ πως παραπάνω δεν γίνονται...), γιατί όχι το 1020 Pureview; Είναι άλλωστε πολλά στάδια πιο πάνω από το 808, με πάρα πολλά στοιχεία που απουσίαζαν από τον «μπαμπά» των 41MP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το κινητό θα πουλήσει και έχει λόγο ύπαρξης. Κανένα Windows Phone κινητό μέχρι τώρα δεν είχε λόγο ύπαρξης.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είχαν λόγο ύπαρξης, διότι χωρίς αυτα δεν θα ερχόταν το 1020 από μόνο του με τη μια! Εκτός αυτού χρειάζονται και τα φθηνά wp Nokia! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα wp της νοκια εχουν την ποικιλια σε εφαρμογες κ σε παιχνιδια σαν αυτη π εχει το ανδροιντ και το ιος αλλα κ την οθονη σε αναλυση κ γενικα ολο το πακετο τοτε θα παρω νοκια για πρωτο κινητο ξανα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν υπάρχει κάτι που μπορεί να καλύψει τις φωτογραφικές μου ανάγκες, επιτρέποντας μου κιόλας να κάνω κλήσεις (με τα WP θαρρώ πως παραπάνω δεν γίνονται...), γιατί όχι το 1020 Pureview;

Φήμες λένε ότι με τα WP8.1, θα αφαιρεθεί η δυνατότητα κλήσεων, και το λειτουργικό πλέον θα αποτελείται από κουτάκι που πηγαίνουν πάνω κάτω χωρίς καμία λειτουργία.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε ότι με τα WP8.1, θα αφαιρεθεί η δυνατότητα κλήσεων, και το λειτουργικό πλέον θα αποτελείται από κουτάκι που πηγαίνουν πάνω κάτω χωρίς καμία λειτουργία.

 

Εντάξει, εχει αρχισει να γινεται μια κακόγουστη αηδία το όλο θέμα. Ο αλλος τη συγκρίνει με φωτογραφική και το βρίσκει κατώτερο (αρα δεν αξίζει). Αλλος νομίζει πως απευθύνεται σε ειδικό κοινό λες και ο υπόλοιπος κόσμος δεν ενδιαφέρεται για τις φωτογραφικές δυνατοτητες (έχω ξαναγράψει πως σχεδόν όλες οι εταιρείες παλεύουν να βελτιωθούν σ' αυτον τον κατά τα αλλα αδιάφορο τομέα....). Ρίξτε μια ματιά στον αριθμό των ποστ στο αναλογο θέμα και θα διαπιστώσετε αν ο κόσμος ενδιαφέρετε για αυτο. Και αναλογιστείτε οτι μιλάμε για μια συσκευή που απευθύνετε στο 3%.... Λίγη αμεροληψία δεν βλάπτει. Κατέχετε και ένα Α πόστο.....;)

Φιλικά πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε ότι με τα WP8.1, θα αφαιρεθεί η δυνατότητα κλήσεων, και το λειτουργικό πλέον θα αποτελείται από κουτάκι που πηγαίνουν πάνω κάτω χωρίς καμία λειτουργία.

 

Κάτι δεν κατεβαίνω εγώ από το μήνυμα σου. Αν σου είναι εύκολο, δώσε μου μερικές διευκρινίσεις...

 

Ευχαριστώ! :)

 

Λίγη αμεροληψία δεν βλάπτει. Κατέχετε και ένα Α πόστο.....;)

Φιλικά πάντα.

 

Άσχετα από πόστα, θέσεις και ο,τι άλλο. Είδα τα δείγματα στα 41MP από αυτό και το 808 πολύ προσεκτικά για να φτάσω σε μια τέτοια απόφαση. Αν περίσσευαν 800 ευρώ θα το έπαιρνα καθαρά για την κάμερα. Έχει πολλά περισσότερα πράγματα σε αυτή σε σχέση με του 808, συν το grid...

 

Μ'αρέσει η φωτογραφία κι αν έλεγα να παροπλίσω το E71, θα φρόντιζα να πάρω κάτι που θα ένωνε K800i/C905 και Nokia. Οπότε, έχω τρεις επιλογές εντός Nokia πλέον... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κατεβαίνω εγώ από το μήνυμα σου. Αν σου είναι εύκολο, δώσε μου μερικές διευκρινίσεις...

 

Ευχαριστώ! :)

 

Είπες στο σχόλιό σου ότι τα WP το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν τηλέφωνο, και τίποτε παραπάνω. Προφανώς και σε ειρωνεύομαι, και μην το πάρεις στραβά που στο λέω τόσο χύμα, διότι όταν κάνεις τέτοια σχόλια, υποτιμάς την νοημοσύνη μου.

 

Μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου ότι τα WP δεν κάνουν όσα πράγματα κάνει το Android ή έκανε το Symbian, αλλά να φτάνεις στο σημείο να γράφεις ότι με ένα WP κινητό μπορείς μόνο να πάρεις τηλέφωνο και τίποτε περισσότερο, είναι προσβλητικό για την νοημοσύνη μου. Σαν απλό μέλος του forum δεν μπορώ να σου κάνω κάποια υπόδειξη στο πως να αρθρογραφείς, όμως όταν βλέπω σχόλια καφενείου που δεν στέκουν, τότε αναγκαστικά θα ακολουθήσω το ίδιο ύφος.

 

Ζητάω συγνώμη από το υπόλοιπο forum για το ύφος των απαντήσεών μου.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εχει αρχισει να γινεται μια κακόγουστη αηδία το όλο θέμα. Ο αλλος τη συγκρίνει με φωτογραφική και το βρίσκει κατώτερο (αρα δεν αξίζει). Αλλος νομίζει πως απευθύνεται σε ειδικό κοινό λες και ο υπόλοιπος κόσμος δεν ενδιαφέρεται για τις φωτογραφικές δυνατοτητες (έχω ξαναγράψει πως σχεδόν όλες οι εταιρείες παλεύουν να βελτιωθούν σ' αυτον τον κατά τα αλλα αδιάφορο τομέα....). Ρίξτε μια ματιά στον αριθμό των ποστ στο αναλογο θέμα και θα διαπιστώσετε αν ο κόσμος ενδιαφέρετε για αυτο. Και αναλογιστείτε οτι μιλάμε για μια συσκευή που απευθύνετε στο 3%.... Λίγη αμεροληψία δεν βλάπτει. Κατέχετε και ένα Α πόστο.....;)

Φιλικά πάντα.

 

Προφανώς και απευθύνεται σε ειδικό κοινό. Είμαι μέσα στο ειδικό κοινό. Έχω το Galaxy Note σαν πρώτο και έχω αγοράσει εξτρά το 808 για φωτογραφίες, βίντεο, gps, fm transmitter. Άρα ως ειδικό κοινό γνωρίζω να ξεχωρίζω τέτοιες προτάσεις. Πάρα μα πάρα πολύς κόσμο δεν τον ενδιαφέρει η κάμερα του κινητού. Δίνουν βάση αλλού. Το ξέρω απο προσωπική εμπειρία βλέποντας πως εισέπραξαν φίλοι και γνωστοί την είδηση του 1020. Όλοι είπαν ότι και εγώ.. "Ουάου... φοβερό.. φοβερή κάμερα... αλλά.... " και μετά το "αλλά", ένα ξύνισμα, ένας μορφασμός και μια γενική έκφραση "μόνο για την κάμερα δεν το αγοράζω". Αν δεν είχα το 808 τότε ναι, εγώ ως ειδικό κοινό θα το αγόραζα. Μόνο για την κάμερα. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Είπες στο σχόλιό σου ότι τα WP το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν τηλέφωνο, και τίποτε παραπάνω. Προφανώς και σε ειρωνεύομαι, και μην το πάρεις στραβά που στο λέω τόσο χύμα, διότι όταν κάνεις τέτοια σχόλια, υποτιμάς την νοημοσύνη μου.

 

Μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου ότι τα WP δεν κάνουν όσα πράγματα κάνει το Android ή έκανε το Symbian, αλλά να φτάνεις στο σημείο να γράφεις ότι με ένα WP κινητό μπορείς μόνο να πάρεις τηλέφωνο και τίποτε περισσότερο, είναι προσβλητικό για την νοημοσύνη μου. Σαν απλό μέλος του forum δεν μπορώ να σου κάνω κάποια υπόδειξη στο πως να αρθρογραφείς, όμως όταν βλέπω σχόλια καφενείου που δεν στέκουν, τότε αναγκαστικά θα ακολουθήσω το ίδιο ύφος.

 

Ζητάω συγνώμη από το υπόλοιπο forum για το ύφος των απαντήσεών μου.

 

Δεν έχω λόγο να το πάρω στραβά, ούτε να προσβληθεί η νοημοσύνη κάποιου. Απλά για μένα, τα WP ακόμα είναι στα βασικά στάδια που πέρασε κάθε λειτουργικό. Πέρα από την κάμερα και τις κλήσεις, θα μπω στο Internet, θα χρησιμοποιήσω το GPS, θα κάνω check-ins, θα ανεβάσω κάπου φωτογραφίες κλπ.

 

Μέχρι εκεί όμως. Ακόμα λείπουν πολλά πράγματα για να τα χαρακτηρίσω απόλυτα. Στο χέρι της Microsoft είναι να φέρει κι άλλο κόσμο κοντά της άλλωστε...

 

Συγνώμη αν η γνώμη μου προσβάλλει κάποιους χρήστες, πραγματικά δεν αποσκοπώ εκεί...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα θα συμφωνήσω με κάποιους ότι έχει παρατραβηξει αυτό με τα Nokia και τα WP εδω. Ευτυχώς που δεν είναι το μοναδικό site για "ενημέρωση"... Βλέπω θέμα πλέον για WP και Nokia και μπαίνω με μιση καρδιά.

Γιατί απλά ξέρω ότι η γκρινια και η μιζέρια ξεπερνά την πληροφορια. Άσε που παίζει και παραπληροφόρηση συχνά.

Τώρα θελετε να διαγράψτε το μνμ και να φάω και κανα μπαν? Ούτε που με νοιάζει πλέον. Την άποψη μου την είπα μια φορα. Η κριτική είναι καλή αλλά η εμπάθεια όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Συγνώμη αν η γνώμη μου προσβάλλει κάποιους χρήστες, πραγματικά δεν αποσκοπώ εκεί...

 

Σαφώς και δεν είναι αυτός ο σκοπός σου (να προσβάλεις κάποιους) αλλα τέτοια σχόλια περί κλήσεων ειναι ακραία και δημιουργουν άσχημες εντυπώσεις. Όπως ξέρεις προέρχομαι κι εγώ απο τον ίδιο "απαρχαιωμένο" κόσμο και πήγα με μεγάλη διστακτικότητα στα "πλακάκια" (λόγω και των μαζικών επιθέσεων που δέχονται) αλλα ευτυχώς δεν τους άκουσα. Ειναι ότι πρέπει για το επάγγελμά μου και την καθημερινή μου χρήση. Δεν κάνουν μόνο κλήσεις....(μπηχτή...χαχαχα)

Καμία παρεξήγηση απο μένα.

 

Υ.Γ. Μου κάνει εντύπωση που τόσοι (όλοι??) mond's γράψατε τη γνωμη σας για ένα κινητό που απευθύνεται σε τόσο μικρό αριθμό ενδιαφερομένων ( μικρότερο του 3%...) Δεν το έχω ξαναδεί και μου προκάλεσε μεγάλη εντυπωση..... Εκτός κι αν εγινε για συσκευές που δεν με ενδιαφέρουν οπότε ξέφυγε της προσοχής μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το παιρνετε προσωπικα ολοι.

Σαμπως θα παρουμε μεριδιο απ τις πωλησεις;

Λεμε οτι θελουμε να περναει η ωρα.

Υπαρχει καπου η απολυτη αληθεια;

Την ξερει καποιος; Αν ναι να την πει να παμε για υπνο.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μου κάνει εντύπωση που τόσοι (όλοι??) mond's γράψατε τη γνωμη σας για ένα κινητό που απευθύνεται σε τόσο μικρό αριθμό ενδιαφερομένων ( μικρότερο του 3%...) Δεν το έχω ξαναδεί και μου προκάλεσε μεγάλη εντυπωση.....
Αυτό θα ηθελα να το δω και γω να γινεται γενικά για όλες τις κυκλοφοριες των επονομαζομενων ναυαρχίδων. Πχ ας πουμε θα με παραξένευε αν δεν το δω για το Note III. :) Το θεώρησα καλή ιδεα :)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ηθελα να το δω και γω να γινεται γενικά για όλες τις κυκλοφοριες των επονομαζομενων ναυαρχίδων. Πχ ας πουμε θα με παραξένευε αν δεν το δω για το Note III. :) Το θεώρησα καλή ιδεα :)

 

ναι ηταν πολυ καλη ιδεα :D και να πω οτι μου φαινεται πολυ αξιοπεριεργο πως μερικοι παιρνουν τη κριτικη στη νοκια τοσο πολυ προσωπικα. εγω νομιζω οτι απο τη στιγμη που ολες οι κριτικες ειχαν επιχειρημα στο λογο τους ηταν και αντικειμενικες και ορθες συνολικα και σιγουρα μετρημενες για να προλαβουν τους παντα ετοιμους για μπηχτη οπαδους

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Από τη Γερμανία και κάποιους retailers κινητών έρχεται η πρώτη ενδεικτική τιμή του Nokia Lumia 1020 για προπαραγγελία με 799 ευρώ η έκδοση με τα 32GB

Το Nokia Lumia 1020 θα είναι διαθέσιμο αρχικά στην Αμερική στις 26 Ιουλίου ενώ στις πρώτες ευρωπαϊκές χώρες αναμένεται να κυκλοφορήσει από τον Σεπτέμβριο.

 

http://www.gsmarena.com/the_nokia_lumia_1020_available_on_preorder_in_germany_for_799-news-6372.php

 

ένα σας λέω εδώ θα το χτυπήσει το 900...........

Link to comment
Share on other sites

Τόση συζήτηση για το 3%; Στις προηγούμενες μετρήσεις μπορεί να ήταν 3%. Στην επόμενη μήπως θα είναι παραπάνω; Όταν έρθει στην αγορά το 1020 μήπως θα είναι ακόμα πιο πάνω; Το πόσο παραπάνω δεν ξέρω, αλλά παρακάτω δεν θα είναι σίγουρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μου κάνει εντύπωση που τόσοι (όλοι??) mond's γράψατε τη γνωμη σας για ένα κινητό που απευθύνεται σε τόσο μικρό αριθμό ενδιαφερομένων ( μικρότερο του 3%...) Δεν το έχω ξαναδεί και μου προκάλεσε μεγάλη εντυπωση..... Εκτός κι αν εγινε για συσκευές που δεν με ενδιαφέρουν οπότε ξέφυγε της προσοχής μου.

 

είναι καινούργια στήλη, και μια και το 1020 είναι ιδιαίτερα δημοφιλές smartphone, είπαμε να γράψουμε όλοι την γνώμη μας.

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως τις αντιδράσεις κάποιων για τα γραφόμενα μας. Το 1020 είναι ένα εξαιρετικό smartphone ειδικού χαρακτήρα. Αυτό είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? το windows phone είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό περιορισμενων εφαρμογών, είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? ειδική κατηγορία, περιορισμενες εφαρμογές και 800 ευρώ προ παραγγελία. να δω πόσοι από εδώ θα το αγοράσουν... Ειδικά από αυτούς που σκίζουν τα υματια τους ότι είμαστε μεροληπτικοι. Έχω πάρει τα ονόματα σας, προσέξτε :D

Link to comment
Share on other sites

είναι καινούργια στήλη, και μια και το 1020 είναι ιδιαίτερα δημοφιλές smartphone, είπαμε να γράψουμε όλοι την γνώμη μας.

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως τις αντιδράσεις κάποιων για τα γραφόμενα μας. Το 1020 είναι ένα εξαιρετικό smartphone ειδικού χαρακτήρα. Αυτό είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? το windows phone είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό περιορισμενων εφαρμογών, είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? ειδική κατηγορία, περιορισμενες εφαρμογές και 800 ευρώ προ παραγγελία. να δω πόσοι από εδώ θα το αγοράσουν... Ειδικά από αυτούς που σκίζουν τα υματια τους ότι είμαστε μεροληπτικοι. Έχω πάρει τα ονόματα σας, προσέξτε :D

 

sorry κιολας αλλα αυτο ειναι καθαρα προσωπικη σου αποψη. μην το προβαλλεις σαν αντικειμενικη αληθεια.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

είναι καινούργια στήλη, και μια και το 1020 είναι ιδιαίτερα δημοφιλές smartphone, είπαμε να γράψουμε όλοι την γνώμη μας.

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως τις αντιδράσεις κάποιων για τα γραφόμενα μας. Το 1020 είναι ένα εξαιρετικό smartphone ειδικού χαρακτήρα. Αυτό είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? το windows phone είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό περιορισμενων εφαρμογών, είναι γεγονός, πως να το κάνουμε δλδ? ειδική κατηγορία, περιορισμενες εφαρμογές και 800 ευρώ προ παραγγελία. να δω πόσοι από εδώ θα το αγοράσουν... Ειδικά από αυτούς που σκίζουν τα υματια τους ότι είμαστε μεροληπτικοι. Έχω πάρει τα ονόματα σας, προσέξτε :D

 

Δυο απορίες (πραγματικές απορίες μην το πάρει κανείς για ειρωνία). Τι σημαίνει λειτουργικό περιορισμένων εφαρμογών?

Και δεύτερον επειδή είμαι περίεργος, πόσοι από τους συντάκτες του myphone έχουν σαν κύριο κινητό τους ένα με windows phone;

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις. Instagram, Real Engine 3, feedly ετσι στα γρηγορα. Ποτε δεν ειναι κακο να παραδεχτει κανεις την αληθεια. Οπως πχ οτι το Android ειναι το χειροτερο λειτουργικο που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα. ;)

 

@atlantian η απαντηση μου ειναι και για σενα στο πρωτο σκελος. Για το δευτερο μου φαινεται κανεις, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ολοι εχουν περασει μια περιοδο με windows phone. Ο unabomber πχ πουλησε το Attiv S πριν λιγες μερες, εγω ειχα μια περιοδο το Νοκια 710 κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας αλλα αυτο ειναι καθαρα προσωπικη σου αποψη. μην το προβαλλεις σαν αντικειμενικη αληθεια.

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σε σύγκριση με Android και iOS τα Windows έχουν ελάχιστα πράγματα. Θέλουν ακόμα χρόνο, κάτι που είπα και παραπάνω. Στο χέρι της Microsoft είναι το κλείσιμο της ψαλίδας αυτής με τις άλλες πλατφόρμες...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις. Instagram, Real Engine 3, feedly ετσι στα γρηγορα. Ποτε δεν ειναι κακο να παραδεχτει κανεις την αληθεια. Οπως πχ οτι το Android ειναι το χειροτερο λειτουργικο που κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα. ;)

 

@atlantian η απαντηση μου ειναι και για σενα στο πρωτο σκελος. Για το δευτερο μου φαινεται κανεις, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ ολοι εχουν περασει μια περιοδο με windows phone. Ο unabomber πχ πουλησε το Attiv S πριν λιγες μερες, εγω ειχα μια περιοδο το Νοκια 710 κ.ο.κ

 

α.. apps θεωρεις... δεν το καταλαβα ετσι (καταλαβα πεδια εφαρμογης). ισχυει. το μεγαλυτερο προβλημα της πλατφορμας αυτη τη στιγμη ειναι οι εφαρμογες αν και τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα απο οσο πολλοι νομιζουν

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

(...) Αλλος νομίζει πως απευθύνεται σε ειδικό κοινό λες και ο υπόλοιπος κόσμος δεν ενδιαφέρεται για τις φωτογραφικές δυνατοτητες (έχω ξαναγράψει πως σχεδόν όλες οι εταιρείες παλεύουν να βελτιωθούν σ' αυτον τον κατά τα αλλα αδιάφορο τομέα....).

Όχι μόνο παλεύουν αλλά βελτιώνονται κιόλας.

Γιατί είναι innovation ένας προπέρσινος φακός (με βελτιώσεις), αλλά η μετάβαση από τα 8mp στα 13mp (του S4) είναι τρίχες;

Μία απ' τα ίδια για την ποιότητα των φωτογραφιών. Ναι αυτές του 40άρη αισθητήρα είναι μακράν αλλά από πού κι ως πού όλες οι άλλες είναι ανάξιες λόγου; Λές και μόνο οι χρήστες του 808 μπορούν τα τραβήξουν φωτογραφίες...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο παλεύουν αλλά βελτιώνονται κιόλας.

Γιατί είναι innovation ένας προπέρσινος φακός (με βελτιώσεις), αλλά η μετάβαση από τα 8mp στα 13mp (του S4) είναι τρίχες;

Μία απ' τα ίδια για την ποιότητα των φωτογραφιών. Ναι αυτές του 40άρη αισθητήρα είναι μακράν αλλά από πού κι ως πού όλες οι άλλες είναι ανάξιες λόγου; Λές και μόνο οι χρήστες του 808 μπορούν τα τραβήξουν φωτογραφίες...

 

περσινος ειναι ο φακος. σιγα μην εχει και 10ετια. Αμα ειναι να συγκρινουμε τη μεταβαση της καμερας απο το 808 στο 1020 με την αντιστοιχη απο το S3 στο S4 ενταξει.. αδικα συζηταμε μαλλον

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...