Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χθες πήρα το cocmote internet on the go student pack με 5GB το μήνα με 18 ευρώ! Θέλω να ρωτήσω αν τα 5GB θα μου φτάσουν για πλοήγηση για ένα μήνα! Γιατί άμα κατεβάσω... ας μη ρωτήσω καλύτερα!
Link to comment
Share on other sites

5GB σου φτάνουν άνετα για πλοήγηση. Όσο για κατέβασμα σίγουρα μπορείς να κάνεις, με προσοχή όμως πάντα. Τα πάντα άλλωστε εξαρτώνται από τη δική σου χρήση και μόνο. Σε αυτές τις περιπτώσεις το "πολύ" και το "λίγο" είναι υποκειμενικά!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες πήρα το cocmote internet on the go student pack με 5GB το μήνα με 18 ευρώ! Θέλω να ρωτήσω αν τα 5GB θα μου φτάσουν για πλοήγηση για ένα μήνα! Γιατί άμα κατεβάσω... ας μη ρωτήσω καλύτερα!

 

Καλή χρονιά! Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο για υποκειμενικότητα του πολύ ή του λίγο. Εμπειρικά πάντως, επειδή έχω πρόγραμμα 1GB τα τελευταία 2 χρόνια, ενημερώσεις windows, antivirus, πλοήγηση και μέτρια χρήση streaming video θέλει κάτι πάνω από 1,2GB. Γνώμη μου είναι να κρατάς έναν σχετικό λογαριασμό για την χρήση σου τον πρώτο μήνα ώστε να ξέρεις από 'κει και μετά πόσο σε παίρνει να κατεβάζεις ή να παρακολουθείς βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Κάτι άλλο θέλω να μάθω. Πώς θα ξέρω πότε θα μπαίνουν στον λογαριασμό τα 5GB? Θα μου στέλνουν μήνυμα ότι μου έβαλαν 5GB? Και η εφαρμογή με μπερδεύει κάπως. Λέει τα δεδομένα που ξοδεύω εκείνη τη στιγμή αλλά μετά δεν νομίζω να τα αποθηκέυει όταν τερματίζω την εφαρμογή. :S
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας φίλοι,

 

Εχω μια καμερούλα που παίρνει SIM καρτούλα για να συνδέεται με 3G στο ιντερνέτ, ωστε οταν ειμαι κάπουν μακρια να χτυπάω την IP της και να βλέπω τι γίνεται.

 

Δανείστηκα μια SIM κάρτα ενος φίλου, αλλά δεν με άφηνε να την δώ απο Remote.

Γιατί θέλω να πάω να κάνω συμβόλαιο σήμερα, ξέρετε τι παίζει? κατι με VPN ή APN διάβαζα, αλλά υπάρχει κάπου να καλέσω στην Cosmote να μου πούνε σίγουρα?

 

Κρίμα ειναι να κάνω ετήσιο συμβόλαιο και να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γρήγορο Mobile Internet με έκπτωση 50% στο μηνιαίο πάγιο, για πάντα, απολαμβάνουν οι πελάτες συμβολαίου της COSMOTE με κάθε νέα ή υφιστάμενη σύνδεση στο πρόγραμμα COSMOTE Internet On The Go 1GB.

Συγκεκριμένα, οι πελάτες συμβολαίου της COSMOTE μπορούν να αποκτήσουν το πρόγραμμα COSMOTE Internet On The Go 1GB μόνο με 10€, συνδυάζοντάς το με σχήμα COSMOTE SMART PALY ή με το Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE (νέο ή υφιστάμενο πακέτο). Η προσφορά ισχύει έως τις 31 Μαρτίου 2011.

Για τα υπόλοιπα προγράμματα COSMOTE Internet On The Go (COSMOTE Internet On The Go 5GB, Unlimited, 10GB+Laptop, Student) που εντάσσονται σε σχήμα COSMOTE SMART PLAY ή σε Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE, ισχύει η έκπτωση του 10% σε κάθε πάγιο, για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε κάποιος που παρατήρησε "περίεργα" φαινόμενα σε λογαριασμό του από σύνδεση "On the go" της Cosmote τους τελευταίους μήνες?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να κανω το 1GB που το εβγαλε σε προσφορα η Cote θελω να ρωτησω κατι.Αν χρειαστω να κατεβασω καποιο μεγαλο αρχειο απο το κινητο,μπορω να χρησημοποιησω τη sim που θα μου δωσουν ή δεν θα λειτουργησει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Γινεται συνδεση αοριστου χρονου στα προγραμματα On the go ή υπαρχει καποια δεσμευση για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Ναι , μπορεις κανονικα να κανεις αοριστου συνδεση , εφοσον δηλωσεις οτι δεν θελεις εξοπλισμο(usb) , τοτε σου δινουν μονο την sim χωρις δεσμευση
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΓΟΡΑΣΑ POCKET WIFI COSMOTE INTERNET ON THE GO ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ WIRELESS ΜΕ ΤΟ PLAYSTATION 3 ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΝΑ WPA KEY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ COSMOTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ "ΖΤΕ" ΕΛΕΙΠΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΓΟΡΑΣΑ POCKET WIFI COSMOTE INTERNET ON THE GO ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ WIRELESS ΜΕ ΤΟ PLAYSTATION 3 ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΝΑ WPA KEY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ COSMOTE ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ "ΖΤΕ" ΕΛΕΙΠΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ;

 

μηπως ειναι στον κατω μερος του modem?αν το πηρες με το 1 gb μη το χρησιμοποιησεις με ps3 γιατι ειναι πολυ λιγο....προσεχε

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ POCKET WIFI COSMOTE INTERNET ON THE GO ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ WIRELESS με δυο laptop ταυτοχρονα αλλα δεν ξερω πως να τσεκαρω τα mb οταν το χρησιμοποιω WIRELESS !

 

στο COSMOTE INTERNET ON THE GO ενημερωση μεσω sms των mb που εχεις καταναλωσει δεν γινεται?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ.ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ.ΝΑΙ ΣΤΟ 1GB ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ.ΕΙΜΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ COSMOTE ON THE GO.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!ΒΡΗΚΑ ΤΟ IP ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ BROWER ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

 

Συγγνωμη για τα κεφαλαία... ;)

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ.ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ.ΝΑΙ ΣΤΟ 1GB ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ.ΕΙΜΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ COSMOTE ON THE GO.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ!ΒΡΗΚΑ ΤΟ IP ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ BROWER ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

 

Συγγνωμη για τα κεφαλαία... ;)

 

Φαντάζομαι ξέρεις ότι το απεριόριστο έχει όριο 30GB/μήνα. Μετά η ταχύτητα πέφτει στα 15Kb/sec (~128kbps).:)

Link to comment
Share on other sites

στην προσφορα 1gb/10ευρω γινεται το συμβολαιο να ειναι αοριστου χωρίς εξοπλισμο? ή υπαρχει υποχρεωτικά δεσμευση για 12μηνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είχα το usb stick Huawei E1823 και συνδεόταν κανονικά στα windows 7. Mια μέρα έσπασε όμως απο μεταφορά και μια φίλη μου έδωσε το δικό της usb stick Huawei E170...το πιο παλιό μοντέλο. Εκείνη το χρησιμοποιούσε σε windows 7...στα δικά μου δεν κάνει σύνδεση και φαντάζομαι οτι θέλει να γίνει αναβάθμιση στο pc μέσω cosmote για να δουλέψει πράγμα που δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος σύνδεσης στο internet για να κάνω αναβάθμιση της συσκευής στο pc μου. Απο την cosmote μου ζήτησαν 100 ευρώ για να αγορασω καινούργιο και σκεφτόμουν να πάρω της vodafone το K3765 που γράφει στα χαρακτηριστικά οτι είναι και για windows 7 και κάνει 40 ευρώ...θα λειτουργήσει με την κάρτα της cosmote σωστά?και φαντάζομαι οτι ούτε πρόβλημα με αναβάθμιση θα έχω...τι λετέ?

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετη, αλλά χρήσιμη λύση ανάγκης. Μήπως τυχαίνει να έχεις κανένα CD Linux Ubuntu (δωρεάν είναι) ; Νομίζω πως το βλέπει αμέσως το συγκεκριμένο στικάκι και δεν έχει ανάγκη κανέναν οδηγό της Cosmote. Μέσα σε ένα λεπτό (όπου θα επιλέξεις τη χώρα, τον πάροχο και το APN μέσα από μια διαθέσιμη λίστα) θα είσαι έτοιμος να σερφάρεις στο διαδίκτυο. Το CD το τρέχεις ως Live, δηλαδή χρησιμοποιείς το λειτουργικό χωρίς να εγκαταστήσεις ή ν' αλλάξεις τίποτα στον υπολογιστή σου. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου στο ίντερνετ, αν σου είναι απαραίτητη η χρήση του, μέχρι να καταλήξεις σε κάποια μονιμότερη λύση.

Στο άλλο δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά, αν και το ZTE K3565-Z στικάκι της Vodafone που έχω μια χαρά λειτουργεί με κάρτα της Wind στα 7άρια (τόσο με το προγραμματάκι της τελευταίας όσο και χωρίς αυτό, με δημιουργία νέας σύνδεσης μέσω τηλεφώνου στα Windows).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Στο COSMOTE Internet On The Go με USB STICK πως βλεπουμε τον εναπομειναντα χρονο και ογκο που εοχυμε παιιδα ? Με ρωταει μια φιλη και δεν θυμαμαι και δεν εχω και το προγραμμα μπροστα μου.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο COSMOTE Internet On The Go με USB STICK πως βλεπουμε τον εναπομειναντα χρονο και ογκο που εοχυμε παιιδα ? Με ρωταει μια φιλη και δεν θυμαμαι και δεν εχω και το προγραμμα μπροστα μου.

 

Ευχαριστω.

 

θα στείλει με μήνυμα τον αριθμό 1 στο 1256

Link to comment
Share on other sites

Στο COSMOTE Internet On The Go με USB STICK πως βλεπουμε τον εναπομειναντα χρονο και ογκο που εοχυμε παιιδα ? Με ρωταει μια φιλη και δεν θυμαμαι και δεν εχω και το προγραμμα μπροστα μου.

 

Ευχαριστω.

 

θα στείλει με μήνυμα τον αριθμό 1 στο 1256

 

Ευχαριστω.Εστειλε αλλα καμμια απαντηση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...