Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/10/Huawei-Honor-2-official-2.jpg

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/10/Huawei-Honor-2-official-6.jpg

 

Huawei Honor 2

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Επεξεργαστής: Hass K3V2 1.4GHz τετραπύρηνος

Μνήμη RAM: 2GB

3G/ HSPA

Οθόνη: 4.5 ίντσες, LCD IPS, 1280×720 pixels, 326 ppi

Κάμερα: 8 Megapixel, BSI, LED flash, Full HD video 1920×1080 pixels

Δεύτερη κάμερα: 1.3 Megapixel

Ενσωματωμένη μνήμη: 8GB

Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 32GB)

Wi-Fi n, Wi-Fi direct, GPS/ Glonass, Bluetooth 3.0, micro USB, FM Radio

Μπαταρία: 2230 mAh

Διαστάσεις: 134×67.5×10.5 χλστ.

Βάρος: 145 γρ.

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το δούμε αυτό Ελλάδα? Πάντως με την εμπειρία μου με το πρώτο Honor, καλά λόγια έχω να πω, αρκεί να βελτιώσει γενικά η Huawei την υποστήριξή της ( updates κλπ )
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι.Πάντως σε διάφορα κινέζικα μαγαζάκια το βρίσκεις κάτω από 300ευρώ το 2gb ram
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα στο Pandawill το έχω δει 250€ και σκέφτομαι να το αγοράσω, εάν όχι το Newman N2. Γι αυτό έφτιαξα το θέμα να δούμε κατά πόσο αξίζει αυτό το κινητό. Εάν έχει προβλήματα και εάν έχει καλή υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παράγγειλα σήμερα το κινητάκι από pandawill. Θα περιμένουμε να δούμε από κοντά τώρα πώς είναι...
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου!Καλοριζικο!Αν δεν σου κανει κοπο γραψε μας 2 λογια οταν το παρεις με το καλο
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου!Καλοριζικο!Αν δεν σου κανει κοπο γραψε μας 2 λογια οταν το παρεις με το καλο

Φυσικά και θα γράψω. Είναι χάλια να σκέφτεσαι να πάρεις μία συσκευή και να μην βρίσκεις πουθενά μία αντικειμενική γνώμη για να ξέρεις ότι δεν παίρνεις γουρούνι στο σακί. Αν και δεν βλέπω και πολύ ενδιαφέρον για αυτό το κινητό από τότε που έφτιαξα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται, καλά χαρακτηριστικά και με τέτοια τιμή.

Η υποστήριξη της Huawei δεν είναι και η καλύτερη ως τώρα σε αναβαθμίσεις.

Αν πουλήσει πολλά κομμάτια τότε η υποστήριξη από τα forum είναι σίγουρη.

Edited by nmand
λαθος
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα γράψω. Είναι χάλια να σκέφτεσαι να πάρεις μία συσκευή και να μην βρίσκεις πουθενά μία αντικειμενική γνώμη για να ξέρεις ότι δεν παίρνεις γουρούνι στο σακί. Αν και δεν βλέπω και πολύ ενδιαφέρον για αυτό το κινητό από τότε που έφτιαξα το θέμα.

 

ποια εκδοση πηρες?τελικα σου ηρθε?το σκεφτομαι και εγω για αγορα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα γράψω. Είναι χάλια να σκέφτεσαι να πάρεις μία συσκευή και να μην βρίσκεις πουθενά μία αντικειμενική γνώμη για να ξέρεις ότι δεν παίρνεις γουρούνι στο σακί. Αν και δεν βλέπω και πολύ ενδιαφέρον για αυτό το κινητό από τότε που έφτιαξα το θέμα.

 

Μη φοβάσαι. Σιγά σιγά θα μπουν και άλλοι στο παιχνίδι όπως και με το πρώτο honor. Εσύ κάνε τη δουλειά σου όταν με το καλό το λειτουργήσεις και θα δεις αντιδράσεις. Πιστεύω οτι όποιος δεν είναι ''κολλημένος'' με την χώρα προέλευσης (λες και όταν ακούστηκε για πρώτη φορά το όνομα π.χ. Samsung από Κορέα δεν γελάγανε όλοι) θα το εκτιμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω το κινητό έρχεται μόνο με αγγλικά και κινέζικα ως γλώσσες και χωρίς Google play, oπότε πρέπει να γίνει root και μετά να εγκατασταθούν ελληνικά και Google play. Περισσότερα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039998 Edited by nmand
αλλαγες
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελια και εγω,μολις μου φτασει θα σας πω εντυπωσεις!υπαρχει παντως και ευρωπαικο firmware που μπορεις να βαλεις

http://forum.cyanogenmod.org/topic/65144-request-rom-for-huawei-u9508-honor-2/

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDcwNzM=

Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελια και εγω,μολις μου φτασει θα σας πω εντυπωσεις!υπαρχει παντως και ευρωπαικο firmware που μπορεις να βαλεις

http://forum.cyanogenmod.org/topic/65144-request-rom-for-huawei-u9508-honor-2/

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDcwNzM=

 

Εγώ τελικά πήρα το SII, γιατί είδα ένα κινητό στο μέγεθος του Huawei και μου φαινόταν υπερβολικά μεγάλο. Έχω αγοράσει ήδη τα screen protectors, εάν είσαι κάπου αθήνα, ή πάτρα, μπορώ να στα δώσω. 6 είναι τα πήρα από ebay και δεν έχω τι να τα κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πήρα το SII, γιατί είδα ένα κινητό στο μέγεθος του Huawei και μου φαινόταν υπερβολικά μεγάλο. Έχω αγοράσει ήδη τα screen protectors, εάν είσαι κάπου αθήνα, ή πάτρα, μπορώ να στα δώσω. 6 είναι τα πήρα από ebay και δεν έχω τι να τα κάνω!

 

ασε την εχω πατησει και εγω ετσι,χαχα

εχω παραγγειλει ομως και θηκη μαζι με s.protector...κρατα τα μηπως βρεθει κανενας αλλος φιλος και τα θελει,ευχαριστω παντως.

 

δηλαδη ειμαι ο μονος τωρα????χαχα

Link to comment
Share on other sites

ασε την εχω πατησει και εγω ετσι,χαχα

εχω παραγγειλει ομως και θηκη μαζι με s.protector...κρατα τα μηπως βρεθει κανενας αλλος φιλος και τα θελει,ευχαριστω παντως.

 

δηλαδη ειμαι ο μονος τωρα????χαχα

 

Μπες στο XDA forum, έχουν ένα θέμα αφιερωμένο στο HONOR 2. Στην πρώτη σελίδα έχει όλες τις οδηγίες πώς να φλασάρεις, να ρουτάρεις, να περάσεις play store κτλ. Εσύ από πού το πήρες τελικά και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο XDA forum, έχουν ένα θέμα αφιερωμένο στο HONOR 2. Στην πρώτη σελίδα έχει όλες τις οδηγίες πώς να φλασάρεις, να ρουτάρεις, να περάσεις play store κτλ. Εσύ από πού το πήρες τελικά και πόσο;

 

 

τα εχω δει στο xda ,υπαρχει καλη υποστηριξη:D

320$(με την εκπτωση που μου εκαναν) απο merimobiles....αντε να ερθει ,θα σας πω εντυπωσεις-πιστευω οτι απο το να δωσεις 300$ σε κατι αλλα κινεζικα ειναι καλυτερη επιλογη-τουλαχιστον εχεις αξιολογη καμερα!χαχα

οπως και να ναι θα δουμε...με το που φτασεις θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

μονος παιζω μπαλα αλλα ...

http://lavx.hu/xiui-1-0-stable-for-u9508/

πολυ καλη rom απο οτι λενε στο xda και με ελληνικα και απ'ολα...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες φίλε μου να μας πεις εντυπώσεις?

 

Οπως γραφω ποιο πανω το περιμενω...με το καλο να ερθει και θα κανω και unboxing,xaxa

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα κάποιον σχετικό με το θέμα και μου είπε ότι το Honor 2 θα κυκλοφορήσει σύντομα, κατά πάσα πιθανότητα από wind. Τα καλύτερα έρχονται :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά τώρα είδα πως ειπάρχει και νήμα στα ελληνικά, είμουν στο xda τόσο καιρό.

Να σας κάνω ένα μικρό review, το έχω 2 μήνες τώρα και εχω περάσει 4-5 διαφορετικά roms για δοκιμή ότι και να έχω βάλει το κινητό πετάει απο ταχύτητα.

Πολύ καλή φωτογραφία ισάξια με το one x το είχα και μου έσπασε η οθόνη απο πέσιμο και έιπα δεν ξαναπέρνω κινητό με πάνω απο 250€.

Στα παιχνίδια δεν κολάει καθόλου πολύ καλή κάρτα γραφικών με την εμπηρία μου και το μάτι σας λέω πως είναι περίπου 20-25% πιο γρήγορο απο το One x.

Στο βίντεο είναι πολύ καλό και σε HD αλλα η τελευτέα rom Που πέρασα με 4.1.2 android δεν τραβάει καλά θα το γυρίσω πάλυ σε προιγούμενη rom γιατί έβαλα την b618 4.1.2 και έιναι beta ταχύτατη μεν αλλα με πρόβλημα στην κάμερα.

Φλασάρεις πολύ έυκολα rom και περνάς και τα gapps και root άνετα χωρίς πρόβλημα.

Εγώ το αγόρασα απο hotmid 240€.

Και να φτιάξω το one x Μου δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ είναι πολύ πιο γρήγορο το honor 2 και πιο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

@thunderc8

 

Για πες μας τι λέει σε ποιότητα επικοινωνίας ( σήμα/ένταση/καθαρότητα συνομιλίας )

καθώς επίσης και ένταση/ποιότητα του ηχείου σε ringtones κλπ

Και φυσικά πώς πάει από μπαταρία.

 

Ως κάτοχος του πρώτου Honor, το έχω στους υποψήφιους αντικαταστάτες,

ειδικά αν έρθει Ελλάδα όπως είπε ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...