Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Nintendo DS κυκλοφορεί επίσημα στις 11 Μαρτίου 2005

 

To Πακέτο Λανσαρίσματος του DS Περιλαμβάνει:

- Nintendo DS H/W

- Εγκατεστημένο PictoChat

- Φορτιστής Ρεύματος

- 2ο Stylus

- Nintendo DS Touch Strap

- Για την πρώτη παρτίδα DS και μόνο που θα διατεθεί στην Ευρωπαϊκή αγορά το πακέτο θα περιλαμβάνει και Playable το Demo του Metroid First Hunt

 

μερικοί απο τους τίτλους των παιχνιδιών που θα κυκλοφορίσουν:

Super Mario 64 DS (ΠΛΤ: €44,95)

Wario Ware Touched! (ΠΛΤ: €44,95)

Pokemon Dash (ΠΛΤ: €44,95)

Polarium (Hitofude) (ΠΛΤ: €29,95)

Project Rub (Feel the Magic XY/XX) (ΠΛΤ: €44,95)

Asphalt Assault (Ubisoft) (ΠΛΤ: €49,95)

Rayman DS (Ubisoft) (ΠΛΤ: €49,95)

Sprung DS (Ubisoft) (ΠΛΤ: €44,95)

Ping Pals (THQ) (ΠΛΤ: €49,95)

 

http://www.nintendo.gr/_data//news/images/text/dspack.jpg

 

Το Nintendo DS θα κυκλοφορήσει στην Ευρωπαϊκή αγορά στις 11 Μαρτίου 2005 στην προτεινόμενη λιανική τιμή των 149,99 ευρώ

 

http://www.gamelife.gr/_data/images/hardware/photos/ds01.jpg

 

Βαθμολογία

Λειτουργικότητα 9

Εργονομία 8

Ποιότητα κατασκευής 8

Συνοδευτικό software 8

Τιμή / απόδοση 9

Συνολικά 9

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nintendo DS Helper 2.0.2Freeware

 

Nintendo has just released the DS, with few games to offer. RyanAndFriends saw this as a good oppurtunity. Enjoy hints and cheats for all of the currently available Nintendo DS games in an easy-to-use interface.

 

Note: the .sitx format may show as code in your browser, just control-click and then select "Save File As...".

 

What's New in This Release:

 

· Extreme Interface improvements

· More Games

· Fixed the about box

 

**download**

____________________

 

Nintendo DS compatibilty with GBA Flash Backup Cards

Roms and Emu on GBA Flash Cards

Compatible with Nintendo DS

 

What we tested.

At this point there is NO NDS Flash Card or Linker made specificly for backup of Nintendo DS Roms so we have tested the compatibilty of Gameboy Advance Backup devices with the NDS.

At this point we looked at the most simpele and at the same time the most important things.

 

Can you play Games from the specific GBA Flash Card

Does the Card & Linker Backup set works with Nintendo DS

How we tested. Just to be sure all the Linkers and Carts were first connected to GBA SP and after we nade sure they work - we put them to the DS test...

 

http://www.gameboy-advance.net/img/nintendo_ds/dreaming/gba-movieplayer-2nd9.jpg

 

περισσοτερα εδω:1 2 3 4

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Το Nintendo DS θα κυκλοφορήσει με το PictoChat προεγκατεστημένο το οποίο επιτρέπει στους κατόχους της κονσόλας να επικοινωνούν μεταξύ τους ασύρματα. Θα μπορούν να γράψουν κείμενα και να δημιουργήσουν τα δικά τους σχέδια και να τα στείλουν στους φίλους τους που βρίσκονται σε ακτίνα έως και 30 μέτρα ανεξαρτήτως τυχόν εμποδίων. Το Nintendo DS, αν βρίσκεται σε sleep mode, θα μπορεί να επανέλθει σε πλήρη λειτουργία αν εντοπίσει άλλο DS να εκπέμπει σήμα μέσα στην ακτίνα του, αυξάνοντας έτσι τους παίκτες με τους οποίους μπορεί ένας κάτοχος Nintendo DS να συνομιλήσει η να παίξει! Το πακέτο λανσαρίσματος μαζί με το Pictochat θα περιλαμβάνει επίσης κι ένα playable demo του Metroid Prime Hunters: First Hunt.

 

Για άλλη μια φορά, η καινοτομία της Nintendo θα επαναπροσδιορίσει την έννοια των video games. Το Nintendo DS προσφέρει εξελιγμένη οθόνη αφής, με εντυπωσιακά 3D γραφικά, όλα συμπεριλαμβανόμενα σε ένα εντυπωσιακό λεπτό ασημί περίβλημα. Η τεχνολογία οθόνη αφής επιτρέπει στους παίκτες να έρχονται «πιο κοντά» στα παιχνίδια, δίνοντάς τους την δυνατότητα για πιο άμεσο και γρήγορο έλεγχο του παιχνιδιού. Ανοίγοντας το Nintendo DS, οι παίκτες αντικρίζουν δύο οθόνες 3 ιντσών TFT με δυνατότητα απεικόνισης 260.000 χρωμάτων, από τις οποίες η κάτω είναι οθόνη αφής. Αντί να χρησιμοποιούν τα πλήκτρα και τον Σταυρό Κατευθύνσεων για τον έλεγχο στα παιχνίδια, οι παίκτες μπορούν να χρησιμοποιούν το stylus ή το thumb strap που περιλαμβάνεται στο πακέτο αγοράς, η ακόμα και το δάχτυλό τους για να ελέγχουν το παιχνίδι.

 

Οι τίτλοι μπορούν να παιχτούν άνετα και σε multiplayer περιβάλλον χάρη στην επαναστατική λειτουργία ασύρματης επικοινωνίας που παρέχει το Nintendo DS. Πάνω από 16 παίκτες μπορούν να επικοινωνήσουν χρησιμοποιώντας το PictoChat, η να παίξουν multiplayer games σε αποστάσεις μέχρι και 30 μέτρα. Θέλετε να παίξετε multiplayer Mario άλλα έχετε μόνο ένα αντίτυπο του παιχνιδιού; Κανένα πρόβλημα: η ασύρματη επικοινωνία επιτρέπει σε μια ομάδα παικτών να απολαύσουν τα μηχανήματα τους χρησιμοποιώντας μόνο ένα αντίτυπο παιχνιδιού βάση της επιλογής «DS download play».

 

Το Nintendo DS διαθέτει στερεοφωνικά ηχεία και ενσωματωμένο μικρόφωνο, που προσφέρουν μία καινούργια διάσταση στην interactive εμπειρία. Τίτλοι λανσαρίσματος όπως το Project Rub της SEGA χρησιμοποιούν ήδη το μικρόφωνο με διάφορους τρόπους, όπως για παράδειγμα τίτλοι που οι παίκτες φυσούν στην οθόνη για να προχωρήσουν το παιχνίδι.

 

Το Nintendo DS προσφέρει δύο διαφορετικές θύρες υποδοχής τίτλων, μία για τους τίτλους του Nintendo DS και μία για τους τίτλους του Game Boy Advance που σημαίνει πως το Nintendo DS είναι συμβατό με όλους τους τίτλους Game Boy Advance (πάνω από 550), κάτι που σημαίνει ότι μπορείτε να απολαύσετε τους ήδη υπάρχοντες τίτλους αυτούς στη καινούργια κονσόλα!

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

ένας απο τους βασικους λόγους που θα αγορασω ds αν και ειναι οπαδος της sony είναι η οθόνη αφής που εχει
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας, πάντως το lineup παιχνιδιών του DS δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα...

Πάντως μου αρέσει το form factor του.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πουλήσω το ΧΒΟΧ και να πάρω το DS αλλά θα μου λείψει το dvd player!!

Λέω να πάρω το Sony PSP αλλά είναι πολύ ακριβό!

Λέω να μείνω με το ΧΒΟΧ!!

:p

Πλάκα πλάκα προτιμάω το psp γιατί έχω συνδιάσει όλα τα nintendo gaming consoles με τα γραφικά στυλ gameboy color(τουβλάκια)Ίσως κάνω και λάθος βέβαια...

 

Ατύχησες μπρε shodanjr_gr ....Δίνω το ΧΒΟΧ μου σε πολύ καλή τιμή(δεν ξέρω και πολύ αλλά έτσι είναι νομίζω)...

Είναι 210 ευρώ μαζί με 4 παιχνίδια,το dvd kit,ένα χειριστήριο και όχι πειραγμένο!Στα παιχνίδια συμπεριλαμβάνεται το jet set radio future,sega gt,halo 2 & james bond!

Για κύπρο αυτή η τιμή είναι πολύ καλή!!Τώρα για ελλάδα δε ξέρω..

Υποθέτω αν ήσουν κύπρο και ήθελες μόνο την κονσόλα(όπως λες στην υπογραφή)θα στο δινα μόνο με το χειριστήριο ακόμη και 100 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα πως ένα από τα μειονεκτήματα του ds είναι πως δεν θα έχει άμεσα διαθέσιμα ίσος και καθόλου κάποιους τίτλους παιχνιδιών που κάνουν πάταγο στο ps2 όπως το σαν ανδρέας που θα κυκλοφορήσει και στο psp
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα πως ένα από τα μειονεκτήματα του ds είναι πως δεν θα έχει άμεσα διαθέσιμα ίσος και καθόλου κάποιους τίτλους παιχνιδιών που κάνουν πάταγο στο ps2 όπως το σαν ανδρέας που θα κυκλοφορήσει και στο psp

Θα έχει όμως τίτλους που δεν θα κυκλοφορήσουν στο PSP. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οπως πχ super mario και ντοκιν κονγκ ; :p

Ακριβώς. Άμα σου φαίνονται παιδικά (μεγάλωσες πλέον) μην πάρεις DS.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν μεγαλωσα ακομα.

μια χαρα ειναι και το super mario και Ντόνκι Κόνγκ αλλα μεγαλύτερη πέραση έχουν τα games του ps2

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

δεν μεγαλωσα ακομα.

μια χαρα ειναι και το super mario και ντοκιν κονγκ αλλα μεγαλύτερη πέραση έχουν τα games του ps2

Προφέρεται Ντόνκι Κόνγκ. Please μην το ξαναγράψεις ντοκιν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Teorizo les pws to DS de tha exei eksarxis diathesima kala games enw to PSP tha exei to GTA? To gta stin kaliteri tha bgei mesa sto 2006.

Pantws kai oi 2 konsoles tha mporousan na eixan kalitera launch titles.

Emena pantws pio poli me trabaei i idea na paiksw tous alithina portable titlous (Feel the Magic gia paradeigma) kai titlous pou prosfernoun mia nea empeiria (Metroid Prime: Hunters).

Episis o dimiourgos tis seiras Final Fantasy apoxwrise apo ti Sqauresoft kai eftiakse ti Mist Walker kai eipe pws etoimazei RPG gia to DS to opoio tha paizetai ligo poli mono me to stylus. Poli endiaferon... Eksisou endiaferon kai to upcoming Castlevania to opoio fainetai pws exei grafika san tou Symphony of the Night.

Gia to DS exoun ginei announce polla RPGs episis. Kalo ki auto.

Ap tin alli to PSP tha bgalei para polla EA titles gia arxi ap o,ti eida (FIFA, NBA, NFS ktl ktl) .. auta ta paixnidia me afinoun adiaforo.. ti to xw to PS2 allwste? Apo RPGs periergws den exw dei ikanopoiitiko line up gia to PSP pragma pou me parakseneuei. Apo ta launch titles tou PSP to mono pou tha thela na dw einai to Wipeout Pure. Prepei na xei ginei poli kali douleia s auto to paixnidi.

Anyway ti skaw.. logika oute PSP tha parw oute DS... arketa home consoles exw an parw kai portable tha kaw.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κόλλημα με τους αθλητικούς τίτλους παιχνιδιών π.χ pes4 , καίγομαι να μάθω εάν θα κυκλοφορήσει στο DS …
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Exw ta Super Mario 64 DS kai Feel The Magic.

 

To Mario einai to kalitero mexri stigmis. Ta kalitera 3D grafika pou exw dei se foriti konsola ( isos me mia mikri exeresi kapoiwn apo ta paixnidia tou PSP ) kalitera kai apto prototipo. I istoria exei ziloalaxei , xeirizese 4 xaraktires, exei diafora minigames kai paizeis kai 4plo me mia mono kaseta. Mporeis na to xeirizese eite me ta belakia, eite ma to stilo i me to wrist strap ( ena pragma pou to bazeis ton antixeira sou kai to xrisimopoieis pano stin othoni, kati san na xrisimopoieis analog dil. ). Ego exo brei to 3 xeirismo pio praktiko apo olous.

 

To Feel The Magic den einai tipota apo istoria, grafika i kati allo alla exei poli fasi. Ousiastika exei kamia 30ria apo minigames ta opoia xrisimopoioun oles tis dinatotites tou DS ( 2 othones, touch screen, fisas stin othoni kai milas sto mikrofono ).

 

Ayta gia twra. Exw idi paragilei alla dio paixnidakia ( Wario Ware & Catch! Touch! Yoshi! ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.Εδώ,Κύπρο,κυκλοφόρησε στα 250 ευρώ(το ξέρω,πολλά αλλά είναι αρχική τιμή και το πουλάει ένας αρχικλέφταρος)

2.Το πήρε ένας φίλος μου!

3.Πρώτες εντυπώσεις-->Τεράστιο,απαίσιο!Καμμία αίσθηση πολυτέλειας,μου φάνηκαν πολύ φτηνά τα υλικά!

4.Ποιότητα εικόνας πολύ καλή

5.Μην συγκρίνεται το media center-game console με την απλή παιχνιδοκονσόλα!Είναι σαν να συγκρίνουμε τη βούρτσα με την που***(Καταλάβατε εσείς για ποια σύγκριση λέω)

6.Δεν με εντυπωσίασε,κυρίως με αποξένισε το μέγεθος του!Κοντά του το advance ενός άλλου φίλου έμοιαζε λιλιπούτειο!

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ!!150 ευρώ είναι η τελική τιμή!Εδώ και λίγο καιρό το πλαίσιο γράφει τις τιμές ΜΕ ΤΟΝ ΦΠΑ!Μην μπερδεύεστε λοιπόν!Τρομερή τιμή!
Link to comment
Share on other sites

Καλά όχι και τρομερή...σίγουρα κάπου εκεί την περιμέναμε ;)

 

Εγώ πάντως θέλω να δω πόσο ακριβότερο θα είναι το PSP στην Ελλάδα. Σίγουρα όμως το DS θα έχει ένα σεβαστό προβάδισμα στο θέμα της τιμής.

 

Έχουμε ακούσει καμία επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας για το PSP;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
To πήρα σήμερα. Δεν το εχω ανοίξει ακόμη. Μαζί πήρα και το SUPER MARIO 64 και το SPIDER-MAN 2. Εντυπώσεις, αύριο (εαν προλάβω να το κυττάξω).
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο την χρησιμοποίησα. Πολύ καλές εντυπώσεις. Καταπληκτική οθόνη (θα μπορούσαν να την κάνουν μεγαλύτερη, υπέροχος ήχος, πολύ καλύτερη αίσθηση των πλήκτρων απο την προηγούμενη κονσόλα GAME BOY AD-SP. Η οθόνη αφής ειναι ευαίσθητη και άμεση. Παίζεις και τα παιχνίδια απο το GAMEBOY ADVANCE και τα ξαναζείς απ'την αρχή, μια που βλέπεις πολύ περισσότερα χρώματα, καλύτερη αίσθηση στα κοντρόλ, αλλα και πολύ καλύτερο ήχο. Σε μέγεθος ειναι περίπου σαν ενα PALM PC, το βάρος του το νοιόθεις αφ'ότου παίξεις κανα μισάωρο και πάνω, εαν φυσικά το κρατάς στον αέρα. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κάποια αξεσουάρ απο το GAME BOY. Ισως και τον φορτιστή, αφου έχουν το ίδιο βύσμα. Επίσης δίνει την δυνατότητα για επικοινωνία σε chat rooms μεταξύ των χρηστών (εως 16 άτομα) που βρίσκωνται σε απόσταση εως και 30 μέτρα. (χλωμό το βλέπω να μου χρειαστεί, η και να χρειαστεί και σε αλλους κατόχους. θα πρέπει να γεμίσει ο κόσμος απο δαύτα) Αυτη΄η ασύρματη επικοινωνία, χρειάζεται και για τα παιχνίδια που υποστηρίζουν συμμετοχή ταυτόχρονη πολλών παικτών. Υπάρχουν τίτλοι που οι κατόχοι δεν χρειάζωνται παρα μια μόνο δισκέτα για να παίξουν όλοι μεταξύ τους. Και πολλές αλλες ειναι οι δυνατότητες, μικρές και μεγαλύτερες που θα τις ανακαλύψω με τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...