Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Samsung Galaxy Note 3


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θηρίο απ'ολες τις απόψεις!!! Αλλά εάν τα κινητά το 2013 θέλουν 3Gb Ram και 4πύρινους επεξεργαστές για να δουλέψουν σωστά, τότε μάλλον κάπου έχουμε χάσει τη μπάλα. Βέβαια αν είχα τα λεφτά θα το'περνα άμεσα. Ακόμα και με το "κάτι σαν δέρμα" και με τις ψευτοραφές. Και όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω Desktop Replacement!!!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην επιμενεις,το 2 ειναι τεραστιο,θελει ειδικη θηκη μεταφορας,δε χωραει σε τσεπες,εχει χαλια καμερα και το πενακι ειναι μονο για να πουλας μουρη.:shifty:

 

Αστον να επιμενει.Το 2 δεν ειναι τεραστιο,ειναι μεγαλο,δεν θελει ειδικη θηκη,μια απλη σιλικονης αρκει,χωραει ΑΝΕΤΑ στην τσεπη,το πενακι εαν το χρησιμοποιεις κανει φοβερη δουλεια και ουχι δεν ειναι για πουλ μουρ.

Και τελος για κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες.

Πιαστο στα χερια σου δουλεψε το και μετα ξαναγραψε,εκτιθεσε:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επεξεργαστεί ποτέ note,δεν σκοπεύω να αγοράσω,δεν είναι για τις δικές μου ανάγκες.

Απορώ όμως με αυτούς που έχουν το μηλοτηλέφωνο γιατί το 95% να έχουν τόσο αρνητική άποψη και ντε και καλά να έχει κάποιο πρόβλημα.Όταν βγει το 5c τι θα λέτε για το πλαστικό;Εάν πιθανόν βγάλει η apple phablet τι θα λέτε πάλι;Είστε εκείνοι που πιστεύετε ότι ένα note δεν χωράει σε ένα χέρι αλλά το ipad mini με άνεση.

 

Γιατι ρε μεγαλε χωραει το note σε ενα χερι?Μας κοροιδευεις κ εσυ?Nαι χωραει σε τυπους 1.90 και ανω.

Το Ipad δεν ειναι smartphone.

Και σενα ποιος σου ειπε οτι αν βγει phablet μηλο θα τρεξουμε να το παρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Απορώ όμως με αυτούς που έχουν το μηλοτηλέφωνο γιατί το 95% να έχουν τόσο αρνητική άποψη και ντε και καλά να έχει κάποιο πρόβλημα.Όταν βγει το 5c τι θα λέτε για το πλαστικό;Εάν πιθανόν βγάλει η apple phablet τι θα λέτε πάλι;Είστε εκείνοι που πιστεύετε ότι ένα note δεν χωράει σε ένα χέρι αλλά το ipad mini με άνεση.

Όχι μόνο όσοι έχουν αγοράσει το iPhone, αλλά και όσοι έχουν αισθητική, και εκτιμούν το σχεδιασμό των συσκευών της Apple, γελάνε με το σχεδιασμό των συσκευών της Samsung.

 

Φαντάζεστε το λευκό iPhone 5 με πλαστικό να μιμείται το αλουμίνιο που τώρα χρησιμοποιείται; :)

 

Η Apple δεν μιμείται. Κάνει αλουμίνιο από αλουμίνιο, και πλαστικό από πλαστικό.

Edited by rocker63
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνωμη συμβαδιζει με τις δικες σας.....

Ειμαι σιγουρος ομως οτι υπαρχει -ουν αναμεσα σας και καποιοι (ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε ) που ειναι τοσο κολημενοι με πορτοκαλια και μηλα που βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος.....;)

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αλλο να διαφωνείς γιατί δεν σε βολεύει η κατηγορία "phablet", αλλο επειδή είναι Samsung που μερικοί θα την κράξουν οτι και να γίνει. Αν το Note 4 είναι μεταλλικο θα το κράξουν γιατί προτιμούν τους Megadeth!!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

720p σε 5,55 ίντσες δεν σου αρκεί δηλαδή...Καλό και Άγιο το νοτε3, αλλά όταν διαβάζω τέτοια ποστ απορώ...

 

Για την οθόνη του κινητού μια χαρά είναι το 720.και πολύ μη σου πω.

Για προβολή όμως σε μόνιτορ - tv μέσω mhl είναι λίγη.

Διάβασε και το υπόλοιπο ποστ μου που αναφέρομαι σε desktop replacement..

Συνδυαστική σκέψη λέγεται, αν το έχει κάποιος δεν απορεί με τα ποστς τόσο συχνά .. ^o^

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω στο οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν επαγγελματικο εργαλειο, αλλα δεν νομιζω πως αυτος ειναι ο βασικος λογος της επιτυχιας της συγκεκριμενης σειρας. Ειναι το πιο τουμπανο Galaxy σε specs και αυτο απο μονο του ειναι αρκετο για να πουλησει πολλα μυρια συσκευες (πολλες απο αυτες σε ατομα που δεν θα ασχοληθουν ποτε με αρκετες απο τις δυνατοτητες του).

 

Για την οθόνη του κινητού μια χαρά είναι το 720.και πολύ μη σου πω.

Για προβολή όμως σε μόνιτορ - tv μέσω mhl είναι λίγη.

Διάβασε και το υπόλοιπο ποστ μου που αναφέρομαι σε desktop replacement..

Συνδυαστική σκέψη λέγεται, αν το έχει κάποιος δεν απορεί με τα ποστς τόσο συχνά .. ^o^

 

Ακυρο αυτο. Η αναλυση της οθονης του τηλεφωνου δεν εχει σχεση με το τι θα αναπαραχθει σε καποιο monitor ή τηλεοραση.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό αλλά μεγάλο για τα γούστα μου. Η δερματίνη μεγάλο λάθος....
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Θηρίο απ'ολες τις απόψεις!!! Αλλά εάν τα κινητά το 2013 θέλουν 3Gb Ram και 4πύρινους επεξεργαστές για να δουλέψουν σωστά, τότε μάλλον κάπου έχουμε χάσει τη μπάλα. Βέβαια αν είχα τα λεφτά θα το'περνα άμεσα. Ακόμα και με το "κάτι σαν δέρμα" και με τις ψευτοραφές. Και όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω Desktop Replacement!!!!!!!!!!

 

Δεν μιλάμε πιά για κινητά, μιλάμε για smarphones, tabletphones κτλ. Μην μπερδέυεσαι.

 

Για την οθόνη του κινητού μια χαρά είναι το 720.και πολύ μη σου πω.

Για προβολή όμως σε μόνιτορ - tv μέσω mhl είναι λίγη.

Διάβασε και το υπόλοιπο ποστ μου που αναφέρομαι σε desktop replacement..

Συνδυαστική σκέψη λέγεται, αν το έχει κάποιος δεν απορεί με τα ποστς τόσο συχνά .. ^o^

 

Συγνώμη που θα σου χαλάσω την σκέψη αλλά η ανάλυση στο εξωτερικό μόνιτορ εξαρτάται από την κάρτα γραφικών του κινητού και όχι από την οθώνη.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο όσοι έχουν αγοράσει το iPhone, αλλά και όσοι έχουν αισθητική, και εκτιμούν το σχεδιασμό των συσκευών της Apple, γελάνε με το σχεδιασμό των συσκευών της Samsung.

 

Φαντάζεστε το λευκό iPhone 5 με πλαστικό να μιμείται το αλουμίνιο που τώρα χρησιμοποιείται; :)

 

Η Apple δεν μιμείται. Κάνει αλουμίνιο από αλουμίνιο, και πλαστικό από πλαστικό.

Ως προς την πρώτη πρότασή σου, νομίζω πως είσαι λίγο υπερβολικός. Είχα iPhone, θαυμάζω την Apple για την αισθητική της, έχω το Note II και μπορώ να πω πως η συσκευή είναι πολύ όμορφη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να είναι ομορφότερη. Όμως καταλαβαίνω τη σκέψη σου και συμφωνώ εν μέρει.

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα. Πράγματι η Apple δεν θα έβαζε ποτέ στα δημιουργήματά της ψεύτικες ραφές και "μεταλλικά" bezels από πλαστικό... Και αυτό θα φανεί σε 2 μέρες που θα παρουσιαστούν τα iPhone 5S/C. Γιαυτό με έχει εκνευρίσει η Samsung. Ενώ το h/w είναι κορυφαίο και το s/w αξιοπρεπέστατο, στο θέμα του εξωτερικού design μας τα χαλάει... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το πλαστικό σαν υλικό. Αυτό που με ενοχλεί είναι η "ψευτιά" και το "ιμιτασιόν". Το έχει και το Note II, αλλά σε μικρότερο βαθμό (ασημί bezel). Εντάξει, βάλε textured πλάτη, αλλά μη μου βάζεις ραφές που είναι ψεύτικες και βγαίνουν χυτές από την πρέσα/καλούπι και μου το διαφημίζεις κιόλας! Βέβαια δεν θα μπορούσαν να βάλουν 10.000 Κορεάτες να ράβουν καπάκια μέρα-νύχτα. OK. Δεν μπορείς; Μην το βάζεις καθόλου! Ας βλέπανε το πίσω καπάκι των BlackBerry. Ας είναι καλής ποιότητας δερματίνη, δεν πειράζει, έχει καθιερωθεί ως υλικό και έχει πλεονεκτήματα. Αλλά ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΧΥΤΕΣ ΡΑΦΕΣ ρε ******** Δεν λέω ότι η συσκευή είναι άσχημη σαν σύνολο, κάθε άλλο! Απλά με ενοχλούν τα "ιμιτασιόν" κομμάτια του design, όπως με ενοχλούν τα ψεύτικα "μπουλόνια" στα πλαστικά τάσια των φτηνών ζαντών των αυτοκινήτων. Δεν θα το δεις αυτό σε ακριβά αυτοκίνητα και νομίζω πως το Note 3 είναι η ακριβότερη συσκευή στο είδος της τον κόσμο.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ πως το Note 3 είναι το απολύτως κορυφαίο phablet σήμερα και τα παραπάνω θέματα δύσκολα θα αποτρέψουν τους περισσότερους απ' το να το επιλέξουν. Κι εγώ θα το έπαιρνα αν δεν είχα το Note II και ίσως μου τη δώσει και το πάρω τελικά. Απλά δεν υπάρχει εναλλακτική συσκευή στο είδος της. Αλλά όσο κι αν πωρωνόμαστε και παθιαζόμαστε με τα gadgets, δεν μπορούμε να μην καυτηριάζουμε τις ατέλειες, τις κακογουστιές και τα "λάθη" της κάθε συσκευής/εταιρίας. Αν ήταν μια συσκευή της σειράς δεν θα ασχολούμουν καθόλου, δεν θα με ένοιαζε. Αλλά για μια τέτοια συσκευή διαμάντι, που είναι ουσιαστικά μοναδική στο είδος της, με λυπεί το γεγονός ότι θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη και "αυθεντικότερη" εμφανισιακά αν το ήθελαν.

 

Βέβαια οι επιλογές της Samsung δεν είναι καθόλου τυχαίες. Ξέρουν πάρα πολύ καλά τι κάνουν και γνωρίζουν ότι οι επιλογές τους θα μεγιστοποιήσουν το κέρδος τους. Γνωρίζουν πολύ καλά ότι θα τα πουλήσουν σαν ζεστά κουλουράκια ό,τι design κι αν επιλέξουν. Είναι λοιπόν απόλυτα λογικό να επιλέγουν το φθηνότερο αποδεκτό design. Τελικά η τελειότητα δυστυχώς δεν φαίνεται να πουλάει σήμερα και οι εταιρίες προσαρμόζονται ανάλογα...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι άσεμνες εκφράσεις

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Διπλα μου έχω το Note II αυτή τη στιγμή, κανω tethering και γράφω το post.

 

Ειναι αλήθεια ότι πολύ πιθανό να πάρω και το 3, ο λόγος ειναι οτι απλά, μιλάμε για μια καταπληκτική συσκευή, όχι ενα απλό upgrade. Πραγματικά η Samsung έχει βάλει ότι καλύτερο μπορούσε στη συσκευή. Προσωπικά τη βρίσκω όμορφη και δεν αντιλαμβάνομαι τη μένη κάποιων μελών, αλλά αυτό ειναι θέμα προσωπικών πεποιθησεων.

Edited by impreza_sti
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αστον να επιμενει.Το 2 δεν ειναι τεραστιο,ειναι μεγαλο,δεν θελει ειδικη θηκη,μια απλη σιλικονης αρκει,χωραει ΑΝΕΤΑ στην τσεπη,το πενακι εαν το χρησιμοποιεις κανει φοβερη δουλεια και ουχι δεν ειναι για πουλ μουρ.

Και τελος για κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες.

Πιαστο στα χερια σου δουλεψε το και μετα ξαναγραψε,εκτιθεσε:D

 

Κοντεψε να μου βγει ο καφες απο τη μυτη!!!Το εχω σχεδον απο την πρωτη μερα που βγηκε και ειναι απλα απιστευτο.Δεν καταλαβες το υφος μου :lol:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Σε ακόμα ένα θέμα πάλι τσακωμούς και αντιπαραθέσεις βλέπω. Καλά ρε παιδιά δεν βαριέστε να κάνετε το ίδιο σε πολλά θέματα? Το έχω ξαναπεί, ο κάθε ένας θα πάρει ό,τι γουστάρει δεν θα ρωτήσει κανέναν και για την κρίση του έχει πάρει το καλύτερο που κυκλοφορεί γνωρίζοντας τα όποια ελαττώματα της συσκευής που αγόρασε. Γιατί προσπαθείτε να τους περάσετε το αντίθετο? Εσείς μη την πάρετε αν την βρίσκετε άκυρη για τα γούστα σας. Παντόφλα ο ένας τηλεκοντρόλ ο άλλος, έχετε καταντήσει βαρετοί απλά.

Τα ίδια και τα ίδια βλέπω και μου φεύγει η διάθεση να σχολιάσω περί συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μέχρι τώρα περάσαν από τα χεριά μου σ2 3 4 νοτε 1 2 σε ένα από αυτά αντίγραφο ασφαλείας on line δεν κατάφερα να κάνω και ούτε μπόρεσαν να με βοηθήσουν από την σαμυ Ελλαδας

Συγνώμη αλλα με το 5ρι το αντίγραφο ασφαλείας στο κλαουντ ήταν παιχνιδάκι ....

και με ενδιαφερει αυτό γιατί μου έκλεψαν το νοτε 2 που είχα και πήρα νέο για να πάρω τα δεδομένα μου φυσικά δεν έγινε πότε με γιατί μου έβγαζε σφαλματα συνεχεία συγνωμη άλλα μπορεί να είναι κάλο από σπεκσ άλλα απο ωριμότητα λειτουργικού δεν έχει είναι πολύ νεαρό ακόμα

Σε όλα αυτά τα τηλεφωνά λοιπόν το ίδιο πρόβλημα στα σμσ πολλές φορές έτσι άπλα μου χανονται ολα και για αν τα δω πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω το ίδιο ακριβώς και στο σ3 σ4 νοτε 2 εντάξει σημαίνει ανωριμότητα κανένας σεβασμός στα χρήματα που παίρνουν από το κάθε ένα μας

Οσο για τον επεξεργαστή ε δεν είναι και ο ποιο καινούργιος ο 800ρης και στο σ4 τον περιμένατε να μπει πριν μήνες άλλα τελικά πατάτες πήραμε ένα σ4 κουτσό . που περπατάς 4 χιλιόμετρα και γράφει δέκα χαχαχ έλεος που ζεσταίνεται και ρίχνει την ποιοτητα γραφικών στο real racing στο 5 ρι λιώσιμο και δεν ρίχνει τίποτα απολύτως και εγώ μπορεί να το πάρω άλλα δεν ειναι τίποτα άλλο από ένα φουσκωμένο σ2 τίποτα άλλο έχουν στερέψει από ιδέες και το ας πούμε δέρμα μόνο και μόνο για περισσότερο κέρδος φυσικά τίποτα άλλο

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Αν θα έπρεπε να του βρω ένα "ελάττωμα" αυτό θα ήταν το "λειτουργικό" που τρέχει.

Σε όλα τα άλα φαίνεται κορυφαίο.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο όσοι έχουν αγοράσει το iPhone, αλλά και όσοι έχουν αισθητική, και εκτιμούν το σχεδιασμό των συσκευών της Apple, γελάνε με το σχεδιασμό των συσκευών της Samsung.

 

Φαντάζεστε το λευκό iPhone 5 με πλαστικό να μιμείται το αλουμίνιο που τώρα χρησιμοποιείται; :)

 

Η Apple δεν μιμείται. Κάνει αλουμίνιο από αλουμίνιο, και πλαστικό από πλαστικό.

Xμμ.. Ακουσες τιποτα για το 5c κατι για πλαστικο λενε με hw του 5..Για να δουμε..

Εγω παλι ξερω πολλούς που οχι απλα δεν γελάνε αλλα φύγαν απο την apple και πήγαν στην samsung γιατι βαρέθηκαν τα ιδια και τα ιδια.

Σίγουρα δεν αντιγράφει αλουμίνιο απο αλουμίνιο αλλα και απο την πρώτη στιγμή χρήσης σε θηκούλα των 2 ευρω.

Βγάζουμε, απολαμβανουμε την τέλεια ποιότητα και πάλι μέσα μην μας πάθει κατι..:ninja::ninja:

Μηπως πρεπει να σταματηση το trollarisma σε καθε ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ που βγαζει η οποια ετερια πλην της apple λεω εγω τωρα..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν-τροποποιήθηκαν ποστ τα οποία ήταν εκτός θέματος και δεν είχαν να προσφέρουν κάτι στην συζήτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κατανοείς πως δεν είναι ούτε review, ούτε preview, ούτε hands-on. Είναι ΣΧΟΛΙΑ. Δεν θα κάτσουμε, σε μερικές γραμμές κειμένου, να αναλύσουμε αν αξίζει ή όχι να πας σε αυτό από την προηγούμενη, την επόμενη ή την προπροηγούμενη έκδοση. Ούτε καταλαβαίνω τον συσχετισμό με το iPhone, ο οποίος είναι εκτός θέματος.

 

Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνείς. Μπορείς να διαφωνείς κάθετα και να το εκφράσεις με σχόλιο σου. Τα «περίεργα πράγματα» δεν ξέρω που τα βλέπεις και ούτε με αφορά.

 

Όσον αφορά στα αρνητικά (ή κάποιο από αυτά, που μπορεί να αναφερθεί σε μερικές γραμμές), ξαναδιάβασε το δικό μου σχόλιο.

 

Έλα πες ότι σου έστειλε η Samsung 10 κομμάτια πριν την παρουσίαση! :P

 

Στο θέμα μας τώρα. Ο καθένας σταθμίζει τις ανάγκες του διαφορετικά. Άλλος το θέλει κομψό άλλα δυνατό κλπ κλπ.

Με κοροιδεύουν συνεχώς για το μέγεθος του note 2 όταν μιλάω αλλά δεν με νοιάζει."Που πας ρε φίλε με την Smart TV μου λένε." Όταν όμως τους δείχνω τι κάνει πέφτει σιωπή.

Ακριβό για την Ελλάδα του 2013 ναι. Του χρόνου τέτοιο καιρό μπορούμε να το χουμε και μεις. Μέχρι τότε Note 2 και ξερό ψωμί.

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα σου χαλάσω την σκέψη αλλά η ανάλυση στο εξωτερικό μόνιτορ εξαρτάται από την κάρτα γραφικών του κινητού και όχι από την οθώνη.

 

Πες μου πως μπορώ να το κάνω αυτό με MHL στο note2 και σε παραδέχομαι.

Δηλαδή να ανέβει η ανάλυση στα 1024p στην οθόνη.

Πρόσεξε, δεν μιλάω για video streaming με το samsung all share / dlna κλπ., που το κάνει μόνο του transmit σε 1024.

Μιλάμε για χρήση του κινητού από την οθόνη με το hdmi σε 1024.

Έφαγα το internet, δεν βρήκα τρόπο.

 

Κατά τα λοιπά , όπως έγραψα και στο ποστ μου, αυτές οι συσκευές πλέον είναι desktop replacements.

Πιο δυνατές από πολλά tablets και desktops.

Με το usb3 , έχουν και αποθηκευτικούς χώρους desktop συσκευών σε χαμηλά κόστη...

Me 3giga RAM, το ίδιο.

 

Υπεραρκετά για το μέσο desktop χρήστη. Ειδικά αν χρησιμοποιεί cloud apps (e docs/office365 κλπ.)..

 

Δεν απευθύνονται σε χρήστη που θέλει απλώς ένα τηλέφωνο. Τέτοιο (και μάλιστα smartphone) μπορεί κάποιος να πάρει με 100 ευρώ.

Μιλάμε για τα top high end μηχανάκια της κάθε φίρμας.

Δεν είναι για όλους.

 

 

Ακυρο αυτο. Η αναλυση της οθονης του τηλεφωνου δεν εχει σχεση με το τι θα αναπαραχθει σε καποιο monitor ή τηλεοραση.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Πες μου πως θα το κάνω στο Note 2 αυτό με MHL σε οθόνη Full HD.

 

Από θεωρίες άλλο τίποτα...

Edited by kfyros
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη των αλλων κατασκευαστων η συσκευες ειναι αψογες;μια βολτα στα θρετς της καθε συσκευης στο μιφον βγαζεις ενα συμπερασμα.το θεμα ειναι ποιος εχει τα ποιο λιγα προβληματα,αναφερομαι σε συσκευες πουνε στις πρωτες θεσης καθε κατασκευαστη.οσο γιατο καπακι πισω,ποιος θα τοχει εστω κ χωρις θηκη σιλικονης;αποτι καταλαβα σε διαφιρα σαιτ ειναι η τοπ στην κατηγορια για το 14 νοτε3
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες, από τα πρώτο σχόλιο του ανούσιου και μεροληπτικού κράξιμου που πέφτει, κουράστηκα. Έλεος πια με τον καθένα που δεν του αρέσει μια συσκευή να μπαίνει μέσα και να γράφει ότι ανεγκέφαλη ανοησία του κατέβει στο μυαλό. Είπαμε ελευθερία λόγου, forums κλπ, αλλά εντός ορίων πάντα. Μείνε με το κλειδωμένο μηλαράκι σου και άσε την κάθε android εταιρεία να σε πατάει στον λαιμό κάθε χρόνο. Γεμίζετε σελίδες άσκοπα και είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τα άχρηστα σχόλια για να δούμε τι έχει ειπωθεί και τι όχι.

 

Πως μπορεί ο κάθε σχολιαστής να βρει αρνητικό αν δεν έχει καν δει την συσκευή μπροστά του; Πως να την συγκρίνει με τα άλλα; Τα σχόλια γίνονται επί των ανακοινώσεων, όχι επί του πρακτέου. Σε κάποιους δεν αρέσει η εμφάνιση, τόσο δεκτό, όσο και υποκειμενικό.

 

Εγώ προσωπικά καραγουστάρω που μοιάζει αρκετά με το S2 μου, γιατί μου είναι οικείο, και σε τέτοια μεγέθη, σχεδίαση τύπου Xperia Z θα ενοχλούσε αρκετά, το έχουν ήδη πει και για το συγκεκριμένο. Σε μεγαλύτερο βάρος και διαστάσεις η κατάσταση θα επιβαρυνόταν. Γουστάρω πολύ που το επόμενο του S2 μου θα είναι ίδιο αλλά 10 φορές καλύτερο. Προσωπικά, συμφωνώ και με το home button, εμένα με βολεύει, 10 φορές καλύτερο από το να το έχουν inscreen και να τρώει μέγεθος απεικόνισης.

 

Όπως επίσης και με το καπάκι. Τόσα χρόνια πέφτει κράξιμο για το glossy πλαστικό, και όταν άλλαξε, έγινε χειρότερο. Η ναυρχίδα των android είναι, σίγουρα το ebay θα πλυμμηρίσει από αντικαταστάσεις. Όποιος έχει να δώσει 800 για το κινητό, θα δώσει άλλα 10 για καπάκι που να του αρέσει, λες και θα το βλέπουμε ή θα το πιάνουμε συχνά, μονίμως σε θήκη θα είναι.

 

Το ίδιο ισχύει και για το TouchWiz. Δεν διαφωνώ ότι θα έπρεπε να βελτιωθεί, αλλά δεν κολλάμε και εκεί κιόλας. Να'ναι καλά το nova που γ#$*@ει και δέρνει. Όποιος θέλει, ψάχνει και βρίσκει λύσεις. Δεν είναι εύκολο να βγει μια συσκευή που να ικανοποιεί σε όλα της τα απανταχού εκατομμύρια των εν δυνάμει αγοραστών-πελατών της Samsung, πως να το κάνουμε δηλαδή; Αλλιώς πείτε μου μια συσκευή από την πρώτη μέρα ανακάλυψης του πυριτίου που το πέτυχε αυτό, να γίνει αποδεκτή 100% σε όλους.

 

Το κινητό θα το πάρεις για το μέγεθος-ανάλυση-ποιότητα της οθόνης, για τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, για το S-Pen και για το ότι απλά δεν συγκρίνεται ΤΙΠΟΤΑ μαζί του. Όλα τα άλλα περί σχεδίασης, πλαστικού, TW και ότι άλλο, είναι οδοντόκρεμες.

 

Δεν είμαι εταιρειάκιας, αλλά για ακόμα μια φορά η Samsung οδηγεί, και βρίσκεται πολύ μπροστά από τους άλλους. Το μόνο που το βάζει από κάτω, είνα το ubuntu edge. Αν, και όταν βγει.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες, από τα πρώτο σχόλιο του ανούσιου και μεροληπτικού κράξιμου που πέφτει, κουράστηκα. Έλεος πια με τον καθένα που δεν του αρέσει μια συσκευή να μπαίνει μέσα και να γράφει ότι ανεγκέφαλη ανοησία του κατέβει στο μυαλό. Είπαμε ελευθερία λόγου, forums κλπ, αλλά εντός ορίων πάντα. Μείνε με το κλειδωμένο μηλαράκι σου και άσε την κάθε android εταιρεία να σε πατάει στον λαιμό κάθε χρόνο. Γεμίζετε σελίδες άσκοπα και είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τα άχρηστα σχόλια για να δούμε τι έχει ειπωθεί και τι όχι.

 

Πως μπορεί ο κάθε σχολιαστής να βρει αρνητικό αν δεν έχει καν δει την συσκευή μπροστά του; Πως να την συγκρίνει με τα άλλα; Τα σχόλια γίνονται επί των ανακοινώσεων, όχι επί του πρακτέου. Σε κάποιους δεν αρέσει η εμφάνιση, τόσο δεκτό, όσο και υποκειμενικό.

 

Εγώ προσωπικά καραγουστάρω που μοιάζει αρκετά με το S2 μου, γιατί μου είναι οικείο, και σε τέτοια μεγέθη, σχεδίαση τύπου Xperia Z θα ενοχλούσε αρκετά, το έχουν ήδη πει και για το συγκεκριμένο. Σε μεγαλύτερο βάρος και διαστάσεις η κατάσταση θα επιβαρυνόταν. Γουστάρω πολύ που το επόμενο του S2 μου θα είναι ίδιο αλλά 10 φορές καλύτερο. Προσωπικά, συμφωνώ και με το home button, εμένα με βολεύει, 10 φορές καλύτερο από το να το έχουν inscreen και να τρώει μέγεθος απεικόνισης.

 

Όπως επίσης και με το καπάκι. Τόσα χρόνια πέφτει κράξιμο για το glossy πλαστικό, και όταν άλλαξε, έγινε χειρότερο. Η ναυρχίδα των android είναι, σίγουρα το ebay θα πλυμμηρίσει από αντικαταστάσεις. Όποιος έχει να δώσει 800 για το κινητό, θα δώσει άλλα 10 για καπάκι που να του αρέσει, λες και θα το βλέπουμε ή θα το πιάνουμε συχνά, μονίμως σε θήκη θα είναι.

 

Το ίδιο ισχύει και για το TouchWiz. Δεν διαφωνώ ότι θα έπρεπε να βελτιωθεί, αλλά δεν κολλάμε και εκεί κιόλας. Να'ναι καλά το nova που γ#$*@ει και δέρνει. Όποιος θέλει, ψάχνει και βρίσκει λύσεις. Δεν είναι εύκολο να βγει μια συσκευή που να ικανοποιεί σε όλα της τα απανταχού εκατομμύρια των εν δυνάμει αγοραστών-πελατών της Samsung, πως να το κάνουμε δηλαδή; Αλλιώς πείτε μου μια συσκευή από την πρώτη μέρα ανακάλυψης του πυριτίου που το πέτυχε αυτό, να γίνει αποδεκτή 100% σε όλους.

 

Το κινητό θα το πάρεις για το μέγεθος-ανάλυση-ποιότητα της οθόνης, για τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, για το S-Pen και για το ότι απλά δεν συγκρίνεται ΤΙΠΟΤΑ μαζί του. Όλα τα άλλα περί σχεδίασης, πλαστικού, TW και ότι άλλο, είναι οδοντόκρεμες.

 

Δεν είμαι εταιρειάκιας, αλλά για ακόμα μια φορά η Samsung οδηγεί, και βρίσκεται πολύ μπροστά από τους άλλους. Το μόνο που το βάζει από κάτω, είνα το ubuntu edge. Αν, και όταν βγει.

 

σε οποιον αρεσει να μπαινει να σχολιαζει και σε οποιον δεν αρεσει ανεγκεφαλος????:dizzy::dizzy::dizzy:....

ενταξει,παμε σε αλλη παραλια εμεις....οι ανεγκεφαλοι

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

σε οποιον αρεσει να μπαινει να σχολιαζει και σε οποιον δεν αρεσει ανεγκεφαλος????:dizzy::dizzy::dizzy:....

ενταξει,παμε σε αλλη παραλια εμεις....οι ανεγκεφαλοι

 

Μην παραφράζεις τα λόγια μου, όπως σε βολεύει για να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ξαναδιάβασε τι έγραψα σε παρακαλώ πολύ. Και ήδη έχουμε ξεκινήσει να σπαμάρουμε. Ζητώ συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελειο σε ολα αλλα απαγορευτικη τιμη για τους ελληνες κοινους θνητους του 2013.

 

Εθεσες τον δακτυλον επι τον τυπον των ηλων...:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μην παραφράζεις τα λόγια μου, όπως σε βολεύει για να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ξαναδιάβασε τι έγραψα σε παρακαλώ πολύ. Και ήδη έχουμε ξεκινήσει να σπαμάρουμε. Ζητώ συγγνώμη.

 

Ε οχι και παραφραζω....ανεγκεφαλοι ειμαστε,το ειπαμε,χαζοι δεν ειμαστε....οταν οι αντιθετες αποψεις η αποψεις που δεν μας αρεσουν ειναι ανεγκεφαλες ανοησιες τι παραφραζω???μαλλον την συγγνωμη σου επρεπε να την τοποθετησεις στα μελη που προσβαλεις και οχι στο σπαμαρισμα!!!

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...