Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται από αύριο να μεταφερθώ με φορητότητα από Cosmote συμβόλαιο σε φοιτητικό XClusive της Vodafone. Θέλω να ρωτήσω αν το CU έχει κάποια προσφορά σε χρόνο ομιλίας ή/και sms ή/και MB με κάθε ανανέωση κάρτας των 10€, η οποία προσφορά να μπορεί να είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημένη με το πακέτο XClusive των 7€. Επίσης, γνωρίζει κανείς αν το πακέτο αυτό μπορεί να λειτουργεί παράλληλα με κάποιο από τα πακέτα των SMS?

 

Με 10€ έχεις 250MB ίντερνετ και ναι συνδυάζεται με άλλα πακέτα

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητο vodafone,εχουν περασει 2 χρονια απο τελευταια φορά που έκανα ανανέωση και έτσι έχει απενεργοποιηθει, μπορω να την ενεργοποιησω παλι η να μεταφερω τον αριθμο σε αλλη καρτα η εταιρια?

Χρειαζομαι τον ιδιο αριθμο βασικα

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ έχεις 250MB ίντερνετ και ναι συνδυάζεται με άλλα πακέτα

 

αν δεν κανω λαθος βεβαια πρωτα τρωει τα ΜΒs του πακετου και μετα αυτα του bonus των 250ΜΒ.

 

οποτε εχει νοημα μονο αν καταναλωνεις τα 600ΜΒ ας πουμε του xclusive 7.

 

επισης τα 250ΜΒ απο bonus μεταφερονται αν κανεις ανανεωση των 10 πριν τις 30 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητο vodafone,εχουν περασει 2 χρονια απο τελευταια φορά που έκανα ανανέωση και έτσι έχει απενεργοποιηθει, μπορω να την ενεργοποιησω παλι η να μεταφερω τον αριθμο σε αλλη καρτα η εταιρια?

Χρειαζομαι τον ιδιο αριθμο βασικα

 

πάρε τηλ με απόκρυψη και δες αν χρησιμοποιείται ήδη. αν όχι, πήγαινε στο κατάστημα και χιλιοπαρακάλα να στον δώσουν... :( δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις. είναι πολύ αργά πια... αφού απενεργοποιηθεί έχεις 6 μήνες να τον ξαναζητήσεις στο όνομά σου.....

Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλ με απόκρυψη και δες αν χρησιμοποιείται ήδη. αν όχι, πήγαινε στο κατάστημα και χιλιοπαρακάλα να στον δώσουν... :( δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις. είναι πολύ αργά πια... αφού απενεργοποιηθεί έχεις 6 μήνες να τον ξαναζητήσεις στο όνομά σου.....

 

Το θέμα είναι να μην έχει ήδη δωθεί σε άλλο χρήστη. Αν δεν έχει δωθεί μπορείς να τον ξαναπάρεις κανονικά!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται από αύριο να μεταφερθώ με φορητότητα από Cosmote συμβόλαιο σε φοιτητικό XClusive της Vodafone. Θέλω να ρωτήσω αν το CU έχει κάποια προσφορά σε χρόνο ομιλίας ή/και sms ή/και MB με κάθε ανανέωση κάρτας των 10€, η οποία προσφορά να μπορεί να είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημένη με το πακέτο XClusive των 7€. Επίσης, γνωρίζει κανείς αν το πακέτο αυτό μπορεί να λειτουργεί παράλληλα με κάποιο από τα πακέτα των SMS?

 

Μιλάς για φοιτητικό οπότε νομίζω εκεί συνεχίζει να δίνει 500mb με ανανέωση 10ευρω στα απλά cu άλλαξε μόνο. Παίζει παράλληλα με τα exclusive πακέτα και πρώτα καταναλωνονται αυτά και μετά τα mb του exclusive που μεταφέρονται κι ολας από μήνα σε μήνα. Πλέον στα παλιά φοιτητικά που ενεργοποιήθηκαν ως τέλη Σεπτέμβρη δίνει δωρεαν 600mb το μήνα χωρίς ανανέωση οπότε φαντάζομαι σε λίγο θα τα δωσει και στους νέους

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στο φοιτητικό παίρνεις ή 120 λεπτά ομιλίας προς Vodafone ή 500 ΜΒ με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , ή 1GB με 20 Ευρώ.

Επίσης 600ΜΒ κάθε πρώτη του μήνα. Επίσης 3 φίλοι σου παίρνουν ( μετά την αννέωση) από 100ΜΒ , και το ίδιο μπορεί να παίρνεις και εσύ από μέχρι 5 φίλους τον μήνα.

Όσο αφορά την σειρά κατανάλωσης , καταναλώνονται πρώτα αυτά που λήγουν πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μια ερώτηση, μόλις πριν λίγο μεταφέρθηκα μέσω φορητότητας σε CU φοιτητικό. Μου δωσε αυτόματα ως δώρο 1000' προς όλους και 200ΜΒ. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Internet και δεν τα καταφέρνω. Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, μου έρχεται μήνυμα από Vodafone με ρυθμίσεις για τη συσκευή μου (Xperia Sola). Τις αποδέχομαι και κατόπιν προσπαθώ να συνδεθώ, ωστόσο δεν καταφέρνει να αποκτήσει πρόσβαση στο Internet. Έχω επίσης δοκιμάσει να εισαγάγω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις:

apn: internet

mcc: 202

mnc: 05

τύπος apn: default

Ωστόσο μάταια... Χρειάζεται κάποια διόρθωση?

 

ΥΓ Με τις ίδιες ρυθμίσεις, στην ίδια συσκευή εχτές είχα internet μέσω sim κάρτας για τη φοιτητική προσφορά του Mobile Internet των 4GB.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στο φοιτητικό παίρνεις ή 120 λεπτά ομιλίας προς Vodafone ή 500 ΜΒ με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , ή 1GB με 20 Ευρώ.

Επίσης 600ΜΒ κάθε πρώτη του μήνα. Επίσης 3 φίλοι σου παίρνουν ( μετά την αννέωση) από 100ΜΒ , και το ίδιο μπορεί να παίρνεις και εσύ από μέχρι 5 φίλους τον μήνα.

Όσο αφορά την σειρά κατανάλωσης , καταναλώνονται πρώτα αυτά που λήγουν πρώτα.

 

APN : internet.vodafone.gr

Το APN:internet είναι για συμβόλαια

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!!! Λύθηκε το πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μια ερώτηση, μόλις πριν λίγο μεταφέρθηκα μέσω φορητότητας σε CU φοιτητικό. Μου δωσε αυτόματα ως δώρο 1000' προς όλους και 200ΜΒ. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Internet και δεν τα καταφέρνω. Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, μου έρχεται μήνυμα από Vodafone με ρυθμίσεις για τη συσκευή μου (Xperia Sola). Τις αποδέχομαι και κατόπιν προσπαθώ να συνδεθώ, ωστόσο δεν καταφέρνει να αποκτήσει πρόσβαση στο Internet. Έχω επίσης δοκιμάσει να εισαγάγω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις:

apn: internet

mcc: 202

mnc: 05

τύπος apn: default

Ωστόσο μάταια... Χρειάζεται κάποια διόρθωση?

 

ΥΓ Με τις ίδιες ρυθμίσεις, στην ίδια συσκευή εχτές είχα internet μέσω sim κάρτας για τη φοιτητική προσφορά του Mobile Internet των 4GB.

 

Στο APN "default" εμφανίζει ;; Αν ναι, άλλαξέ το σε internet.vodafone.gr και δοκίμασε ξανά ..

Link to comment
Share on other sites

Έδωσαν στον αδερφό μου μαζί με το πάσο έναν πακέτο student exclusive που έχει κάτι τσάμπα για 3 μήνες. Ξέρει κανείς τι δίνουν τσάμπα για αυτούς τους τρεις μήνες;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Όταν τα πακέτα CU (φοιτητικά xclusive και μη) λήγουν, έρχεται κάποιο ενημερωτικό sms ή πρέπει να το θυμάται κανείς από μνήμης?!?!
Link to comment
Share on other sites

Απλά καλείς 1252 πατάς 1 και μετά 1 και σου λέει πότε λήγουν τα πακέτα σου .
Link to comment
Share on other sites

Απλά καλείς 1252 πατάς 1 και μετά 1 και σου λέει πότε λήγουν τα πακέτα σου .

 

Σε άλλα δίκτυα έρχεται μνμ π.χ. ότι σήμερα λήγει το πακέτο "τάδε". Anyway, σε περίπτωση που στο 1252 αναφέρεται ότι

κάποιο πακέτο λήγει π.χ. στις 20 Νοέμβρη, σημαίνει ότι είναι ενεργό μέχρι τις 23:59:59 της 20ης Νοέμβρη και ότι μετά τις 12 το βράδυ

πρέπει να ξαναενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο με νέο χρόνο/sms/mb (ανάλογα με το πακέτο). Το χω καταλάβει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα δίκτυα έρχεται μνμ π.χ. ότι σήμερα λήγει το πακέτο "τάδε". Anyway, σε περίπτωση που στο 1252 αναφέρεται ότι

κάποιο πακέτο λήγει π.χ. στις 20 Νοέμβρη, σημαίνει ότι είναι ενεργό μέχρι τις 23:59:59 της 20ης Νοέμβρη και ότι μετά τις 12 το βράδυ

πρέπει να ξαναενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο με νέο χρόνο/sms/mb (ανάλογα με το πακέτο). Το χω καταλάβει σωστά?

 

Στη wind γίνονταν αυτά... :( εδώ δυστυχώς ούτε ενημερωτικό έρχεται ούτε τα πακέτα ληγουν στην αλλαγή της μέρας αλλα την ίδια ώρα που τα ενεργοποίησες όποτε πρακτικά αδυνατο να το θυμάσαι, εγώ ήδη τη πάτησα πριν ένα μήνα και μου έληξε ξαφνικά και τα έχασα πριν βάλω άλλο πακέτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζετε την εφαρμογή και να βλέπετε πότε λήγουν?

 

Λες να μην την είχαμε αλλά δε φαίνεται από την εφαρμογή πότε ακριβώς λήγουν δυστυχώς... λέει μεν 10 του μήνα αλλά δε ξέρεις την ώρα. Οπότε μπορεί εύκολα να τη πατήσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έδωσαν στον αδερφό μου μαζί με το πάσο έναν πακέτο student exclusive που έχει κάτι τσάμπα για 3 μήνες. Ξέρει κανείς τι δίνουν τσάμπα για αυτούς τους τρεις μήνες;

 

Το

xlusive 5 του δώσανε για 3 μήνες δωρεάν.το ίδιο έχω και εγώ.

 

 

 

 

Λες να μην την είχαμε αλλά δε φαίνεται από την εφαρμογή πότε ακριβώς λήγουν δυστυχώς... λέει μεν 10 του μήνα αλλά δε ξέρεις την ώρα. Οπότε μπορεί εύκολα να τη πατήσεις

 

Εντάξει ρε παιδιά εγώ προσωπικά ανανεώνω μια μέρα πριν αφού έτσι κι αλλιώς τα λεπτά προστίθενται.

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην την είχαμε αλλά δε φαίνεται από την εφαρμογή πότε ακριβώς λήγουν δυστυχώς... λέει μεν 10 του μήνα αλλά δε ξέρεις την ώρα. Οπότε μπορεί εύκολα να τη πατήσεις

 

Το

Εντάξει ρε παιδιά εγώ προσωπικά ανανεώνω μια μέρα πριν αφού έτσι κι αλλιώς τα λεπτά προστίθενται.

Ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ. Μια μεραν πριν δεν χάθηκε ο κόσμος....στον χρόνο χάνεις 12 μέρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην την είχαμε αλλά δε φαίνεται από την εφαρμογή πότε ακριβώς λήγουν δυστυχώς... λέει μεν 10 του μήνα αλλά δε ξέρεις την ώρα. Οπότε μπορεί εύκολα να τη πατήσεις

 

Πάντως εμένα 00:01 της ημερομηνίας που έληγε δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το

xlusive 5 του δώσανε για 3 μήνες δωρεάν.το ίδιο έχω και εγώ.

 

και ισχύει από την μέρα που ενεργοποιείς τον αριθμό;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

και ισχύει από την μέρα που ενεργοποιείς τον αριθμό;

 

ακριβως...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθω να μπω απο to κινητό στο mail του yahoo μέσω mini οπερα και μου λέει να μπω απο υπολογιστή ενώ βάζω σωστά ta στοιχεία μου. Γιατί ;υπάρχει άλλος τροπος να μπω απο οπερα ; ή θa πρέπει να κατεβάσω to οπερα mobile και να φορτώνω την σελίδα σαν να είσαι υπολογιστής ; μπαίνοντας στην ίδια σελίδα μέσω του ιστού του κινητού με αφήνει κανονικa ενώ μέσω του mini οπερα οχι γιατί ; τι πρέπει να κάνω για μπαίνω με mini οπερα στο yahoo mail και με vodafone cu ; Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...