Jump to content

Siemens Gigaset SL780


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα το τηλέφωνο και γύρισα αμέσως την γλώσσα στα Ελληνικά. Στις επαφές όμως όταν προσθέτεις όνομα τα γράμματα είναι αλαμπουρνέζικα (ούτε που υπάρχουν οι Ελληνικοί χαρακτήρες). Το λογισμικό του τηλεφώνου είναι πλήρως ενημερωμένο. Εχει κανείς κάτι επικοδομητικό να προσθέσει;:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε γνωρίζω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Θεωρώ απαράδεκτο όμως να μην υποστηρίζει πλήρως τη γλώσσα μας. Θα σου πρότεινα να τηλεφωνήσεις στον αντιπρόσωπο της χώρας μας και να ζητήσεις πληροφορίες - εξηγήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μολις χθες το αγορασα κι εγω .!

Δεν εχω το ιδιο προβλημα , :!:

του ενημερωσα το λογισμικο και περασα ολες τις επαφες μου απο το outlook και μπορω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με την μεταφορα. Του εβαλα εικονες και ηχους...

 

ΑΛΛΑ :mad::!: την δευτερη μερα το δουλεψα αρκετα μεσα στο μενου του και γενικα το 'ελιωσα' στις ρυθμισεις και ολα ψαξιμο....

:mad: ΑΚΟΥΣΟΝ, εσβησε η οθονη (μαυρη), και μου δειχνει συνεχως οτι ειναι απασχολημενο , δηλ το μονο που φαινεται ειναι εκεινο το ρολογακι με τα δειχτακια που τρεχουν ...

Τι στο δια... ο επαθε ....:mad:

ΑΥριο θα πεσει βρισιμο καλο στη εταιρια....:mad:

129€ ΕΔΩΣΑ...:mad:

Ηδη εστειλα emails...

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΟΚ το τηλεφωνο ,επανηλθε μονο του ,αφου το καλοσκεφτηκε...:lol:

 

Βριζω αργοτερα την siemens:lol:

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μολις χθες το αγορασα κι εγω .!

Δεν εχω το ιδιο προβλημα , :!:

του ενημερωσα το λογισμικο και περασα ολες τις επαφες μου απο το outlook και μπορω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με την μεταφορα. Του εβαλα εικονες και ηχους...

 

ΑΛΛΑ :mad::!: την δευτερη μερα το δουλεψα αρκετα μεσα στο μενου του και γενικα το 'ελιωσα' στις ρυθμισεις και ολα ψαξιμο....

:mad: ΑΚΟΥΣΟΝ, εσβησε η οθονη (μαυρη), και μου δειχνει συνεχως οτι ειναι απασχολημενο , δηλ το μονο που φαινεται ειναι εκεινο το ρολογακι με τα δειχτακια που τρεχουν ...

Τι στο δια... ο επαθε ....:mad:

ΑΥριο θα πεσει βρισιμο καλο στη εταιρια....:mad:

129€ ΕΔΩΣΑ...:mad:

Ηδη εστειλα emails...

 

Συγγνώμη αλλά για τόσα λεφτά τηλέφωνο, δεν είναι ότι καλύτερο να τρώει κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bezoss ,απο τοτε κανενα προβλημα :!: δουλευει αψογα . Μαλιστα με πολλες συνδεσεις στο p.c. , και αρκετη χρηση ως τηλεφωνο....ΟΛΑ ΚΑΛΩΣ

 

Α! και για την ιστορια το Bluetooth χρησιμοποιειται μονον για μεταφορα επαφων απο κινητα .... Δεν μπορεις να περασεις ηχους mp3 απο κινητα...:mad:

Μεσω p.c.γινεται ?????????!!!!!!!!!!

ΚΟΥΦΟΝ...

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bezoss ,απο τοτε κανενα προβλημα :!: δουλευει αψογα . Μαλιστα με πολλες συνδεσεις στο p.c. , και αρκετη χρηση ως τηλεφωνο....ΟΛΑ ΚΑΛΩΣ

 

Α! και για την ιστορια το Bluetooth χρησιμοποιειται μονον για μεταφορα επαφων απο κινητα .... Δεν μπορεις να περασεις ηχους mp3 απο κινητα...:mad:

Μεσω p.c.γινεται ?????????!!!!!!!!!!

ΚΟΥΦΟΝ...

 

Διάβαζα στο νέτ ότι κάνεις και update στο firmware από το νετ. και με τρόμαξε και αυτό! δηλαδή οκ...θα είναι σαν τα nokia με 14214 bugs Μέχρι να το φτιάξουν και αν!

 

μάλλον θα καταφύγω σε αυτό!

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.002062

 

έχω μια αγάπη με τα ασύρματα τα Panasonic. σκυλιά, και ποτέ κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσης! ενώ παλιότερα με ένα siemens al145 αν δεν έβαζα το αυθεντικό καλώδιο δεν έπαιζε η αναγνώριση κλήσης! και οκ με απογόητευσε πολύ! αν και οκ ήταν φτηνό τηλέφωνο αλλά και πάλι δεν μου λέει κατι! :)

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχει γινει μια αναβαθμιση και ολα τελεια . Τωρα αντιστοιχεις και εικονα σε καθε επαφη και γενικα εγινε πιο γρηγορο.:!:

Οσο για το panasonic που ειδα ,Καλα ασε ...

Συγκρινε οθονη και γενικα καθαροτητα και επειτα συζηταμε ....:cry:

 

Το συγκεκριμενο siemens δεν παιζεται απο οθονη....

Πηγαινε στα Media mrkt να το δεις ζωντανο....

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχει γινει μια αναβαθμιση και ολα τελεια . Τωρα αντιστοιχεις και εικονα σε καθε επαφη και γενικα εγινε πιο γρηγορο.:!:

Οσο για το panasonic που ειδα ,Καλα ασε ...

Συγκρινε οθονη και γενικα καθαροτητα και επειτα συζηταμε ....:cry:

 

Το συγκεκριμενο siemens δεν παιζεται απο οθονη....

Πηγαινε στα Media mrkt να το δεις ζωντανο....

 

Ε ασύρματο είναι! τι απαιτήσεις μπορεί να έχω από την οθόνη του? :) δεν είναι και κινητό! Το μόνο σοβαρό ατού για την τιμή του για μένα είναι το eco dect plus. όλα τα άλλα οκ δεν είναι πράγματα που θέλω τρελά!

Link to comment
Share on other sites

Ε ασύρματο είναι! τι απαιτήσεις μπορεί να έχω από την οθόνη του? :) δεν είναι και κινητό! Το μόνο σοβαρό ατού για την τιμή του για μένα είναι το eco dect plus. όλα τα άλλα οκ δεν είναι πράγματα που θέλω τρελά!

 

Aν δεν θες αντιστοιχισεις ηχων-εικονων ,bluetooth ,ημερολογια-υπενθυμισεις και αλλα τετοια , τοτε μαλλον καλως διαλεγεις panasonic....:cool:

Αστη ομως την οθονη , δεν παιζεται , και δεν μπορει να συγκριθει με καμμια ,αλλου ασυρματου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eco dect plus πολυ καλον !! δημιουργει οικονομια μπαταριας και σαφως θελω να πιστευω λιγοτερη ακτινοβολια, συμφωνεις...??????????????

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν θες αντιστοιχισεις ηχων-εικονων ,bluetooth ,ημερολογια-υπενθυμισεις και αλλα τετοια , τοτε μαλλον καλως διαλεγεις panasonic....:cool:

Αστη ομως την οθονη , δεν παιζεται , και δεν μπορει να συγκριθει με καμμια ,αλλου ασυρματου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eco dect plus πολυ καλον !! δημιουργει οικονομια μπαταριας και σαφως θελω να πιστευω λιγοτερη ακτινοβολια, συμφωνεις...??????????????

 

Οικονομία μπαταρίας δεν κάνει. Όταν επιλέγεις τα eco dect τότε μειώνεται στο 50% η διάρκεια της μπαταρίας του ακουστικού. αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το site της siemens για τα gigaset.

 

Επίσης τα καινούρια panasonic γράφουν πάνω eco ideas και έχουν κατανάλωση σε stand by 0,7W περίπου. θέλω να πιστεύω ότι ίσως να μειώνουν την ακτινοβολία στο stand by! :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχε σε τεστ το hitech τον προηγούμενο μήνα, και το ακουστικό μπορεί και μπαίνει standby με μηδενική κατανάλωση(αν θυμάμαι καλά).

Ο wolfmandim, dikaios_ (απο που 129, γιατί κάτω απο 139,90 δεν το βρίσκω), απο που το πήρατε ; γιατί το χαλβαδιάζω εδώ κι ένα εξάμηνο απο το ebay.de, αλλά είπα να έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο, έχει το δικό σας;

Γιατί μερικά καταστήματα έχουν παραεισαγωγή και έχουν μόνο Αγγλικό πληκτρολόγιο...

Η siemens παρεπιπτόντως είχε και έχει τα καλύτερα dect παγκοσμίως...μην ακούω για panaφόλες...

Link to comment
Share on other sites

Το είχε σε τεστ το hitech τον προηγούμενο μήνα, και το ακουστικό μπορεί και μπαίνει standby με μηδενική κατανάλωση(αν θυμάμαι καλά).

Ο wolfmandim, dikaios_ (απο που 129, γιατί κάτω απο 139,90 δεν το βρίσκω), απο που το πήρατε ; γιατί το χαλβαδιάζω εδώ κι ένα εξάμηνο απο το ebay.de, αλλά είπα να έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο, έχει το δικό σας;

Γιατί μερικά καταστήματα έχουν παραεισαγωγή και έχουν μόνο Αγγλικό πληκτρολόγιο...

Η siemens παρεπιπτόντως είχε και έχει τα καλύτερα dect παγκοσμίως...μην ακούω για panaφόλες...

εγω σε ένα siemens δεν είχα την καλυτερη εμπειρία. οπότε όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με έχω αλλάξει πολλάαα ασύρματα και κατέληξα σε siemens...

 

εγώ όπως είπα παραπάνω αγόρασα από τα Public (Μέγα λάθος) ένα gigaset al145 και την ώρα που μίλαγα έπεφτε η γραμμή! το έστειλα πίσω και το στείλαν στην siemens Και μου αλλάξαν την βάση!

 

Με την καινούρια βάση δεν έβγαινε η αναγνώριση! πήρα στην siemens και θέλαν να βάλω το αυθεντικό καλώδιο (Αυτό που είχε μέσα το κουτί) του τηλεφώνου. και η αναγνώριση άρχησε να παίζει! μια έπαιζε μία όχι!!!

 

Ενώ πρίν με την προηγούμενη βάση έπαιζε πάντα!!!

 

που ακούστηκε να μην κάνει οποιοδήποτε τηλεφωνικό καλώδιοοοο?? με τα Panasonic ΠΟτέ μου δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα!

 

είναι τι θα σου τύχει ίσως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μην τρελενεστε , ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ....

Φοβερο desing ,περνας οτι ηχους θες κ.α......., bluetooth,τελεια οθονη...

Αν ειχε και επεκτασιμη μνημη θα ηταν αψογο:!:

 

Το πηρα απο τα Μedia Mrkt πριν περιπου ενα μηνα:cool:

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μην τρελενεστε , ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ....

Φοβερο desing ,περνας οτι ηχους θες κ.α......., bluetooth,τελεια οθονη...

Αν ειχε και επεκτασιμη μνημη θα ηταν αψογο:!:

 

Το πηρα απο τα Μedia Mrkt πριν περιπου ενα μηνα:cool:

 

Τα φοβάμαι τα media markt. Μάλλον θα το τσιμπήσω κάποια στιγμή από το Πλαίσιο. Το έχει και το eshop βέβαια αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε..η αναγνώριση σας δουλεύει εντάξει? Γιατί διάβασα στο νέτ ότι έχει κάτι θέματα με την αναγνώριση...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε..η αναγνώριση σας δουλεύει εντάξει? Γιατί διάβασα στο νέτ ότι έχει κάτι θέματα με την αναγνώριση...

 

Το εχω περοπου εναμιση μηνα ,σε καθημερινη χρηση, και η αναγνωριση δουλευει τελεια !! και με αντιστοιχιση ηχου και εικονας.

Ποιος γραφει τετοιες συκοφαντιες για το πιο το πληρεστατο ασυρματο της αγορας...

ΑΠΑΝΤΗΣΕ μου , που και ποιος ?????:mad::mad::rocket:

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περοπου εναμιση μηνα ,σε καθημερινη χρηση, και η αναγνωριση δουλευει τελεια !! και με αντιστοιχιση ηχου και εικονας.

Ποιος γραφει τετοιες συκοφαντιες για το πιο το πληρεστατο ασυρματο της αγορας...

ΑΠΑΝΤΗΣΕ μου , που και ποιος ?????:mad::mad::rocket:

 

χαχαχαχα θεός. ο σούπερ φάν :) αχαχαχα! οκ οκ αγόρι! γράψε στο γοογλε sl780 caller id issue και θα το δείς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν βρηκα τις συκοφαντιες....:cool:

 

http://www.gigaset-blog.com/archive/2008/10/siemens_gigasets_sl780_and_sl7.html

 

Here! Εδώ θα διαβάσεις απόψεις χρηστών! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.gigaset-blog.com/archive/2008/10/siemens_gigasets_sl780_and_sl7.html

 

Here! Εδώ θα διαβάσεις απόψεις χρηστών! :)

 

Από ότι βλέπω όσοι έχουν παράπονα με την αναγνώριση κλήσης, χρησιμοποιούν το τηλέφωνο σε διαφορετική χώρα από αυτή που το αγόρασαν (π.χ. στο Ιράν τηλέφωνο αγορασμένο από Γερμανία, στο Βέλγιο τηλέφωνο αγορασμένο από Γαλλία κλπ). Ίσως να βγαίνουν διαφορετικές εκδόσεις με διαφορετικές ρυθμίσεις ανάλογα με τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω όσοι έχουν παράπονα με την αναγνώριση κλήσης, χρησιμοποιούν το τηλέφωνο σε διαφορετική χώρα από αυτή που το αγόρασαν (π.χ. στο Ιράν τηλέφωνο αγορασμένο από Γερμανία, στο Βέλγιο τηλέφωνο αγορασμένο από Γαλλία κλπ). Ίσως να βγαίνουν διαφορετικές εκδόσεις με διαφορετικές ρυθμίσεις ανάλογα με τη χώρα.

 

Πάντως το να αποθηκεύει μόνο 20 εισερχόμενες κλήσεις...το σκεφτήκαν πολύ? ακόμα και τηλέφωνα των 40 ευρώ αποθηκεύουν 30-50 εισερχόμενες!

 

δίκιο δεν έχω? αφού είναι που είναι το ακριβότερο μοντέλο τους γιατί οχι? τόσο στοίχηζε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να αποθηκεύει μόνο 20 εισερχόμενες κλήσεις...το σκεφτήκαν πολύ? ακόμα και τηλέφωνα των 40 ευρώ αποθηκεύουν 30-50 εισερχόμενες!

 

δίκιο δεν έχω? αφού είναι που είναι το ακριβότερο μοντέλο τους γιατί οχι? τόσο στοίχηζε?

 

Aκου φιλε ,ψαξε τα λιγο καλυτερα....

1. Το τηλεφωνο αποθηκευει 20 εξερχομενες κλησεις , την στιγμη που τα περισσοτερα τηλεφωνα αποθηκευουν μονο 10:!:

 

2. Οι εισερχομενες που βαστα νομιζω ειναι 50 ,το εχω στο καταστημα το τηλ. , θα σου πω σιγουρα αυριο...

Τα λεμε...:happy:

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...