Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ, νωρίς-νωρίς στον κύκλο ζωής της συσκευής :O

 

Σε γενικές γραμμές ΟΚ, μονο ένα πρόβλημα έχω βρεί αλλά μου την έχει σπάσει αρκετά. Στην εφαρμογή internet και στον chrome, όταν κάνεις ζουμ, το κείμενο δεν "σπαει" σε πολλές γραμμές, δηλαδή δεν γίνεται προσαρμογή του κειμένου στο πλάτος της οθόνης.

 

Στο ταπεινό μου Optimus 2X υπήρχαν κάτι κουμπάκια κάτω-δεξια που έκαναν ακριβώς αυτό, και διάβαζα τα desktop sites μου like a boss.

http://farm8.staticflickr.com/7418/9204945888_dd84a59bb2_n.jpg

optimus2x by kurkosdr1, on Flickr

 

Στους δυο browser του SIII το κείμενο συνεχίζει πέρα-πέρα, και εσυ πρέπει να κουνάς το δάκτυλο δεξια-αριστερά για κάθε γραμμή του κειμένου.

 

Υπάρχει κάποιο setting που να το διορθώνει αυτό; Ή κάποιος browser που να έχει αυτήν την λειτουργία; Δεν συνηθίζω να αντιμετωπίζω το forum ως support hotline, αλλα άντε να βρείς απάντηση σε τέτοια ερώτηση ψάχνοντας.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@kurkosdr

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του στοκ browser μετά εκεί που λέει για προχωρημενους και θα δεις την επιλογή αυτόματη προσαρμογή σελίδας, το επιλέγεις αυτό και όταν ανοίξεις την σελίδα που θέλεις θα χτυπήσεις δύο φορές το δάχτυλο σου στο κείμενο που θέλεις και αυτό θα προσαρμοστεί στα μέτρα της οθόνης σου..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

@kurkosdr

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του στοκ browser μετά εκεί που λέει για προχωρημενους και θα δεις την επιλογή αυτόματη προσαρμογή σελίδας, το επιλέγεις αυτό και όταν ανοίξεις την σελίδα που θέλεις θα χτυπήσεις δύο φορές το δάχτυλο σου στο κείμενο που θέλεις και αυτό θα προσαρμοστεί στα μέτρα της οθόνης σου..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αμα σου πώ ότι δεν ήξερα ότι το μενού συνεχιζει και πιο κάτω :O Μόλις είδα το ποστ σου που ανέφερε κατι για ρυθμίσεις (μεχρι τότε δεν είχα βρεί επιλογή με όνομα ρυθμίσεις) κατάλαβα ότι κάτι παίζει. Βρήκα και τη λίστα με τα downloads που την έψαχνα...

Όντως δουλέυει αρκετά καλά η εν λογω λειτουργια, καλυτερα απο του 2Χ, είπα και γω...

 

ΥΓ: Τώρα θα μου πείτε: "Μα καλα, δεν σε παραξένεψε ότι υπήρχαν τοσες λίγες επιλογές στον browser;" Και εγώ θα απαντήσω "Έχετε δει τους browsers των άλλων λειτουργικων;" :rolleyes:

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω τις 700+σελίδες και έχω πανικοβληθεί - μπερδευτεί.

Ο ένας λέει λαγκάρει, ο άλλος δεν λαγκάρει - η ram είναι ανεπαρκής, ο άλλος είναι υπέρ αρκετή - το τζάμι γδέρνεται εύκολα και γενικά το τηλ είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές.

Τι ισχύει τελικά από όλα αυτά?

Μπορεί καποιος να μου πεί τα μειωνεκτήματα του τηλεφώνου?

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το optimus G (γέρνω περισσότερο στο S3), αλλά με όλα αυτά που ακούγονται έχω μίνει st.by...

 

Υ.Γ Θα προτιμούσα να απαντούσε κάποιος expert-user χρήστης του τηλεφώνου, ο οποίος θα το κρίνει αμερόληπτα...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

στη δουλεια εχουμε wifi με το ονομα linksys. το ιδιο και στο σπιτι καποιου φιλου... ομως δεν γινεται να συνυπαρχουν και τα 2 γιατι οταν παω σπιτι του φιλου μου πρεπει να διαγραψω το linksys της δουλειας και να περασω αυτο του φιλου μου... υπαρχει καποια λυση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Όταν μου στέλνουν mail με πρόσκληση σε meeting ή οτιδήποτε που πρέπει να προστεθεί σαν event σε ημερολόγιο ο stock mail client του S3 αλλά και ο ino guru mail που χρησιμοποιώ κυρίως δεν το αναγνωρίζουν. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να περνιούνται αυτά στο calendar από το κινητό και να μην χρειάζεται να το κάνω από desktop pc??

 

Ευχαριστώ

 

Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα????

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε παρατηρησει οταν το κινητο ειναι σε εξοικονομηση ενεργειας και το ανοιγετε για ξεκλειδωμα και πατατε την οθονη να παιζει ελαχιστα η οθονη?ειναι καποιο προβλημα?μονο σε εξοικονομηση mode γινεται
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ GALAXY S3??? ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ 3G?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ GALAXY S3??? ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ 3G?

 

Λοιπον, συνδεσε το κινητο στο PC σου με USB και θα μπεις στο φακελο notifications θα βαλεις τον ηχο που θες και μετα το αποσυνδεεις. Πας στις Ρυθμισεις>Ηχος>Προεπιλεγμενες ειδοποιησεις και επιλεγεις τον ηχο που περασες στον φακελο notifications...

Oσο για το 3G Ρυθμισεις>Περισσοτερες ρυθμισεις>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Λειτουργεια δικτυου>Μονο GSM.. :):)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ GALAXY S3??? ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ 3G?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Μυνήματα --> Ρυθμίσεις --> Επιλογή ήχου κλήσης --> (φροντίζεις να έχεις εγκαταστήσει π.χ. το es file explorer) es file explorer και πατάς το "μόνο μια φορά" ή το "πάντα" --> ψάχνεις σε όλο το κινητό σου τι θες να βάλεις το επιλέγεις και τέλος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Καινουριος και εντυπωσιασμενος απο τη παρεα ειπα να εγγραφω ωστε να πω τις αποριες μου στο forum. Αυριο προκειται να παω να παρω ενα Galaxy s3. Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω το s2 και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στο νεο λογισμικο που κυκλοφορισε προσφατα. Θελω να σας ρωτησω λοιπον, αυριο οταν παρω στα χερια μου το κινητο με τι software θα ειναι εγκατεστημενο? Αν ειναι με το παλιο, ειναι ασφαλες να κανω αναβαθμιση στο καινουριο? Εχουν ακουστει πραγματα για το οτι μπορει αν κανεις αναβαθμιση σε ''φρεσκια'' εκδοση λογισμικου να σου παρουσιασει προβληματα. Ισχυει κατι τετοιο? Ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Με όποια έκδοση Firmware και αν είναι όταν το ανοίξεις αν σου βγάλει να κάνεις αναβάθμιση κάνε την χωρίς κανένα φόβο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,γνωριζει κανεις εκεινη την λιστα με τις εφαρμογες που μπορουμε κνα παγωσουμε η να διαγραψουμε αφοβα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μήπως ξέρετε αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τα πλαινά πλήκτρα αυξομείωσης του ήχου, να μην αλλάζουν τον ήχο έντασης που χτυπάει το τηλέφωνο; Να λειτουργούν για παράδειγμα μόνο κατά την ώρα της κλήσης, για αυξομείωση του ήχου του συνομιλητή.Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω τις 700+σελίδες και έχω πανικοβληθεί - μπερδευτεί.

Ο ένας λέει λαγκάρει, ο άλλος δεν λαγκάρει - η ram είναι ανεπαρκής, ο άλλος είναι υπέρ αρκετή - το τζάμι γδέρνεται εύκολα και γενικά το τηλ είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές.

Τι ισχύει τελικά από όλα αυτά?

Μπορεί καποιος να μου πεί τα μειωνεκτήματα του τηλεφώνου?

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το optimus G (γέρνω περισσότερο στο S3), αλλά με όλα αυτά που ακούγονται έχω μίνει st.by...

 

Υ.Γ Θα προτιμούσα να απαντούσε κάποιος expert-user χρήστης του τηλεφώνου, ο οποίος θα το κρίνει αμερόληπτα...

Ευχαριστώ!

 

καλημερα φιλε μου . ΛΟΙΠΟΝ η υποθεση εχει ως εξης. Το GS 3 το πηρα περυσι οταν βγηκε,για τοτε ηταν κορυφη των κορυφων ! Απιστευτο τηλεφωνο. Τωρα με την ελευση νεων συσκευων παλι ειναι στα ΤΟΠ αλλα οχι πρωτο.

Πριν λιγο καιρο δοκιμασα το GS 3 LTE (2 GB μνημη) τα ιδια και εκει φιλε LAG σε στοκ. Δεν φταει η μνημη φταιει η Samsung κατα την γνωμη μου και το λεω αυτο διοτι προχτες ειχα παλι GS 4 για δευτερη φορα. Και εκεινο κολλουσε σε καποιες φασεις οταν ανοιγα πολλα παραθυρα,καταπινε την μνημη και αφηνε διαθεσιμη απο τα 2GB 200MB δηλαδη ελεος.

Τωρα για το GS 3 που θες να παρεις...νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη διοτι θα παιρνεις αναβαθμισεις αμεσα απο την Samsung ενω απο LG δεν ξερω ! ΤΟ κινητο εχει καποιο LAG σιγουρα δεν θα στο κρυψω αλλα ειναι η πιο πληρης συσκευη στα 350 ευρω.

 

Στη θεση σου δεν θα επελεγα LG με τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,γνωριζει κανεις εκεινη την λιστα με τις εφαρμογες που μπορουμε κνα παγωσουμε η να διαγραψουμε αφοβα.ευχαριστω.

 

Διάβασε εδώ https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια λιγο! γιατι οταν παω να κανω ελεγχο για ενημερωσεις μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο σας εχει τροποπιοιθει!;;; και δεν γινεται ο ελεγχος και κατ επεκταση και η ενημερωση;;! το κινητο το εχω μονο ροοτ μεσω του framaroot!
Link to comment
Share on other sites

Κάντο unroot μέσα από το farmaroot και ξαναδοκίμασε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια λιγο! γιατι οταν παω να κανω ελεγχο για ενημερωσεις μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο σας εχει τροποπιοιθει!;;; και δεν γινεται ο ελεγχος και κατ επεκταση και η ενημερωση;;! το κινητο το εχω μονο ροοτ μεσω του framaroot!

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω ...εκανα factory reset και λυθηκε !

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά κάνεις root χωρίς να πειράξεις απολύτως τίποτα, τότε όταν κάνεις unroot θα το αναγνωρίσει κανονικά. Εαν αντιθέτως πειράξεις το παραμικρό, τότε καλό είναι να μηδενίσεις με triangle away, ένα factory reset και ξανά πέρασε την ρομ. Ωστε να είσαι με binary 0 και official.
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια λιγο! γιατι οταν παω να κανω ελεγχο για ενημερωσεις μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο σας εχει τροποπιοιθει!;;; και δεν γινεται ο ελεγχος και κατ επεκταση και η ενημερωση;;! το κινητο το εχω μονο ροοτ μεσω του framaroot!

 

Aν κάνεις root δεν μπορείς να κάνεις ΟΤΑ update. Το έχουμε πει χιλιάδες φορές.... μην το προσπαθείς καν. Αν τυχόν το βλέπει, απλά δεν έχει εντοπίσει το root ακόμα, είναι θέμα χρόνου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια διευθυνση η καποιο site;;

το μαγαζι λεγεται smart tech! τωρα περισσοετερα δεν γνωριζω αυτην την στιγμη

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω ...εκανα factory reset και λυθηκε !

 

Aν κάνεις root δεν μπορείς να κάνεις ΟΤΑ update. Το έχουμε πει χιλιάδες φορές.... μην το προσπαθείς καν. Αν τυχόν το βλέπει, απλά δεν έχει εντοπίσει το root ακόμα, είναι θέμα χρόνου.

 

δεν το ειχα ξαναδιαβαση αυτο! απο τι καταλαβα θα πρεπει να το κανω δηλαδη φακτορη και μετα παλι απο την αρχη...... :blink:

πως θα βλεπω ομως αν εχει βγει καινουρια ενημερωση απο που;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την μπαταρια του.. Την εβγαλα απο το τηλεφωνο και την τοποθετησα μετα απο 10 λεπτα και ειχαν σωθει 10%...μηπως ειναι προβλημα ..το εχετε παθει κ εσεις??
Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα ξαναδιαβαση αυτο! απο τι καταλαβα θα πρεπει να το κανω δηλαδη φακτορη και μετα παλι απο την αρχη...... :blink:

πως θα βλεπω ομως αν εχει βγει καινουρια ενημερωση απο που;;

 

Μπορείς να το συνδέσεις στο PC σου και θα σου πει το Kies αν υπάρχει αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν έχει το s3 υποστήριξη για flash και αν ναι πως γιατι δεν έβγαλα άκρη στην σελίδα της Adobe.Πρέπει να κατεβάσω και τίποτα άλλο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...