Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο στο nexus s μου και δεν μπόρεσα με τίποτα να βρω λύση. Οπότε μπήκα recovery και έκανα wipe data. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να κάνει...
Αν βαλει το εμαιλ΄που εχει στο google τοτε θα ξεκλειδωσει. για να μπεις σε recovery πατας το: power ,το πανω της εντασης, και το κεντρικο κουμπι ταυτοχρονα. και απο εκει κανεις wipe data..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γράψε google contacts.com και θα σου βγάλει τις επαφές σου ,πατάς >περισσότερα >εύρεση και συγχώνευση διπλότυπων .

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου ακολουθώντας τις οδηγίες σου τα κατάφερα τελικα απο το pc

Link to comment
Share on other sites

 

 

Γιατί δεν το περνάς μέσω odin;

 

Μα αυτο ειναι το θεμα,δεν εχω ιδεα ποιο firmware ειχα πριν για να το περάσω με odin.το μονο που θυμαμαι ηταν οταν αγορασα το κινητο,ηταν στα γερμανικά,αλλα υπάρχουν 4 γερμανικά firmware!για αυτο θελω να βρω το εργοστασιακο μεσω του serial number

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Όταν μου στέλνουν mail με πρόσκληση σε meeting ή οτιδήποτε που πρέπει να προστεθεί σαν event σε ημερολόγιο ο stock mail client του S3 αλλά και ο ino guru mail που χρησιμοποιώ κυρίως δεν το αναγνωρίζουν. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να περνιούνται αυτά στο calendar από το κινητό και να μην χρειάζεται να το κάνω από desktop pc??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το θεμα,δεν εχω ιδεα ποιο firmware ειχα πριν για να το περάσω με odin.το μονο που θυμαμαι ηταν οταν αγορασα το κινητο,ηταν στα γερμανικά,αλλα υπάρχουν 4 γερμανικά firmware!για αυτο θελω να βρω το εργοστασιακο μεσω του serial number

 

Δοκίμασε να κάνεις τη διαδικασία χωρίς να έχεις συνδεδεμένο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το igo amigo στο s3 μου αλλα δεν πιαννει ολη την οθονη... πιαννει κατι περισσοτερο απο την μιση... η υπολυπη μενη μαυρη... τι να κανω για να γινει full screen?

 

επισης πως βγαζω screenshots?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει εδώ, αλλά έχει γέλιο. :lol::lol::lol:

(ας μεταφερθεί όπου "πρέπει") :)

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/07/apple-samsung-1-5.html

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλει το εμαιλ΄που εχει στο google τοτε θα ξεκλειδωσει. για να μπεις σε recovery πατας το: power ,το πανω της εντασης, και το κεντρικο κουμπι ταυτοχρονα. και απο εκει κανεις wipe data..

 

Το θέμα είναι ότι ήμουν διακοπές και χωρίς Internet με wifi αλλά με 3g και αφου μπήκα ίντερνετ μέσω ενός άλλου κινητού είδα ότι δεν υπάρχει λύση. Δεν έπαιρνε το email και δεν ξεκλείδωσε. Μονο με wipe data το έκανα να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειχα στειλει το κινητο μου για σερβις και σημερα μου ηρθε!!! ειχε τα εξης προβληματα : 1) ειχε βγαλει το κλασικο προγραμμα στην οθονη με τις μαυρες κουκιδες που φαινοντουσαν μονο στο μαυρο φοντο 2) παρουσιασε προβλημα με την κληση και το σημα! επεφται συνεχεια το σημα μολις πραγματοπιουσα μια κληση και αν την πραγματοπιουσα δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομιλητη μου και αυτος εμενα αντιστοιχα!!!

το κινητο μου ηρθε σημερα μετα απο 4 μερες! μου αλλαξαν την οθονη, εβαλαν καινουρια μητρικη αλλα και καινουριο πλαισιο αυτο το ασιμη που ειναι γυρω απο το κινητο! μπορω να πω εμεινα εκπληκτος απο το σερβις!

για να μην σας κουραζω αλλο αυτο που θα ηθελα ειναι να μου κανετε μια ενημερωση λιγο τις γνωσεις μου σχετικα με το ροοτ του κινητου! εχει αλλαξει κατι ο τροπος και η ασφαλεια του ροοτ; και αν μπορειτε να μου δωσετε λιγο τον οδηγο αναλυτικα να το ξανακανω! ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 20+ μέρες, που είχα αφήσει το κινητό μου στην samsung για service (η οθόνη "έσβησε"), μου το επισκεύασαν και μου είπαν ότι αναγκάστηκαν να του αλλάξουν την πλακέτα γιατί ούτε με καινούργια οθόνη έφτιαχνε (πιθανόν να "κάηκε" η κάρτα γραφικών). Αυτο τι σημαίνει; όπως το καταλαβαίνω, επί της ουσίας έχω καινούργιο τηλέφωνο όσον αφορά το εσωτερικό του. Το τηλέφωνο μου ήταν Αυστριακό. Αφού του αλλάξαν πλακέτα στην Αθήνα, τώρα είναι Ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ειχα στειλει το κινητο μου για σερβις και σημερα μου ηρθε!!! ειχε τα εξης προβληματα : 1) ειχε βγαλει το κλασικο προγραμμα στην οθονη με τις μαυρες κουκιδες που φαινοντουσαν μονο στο μαυρο φοντο 2) παρουσιασε προβλημα με την κληση και το σημα! επεφται συνεχεια το σημα μολις πραγματοπιουσα μια κληση και αν την πραγματοπιουσα δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομιλητη μου και αυτος εμενα αντιστοιχα!!!

το κινητο μου ηρθε σημερα μετα απο 4 μερες! μου αλλαξαν την οθονη, εβαλαν καινουρια μητρικη αλλα και καινουριο πλαισιο αυτο το ασιμη που ειναι γυρω απο το κινητο! μπορω να πω εμεινα εκπληκτος απο το σερβις!

για να μην σας κουραζω αλλο αυτο που θα ηθελα ειναι να μου κανετε μια ενημερωση λιγο τις γνωσεις μου σχετικα με το ροοτ του κινητου! εχει αλλαξει κατι ο τροπος και η ασφαλεια του ροοτ; και αν μπορειτε να μου δωσετε λιγο τον οδηγο αναλυτικα να το ξανακανω! ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

 

Κατέβασε αυτό εκτέλεσε το και επέλεγε το aragorn και είσαι έτοιμος σε 1 λεπτό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό εκτέλεσε το και επέλεγε το aragorn και είσαι έτοιμος σε 1 λεπτό.

 

παταω να το κατεβασω και μου βγαζει οτι πρεπει να εχω αυτο! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onefloorapp.ftdownloader&referrer=utm_source%3D3667%26utm_medium%3D0%26utm_term%3D43275%26utm_content%3DD84E44BB%26utm_campaign%3Dhttp://downloads-hub.com/download/file/76/framaroot.apk&rdid=com.onefloorapp.ftdownloader&rdot=1 το εκανα εγκαταστηση αλλα μετα δεν μπορω να καταλαβω τι θελει!

Link to comment
Share on other sites

παταω να το κατεβασω και μου βγαζει οτι πρεπει να εχω αυτο! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onefloorapp.ftdownloader&referrer=utm_source%3D3667%26utm_medium%3D0%26utm_term%3D43275%26utm_content%3DD84E44BB%26utm_campaign%3Dhttp://downloads-hub.com/download/file/76/framaroot.apk&rdid=com.onefloorapp.ftdownloader&rdot=1 το εκανα εγκαταστηση αλλα μετα δεν μπορω να καταλαβω τι θελει!

 

κατέβασε το από το computer.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το igo amigo στο s3 μου αλλα δεν πιαννει ολη την οθονη... πιαννει κατι περισσοτερο απο την μιση... η υπολυπη μενη μαυρη... τι να κανω για να γινει full screen?

 

επισης πως βγαζω screenshots?

 

κανεις δεν ξερει εστω για τα screenshots?

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει εστω για τα screenshots?

 

Power και home button μαζί πατημένα.

Link to comment
Share on other sites

Για screenshot περνας το χερι οριζοντια απο την μια μεριά στην άλλη και βγαζει.....σαν να το σκαναρεις δηλαδη..... πολύ ποιο γρήγορο. ...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

2) παρουσιασε προβλημα με την κληση και το σημα! επεφται συνεχεια το σημα μολις πραγματοπιουσα μια κληση και αν την πραγματοπιουσα δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομιλητη μου και αυτος εμενα αντιστοιχα!!!

καποιες φορες μου το κανει κ εμενα. Δειχνει οτι απανταει ο αλλος εγω δεν ακουω τπτ αλλα ουτε και ο αλλος , αλλα το χρονομετρο μετραει κανονικα... Δν το κανει παντα ομως. Να το παω και εγω λες; Που το πηγες εσυ;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες μου το κανει κ εμενα. Δειχνει οτι απανταει ο αλλος εγω δεν ακουω τπτ αλλα ουτε και ο αλλος , αλλα το χρονομετρο μετραει κανονικα... Δν το κανει παντα ομως. Να το παω και εγω λες; Που το πηγες εσυ;;;

 

πηγαινετο με κλειστα ματια αμα εχεις ακομα την εγγυηση!!! απο οτι εψαξα ειναι ενα κοινο προβλημα στο σ3 αυτο και φταει η μητρικη πλακετα!! πηγαινετο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!! εγω το εστειλα στο σερβις αθηνα της σαμη!

Link to comment
Share on other sites

Για screenshot περνας το χερι οριζοντια απο την μια μεριά στην άλλη και βγαζει.....σαν να το σκαναρεις δηλαδη..... πολύ ποιο γρήγορο. ...

 

Μονο αν ειναι ενεργοποιημενο το

"Κινηση παλαμης για ληψη εικονας" μεσα στις "ρυθμισεις-κινηση"

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους. εχω το s2 κ τώρα αγόρασα κ το s3.Με το s2 φορτωμένο με εφαρμογές και παιχνίδια η μνήμη ram έπαιζε απο 330 -550 mb με την έκδοση 4.1.2 jb.Τωρα με το καινούργιο s3 και σχεδόν άδειο απο εφαρμογές κ χωρίς κανένα παιχνίδι η ram έχει παει στον ουρανό απο 550-730mb με την ιδια εκδοση 4.1.2 γιατι?το τηλέφωνο είναι ποιο αργό γενικά απο το παλιό s2.
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν ειναι ενεργοποιημενο το

"Κινηση παλαμης για ληψη εικονας" μεσα στις "ρυθμισεις-κινηση"

 

γενικα εχω απενεργοποιημενες ολες τις κινησεις

Link to comment
Share on other sites

πηγαινετο με κλειστα ματια αμα εχεις ακομα την εγγυηση!!! απο οτι εψαξα ειναι ενα κοινο προβλημα στο σ3 αυτο και φταει η μητρικη πλακετα!! πηγαινετο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!! εγω το εστειλα στο σερβις αθηνα της σαμη!
εχεις καποια διευθυνση η καποιο site;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χθες δοκίμασα να περάσω την τελευταία επίσημη και κάθε φορά που κάνω restart το κινητό μου εμφανίζει για 2 δευτερόλεπτα περίπου ένα μήνυμα αναβάθμιση λογισμικού Android και μετά μπουταρει κανονικά. Ξέρετε τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...