Jump to content

Lenovo S930


iordanikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://shop.lenovo.com/ae/en/smartphones/s-series/s930#tab-features

 

Description

 

Lenovo S930

 

Processor

MediaTek 6582 1.3GHz Quad Core

 

Operating System

Android™ 4.2 Jelly Bean

 

Dimensions (WxTxH)

86.5 mm x 8.7 mm x 170 mm

 

Weight

170g (0.37 lbs)

 

Battery

Type: 3000 mAh (Li-polymer), embedded

 

Sound •Dual front facing stereo speakers

•Dolby® Digital Plus audio enhancement

•3.5 mm

 

Integrated Camera •Rear: 8MP auto-focus with LED flash

•Front: 1.6MP fixed-focus front camera

 

Ports •Micro USB

•Micro SD (up to 32GB capacity)

 

Memory •System Memory: 1GB RAM

•Built-in Storage: 8GB

 

Connectivity/Radios •3G Network: 2100 Mhz /900 Mhz or 1900/850 Mhz

•2G Network: GSM900 Mhz/1800 Mhz/1900 Mhz or GSM 850/1800Mhz/1900Mhz

•Speed: HSPA+ 21.1 Mbps (DL) / 5.76 Mbps (UL)

•WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

•Bluetooth: Bluetooth® 3.0 HS

 

Display •Size: 6.0" (15.2 cm)

•Type: Capacitive Touchscreen

•Resolution: 1280 x 720

 

Color

Silver

 

SIM

Dual SIM

 

Sensors •Gravitation sensor

•Proximity sensor

•Light sensor

•E-Compass sensor

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράγγειλα το συγκεκριμένο κινητό από minideal (168€) και ανοίγω το θέμα του S930. Νομίζω ότι για τα λεφτά του είναι μια καλή αγορά, θεωρώ ότι τα phablets θα αποσπάσουν ακόμα μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά των smartphones στο άμεσο μέλλον. Παραθέτω και ένα link με γνώμες χρηστών , https://forum.lowyat.net/topic/3077589 αξίζει να διαβαστεί .

Μιας και όλο και περισσότερο χρησιμοποιούμε πια το διαδίκτυο στο κινητό και όχι μόνο, γιατί να βγάζουμε τα μάτια μας με τα 4.7 και 5ιντσα...? 6" και το απολαμβάνουμε. Όσο για το που θα χωρέσει.... θα το κρατάμε συνέχεια στα χέρια :)

Edited by iordanikos
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο, στις 16-2 14 έγινε η παραγγελία από minideal, σήμερα 19-2-14 βρίσκεται στο τελωνείο το κινητό. Αν έρθει τις επόμενες 1-2 ημέρες Κρήτη νομίζω ότι θα μιλάμε για ρεκόρ άφιξης!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

IORDANIKO ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

πολυ μεγαλο το τηλεφωνο το παρελαβα πριν 3μερες
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλο δεν είναι βολικο καθολου, δεν ξερω για πιο λογω να το αγορασει κανεις, εκτος απο το να πουλαει μουρη, κατα τα αλλα κλασσικο λενοβο εχουν περασει και πολλα απο τα χερια μου, ναι ηταν ρουταρισμενο, ναι ειχε στορ, τα ελληνικα μονο ελληνικα που δεν ειναι, εχει ελληνικα στο μενου του android, Και οπου εχει βαλει το χερι της η λενοβο ειται μενου ειτε το οτιδηποτε αλλο ειναι στα αγγλικα, αν και εχω ενα συνηθειο να δουλευω τα κινητα μου στα αγγλικα, μαλλον θα το παω σε viberom, γιατι το αλλο P780 συμπεριφερεται πολυ καλυτερα με vibe

 

η εμπειρια μου με τα λενοβο ειναι η εξης p780, a760, a660, s750, s820, s920, s930, p770, k900 :p

Πιο πολυ καντεμια, γιατι πρεπει να φτιαχνω ολα τα τηλεφωνα των φιλων μου

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μεγάλο αφού μιλάμε για 6" . Εγώ το επέλεξα σκόπιμα μιας και κατά 90% το χρησιμοποιώ για οτιδήποτε άλλο εκτός να μιλάω. Κατά τα άλλα είναι ελαφρύ, λεπτό και όμορφο, οθόνη φωτεινή ξεκούραστη, πολύ καλή αγορά για τα λεφτά του. Έρχεται με ελληνικά από minideal. Εγώ του πέρασα την ROW_S118_140127 από εδώ http://lenovo-forums.ru/topic/5215-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-lenovo-s930-row-s118-140127/ .

Μια χαρά συμπεριφέρεται όμως δεν έχει Ελληνικά, αλλά ποιός νοιάζεται....

Θα πρότεινα το κινητό για όποιον χρειάζεται κάτι μεταξύ κινητού και tablet. Μετά βέβαια όταν θα πιάνετε μικρότερο κινητό στα χέρια σας θα αισθάνεστε λίγο άβολα. Όπως με τις τηλεοράσεις παίρνεις μια 42" (σου φαίνεται μεγάλη), πας στο φίλο σου βλέπεις μια ταινία στις 51"-52" και όταν γυρίζεις σπίτι λες χαζομάρα έκανα έπρεπε τελικά να πάω στις 50".

Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...