Jump to content

Lenovo A376


thanospaza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά γιαυτό το low price εργαλείο :D:D δεν θα πει κάνεις :

Model Lenovo A376

Band 2G: GSM 900/1800MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

 

System

OS Android 4.0

CPU MTK6577, Cortex A9 dual core, 1.2GHz

ROM 4GB

RAM 512MB

 

Screen

Display Size 4.0 Inch

Type TFT, multiple points touch screen

Resolution 800 x 480 pixels

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

 

General

Camera/Picture Resolution Single camera, 3.2MP

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in, also support A-GPS

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g

Bluetooth Bluetooth 2.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 26.3*64.4*10.3mm

Net Weight(Including battery) 131g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, GPS, WIFI, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging,

VPN Services, wallpapers, calendar, calculator, clock,

tethering & portable hotspot, camera, etc

 

http://www.minideal.net/lenovo-a376-smartphone-mtk6577-dual-core-1-2ghz-with-4-0-inch-screen-android-4-0-3g-smart-phone.html

 

το έχει πάρει κανείς γιατί ενδιαφέρομαι για έναν φίλο!

φαίνεται πάντως αξιοπρεπές!

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ίδιο με το Α390 εκτός από την κάμερα που είναι 3.2ΜΡ (αντί για 5 στο Α390), το οποίο το έχω πάρει για το γιό μου εδώ και ~ 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για 'κείνο.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ίδιο με το Α390 εκτός από την κάμερα που είναι 3.2ΜΡ (αντί για 5 στο Α390), το οποίο το έχω πάρει για το γιό μου εδώ και ~ 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για 'κείνο.

 

Και γιατί έχει τέτοια διάφορα στην τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που έχει και καλύτερο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί έχει τέτοια διάφορα στην τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που έχει και καλύτερο επεξεργαστή.

 

επεξεργαστή έχει τον ίδιο ...ίσως! από εκεί και πέρα δεν βλέπω άλλη διαφορά εκτός της κάμερας.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.minideal.net/lenovo-a376-smartphone-mtk6577-dual-core-1-2ghz-with-4-0-inch-screen-android-4-0-3g-smart-phone.html και εδώ http://www.to2c.com/lenovo-a376-smartphone-mtk6577-dual-core-1-2ghz-with-4-0-inch-screen-android-4-0-3g-smart-phone-2325.html λέει ότι έχει τον MTK6577 στα 1.2GHz,

με Android 4.0 και πολλές γλώσσες.

Εδώ http://www.gsmchoice.com/en/catalogue/lenovo/a376/Lenovo-A376.html λέει ότι έχει τον Spreadtrum SC8825 στο 1,00 GHz,

με Android 4.0, με IPS οθόνη και SAR 0,617 W/kg.

Εδώ http://www.lenovo-lephone.com/lenovo-a376-android-4-2-smart-phone-4-0-inch-scren-wifi-gps-bluetooth-white.html λέει ότι έχει τον Zhanxun SC8825 στο 1.0GHz,

με Android 4.2.1 και ακόμα ότι η κάμερα είναι auto focus.

Εδώ http://www.merimobiles.com/lenovo-a376-dual-sim-smartphone_p/meri7928.htm λέει ότι έχει κάποιον dual core SC6825 στο 1,00 GHz,

με Android 4.0, με IPS οθόνη και ότι η κάμερα είναι auto focus.

 

Τι ισχύει τελικά;

 

Το παρήγγειλε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το συγκεκριμένο δεν υποστηρίζει 3G.

Μόνο στο to2c εμφανίζεται να εχει 3G: WCDMA 900/2100MHz

στο minideal 3G: TD-SCDMA 2000MHz

και στα άλλα που είδα δεν ανεφέρουν καθόλου για 3G

 

Έχει βρει κανείς τα official specs?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Επιδει ψαχνω για ενα Lenovo σε καλη τιμη και εβλεπα το 390 αλλα μου φανικε λιγο ακριβο (ψαχνω οικονομικο με 512RAM) μπορειτε να μου πειτε που τελικα υπαρχει το κηνιτο που να υποστιζει και 3g ευρωπης (αν δεν κανω λαθος εχουν και versions πχ 390T με internet ασιας) και που μπορει να το βρει κανεις?

 

LENOVO A376

LENOVO A369I

 

(λογικα αυτα ειναι τα Bugdet με 512 σωστα?)

Ευχαριστω.

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σημερα μου ηρθε το Α376, 2 προβληματακια, ενω εχει ελληνικα,δεν εχει τη δυνατοτητα να γραφεις στα ελληνικα και επισης υπαρχει τρεμουλο στην οθονη συνηθως οταν το χειριζεσαι, αλλα εχει και αρκετο τρεμουλο οταν ειναι σε σκοτεινο περιβαλλον. Οταν λεω τρεμουλο , σαν να χτυπανε τα hz σε παλια crt οθονη υπολογιστη.

 

Γεια σας, σημερα μου ηρθε το Α376, 2 προβληματακια, ενω εχει ελληνικα,δεν εχει τη δυνατοτητα να γραφεις στα ελληνικα και επισης υπαρχει τρεμουλο στην οθονη συνηθως οταν το χειριζεσαι, αλλα εχει και αρκετο τρεμουλο οταν ειναι σε σκοτεινο περιβαλλον. Οταν λεω τρεμουλο , σαν να χτυπανε τα hz σε παλια crt οθονη υπολογιστη.

 

Το προβλημα με τα ελληνικα λυθηκε, ειχαν ια εφαρμογη μεσα που αλλαζει το πληκτρολογιο, το τρεμουλο ομως της οθονης ειναι εκνευριστικο...

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σημερα μου ηρθε το Α376, 2 προβληματακια, ενω εχει ελληνικα,δεν εχει τη δυνατοτητα να γραφεις στα ελληνικα και επισης υπαρχει τρεμουλο στην οθονη συνηθως οταν το χειριζεσαι, αλλα εχει και αρκετο τρεμουλο οταν ειναι σε σκοτεινο περιβαλλον. Οταν λεω τρεμουλο , σαν να χτυπανε τα hz σε παλια crt οθονη υπολογιστη.

...

Το προβλημα με τα ελληνικα λυθηκε, ειχαν ια εφαρμογη μεσα που αλλαζει το πληκτρολογιο, το τρεμουλο ομως της οθονης ειναι εκνευριστικο...

Το να τρέμει η εικόνα στην οθόνη είναι ασυνήθιστο και ίσως ανησυχητικό. Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν συνεχίσει στείλε τους mail. όπως και να χει πρόσεχε το 40ήμερο για despute.

 

Να ρωτήσω και κάτι,

Έχει 3G (συμβατό με Ευρώπη - Ελλάδα);

Η φωτογραφική έχει auto focus?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω ενα θεματακι εχω κανει μια παραγγελια Lenovo A376 απο τις 8 Ιανουαριου στις 11 Ιανουαριου λεει οτι στο sg post oti Despatched to oversas Gr μπαινω στα ελτα και λεει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-01-2014 14:00 IPS δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... λετε να αργησει πολυ ακομα;;; σε εσενα ποσο εκανε να ερθει;;; το προβλημα με το τρεμουλιασμα λυθηκε;;; λετε να ειναι γενικο προβλημα;; σε ολα αυτου του μοντελου;;
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το ταυδρομειο και εμενα τα ιδια ελεγε , και εγω περιπου ιδια μερα με σενα το εκανα παραγγελια και ηρθε χθες. Δεν ασχοληθηκα με το τρεμουλιασμα γιατι ειναι το κινητο της γυναικας μου, αν κανω factory settings, λεει προσοχη θα χαθουν τα δεδομενα...ξερει κανεις τι θα χαθει ? Υπαρχει περιπτωση να χαθουν επαφες απο την sim ή τιποτα εφαρμογες που μου εβαλαν αυτοι απο το το minideal? Οχι τιποτα αλλο, αν χαθει τιποτα σημαντικο την πατησα :P
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα Factory Reset....τιποτα...μια απο τα ιδια και παλι ...τα Hz της οθονης τρεμοπαιζουν θα λεγα...

 

Λογικά τότε θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό, μην χάνεις χρόνο στείλε τους email και μετα πράξε. Για μένα στείλτο πίσω. Και πρόσεξε μην περάσει το 40ημερο γιατι το paypal μετα δεν αποζημιώνει

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τότε θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό, μην χάνεις χρόνο στείλε τους email και μετα πράξε. Για μένα στείλτο πίσω. Και πρόσεξε μην περάσει το 40ημερο γιατι το paypal μετα δεν αποζημιώνει

Τωρα εχουν διακοπες.....αν το στειλω δεν πληρωνω εγω τα μεταφορικα? μεχρι να ρθει περασαν ως τωρα 20 μερες...αν το στειλω μεχρι να το παρουν δε θα περασει και το 40 ημερο? μπορω απο τωρα να κανω προσφυγη στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχουν διακοπες.....αν το στειλω δεν πληρωνω εγω τα μεταφορικα? μεχρι να ρθει περασαν ως τωρα 20 μερες...αν το στειλω μεχρι να το παρουν δε θα περασει και το 40 ημερο? μπορω απο τωρα να κανω προσφυγη στο paypal?

 

Δεν μπορω να σε διαφωτισω γιατι δεν μου έχει τύχει η διαδικασία σε μένα, ρώτα ισως εδω και πιστεύω να πάρεις απάντηση --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα. Σήμερα παρέλαβα το κινητό . Εγώ τρέμουλο δε παρατήρησα . Και οι 2 sim είναι σε 2g αποτι είδα. Εγώ έχω θέμα με εφαρμογές που μου λέει οτι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου. Το whats app το εγκατέστησα απο τον υπολογιστη με το apk. Θέλω να βάλω το my f2g app της wind αλλά επίσης μου λέει οτι δεν ειναι συμβατό . Έχει κανείς κάποια λύση? Κατά τα άλλα ψιλοκαθυστερεί στην ανταπόκριση της οθόνης, σα κατασκευή ομορφο , γενικώς για τα χρήματα που κοστίζει είναι οκ. Το ψάχνω ακόμα ,για νεότερα θα ποστάρω.
Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα με τις εφαρμογές δεν μπορώ να πω κάτι (δεν έχω τις γνώσεις).

Η φωτογραφική τι λέει; Έχει auto focus?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια παρελαβα και εγω το κινητακι αυτο για τον πατερα μου.....Κατα τ αλλα γ@μ@το κινητακι αλλα υπαρχει ενα προβλημα με τα ελληνικα...Τα γραμματα στις λεξεις εχουν μεγαλα κενα π.χ(Γ λ ω σ σ α κ α ι)...Ειναι παρα πολυ εκνευριστικο......Τι κανουμε τωρα???? :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A376

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...