Jump to content

Lenovo A880


kseftilas1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν βλέπω να υπάρχει θέμα, βρήκα αυτό το κινητό ψάχνοντας στο ιντερνετ, ολοκαίνουργιο και με πολύ καλά specs και τιμή (200 δολάρια πάνω κάτω)

 

 

 

 

Lenovo A880 MTK6582M Quad Core 1.3GHz Android 4.2 Smartphone 1G Ram 8G Rom 6.0 Inch QHD IPS Screen 3G GPS

- MTK6582M Quad Core 1.3GHz

- 6.0 Inch 960*540 QHD IPS Screen

- 1GB RAM + 8GB ROM

- Android 4.2 OS

- 5.0MP Rear Camera 0.3MP Front Camera

- Supports 3G, GPS, WIFI, Bluetooth, Play Store, etc.

 

http://www.minideal.net/lenovo-a880-smartphone-mtk6582m-quad-core-1-3ghz-android-4-2-dual-sim-with-6-0-inch-qhd-ips-screen.html

 

Μόνο εκεί το βρήκα μέχρι στιγμής, αλλά πιστεύω πολύ σύντομα θα το έχουν και τα υπόλοιπα αξιόλογα κινέζικα sites. Εγώ ψήνομαι αλλά δεν έχω λεφτά όπως πάντα:lol::)

 

Συγχωρέστε με αλλά δεν ξέρω να βάζω φωτογραφίες, εκτός και είναι ο ίδιος τρόπος όπως με το site που σήκωσα.

Πείτε την άποψη σας αν θέλετε.

Edited by kseftilas1
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ανάλυση qHD σε 6 ίντσες οθόνη, 5mp back camera και για αυτά ~200$;

 

Δέν το λες και value for money. Όσον αφορά το σχόλιο σου για "πολύ καλά specs"... διαφωνώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανάλυση qHD σε 6 ίντσες οθόνη, 5mp back camera και για αυτά ~200$;

 

Δέν το λες και value for money. Όσον αφορά το σχόλιο σου για "πολύ καλά specs"... διαφωνώ.

 

Σεβαστή η άποψη σου. Ίσως έπρεπε να πω "πολύ καλά specs για μένα" :D. Και όντως αν σκεφτείς ότι έχει 6αρα οθόνη, νέο επεξεργαστή, καλή έκδοση os και είναι lenovo. Βέβαια η ανάλυση θα μπορούσε να είναι καλύτερη όπως λες, σε αυτό δεν διαφωνώ αλλά θα ανέβαινε και η τιμή του φαντάζομαι και η φωτογραφική (αν και προσωπικά δεν ζητάω πολλά στο κομμάτι αυτό, κάποιος που ζητά όμως σίγουρα θα συμφωνήσει μαζί σου).

 

Δηλαδή αν ξέρει κάποιος μιας και αναφέρθηκε η ανάλυση, πόσο "χάλια" θα δείχνει? έχει κανείς κάνα τέτοιο παρόμοιο κινητό σε μέγεθος και με τέτοια ανάλυση να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσο σημαντικό είναι για εσένα η 6άρα οθόνη αλλά εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για το S920...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσο σημαντικό είναι για εσένα η 6άρα οθόνη αλλά εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για το S920...

 

Δεν καίγομαι για 6αρα, απλά μου έκανε εντύπωση ότι είναι σχετικά φτηνό για 6αρι, 4πυρηνο + λενόβο. !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν κρινω απο το Α850 που εχω και ειναι πραγματικο εργαλειο... Ισως το παρω και γω απο τις 5,5 ιντσες θα παω στις 6 και εχει πεσει στα 169 $. Οι τιμες τις Lenovo για την ποιοτητα της και με αυτα που προσφερει απλα δεν συγκρινονται
www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια λετε να είναι η ανάλυση της οθόνης ?? Ενα 7" ταμπλετ της λενόβο εχει ανάλυση 1024χ600 και που το είδα απο κοντά η ανάλυση ήταν αρκετα καλή.Η 6αρα του λενοβο α880 εχει ανάλυση 960χ540..Είναι καλά πιστεύω αν και όντως θα έπρεπε να είναι σε ΗD ανάλυση τουλάχιστον..;)
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως τα παει?

+1

Κ εμένα με ενδιαφέρει αυτό :)

Γνωρίζει κανένας κ αν η αναβάθμιση σε Kitkat 4,4 ισχύει ή μουφα?

 

http://442kitkat.senuke.info/mp3-0/lenovo-a880-6047.html

Edited by alex82
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το παρελαβα χτες... το κινητο απλα ειναι τελειο.... η μπαταρια κραταει μετα απο την πρωτη φορτιση και με πολυ επεξεργασια κλησεις ομιλιας,wifi,ολη νυχτα ανοικτο και ειναι ακαμα στο 24% και συνεχιζει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρελαβα χτες... το κινητο απλα ειναι τελειο.... η μπαταρια κραταει μετα απο την πρωτη φορτιση και με πολυ επεξεργασια κλησεις ομιλιας,wifi,ολη νυχτα ανοικτο και ειναι ακαμα στο 24% και συνεχιζει...

 

Καλορίζικο! Εχεις βρει τροπο να περνάς τις εφαρμογές στην sd?

Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπει καν ο υπολογιστης και δεν ξερω γιατι? εχω στειλει με μαιλ και τα αποθηκευω....

 

Εχεις εγκαταστήσει τους κατάλληλους drivers στο pc σου?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστήσει τους κατάλληλους drivers στο pc σου?

 

δεν τους περναει μονο του το κινητο ,παω να τους περασω απο το λογισμικο που εχει μεσα και ειναι στα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

δεν τους περναει μονο του το κινητο ,παω να τους περασω απο το λογισμικο που εχει μεσα και ειναι στα κινεζικα

 

Δοκίμασε τους ADB drivers που αναφέρει ο αγαπητός συμφορουμίτης aiakos στο πρώτο post εδώ

 

Αφού τους εγκαταστήσεις καλο είναι να κανείς και ένα restart στο pc σου

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας την καλή εμπειρια απο το Α850, το παρειγγειλα χθες για φίλο. Αναμένουμε. ΆΛλος φίλος συμφορουμίτης το έχει πάρει για να μας πει τις εντυπωσεις του?
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας την καλή εμπειρια απο το Α850, το παρειγγειλα χθες για φίλο. Αναμένουμε. ΆΛλος φίλος συμφορουμίτης το έχει πάρει για να μας πει τις εντυπωσεις του?

 

ειναι πολυ καλο και κραταει................... η μπαταρια με πολυ χρηση... πραγματικα το λιωνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...γνωρίζει κανείς που βρίσκεται η ρημαδοκεραία στο εν λόγω κινητό; Αδύνατο να λοκάρει και να δεχτεί σήμα από τους δορυφόρους, σαν να λείπει η κεραία ή να πρόκειται για πολύ κακή υλοποίηση. Η μαρκαρισμένη με κόκκινο περιοχή στην εικόνα που επισυνάπτω, ξέρει κανείς τι εξυπηρετεί; Ευχαριστώ.

Κρίμα, γιατί κατά τα άλλα μια χαρά είναι, αναλογιζόμενοι την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...εντάξει το κινητό τελικά κομπλέ, όλα εντάξει. Έφταιγε η rom. Με την τελευταία custom βασισμένη σε stock S027 καθώς και με τη MIUI όλα μια χαρά. Μοναδική "παραφωνία" η σχετικά χαμηλή ανάλυση του για την οθόνη του. Ποιοτικά επίσης πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, το τηλεφωνο το παρειγγηλα και εγω για εναν φιλο και το παραλαβαμε την Παρασκευη ολα μια χαρα. Σημερα μου ειπε οτι μολις παταει να κανει κληση του μαυριζει η οθονη και δεν αναβει ξανα παρα μονο αν τερματισει ο αλλος την κληση. Αυτο καταλαβα απο αυτα που μου ειπε. Αυριο θα μου το φερει να το δω απο κοντα, σας εχει τυχει; ακουω προτασεις για το τι να δοκιμασω μπας και το φτιαξω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...