Jump to content

Lenovo S720i


nikxrst
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει αυτο το τηλεφωνο..http://www.minideal.net/4-5-screen-lenovo-s720i-android-4-0-dual-sim-dual-core-1gb-ram-3g-cell-phone.html..

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω από μέρα σε μέρα. Βρίσκεται στο ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ. Μόλις το παραλάβω θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις.:)

 

Οκ..θα περιμενω να μου πεις..σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό το έχω στα χέρια μου από την Παρασκευή το μεσημέρι και από την μικρή μέχρι τώρα χρήση έχω να πω τα εξής

-Το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα δεν ξεχωρίζει από πιο mainstream επιλογές ανώτερη από ένα Α760 που ήταν το μοναδικό Lenovo που είχα δει από κοντά (και γενικά νομίζω ότι ότι η s σειρά πρέπει να είναι πιο premium από την Α)

- Όμορφο η γυναίκες με το theme της Lenovo θα το λατρέψουν , αλλά και οι άντρες σε άσπρο χρώμα θα το βρουν όμορφο (ευτυχώς έχει και πολλά theme)

-Σε φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές για κινητό!

-Αntutu score : 9636 Δεν βάζει φωτιά αλλά όχι και άσχημα για διπύρηνο (σημείωση ότι ο επεξεργαστής είναι στα 1.2 και όχι στα 1.0 που αναφέρει το minideal)

-H μπαταρία κράτα δυο μέρες , με το σχετικό σκίσιμο ως καινούργιο τηλέφωνο

Γενικά για τα 149$ για κάποιον που ψάχνει ένα καλό κινητό στις 4,5’’ με προτεραιότητα στις φωτογραφίες αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα εχθές το S720 με την 512 ram για τη γυναίκα σε ροζ φυσικά...!!! Κόστος στα 109 €. Μόλις παραλάβω (ελπίζω πριν τις γιορτές) θα ενημερώσω και εγώ...

 

Και μιας και μπήκα στη διαδικασία να ψάχνω για το συγκεκριμένο κινητό, να αναφέρω ότι σε ένα quick manual που βρήκα εδώ το SAR που αναφέρει είναι: 0.469W/Kg@1g (HEAD) 0.376W/kg@1g (BODY)...!!!

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό το έχω στα χέρια μου από την Παρασκευή το μεσημέρι και από την μικρή μέχρι τώρα χρήση έχω να πω τα εξής

-Το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα δεν ξεχωρίζει από πιο mainstream επιλογές ανώτερη από ένα Α760 που ήταν το μοναδικό Lenovo που είχα δει από κοντά (και γενικά νομίζω ότι ότι η s σειρά πρέπει να είναι πιο premium από την Α)

- Όμορφο η γυναίκες με το theme της Lenovo θα το λατρέψουν , αλλά και οι άντρες σε άσπρο χρώμα θα το βρουν όμορφο (ευτυχώς έχει και πολλά theme)

-Σε φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές για κινητό!

-Αntutu score : 9636 Δεν βάζει φωτιά αλλά όχι και άσχημα για διπύρηνο (σημείωση ότι ο επεξεργαστής είναι στα 1.2 και όχι στα 1.0 που αναφέρει το minideal)

-H μπαταρία κράτα δυο μέρες , με το σχετικό σκίσιμο ως καινούργιο τηλέφωνο

Γενικά για τα 149$ για κάποιον που ψάχνει ένα καλό κινητό στις 4,5’’ με προτεραιότητα στις φωτογραφίες αξίζει τα λεφτά του.

 

Καλησπερα..θα ηθελα να σε ρωτησω αν το τηλ λειτουργει κανονικα..αν δηλ λειτουργει σαν ενα τηλ που αγοραζει κανεις απο ελλαδα χωρις να πρεπει να του κανεις κατι εσυ...σε ευχριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θα ηθελα να σε ρωτησω αν το τηλ λειτουργει κανονικα..αν δηλ λειτουργει σαν ενα τηλ που αγοραζει κανεις απο ελλαδα χωρις να πρεπει να του κανεις κατι εσυ...σε ευχριστω

 

Μιά χαρά δουλεύει στην Ελλάδα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα..θα ηθελα να σε ρωτησω αν το τηλ λειτουργει κανονικα..αν δηλ λειτουργει σαν ενα τηλ που αγοραζει κανεις απο ελλαδα χωρις να πρεπει να του κανεις κατι εσυ...σε ευχριστω

Αν δεν λειτουργούσε κανονικά, δεν θα το συζητούσαμε καν εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά. Το sar του s720i αναφέρεται στο βιβλιαράκι ( αν και δεν με βοηθούν τα κινεζικά μου:lol: ) 0,29 W/kg! μάλλον στο σώμα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό (σε ροζ των 512 RAM). Πιο γυναικείο πεθαίνεις...!!! Το girly theme όλα τα λεφτά...!!! Από επιδόσεις, ο γνωστός γρήγορος διπύρηνος MTK6577 χωρίς κολλήματα. Πανέμορφο εμφανισιακά, φωτ. μηχανή με δυνατό φλας. Το απόγευμα θα παραδοθεί στη γυναίκα....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπορείς να πεις αν είναι οκ με την 512 ραμ; Θέλω να πω αν τρώει κολλήματα. Και γω για την γυναίκα μου το πήρα. 110$ από Aliexpress. Πιστεύω να είναι καλλυμένη με αυτή τη Ραμ. Αρχικά σκεφτόμουν για το αναβαθμισμένο, αλλά δε μου άρεσε η ιδέα του overclock και εννοείται η διαφορά της τιμής. Από μπαταρία πώς πάει;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το a800 το οποιο εχει τα ιδια χαραχτηριστικα και φοραει την ιδια μπαταρια με το s720.

Kολληματα τρωει οταν τρεχει πανω απο δυο εφαρμογες ταυτοχρονα κατι το οποιο μου συμβαινει σπανια.Η μπαταρια βγαζει ανετα δυο μερες με σκαλισμα κυριως τα βραδυα και σε χρηση τηλεφωνου μονο πιανει ανετα και τις τρεις μερες.Απο αποψη αξιοπιστιας δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και εξι μηνες που το εχω στην κατοχη μου.Πιστευω πως η σειρα s ειναι πολυ καλυτερη απο την a οποτε σε αντοχη στο χρονο μαλλον δεν προκειται να εχεις προβληματα.

Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το a800 το οποιο εχει τα ιδια χαραχτηριστικα και φοραει την ιδια μπαταρια με το s720.

Kολληματα τρωει οταν τρεχει πανω απο δυο εφαρμογες ταυτοχρονα κατι το οποιο μου συμβαινει σπανια.Η μπαταρια βγαζει ανετα δυο μερες με σκαλισμα κυριως τα βραδυα και σε χρηση τηλεφωνου μονο πιανει ανετα και τις τρεις μερες.Απο αποψη αξιοπιστιας δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και εξι μηνες που το εχω στην κατοχη μου.Πιστευω πως η σειρα s ειναι πολυ καλυτερη απο την a οποτε σε αντοχη στο χρονο μαλλον δεν προκειται να εχεις προβληματα.

 

Σ ευχαριστώ πολύ.!

Link to comment
Share on other sites

Για μία χρήση με όχι πολλές απαιτήσεις η 512 RAM μια χαρά είναι. Σπάνια κολλάει... Εφόσον η γυναίκα σου δεν έχει τεράστιες απαιτήσεις από πολλές εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα, θα το ευχαριστηθεί...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαιρετω τα πληθη!Λοιπον το πηρα και εγω το συγκεκριμενο κινητακι(για την γυναικα φυσικα) αλλα μοθ κανει πολλα κολληματα οποτε φανταζομαι οτι κατι παιζει με την ρομ που του βαλανε απο το to2c που το πηρα!Μηπως το εχει ψαξει κανεις γιατι πραγματικα το κολλημα του δεν παλευεται!Τη μια λειτουργει κανονικα και μετα μπορει να κανει τα δικα του!Μηπως κανενας οδηγος για να του περασουμε καμια ρομ που να μην κολλαει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια ηρθε το κινητακι. Μια χαρα. Με θηκουλα, φλιπ 120$ απο aliexpress. Τωρα ψαχνομαι να τουβπερασω lenovo launcher, γιατι εχει το idea launcher. Παντως μεχρι στιγμης μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ψαχνομαι να τουβπερασω lenovo launcher, γιατι εχει το idea launcher.

Από εδώ κατεβάζεις το apk αρχείο (και κάνεις και εξάσκηση στα κινέζικά σου!!!) και το κάνεις εγκατάσταση. Είναι όντως πολύ καλύτερος από τον Idea.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε το κινητακι. Μια χαρα. Με θηκουλα, φλιπ 120$ απο aliexpress. Τωρα ψαχνομαι να τουβπερασω lenovo launcher, γιατι εχει το idea launcher. Παντως μεχρι στιγμης μια χαρα.

 

ειναι γρηγορο?φωτο καλες?γενικα 2 λογακια γιατι το ψηνω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ειναι γρηγορο?φωτο καλες?γενικα 2 λογακια γιατι το ψηνω πολυ..

 

Ανάλογα για τι το θες. Βγάζει καλές φωτό και έχει καλό φλας. Γρήγορο όχι όσο ένα 4πύρηνο, αλλά αρκετά καλό. Είναι γενικά ένα μέτριο κινητό, για μέτρια και απλή χρήση. Η οθόνη του είναι καλή, αλλά η ανάλυσή της δεν είναι HD. Επίσης, η μπαταρία του είναι καλή και βγάζει 2 μέρες (με απλή χρήση, χωρίς ιντερνετ κλπ) άνετα. Με χρήση την κόβω στην 1 μέρα. Για κάποιο που το θέλει για μέτρια εώς απλή χρήση είναι καλό, γιατί είναι φθηνό. Αυτό βέβαια που πουλάει πιο πολύ το εν λόγω κινητό, είναι το στυλ του, καθώς είναι λεπτό και κομψό, με όμορφες λεπτομέρειες. Οπότε ίσως βρεις κάτι καλύτερο με λίγα χρήματα παραπάνω, μιλώντας για την ίδια μαρκα. Εγώ έχω το Lenovo p780. Τα σπάει και δεν το αλλάζω με τίποτα. Γρήγορο, τέλεια κάμερα, ανάλυση HD και κυρίως: μπαταριάρα! Ξεχνάς πότε το φόρτισες. 3 μέρες με χρήση δυνατή (συχνά wifi, πολλές κλήσεις και BT on).

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω... Ένα κινητό που ως target group έχει τις γυναίκες προτάσσοντας το girly στυλ, αφήνοντας στο περιθώριο τις τεχνολογικές επαναστάσεις. Σε ό,τι έχει να κάνει με τη ταχύτητα, συμπεριφέρεται ως ένα κλασικό διπύρηνο τηλέφωνο. Η κάμερα αρκετά καλή και καλό φλας. Προτιμότερη η αγορά της έκδοσης με την 1 GB RAM (S720i) δίνοντας 10-15 € παραπάνω της απλής (S720) με τα 512 MB RAM...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σε ολους...Προσφατα απεκτησα ενα lenovo s720i αλλα στην προσπαθεια μου να αναβαθμισω τον ideafriend τα εκανα μανταρα...Για να μην τα πολυλογω το κινητο πλεον ανοιγει και σταματαει στο εικονιδιο της Lenovo...Προσπαθησα να περασω αλλη ρομ που βρηκα στο need rom αλλα δεν ξερω τι εγινε και το κινητο καπουτ...Προσπαθησα με ασαφεις οδηγιες να το επαναφερω με το spflashtools αλλα τιποτα τα πραγματα εγιναν χειροτερα...ΠΛεον σταματαει στο εικονιδιο της Lenovo και γραφει απο κατω οτι κατι λειπει...Θα παρακαλουσα παρα πολυ οποιον γνωριζει να με βοηθησει να επαναφερω το κινητο...Ξερω οτι εκανα βλακεια αλλα αν μπορει καποιος ας με βοηθησει...ευχαριστω. Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...