Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι στα αγγλικα ειναι και δεν εχω κανενα προβλημα.

επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το titanium backup,μηπως μπορεις να μου πεις αν μπορω να παρω πληρες backup των εφαρμογων του κινητου για να τα εχω στην ακρη..?

το ρωταω αυτο ,μιας και καποιες εφαρμογες τρεχουν στην συσκευη,και λεω μηπως προκυψει προβλημα την ωρα του backup.

 

http://s6.postimg.org/fr4yfxy9p/Screenshot_2014_04_18_09_52_32.jpghttp://s6.postimg.org/bkk40lynx/Screenshot_2014_04_18_09_54_36.jpghttp://s6.postimg.org/t6rz5e6rh/Screenshot_2014_04_18_10_00_39.jpghttp://s6.postimg.org/9rh7cadh9/Screenshot_2014_04_18_10_05_27.jpg

 

Καλύτερα να αποθηκεύσεις το backup στην εξωτερική κάρτα. Τα 500 mb περίπου είναι πολλά να τα έχεις στην εσωτερική. Πατάς το κουμπί κάτω αριστερά του κινητού και ανοίγει το μενού στην εικόνα 4. Εξ ορισμού ο φάκελος TitaniumBackup είναι στην εσωτερική sd0. Φτιάξε έναν φάκελο με τον υπολογιστή και βρέστον από το κινητό πηγαίνοντας πίσω με το back

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

μέσα σε δευτερόλεπτα βάζει και βγάζει το +30

 

To υποτιθέμενο πρόβλημα στις επαφές παρουσιάζεται στις αποθηκευμένες στο τηλέφωνο ή και σε αυτές που έχουμε στον λσμό google;

Το ρωτάω γιατί υποτίθεται ότι οι επαφές του google έχουν ενσωματωμένο country code, είναι το σημαιάκι δίπλα στις επαφές στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

To υποτιθέμενο πρόβλημα στις επαφές παρουσιάζεται στις αποθηκευμένες στο τηλέφωνο ή και σε αυτές που έχουμε στον λσμό google;

Το ρωτάω γιατί υποτίθεται ότι οι επαφές του google έχουν ενσωματωμένο country code, είναι το σημαιάκι δίπλα στις επαφές στο gmail.

 

Δεν ξέρω. Κάποιος άλλος ας δώσει τα φώτα του.

 

Πέρασα την νέα έκδοση του Contacts Manager για να σταματήσει να πετάει την ενημέρωση. Συμπεράσματα:

 

1. Όλη η εφαρμογή στα Αγγλικά

2. Βάζω το +30 στις επαφές μου. Στα μηνύματα φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις όχι.

3. Βγάζω το +30 από τις επαφές μου. Στα μηνύματα δεν φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις ναι....

4. Το ξαναγύρισα στην παλιά έκδοση που δουλεύει καλά. Όταν απενεργοποιώ το Contacts Manager όπως έχει αναφερθεί παραπάνω για να μην εμφανίζει την ειδοποίηση δεν έχουν ήχο τα εισερχόμενα μνήματα παρά μόνο ένδειξη του led.......

Το γύρισα όπως ήταν και θα ανεχτώ την ειδοποίηση μέχρι να βρεθεί κάποια λύση ......αν βρεθεί..................

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω γραψει λιγο πιο πανω ενα καλο gps που εχει και off line χαρτες και δουλευει και ειναι δωρεαν εναι το osmand απο google play
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αποθηκεύσεις το backup στην εξωτερική κάρτα. Τα 500 mb περίπου είναι πολλά να τα έχεις στην εσωτερική. Πατάς το κουμπί κάτω αριστερά του κινητού και ανοίγει το μενού στην εικόνα 4. Εξ ορισμού ο φάκελος TitaniumBackup είναι στην εσωτερική sd0. Φτιάξε έναν φάκελο με τον υπολογιστή και βρέστον από το κινητό πηγαίνοντας πίσω με το back

 

το εκανα το backup Οπως το ειπες και το αρχειο με τα 500 Mb μου το εβαλε κατευθειαν στην καρτα sd.

πηρα αυτον τον φακελο και τον αντεγραψα στον υπολογιστη μου και εσβησα το titanium.

αν χρειαστει κατι ,ξανα περναω το titanium και τον φακελο 500Mb στην καρτα sd .

το εσβησα γιατι δεν χρειαζεται για κατι αλλο το titanium στο κινητο.

τιθεται θεμα που το εσβησα και μετακινησα τον φακελο στον υπολογιστη?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί τα μηνύματα έρχονται διπλά, τόσο στην μανισια εφαρμογή όσο και στην Handcent??

Επίσης, πώς απενεργοποιούμε την μανισια εφαρμογή;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

μέσα σε δευτερόλεπτα βάζει και βγάζει το +30

 

Εκανα το λαθος και το εκανα...εχω σπασει το κεφαλι μου εδω κ 2 ωρες να συμμαζεψω τα ασυμμαζευτα..απο που να αρχισω? τις ειχα ολες αποθηκευμενες στο τηλ ξαφνια δεν μου εμφανιζε το ονομα στις κλησεις..τις εσβησα ολες 1-1 γιατι το ΄αχρηστο΄ τηλεφωνο δεν εχει επιλογη να τις σβησεις ολες μαζι τις ξαναπερασα απο τις σιμ χωρις το +30 και τωρα δεν μπορω να βγαλω ακρη. παλια μου εμφανιζε το ονομα σε οποια σιμ και αν μ εστελναν μηνυμα ή τηλεφωνο τωρα μην πω τι εγινε. καμια ιδεα εχει κανεις? εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι να τα γραψω ολα σε ενα χαρτι κ να τα περασω 1-1 στο τηλεφωνο μηπως και στρωσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Γιατί δεν χρησιμοποιείς τις επαφές σου στο gmail (google) και από εκεί να κάνεις συγχρονισμό και ότι αλλαγές ή προσθήκες στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

Μην πειράζετε επαφές κλπ χωρίς κανένα backup. Βάζεις το super backup και έχεις backup σε ένα δευτερόλεπτο επαφών μηνυμάτων κλήσεων κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί τα μηνύματα έρχονται διπλά, τόσο στην μανισια εφαρμογή όσο και στην Handcent??

Επίσης, πώς απενεργοποιούμε την μανισια εφαρμογή;;

Η μαμισια μόνο με ρουτ βγαίνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Γιατί δεν χρησιμοποιείς τις επαφές σου στο gmail (google) και από εκεί να κάνεις συγχρονισμό και ότι αλλαγές ή προσθήκες στο μέλλον?

Αυτό ακριβώς! Ο μόνος τρόπος να έχετε σίγουρα back up Από Τις επαφές σας είναι ο να Τις έχετε περασμένες και να συγχρονιζονται αμέσως από το Google email.

Από εκεί τις βλεπω και δεν είχα κανένα πρόβλημα με το πρόθεμα +30 που λέγατε

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για πειρατεία λογισμικού απαγορεύονται στο forum

 

Θα φανεί λίγο χαζό αλλά αν με μια μονωτική ταινία τυλίξετε τον φορτιστή με τον μετατροπέα (περίπου 10-15 κύκλους) φτιάχνεται ένα ευκολο στην χρήση φορτιστή

Να το κανω πιο επαγγελματικο, παιρνεις θερμοσιλικόνη και κολλάς τον ανταπτορα στο φορτιστή και ουτε κολλες ουτε ταινίες βλέπεις:p

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λαθος και το εκανα...εχω σπασει το κεφαλι μου εδω κ 2 ωρες να συμμαζεψω τα ασυμμαζευτα..απο που να αρχισω? τις ειχα ολες αποθηκευμενες στο τηλ ξαφνια δεν μου εμφανιζε το ονομα στις κλησεις..τις εσβησα ολες 1-1 γιατι το ΄αχρηστο΄ τηλεφωνο δεν εχει επιλογη να τις σβησεις ολες μαζι τις ξαναπερασα απο τις σιμ χωρις το +30 και τωρα δεν μπορω να βγαλω ακρη. παλια μου εμφανιζε το ονομα σε οποια σιμ και αν μ εστελναν μηνυμα ή τηλεφωνο τωρα μην πω τι εγινε. καμια ιδεα εχει κανεις? εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι να τα γραψω ολα σε ενα χαρτι κ να τα περασω 1-1 στο τηλεφωνο μηπως και στρωσει...

 

''''τις ειχα ολες αποθηκευμενες στο τηλ''''

εγώ και στην κάρτα sim. Αλλά έχω βάλει επιλογή να διαβάζει μόνο αυτές από το τηλέφωνο για να μην φαίνονται διπλές

 

''''δεν μου εμφανιζε το ονομα στις κλησεις..''''

Το γράφω παραπάνω αν έχεις κάνει update τον Contacts Manager ότι συμβαίνει

 

''''τις εσβησα ολες 1-1''''

Γιατί;;;; Θα μπορούσες να βγάλεις το +30 και θα το είχες όπως πριν. Αν θυμάσαι για να μπει το +30 έβαζες να προστεθεί σε αριθμούς που είχαν 10 ψηφία. Για να βγει τώρα από παντού βάζεις να αφαιρεθεί από αριθμούς που έχουν 12 ψηφία το +30

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εκανα το backup Οπως το ειπες και το αρχειο με τα 500 Mb μου το εβαλε κατευθειαν στην καρτα sd.

πηρα αυτον τον φακελο και τον αντεγραψα στον υπολογιστη μου και εσβησα το titanium.

αν χρειαστει κατι ,ξανα περναω το titanium και τον φακελο 500Mb στην καρτα sd .

το εσβησα γιατι δεν χρειαζεται για κατι αλλο το titanium στο κινητο.

τιθεται θεμα που το εσβησα και μετακινησα τον φακελο στον υπολογιστη?

 

Και εγώ έχω κρατήσει το αρχικό αντίγραφο στον υπολογιστή για καλό και για κακό. Δεν έχω σβήσει όμως το Titanium. Θα το αφήσω. Τώρα αν στην χειρότερη περίπτωση χρειαστεί να πάρω αυτό από τον υπολογιστή δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για πειρατεία λογισμικού απαγορεύονται στο forum

 

 

Να το κανω πιο επαγγελματικο, παιρνεις θερμοσιλικόνη και κολλάς τον ανταπτορα στο φορτιστή και ουτε κολλες ουτε ταινίες βλέπεις:p

 

και για να το κανω ποιο επαγγελματικο,εγω εβαλα εξαρχης 2 σταγονες κολα στιγμης και ειναι μια χαρα! :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ολους εσας που θελετε να αλλαξετε τον κινεζικο superuser με το supersu....κανουμε το το κινητο root με vroot και μετα πρεπει να εγκαταστησουμε το TWRP με το flash tool Μετα βαζουμε το supersu κανει κανονικα ενημερωση και δουλευει σπεσιαλ.

Τα εργαλεια που θα χρειαστειτε υπαρχουν στο xda forum lenovo s650 vibeui v1.5

Θα βρειτε και τις οδηγιες.διαβαστε μονο το κομματι που λεει για το twrp,αν κανετε ολα τα βηματα θα πατε σε αναβαθμιση 4.4.2 και ειναι ολα στα αγγλικα.ειναι ευκολο και απλο χρειαζονται μονο 5 λεπτα για να γινει

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας οδηγος πως κανουμε τις επαφες μας google?

Απλο ειναι. Στο google mail σου, πας πανω αριστερα, εκει που λεει Gmail και διαλεγεις επαφες. Καθεσαι και τις γραφεις ολες μια-μια και απο το κινητο σου μετα κοιτας να συγχρονιζει και επαφες. Αυτο. Ουτε στο κινητο να τα εχετε, ουτε στη σιμ. Ενας λογαριασμος για ολα!

Link to comment
Share on other sites

Για ολους εσας που θελετε να αλλαξετε τον κινεζικο superuser με το supersu....κανουμε το το κινητο root με vroot και μετα πρεπει να εγκαταστησουμε το TWRP με το flash tool Μετα βαζουμε το supersu κανει κανονικα ενημερωση και δουλευει σπεσιαλ.

Τα εργαλεια που θα χρειαστειτε υπαρχουν στο xda forum lenovo s650 vibeui v1.5

Θα βρειτε και τις οδηγιες.διαβαστε μονο το κομματι που λεει για το twrp,αν κανετε ολα τα βηματα θα πατε σε αναβαθμιση 4.4.2 και ειναι ολα στα αγγλικα.ειναι ευκολο και απλο χρειαζονται μονο 5 λεπτα για να γινει

 

Αν ήθελες και δεν σου είναι κόπος μπορείς να γράψεις τι ακριβώς να κάνουμε. Εκεί έχει πολλά βήματα.... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@pdt με λιγότερα βήματα δεν πας πουθενά! Αν πάρεις τη σοβαρή απόφαση να το κάνεις, βεβαιώσου πριν ξεκινήσεις ότι τα έχεις καταλάβει όλα και όταν ξεκινήσεις ότι τα ακολουθείς 1 προς 1 ευλαβικά!

:luck:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Απλο ειναι. Στο google mail σου, πας πανω αριστερα, εκει που λεει Gmail και διαλεγεις επαφες. Καθεσαι και τις γραφεις ολες μια-μια και απο το κινητο σου μετα κοιτας να συγχρονιζει και επαφες. Αυτο. Ουτε στο κινητο να τα εχετε, ουτε στη σιμ. Ενας λογαριασμος για ολα!

 

παιδια καλημερα το σκεπτομε σκεπτομε επισης και το xperia c ποιο απο τα δυο εχη καλυτερη καμερα καλυτερη ακουστικοτητα με το lenova εχετε προβλημα στην γραματοσειρα διαβασα απο καποιον φυλο οτι μερικα γραματα τα βγαζη κινεζικα και ενα δευτερο θεμα ειναι με της επαφες πρεπη να της καταχωρης βαζοντας μπροστα το +30 για να σου εμφανιζη τον καλουντα αυτα εαν θελη καποιος ας μου απαντιση ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις επαφές, δοκιμάσατε να βάλετε κάποιον άλλο dialer, πχ Rocketdialer κτλπ? :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

@pdt με λιγότερα βήματα δεν πας πουθενά! Αν πάρεις τη σοβαρή απόφαση να το κάνεις, βεβαιώσου πριν ξεκινήσεις ότι τα έχεις καταλάβει όλα και όταν ξεκινήσεις ότι τα ακολουθείς 1 προς 1 ευλαβικά!

:luck:

 

Δεν θέλω να γίνουν όλα τα βήματα και να πάω σε σε αναβάθμιση 4.4.2. Να εγκαταστήσω το TWRP με το flash tool και μετά να βάλω το supersu αντί τοu KInguser που είναι τώρα με το root που έχω κάνει. Προσπάθησα να το αλλάξω αλλά εκεί στην ενημέρωση Su Binary υπάρχει το πρόβλημα και δεν εγκαθίστατε ο superSU

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γίνουν όλα τα βήματα και να πάω σε σε αναβάθμιση 4.4.2. Να εγκαταστήσω το TWRP με το flash tool και μετά να βάλω το supersu αντί τοu KInguser που είναι τώρα με το root που έχω κάνει. Προσπάθησα να το αλλάξω αλλά εκεί στην ενημέρωση Su Binary υπάρχει το πρόβλημα και δεν εγκαθίστατε ο superSU

Αφού είσαι root, να πως θα βάλεις το TWRP:

  • Κατέβασε από το link που αναφέρεται παραπάνω (xda) το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z
  • Άνοιξέ το και βρες το recovery.img
  • Βάλε το recovery.img στη SD
  • Βάλε στο κιν το Mobile uncle tools (play store)
  • Τρέξτο και διάλεξε recovery update
  • Διάλεξε το αρχείο recovery.img και επιβεβαίωσε να κάνει reboot σε recovery

Μεγεια!

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root, να πως θα βάλεις το TWRP:

  • Κατέβασε από το link που αναφέρεται παραπάνω (xda) το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z
  • Άνοιξέ το και βρες το recovery.img
  • Βάλε το recovery.img στη SD
  • Βάλε στο κιν το Mobile uncle tools (play store)
  • Τρέξτο και διάλεξε recovery update
  • Διάλεξε το αρχείο recovery.img και επιβεβαίωσε να κάνει reboot σε recovery

Μεγεια!

 

Χίλια ευχαριστώ. Θα το προσπαθήσω.

 

Μια ερώτηση. Το Mobile uncle tools είναι στα κινέζικα....πως θα γίνουν αυτά:

 

[*]Τρέξτο και διάλεξε recovery update

 

[*]Διάλεξε το αρχείο recovery.img και επιβεβαίωσε να κάνει reboot σε recovery

 

Υπάρχει περίπτωση αν κάτι δεν πάει καλά να έχω πρόβλημα με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα το σκεπτομε σκεπτομε επισης και το xperia c ποιο απο τα δυο εχη καλυτερη καμερα καλυτερη ακουστικοτητα με το lenova εχετε προβλημα στην γραματοσειρα διαβασα απο καποιον φυλο οτι μερικα γραματα τα βγαζη κινεζικα και ενα δευτερο θεμα ειναι με της επαφες πρεπη να της καταχωρης βαζοντας μπροστα το +30 για να σου εμφανιζη τον καλουντα αυτα εαν θελη καποιος ας μου απαντιση ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους

Η κάμερα δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από του xperia αλλά είναι αρκετά καλή.

 

Αν δε κάνεις κανένα update δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με τις επαφές. Εγώ το έχω βολευτεί και αφού και η μπαταρία του πάει σούπερ δεν το πειράζω ούτε με update ούτε με root. Καλή ανάσταση και σε σένα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...