Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ίδιο πίστευα και εγώ μέχρι που πήρα ένα s3.

Δεν συγκρίνονται πουθενά.Καλό χρυσό και άγιο το A850 αλλά ως εκεί.Είναι καλό για τα λεφτά,πολύ καλό βασικά,αλλά μέχρι εκεί.

 

Πολύ καλό το hardware της Samsung αλλά στο software χωλαίνει.

Τίγκα στο bloatware, κολλήματα, αστάθεια.

Τους περνάς custom και πετάνε.

Αυτό βέβαια είναι και το μεγάλο πλεονέκτημα της αγοράς ενός Samsung.Η πολύ καλή υποστήριξη σε custom λογισμικό.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην internal οχι στην external sd

 

Τελικά δεν μεταφέρει στην external sd αν και δείχνει ότι το κάνει.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Έτσι ψηφίζω καλύτερη ρομ αυτή :

http://lenovo-forums.ru/topic/4105-custom-rom-a850-s121-05012014-multi-lng-by-linerty/

 

Την κατεβάζετε από εδώ :

https://disk.yandex.com/public/?hash=0y8HLkwR1QaZuMF7WERG9UmM3VuJowGFDAlfVmCI93Q%3D

Edited by eliasrigas
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το hardware της Samsung αλλά στο software χωλαίνει.

Τίγκα στο bloatware, κολλήματα, αστάθεια.

Τους περνάς custom και πετάνε.

Αυτό βέβαια είναι και το μεγάλο πλεονέκτημα της αγοράς ενός Samsung.Η πολύ καλή υποστήριξη σε custom λογισμικό.

 

Το αυτο.βεβαίως μη νομίζετε, το Lenovo το έχω σαν δεύτερη συσκευή ακόμα :p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από το site της Lenovo ότι δίνει την A850_Open_Source_20131108 ROM (μην με ρωτήσετε πως το ξέρω, ακόμα δεν μπορώ να πω :D ). Κυκλοφορεί άλλη !?
Link to comment
Share on other sites

Νταξει φιλε ευχαριστω για τν διευκρινιση θα μπουρουσες να μ απαντησεις στην ερωτηση μ αν ξερεις?!!

 

Φιλε μου στο paypal θα δηλωσεις μια ενεργη καρτα οποτε θα τραβαει το χρηματικο ποσο απο εκει,οποτε ναι εισαι καλυμενος.

Βεβαια για μια ακομα φορα θα πω να εχετε μια προπληρωμενη καρτα αγορων,και παντα να βαζεις το ποσο που θες για την εκαστοτε αγορα σου,οποτε οτι στραβο και να γινει σε περιπτωση απατης στο χειροτερο σεναριο να χασεις τα λεφτα που εχεις στην καρτα αυτη και οχι στον λογαριασμο σου.Τωρα σχετικα με το κντ,γιατι να πας στο παλιο 850,αντι του νεου 850+ που ειναι φρεσκο βελτιωμενο παντου και μαλιστα ειναι και 8πυρινο...........η διαφορα στην τιμη απλα δεν υπαρχει,μιλαμε για 10$ μονο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ...!!!!ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ Π ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..!!!ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΤ Σ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΥΡΩ ΣΕ ΔΟΛΑΡΙΑ Π.Χ (ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑ Μ)..ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑΥΤΟ...!!!!:help:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ...!!!!ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ Π ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..!!!ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΤ Σ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΥΡΩ ΣΕ ΔΟΛΑΡΙΑ Π.Χ (ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑ Μ)..ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑΥΤΟ...!!!!:help:
(ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ To2c.com ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΤΕΛΕΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩΩ ΑΞΙΖΕΙΙΙ..!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ...!!!!ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ Π ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..!!!ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΤ Σ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΥΡΩ ΣΕ ΔΟΛΑΡΙΑ Π.Χ (ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑ Μ)..ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑΥΤΟ...!!!!:help:

Ενταξει, για να μην μου βγουν τα ματια δεν τα διαβασα καθολου τα ποστ σου :lol:

 

Να γραφεις με μικρα, επισης η μορφη τυπου sms απαγορευεται και το αποδεχθηκες κατα τη εγραφη σου.

Edited by navi55

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ...!!!!ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ Π ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..!!!ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΤΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΤ Σ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΥΡΩ ΣΕ ΔΟΛΑΡΙΑ Π.Χ (ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑ Μ)..ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑΥΤΟ...!!!!:help:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ To2c.com ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΤΕΛΕΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩΩ ΑΞΙΖΕΙΙΙ..!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

Ναι εννοειται θα βαλεις κατι παραπανω,παρε οποιο σου αρεσει,απλα το ενα ειναι κντ 8μηνου και το + ειναι ενα φρεσκο με οτι συνεπαγεται αυτο.Η αποψη μου τελικα ειναι οτι δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να πας στο παλιο μοντελο,αλλα εαν εσενα σε καλυπτη πασο εγω,καλες αγορες φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τωρα που βρηκα το α850+ σε ασπρο εννοειτε πως θα παρω αυτο ευχαριστω φιλεε για την βοηθεια..!!!!!

 

Θα σε συμβούλευα να πάρεις το Α850+ (το οκταπύρηνο) αλλά δυστυχώς υπάρχει μόνο σε μαύρο.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και σε ασπρο στο ΤΟ2C !!!! :D:D:D:D:D

Εδω και μηνες υπαρχει σε λευκο το Α850 δεν βγηκε τωρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το οκταπυρηνο λεμε φιλε τωρα βγηκε στο T02C δεν το βρισκω αλλου σε λευκοο!!!!

 

Εδω ειναι το τοπικ του τετρααπυρινου φιλε μου............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα, μόλις χάλασε η αντιχαρακτική μεμβράνη του κινητού και την έβγαλα. Θέλω να παραγγείλω μια καινούργια έχει κάποιος φίλος αγοράσει κάποια απο την οποία να έχει μείνει ευχαριστημένος ;

Καμία εμπειρία με αυτές που βρήκα ;

http://www.geekbuying.com/item/Crystal-Clear-LCD-Screen-Protector-Film-Cover-for-Lenovo-A850-325101.html

http://www.banggood.com/Nillkin-Matte-HD-Anti-fingerprint-Screen-Protector-For-Lenovo-A850-p-916479.html

http://www.banggood.com/High-Bright-Transparent-Screen-Protection-Film-For-Lenovo-A850-p-89928.html

 

Ευχαριστώ πολυ!

Edited by roberto_30
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά έχω και εγώ ένα α850 και ψάχνω μια φουλ ελληνική ρομ.

Ποιά βα βάλω και από που θα την κατεβάσω?

Επίσης είναι και η πρώτη φορά που θα το κάνω οπότε αν μου απραθέσετε και έναν οδηγό θα είμαι ευγνώμων...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά έχω και εγώ ένα α850 και ψάχνω μια φουλ ελληνική ρομ.

Ποιά βα βάλω και από που θα την κατεβάσω?

Επίσης είναι και η πρώτη φορά που θα το κάνω οπότε αν μου απραθέσετε και έναν οδηγό θα είμαι ευγνώμων...

 

Πρώτη σελίδα και στην υπογραφή μου θα βρείς ότι θες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από εδώ : http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/ για Ελληνική ρομ με οδηγίες.

Την κατεβάζεις από εδώ : http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2013/09/A850_S123_130814_Lang.7z

Καλή επιτυχία.

ΑΚΥΡΟΝ....ΛΑΘΟΣ............TOPIC.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε link με τις Ελληνικές ρομ για το A850.

 

υπάρχουν όλα φίλε,αν διαβάσεις λίγα ποστ.

Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει επίσης.

 

 

 

 

 

 

 

Θα μπορούσε κάποιος mod να μεταφέρει τα πολλά αχρείαστα ποστ του a850+ στο σωστό τοπικ;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν όλα φίλε,αν διαβάσεις λίγα ποστ.

Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει επίσης.

Θα μπορούσε κάποιος mod να μεταφέρει τα πολλά αχρείαστα ποστ του a850+ στο σωστό τοπικ;

 

Είναι κακό να μαζέψουμε όλες μαζί τις Ελληνικές ρομ για το Α850 κάπου για να εξυπηρετηθούν οι αναγνώστες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...