Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά και από μένα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε και σεις ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τις επαφές του τηλεφώνου.

Ενώ όταν με παίρνουν τηλ το όνομα φαίνεται κανονικά όταν δέχομαι sms φαίνεται το νούμερο μόνο με +30 μπροστά!

Τις επαφές τις έχω στο google!

Έχω την rom όπως το στέλνουν από το Minideal.

Framework version 4.1.2

OS version Lenovomagic 4.5

Βοηθείστε αν κάποιος μπορεί γιατί μου φαίνεται τελείως κουλό αυτό!

Κατά τα άλλα το κινητάκι είναι σούπερ!!!!!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε και σεις ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τις επαφές του τηλεφώνου.

Ενώ όταν με παίρνουν τηλ το όνομα φαίνεται κανονικά όταν δέχομαι sms φαίνεται το νούμερο μόνο με +30 μπροστά!

Τις επαφές τις έχω στο google!

Έχω την rom όπως το στέλνουν από το Minideal.

Framework version 4.1.2

OS version Lenovomagic 4.5

Βοηθείστε αν κάποιος μπορεί γιατί μου φαίνεται τελείως κουλό αυτό!

Κατά τα άλλα το κινητάκι είναι σούπερ!!!!!

Ευχαριστώ πολύ

 

γεια. το ιδιο προβλημα ειχα και εγω. απλα βαζεις ολες τις επαφες με +30 μπροστα και λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για την ενεργοποίηση της οθόνης απο το κουμπί του ήχου (αντί για το power button); Γιατί με το ένα χέρι είναι δύσκολο να το κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τη miui rom είχα καταφέρει να το κάνω αυτό. Στο κανονικό λογισμικό, ακόμα και με το gravity box που είχε μια τέτοια επιλογή αν θυμάμαι καλά δεν λειτούργησε ποτέ.

 

Από εχθές αποχωρίστηκα το A760 που είχα. Πέρασα 5-6 μήνες με αυτό, και όσο καλό και να ήταν για τα χρήματά του, ήταν πολύ κρίμα που οι όποιες αδυναμίες είχε (π.χ. touch) οφείλονται κατά κύριο λόγο στο λειτουργικό του. :(

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τη miui rom είχα καταφέρει να το κάνω αυτό. Στο κανονικό λογισμικό, ακόμα και με το gravity box που είχε μια τέτοια επιλογή αν θυμάμαι καλά δεν λειτούργησε ποτέ.

 

Από εχθές αποχωρίστηκα το A760 που είχα. Πέρασα 5-6 μήνες με αυτό, και όσο καλό και να ήταν για τα χρήματά του, ήταν πολύ κρίμα που οι όποιες αδυναμίες είχε (π.χ. touch) οφείλονται κατά κύριο λόγο στο λειτουργικό του. :(

καλημερα απο το αγρινιο επεσε στα χερια μου το συγκεκριμενο και μετα απο αναβαθμιση εχει μονο κινεζικα και αγγλικα ελληνικα πως μπορω να περασω ευχαριστω

SW1HKL
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,πριν λιγες ημερες παραγγηλα απο ebay ενα lenovo A760 και ελπίζω να μου βγει καλο και να το ευχαριστηθώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ειμαι και γω κατοχος του α760 απο προχθες.αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα μολις το πηρα το εκανα update με τα γνωστα αποτελεσματα.ωστοσο το κινητο εχει ενα θεμα με το σημα.με μια μονο καρτα vodafone δεν βρισκει σημα σε σημεια και μερη που το παλιο μου εβρισκε και αν βρει σε αλλα σημεια το χανει πολυ ευκολα. απο ρυθμισεις δεν μπορω να πειραξω το apn μηπως και φταιει αυτο.εχει κανεις καμια ιδεα? το κινητο εχει σιγουρα προβλημα ακομα και με το φουλ σημα στο σπιτι εχει σημα μονο στα 3 4 μετρα απο τη συσκευη.εχει τοσο αδυναμο σημα η φταιει κατι αλλο? να το παω σε καποιο τεχνικο?οποια ιδεα καλοδεχουμενη. εν τω μεταξυ δεν θυμαμαι αν με την αρχικη ρομ ειχα καποιο προβλημα επειδη σχεδον αμεσως εκανα το update.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να κανω καποιες ερωτησεις, περιμενω να μου ερθει το τηλεφωνω οταν το παραλαβω θα πρεπει να του κανω αναβάθμισή , θα πρεπει να προσεξω κατι στην λειτουργεια του η' να το λειτουργησω οπως ερθει? Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το μονο προβλημα με το κινητό ειναι οτι μερικές φορές κολλάει η αφη στην οθονη και αναγκαζομαι να την σβησω και να την ξανα-αναψω. Δεν αλλαξα την αρχική rom.
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα, πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες, αλλα εχω θεμα δεν εχει ελληνικα, μονο αγγλικα και κινεζικα, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα, πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες, αλλα εχω θεμα δεν εχει ελληνικα, μονο αγγλικα και κινεζικα, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?

 

Περνάς άλλη Rom με Ελληνικά

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει ο ίδιος :

Κατέβασε αυτό https://docs.google.com/file/d/0B5eR8l-tKASEQUFuUlFIUEtaa1E/edit και κάνε αποσυμπίεση στο PC σου

Στο φάκελο που δημιουργήθηκε τρέχεις το αρχείο adb.exe και περνάς driver για το τηλέφωνο.

Μετά τρέχεις ένα από τα αρχεία A760_点我刷机.cdm ή A760_点我刷机3.cdm (Δεν ξέρω πιο ακριβός από τα δύο για αυτό τρέξε πρώτα το ένα και αν δεν κάνει τρέχα το άλλο. Δεν υπάρχει κίνδυνος). Τρέχει σε περιβάλλον dos και σου γράφει πότε να συνδέσεις το τηλέφωνο και πότε είναι έτοιμο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα πιο πισω το τι πρεπει να κανω και ολα εντάξει, ολες τις γλώσσες και το ελληνικο μενου χωρις κινεζκες εφαρμογες

ευχαριστω γιατην βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν παίρνω τηλεφωνο ακουω κατι σαν παράσιτα,οχι εντονα αλλα ψιλο ακούγονται, λετε να διορθώνετε?

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

 

]οταν παίρνω τηλεφωνο ακουω κατι σαν παράσιτα,οχι εντονα αλλα ψιλο ακούγονται, λετε να διορθώνετε?

οταν μιλαω σε 2g και οχι 3g ολα ενταξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλαξα την rom οπως ειπε ο Mark_K και ολα ενταξει,

τωρα μου λεει οτι υπαρχει αναβάθμιση σε A760_1_S_2_001_0824. απο A760_1_S_2_001_0099_130427, λετε να εχω προβλημα, να μου ξανα γυρισει στα κινεζικα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα σε πάει σε αυτήν που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και πλήθος κινεζικών εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

τοτε το αφηνω ετσι, μια χαρα ειναι,

γενικα το τηλέφωνο ειναι πολυ καλο για τα χαρακτηριστηκα του και για τα 70 ευρω που το πηρα (ebay)

Link to comment
Share on other sites

τι κανουμε στην περιπτωση που δεν ανοιγει καθολου το κινητο (βλεπε

)

εκανα αναβαθμιση, μου εβγαλε κινεζικα και μετα κατεβασα drivers gia root και η συνεχεια οπως στο παραπανω βιντεο. καμμια ιδεα; συγνωμη παιδια απο συνηθεια εχεται δικιο .

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by tourbakias
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για την ενεργοποίηση της οθόνης απο το κουμπί του ήχου (αντί για το power button); Γιατί με το ένα χέρι είναι δύσκολο να το κάνεις.

πας ρυθμίσεις-προβολη-wake button brright screen

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο δεν δουλευει καθολου το wifi επειτα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει ν ακανεις για να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο δεν δουλευει καθολου το wifi επειτα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει ν ακανεις για να δουλευει?

 

δοκιμασε να ξανα περασεις το λογισμικό οπως λεει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371802&page=43

https://www.dropbox.com/s/n5boxo79wr0jjtl/A760_1_S_2_001_0824.7z

εγω που το εκανα δεν εχασε τιποτα απο τις εξτρα εφαρμογες μου

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο... το μονο που με σωνει ειναι τιποτα ρυθμισεις απο το ρουτερ.. σε connex μπαινει.. σε hol με τιποτα..

 

κατι ασχετο.. αυτο τι σημαινει? Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο... το μονο που με σωνει ειναι τιποτα ρυθμισεις απο το ρουτερ.. σε connex μπαινει.. σε hol με τιποτα..

 

κατι ασχετο.. αυτο τι σημαινει? Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Μας μπέρδεψες λίγο φίλε μου. Στην αρχή είπες πως δεν δουλεύει καθόλου το wifi έπειτα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Τώρα δουλεύει αλλά δεν μπαίνει σε κάποιο ruter?

Πριν το τηλέφωνο συνδεόταν με το ruter και μετά από επαναφορά δεν μπαίνει σε αυτό το ruter ή μιλάμε για διαφορετικό ruter πριν και μετά την επαναφορά?

Για το Information Received διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...