Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Ειδα οτι πουλαει καποιος στις αγγελιες αυτο το κινητο 250€ λογο αναγκης

.Για ριξτου μια ματια,πρεπει να σε συμφερει φιλε μου.Και γνωριζει κανεις ποτε θα παρουμε αναβαθμιση νεα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο merimobiles δίνουν το Κ900 200€, ωστόσο στις επιλογές έχει να τικάρεις επιλογή για 2 χρόνια εγγύηση. Δηλαδή η αρχική τιμή είναι χωρίς εγγύηση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles δίνουν το Κ900 200€, ωστόσο στις επιλογές έχει να τικάρεις επιλογή για 2 χρόνια εγγύηση. Δηλαδή η αρχική τιμή είναι χωρίς εγγύηση?

 

1 χρόνο έχει, μάλλον σου δίνει άλλο ένα...

Link to comment
Share on other sites

Ή άλλα 2, γιατί η επιλογή λέει 2 χρόνια ενώ παραδίπλα 1 χρόνος.

Γενικά είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο? Να το προτημίσω έναντι του minideal για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια? 40€ διαφορά έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ή άλλα 2, γιατί η επιλογή λέει 2 χρόνια ενώ παραδίπλα 1 χρόνος.

Γενικά είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο? Να το προτημίσω έναντι του minideal για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια? 40€ διαφορά έχουν.

 

Έχω ψωνίσει και από τα δύο, το minideal είναι καλύτερο. Όχι βέβαια ότι το merimobiles πάει πίσω, αλλά αργεί περισσότερο στις αποστολές..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρετε αν ο αμερικάνικος φορτιστής λειτουργεί εδώ με ευρωπαϊκό βύσμα?

 

Ναι λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν το πάρω από merimobiles επιλέγω για αποστολή το :Shipping (Singapore post 9-16 Business Days**Recommended**) ?

Επίσης μπορώ να τους πω να μου περάσουν τα ελληνικά και να βάλουν ευρωπαικό φορτιστή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν το πάρω από merimobiles επιλέγω για αποστολή το :Shipping (Singapore post 9-16 Business Days**Recommended**) ?

Επίσης μπορώ να τους πω να μου περάσουν τα ελληνικά και να βάλουν ευρωπαικό φορτιστή?

 

δεν χρειαζεται να τους πεις κατι,ελληνικα λογικα θα εχει αφου κατω γραφει multilanguage..

ουτε για τον φορτιστη χρειαζεται να τους πεις κατι..θα σου στειλουνε ετσι και αλλιως αμερικανικο με ανταπτορα ευρωπαικο(ο οποιος θα ειναι για τον black και θα πας να παρεις καινουριο)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Για την αποστολή αυτό που έγραψα? Δεν πιστεύω να περνάει τελωνείο?

 

Όχι δεν περνάει... Όλοι έτσι στέλνουνε, singpost..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eπιτέλους ήρθε! :yahoo:

Επειδή δεν πήρε το μάτι μου κάποιο λαμπάκι, πως βλέπω αν φόρτισε εφόσον είναι απενεργοποιημένο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το από πάνω. Τελικά με ένα πάτημα του start button ανοίγει την οθόνη χωρίς να το ενεργοποιεί. Στα περι αναβάθμισης τώρα. Βρίσκει ένα update 3.70MB περίπου, το κατεβάζει και όταν ξεκινάει την αναβάθμιση κάπου στο μισό βγάζει σφάλμα και τη σταματάει. Τι ακριβώς παίζει? :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν 100% ροοτ το κανει αυτο ,αν το κανεις επαναφορα και χαθει το ροοτ 8α σοθ την κανει την αναβαθμηση λογικα 8α χασεις και τα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα το Κ900 από merimobiles. Απ΄ότι είδα είναι το πιο φθηνό, έκανα και άλλη μία παραγγελία μαζί (Xiaomi Mi3 64GB ) και μου έδωσαν 5% έκπτωση. Όταν έρθει θέλω τα φώτα σας για rom κτλ.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο κατάστημα της Κίνας και θα ήθελα να ρωτήσω άμα δε ζητήσω να μου το root - άρουν ( δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστός ο όρος ) θα υπάρχουν μέσα στο κινητό διάφορες κινέζικες εφαρμογές που δε θα μπορέσω να απαλλαγώ από αυτές? Επίσης χωρείς να γίνει root θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα? Για ένα μέσο χρήστη που δεν απαιτεί πολλές εξειδικευμένες εφαρμογές να το root - άρει το κινητό ή όχι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο κατάστημα της Κίνας και θα ήθελα να ρωτήσω άμα δε ζητήσω να μου το root - άρουν ( δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστός ο όρος ) θα υπάρχουν μέσα στο κινητό διάφορες κινέζικες εφαρμογές που δε θα μπορέσω να απαλλαγώ από αυτές? Επίσης χωρείς να γίνει root θα υπάρχει η ελληνική γλώσσα? Για ένα μέσο χρήστη που δεν απαιτεί πολλές εξειδικευμένες εφαρμογές να το root - άρει το κινητό ή όχι? Ευχαριστώ.

 

Το παίρνεις και λειτουργεί όπως είναι . τα ελληνικά του δεν είναι πλήρη, αλλά βγάζεις άνετα άκρη. Το root αφού δεν ξέρεις τι είναι δεν το χρειάζεσαι κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δηλαδή δε θα έχει πλήρης ελληνικό μενού? Όσο αναφορά τις κινέζικες εφαρμογές? Θα μπορώ να τις διαγράψω από τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δηλαδή δε θα έχει πλήρης ελληνικό μενού? Όσο αναφορά τις κινέζικες εφαρμογές? Θα μπορώ να τις διαγράψω από τη συσκευή?

 

Δεν έχει κινεζικές εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μια διευκρίνιση. Θέλω το κινητό να έχει την αγγλική γλώσσα, δε με ενδιαφέρει η ελληνική. Επίσης θα ήθελα μπορώ να χρησιμοποιώ το Googl Play και να μη μου το root - άρουν για να μην έχω προβλήματα. Πως να τους το ζητήσω αυτό? Να του πω να έχει την International Rom? Sorry άμα γίνομαι κουραστικός.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μια διευκρίνιση. Θέλω το κινητό να έχει την αγγλική γλώσσα, δε με ενδιαφέρει η ελληνική. Επίσης θα ήθελα μπορώ να χρησιμοποιώ το Googl Play και να μη μου το root - άρουν για να μην έχω προβλήματα. Πως να τους το ζητήσω αυτό? Να του πω να έχει την International Rom? Sorry άμα γίνομαι κουραστικός.

Θα έρθει ακριβώς όπως τα γράφεις.. Αρουταριστο με Google play και international ρομ.. Δεν χρειάζεται να τους γράψεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με υπάλληλο της merimobiles και μου είπε ότι άμα δε μου το root - άρουν δε θα μπορέσουν να μου εγκαταστήσουν το playstore. Τελικά τι ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με υπάλληλο της merimobiles και μου είπε ότι άμα δε μου το root - άρουν δε θα μπορέσουν να μου εγκαταστήσουν το playstore. Τελικά τι ισχύει?

 

Παρτο από minideal...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι διαφορά έχει? Αυτό δεν είναι τεχνικό πρόβλημα? Δηλαδή από το minideal θα μπορέσουν να μου εγκαταστήσουν το Google play χωρίς να μου το root - άρουν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...