Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πια 1347 έχεις απο minideal? Αν ναι θα χρειαστεί να την περάσεις απο την αρχή, αλλιός με ένα απλό update. Πέρνα την δεν έχει θέματα, αλλα καλύτερα την ST έκδοση όχι την DEV. Όσο για 4.4 έτσι ακούγετε, αναμένουμε...

Ελληνικά δεν θα έχεις

 

θα το αφησω ως εχει,εχω την vibe-v1.0-1347-3-st-p780 ειμαι πολυ ικανοποιημενος σε σχεση με τις αλλες που ειχα πριν, δεν την αλλαζω μεχρι να βγει 4.4!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν σε ενδιαφερει η μπαταρια πας για το lenovo, σε ολα τα αλλα υπερεχει το tcl. Βεβαια ο αντικαταστατης του p780, το s860, με καλυτερα χαρακτηριστικα (αλλα και μεγαλη μπαταρια) μολις βγηκε και κοστιζει 300$.
Link to comment
Share on other sites

Προσσφατα και μετά από πολλες ημερες αναμονής έλαβα και εγω το πολυποθητο P780 αφου ειχα διαβασει εδω αλλα και σε ξενα forum τις καλες κριτικες του. Ενω στην αρχη εντυπωσιαστηκα με τις δυνατοτητες του, την ίδια μέρα αρχισε να κλεινει μονο του. Χωρις να ανοιγει μονο του... :cry:

 

Μετά από κάποιες αναλαμπες, τελικα κατεληξε στο να μην ανοιγει καθόλου (ουτε με το reset ουτε πιεζοντας το on μαζι με το volume).

 

Ημουν έτοιμος να το γυρισω πισω αλλα αποφασισα να το συνδεσω στον υπολογιστη μου μπας και... Και τελικα αναψε! Χαρουμενος, εβαλα παλι τις SIM Μου μεσα για να δω οτι το επομενο πρωι το κινητο ηταν παλι σβηστο και τωρα οχι μονο δεν ανοιγει αλλα οταν το συνδεω στον φορτιστη το κοκκινο λαμπακι σβηνει μετα απο μερικα δευτερολεπτα. :cry:

 

Αν έχει συναντησει καποιος ιδια ή παρομοια προβληματα, ας μου πει τι εκανε.

Ειμαι τοσο απογοητευμενος (και κουρασμενος) με το εν λογω κινητο που θελω να το στειλω απο εκει που ηρθε... :X

Link to comment
Share on other sites

Προσσφατα και μετά από πολλες ημερες αναμονής έλαβα και εγω το πολυποθητο P780 αφου ειχα διαβασει εδω αλλα και σε ξενα forum τις καλες κριτικες του. Ενω στην αρχη εντυπωσιαστηκα με τις δυνατοτητες του, την ίδια μέρα αρχισε να κλεινει μονο του. Χωρις να ανοιγει μονο του... :cry:

 

Μετά από κάποιες αναλαμπες, τελικα κατεληξε στο να μην ανοιγει καθόλου (ουτε με το reset ουτε πιεζοντας το on μαζι με το volume).

 

Ημουν έτοιμος να το γυρισω πισω αλλα αποφασισα να το συνδεσω στον υπολογιστη μου μπας και... Και τελικα αναψε! Χαρουμενος, εβαλα παλι τις SIM Μου μεσα για να δω οτι το επομενο πρωι το κινητο ηταν παλι σβηστο και τωρα οχι μονο δεν ανοιγει αλλα οταν το συνδεω στον φορτιστη το κοκκινο λαμπακι σβηνει μετα απο μερικα δευτερολεπτα. :cry:

 

Αν έχει συναντησει καποιος ιδια ή παρομοια προβληματα, ας μου πει τι εκανε.

Ειμαι τοσο απογοητευμενος (και κουρασμενος) με το εν λογω κινητο που θελω να το στειλω απο εκει που ηρθε... :X

 

Ετσι την ειχα πατησει και γω με ενα S650 που ειχα παραγγειλει και γω για τη συζυγο,μεχρι που ανακαλυψα οτι μου ειχαν περασει (μαλλον απο το τελωνειο) ενα κομματι σελοτειπ στις επαφες της μπαταριας.........Μηπως εχεις το ιδιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Ετσι την ειχα πατησει και γω με ενα S650 που ειχα παραγγειλει και γω για τη συζυγο,μεχρι που ανακαλυψα οτι μου ειχαν περασει (μαλλον απο το τελωνειο) ενα κομματι σελοτειπ στις επαφες της μπαταριας.........Μηπως εχεις το ιδιο προβλημα??

 

Αυτο το οτι στο εβαλαν απο το τελωνειο πιστευω οτι το εγραψες για πλακα ετσι;:wacko:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια αν γινετε... υπαρχει καποιο site να βρω rom για το s960 με ελληνικα? το εχει ενας φιλος και ενω ειχε ελληνικα εκανε καποιο update και πανε τα ελληνικα....
Link to comment
Share on other sites

Ετσι την ειχα πατησει και γω με ενα S650 που ειχα παραγγειλει και γω για τη συζυγο,μεχρι που ανακαλυψα οτι μου ειχαν περασει (μαλλον απο το τελωνειο) ενα κομματι σελοτειπ στις επαφες της μπαταριας.........Μηπως εχεις το ιδιο προβλημα??

Οχι γιατι στο συγκεκριμενο κινητο δεν βγαινει καν η μπαταρια. Και οπως γραφω πιο πανω το κινητο στην αρχη ανοιξε κανονικα. Μετα εσβηνε μονο του και τωρα δεν αναβει καθολου. Καμια ιδέα ρε παιδια..???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι στο συγκεκριμενο κινητο δεν βγαινει καν η μπαταρια. Και οπως γραφω πιο πανω το κινητο στην αρχη ανοιξε κανονικα. Μετα εσβηνε μονο του και τωρα δεν αναβει καθολου. Καμια ιδέα ρε παιδια..???:worry:

Παρατήρησες και υπερθέρμανση;

Αυτό μου θυμίζει το θέμα που είχε ο alexandrosss. Αυτός όμως πρέπει να το έπαθε μετά από πτώση. Άκου να δεις τι θα κάνεις. Κάνε login στο φόρουμ και έπειτα πήγαινε στην πρώτη σελίδα του κινητού μας. Το νήμα το έχει ανοίξει ο alexandrosss. Πάτησε στο όνομά του και επέλεξε το "εύρεση μηνυμάτων". Διάβασε τι έχει γράψει και αυτός και αν έχεις τα ίδια στείλε του pm.

Απλά ο alexandrosss το επισκευασε μόνος του.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι στο δρόμο για τον πωλητη - κοινώς, το επέστρεψα.

Καινούριο κινητό και να μου κάνει τέτοια κόλπα? Να σβήνει μόνο του? Να μην αναβει με τιποτα?

Δε μου επεσε ποτέ κατω - μονο 3 μερες το ειχα - αλλα δε λειτουργησε ποτε σωστα. :(

Ισως αν αλλαζα ROM (οσο ήταν ανοικτό) να ειχα βρει λυση. Αλλά δεν έχω το χρονο ουτε τη διαθεση να κανω πατεντες για να δουλεψει κατι το οποιο το πληρωσα τοσα λεφτα και θα επρεπε να πηγαινει "ρολοι" από μόνο του. (με ROM "ROW", για την ιστορία...)

 

Τι να πω? Επεσα σε προβληματικη συσκευη/κατασκευη? Απλά απογοητευτηκα (και κουραστηκα) από τη Lenovo. Χρησιμοποιεί όλη η εταιρεια που δουλευω laptops Lenovo τοσα χρονια, κανενα παραπονο. Είπα να δοκιμασω και τα κινητα τους αλλα μου βγηκε ξυνο.

Ποτέ ξανα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τα ειχα "παρει" και εγω οταν μου εσκασε ελαττωματική συσκευη και ταλαιπωρηθηκα με την διαδικασια, χανοντας 30-40 μερες (τα εχω γραψει ολα εδω), αλλά επεμεινα και το ξανα αγορασα (απο αλλο μαγαζι) και ηρθε μια χαρα και δεν εχω μετανιωσει καθολου!
Link to comment
Share on other sites

Printscreen από το κινητό του μπατζανάκη μου. Είναι αυθεντικό από την Lenovo την ίδια ;)

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43971&stc=1&d=1397843996

Παίζει κάποια βελτίωση/update. Επίσης μου λέει ότι έχει πρόβλημα με τα updates λόγω χώρου στο internal storage. Αυτό φτιάχνει κάπως!?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Μια ερωτηση....εχει κανει το contact manager v1.18.502 σε μορφη apk?

Μετα την αναβαθμιση σε Version 2.5 δεν μου αρεσει καθολου αλλα και οταν εχω αναπαντητη

βγαζει το νουμερο και οχι το ονομα που με καλει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Μια ερωτηση....εχει κανει το contact manager v1.18.502 σε μορφη apk?

Μετα την αναβαθμιση σε Version 2.5 δεν μου αρεσει καθολου αλλα και οταν εχω αναπαντητη

βγαζει το νουμερο και οχι το ονομα που με καλει.

 

Ούτε εμένα μου άρεσε η 2.5.

Λάζαρε,μην ξεχνάς να παίρνεις πάντα backup με το titanium.

Δοκίμασες να κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων στην εφαρμογή contact manager;

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσε η 2.5.

Λάζαρε,μην ξεχνάς να παίρνεις πάντα backup με το titanium.

 

Δοκίμασες να κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων στην εφαρμογή contact manager;

 

Δυστυχως δεν εχω βαλει καποιο Backup μεσα ......ευτυχως ομοως εχω ολες τις επαφες σε αρχειο cvf ....ουφ !!!!

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς , πες μου κάτι που δεν έχει προβλήματα? Είτε μικρά είτε μεγάλα! Το συγκεκριμένο κινητό είναι απλά απίστευτο και νομίζω ότι για τόσα λεφτά είναι κινητάρα! Τώρα όσο για τα προβλήματα που λες , έχουμε γεμίσει τόσες σελίδες μιλώντας σχετικά και προσπαθώντας να βοηθάμε όσους έχουν ανάγκη για να μην έρθουν στα προβλήματα που είχαν οι πριν από αυτόν.

Καταρχήν τα προβλήματα έχουν αναφερθεί από κατόχους της συγκεκριμένης συσκευής σε αυτό εδώ το τοπικ και όχι από εμένα. Εγώ δεν ανέφερα κανένα πρόβλημα γιατί πολύ απλά δεν μου έχει έρθει το κινητό. Θα μπορούσα να σου απαριθμήσω αρκετές συσκευές που δεν έχουν προβλήματα και είναι στην κατοχή μου, αλλά θα ήταν out of topic. Και δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά θα πρέπει να παρουσιάζουν προβλήματα. Και μην ξεχνάς κάτι σημαντικό... όταν αγοράζει κάποιος μια συσκευή απαιτεί να δουλεύει κιόλας ή μήπως όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικούς μήνες με το p780 και πολλές δοκιμές στο στήσιμο (συνδυασμό ρομ και μόντεμ)row ,116,119 123.Tην 125,135 διάφορες της Miui, την SLXROM,την VIVE από minidel, κατέληξα εδώ και κανα μήνα στην X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep

http://lenovo-forums.ru/topic/4469-x-vibe-rom-for-lenovo-p780-by-xakep/page-46

καλύτερη σε μόντεμ σε μνήμη από όσες δοκίμασα και δουλεύει σωστά και η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με δικότης pats.Δεύτερη καλύτερη που έβαλα ήταν η SLXROM. Δοκιμές τέλος για μένα σε αυτή την συσκευή .

:)Καλύπτει με το παραπάνω και χωρίς προβλήματα την χρήση που το θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικούς μήνες με το p780 και πολλές δοκιμές στο στήσιμο (συνδυασμό ρομ και μόντεμ)row ,116,119 123.Tην 125,135 διάφορες της Miui, την SLXROM,την VIVE από minidel, κατέληξα εδώ και κανα μήνα στην X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep

http://lenovo-forums.ru/topic/4469-x-vibe-rom-for-lenovo-p780-by-xakep/page-46

καλύτερη σε μόντεμ σε μνήμη από όσες δοκίμασα και δουλεύει σωστά και η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με δικότης pats.Δεύτερη καλύτερη που έβαλα ήταν η SLXROM. Δοκιμές τέλος για μένα σε αυτή την συσκευή .

:)Καλύπτει με το παραπάνω και χωρίς προβλήματα την χρήση που το θέλω.

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο σχετικά με την X-VIBE. Την έχω εδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα σε λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικούς μήνες με το p780 και πολλές δοκιμές στο στήσιμο (συνδυασμό ρομ και μόντεμ)row ,116,119 123.Tην 125,135 διάφορες της Miui, την SLXROM,την VIVE από minidel, κατέληξα εδώ και κανα μήνα στην X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep

http://lenovo-forums.ru/topic/4469-x-vibe-rom-for-lenovo-p780-by-xakep/page-46

καλύτερη σε μόντεμ σε μνήμη από όσες δοκίμασα και δουλεύει σωστά και η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με δικότης pats.Δεύτερη καλύτερη που έβαλα ήταν η SLXROM. Δοκιμές τέλος για μένα σε αυτή την συσκευή .

:)Καλύπτει με το παραπάνω και χωρίς προβλήματα την χρήση που το θέλω.

 

Και πανω που ελεγα να βαλω την SLX ROM ερχεσαι εσυ τωρα να με τσιγκλισεις...........

Απο γλωσσες ποιες εχει ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που ελεγα να βαλω την SLX ROM ερχεσαι εσυ τωρα να με τσιγκλισεις...........

Απο γλωσσες ποιες εχει ?

Η SLX ROM έχει και Ελληνικά η VIVE Αγγλικά.Αν θες Ελληνικά για μένα μονοδρομος =SLX ROM

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδιαιτερο θεμα....εχω τωρα την VIBE 1347 με Ελληνικα και ολα ειναι ΟΚ

απλα ελεγα να δοκιμασω και την SLX

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Την 1347 του minideal την έβαλα και εγώ αλλα δεν έκατσε καλά είχα δυο τυχαίες επανεκκινήσεις και την σουτάρισα για Vive βάλε X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep αλλάζεις και το LBE Security με Αγγλικό απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1422479.

Δες και εδώ http://forum.xda-developers.com/lenovo-p780/development/x-vibe-rom-lenovo-p780-t2665791.όσο για την SLX ROM πολύ καλή με τρελή παραμετροποίηση αλλά αν μάθεις στα εφέ τις Vive και έχεις και καλή μνήμη δεν τα αφήνεις.Την SLX ROM τη βάζεις μόνο πάνω απο row.

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικούς μήνες με το p780 και πολλές δοκιμές στο στήσιμο (συνδυασμό ρομ και μόντεμ)row ,116,119 123.Tην 125,135 διάφορες της Miui, την SLXROM,την VIVE από minidel, κατέληξα εδώ και κανα μήνα στην X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep

http://lenovo-forums.ru/topic/4469-x-vibe-rom-for-lenovo-p780-by-xakep/page-46

καλύτερη σε μόντεμ σε μνήμη από όσες δοκίμασα και δουλεύει σωστά και η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με δικότης pats.Δεύτερη καλύτερη που έβαλα ήταν η SLXROM. Δοκιμές τέλος για μένα σε αυτή την συσκευή .

:)Καλύπτει με το παραπάνω και χωρίς προβλήματα την χρήση που το θέλω.

 

Μετα απο μερικους μηνες με το p780 και λιγες δοκιμες, κατεληξα εδω και καμια βδομαδα στην X-VIBE ROM for Lenovo P780 by Xakep.

καλύτερη σε μόντεμ σε μνήμη από όσες δοκίμασα και δουλεύει σωστά και η ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με δικότης pats.Δεύτερη καλύτερη που έβαλα ήταν η S135, αν και δεν δοκιμασα πολλες. Δοκιμές τέλος για μένα σε αυτή την συσκευή .

:)Καλύπτει με το παραπάνω και χωρίς προβλήματα την χρήση που το θέλω.

:wacko:

Σορρυ για την παραφραση, αλλα μιλαμε για παραλληλο συμπαν, οντως την εχω ~1 βδομαδα και ειμαι ενθουσιασμενος, θα την αλλαξω μονο με x-kitkat, δηλ οταν βγει αντιστοιχη kitkat στο xda! (αν δεν αλλαξουμε κινητο μεχρι τοτε :p)

Την ειχα "σταμπαρει" οταν ειχε πρωτοβγει, λογω χρονου δεν την ειχα βαλει, αλλα οντως η επιλογη ειναι αψογη, ετοιμα τα περισσοτερα features, ελαχιστα patches, πανευκολο repartition και ελαφρυα/γρηγορη. Βug δεν εχω εντοπισει (ακομη?) αλλα αυτην θα κρατησω για καιρο anyway.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μεινει απο τον Δεκεμβριο στην Vibe 1347 , και απο τοτε δεν ξαναπειραξα με ΡΟΜ το κινητο ,αλλα χθες ειπα να κανω παλι τα κολπα και να βαλω την τελευταια εκδοση 1415

Το προβλημα μου ηταν οτι δεν μπορουσαν να κανω ΡΟΟΤ το κινητο , ουτε με το Vroot , αλλα τελικα μολις εβαλα την 1415 , εγινε ροοτ. Τωρα ομως στην Εκδοση 1415 , δεν μπορεσα να βαλω τα gapps οποτε με το Restore ξαναγυρισω στα παλια και θα προσπαθησω για ροοτ απο εκει .

θελω να μαθω , γιατι ενω ειμαι ΡΟΟΤ , δεν γινεται να πεταξω κινεζιες και εφαρμογες της Vibe εξω απο το κινητο ...δεν με αφηνει...Γνωριζα οτι εαν εισαι ΡΟΟΤ , σε αφηνει να κανεις τα παντα.

να ρωτησω και κατι αλλο , γιατι μιλατε για την Χ-Vibe ,γινεται μονο μεσω flashtools ? ή μπορω να την κανω download και να την ζιπαρω απο το recovery?

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μεινει απο τον Δεκεμβριο στην Vibe 1347 , και απο τοτε δεν ξαναπειραξα με ΡΟΜ το κινητο ,αλλα χθες ειπα να κανω παλι τα κολπα και να βαλω την τελευταια εκδοση 1415

Το προβλημα μου ηταν οτι δεν μπορουσαν να κανω ΡΟΟΤ το κινητο , ουτε με το Vroot , αλλα τελικα μολις εβαλα την 1415 , εγινε ροοτ. Τωρα ομως στην Εκδοση 1415 , δεν μπορεσα να βαλω τα gapps οποτε με το Restore ξαναγυρισω στα παλια και θα προσπαθησω για ροοτ απο εκει .

θελω να μαθω , γιατι ενω ειμαι ΡΟΟΤ , δεν γινεται να πεταξω κινεζιες και εφαρμογες της Vibe εξω απο το κινητο ...δεν με αφηνει...Γνωριζα οτι εαν εισαι ΡΟΟΤ , σε αφηνει να κανεις τα παντα.

να ρωτησω και κατι αλλο , γιατι μιλατε για την Χ-Vibe ,γινεται μονο μεσω flashtools ? ή μπορω να την κανω download και να την ζιπαρω απο το recovery?

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

 

Καλό πάσχα και σε σένα!

Όσο αναφορά το root δεν γνωρίζω. Έχω 2 μήνες την X-Vibe. Την περνάς μόνο με flashtools. Είναι πάρα πολύ σταθερή, το θέμα είναι ότι αφορά την 1407 έκδοση της vibe. Βέβαια περιμένουμε όλη την 4.4 να βγει να δούμε καμία άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...