Jump to content

Lenovo A269i


dige
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Processor

MT6572 1.0 GHz Dual Core

Operating System

Android™ OS

v2.3 Ginger Bread

Display

Capacitive 3.5” HVGA (480 x 320)

Weight

112 g (0.246 lbs)

Battery

Li-Po 1300 mAh replaceable

Up to 19 hours of non-stop talk time

Up to 21 days of stand by time

Integrated Camera

2 MP Fixed Focus Rear Camera

Memory

256 MB RAM

512 MB ROM

Expandable upto 32 GB

Connectivity/Radios

2G Network: GSM 900/1800

3G Network: WCDMA 2100 MHz

Speed: HSPA 7.2 Mbps(DL), 5.76 Mbps(UL) / EDGE

WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

Bluetooth®: 2.0 High Speed

Data: GPRS, EDGE

SIM

Dual, regular SIM

Color

Black

Sensors

G-Sensor (Accelerometer)

Software-enabled touchscreen

Proximity detection

 

 

Καλησπέρα στο forum. Άνοιξα αυτό το θέμα ως παρουσίαση του κινητού για να ζητήσω τη βοήθειά σας.

Πήρα το κινητό(2 συσκευές) από minideal αλλά αυτή τη φορά μάλλον την πάτησα. Έχω στείλει mail και

περιμένω απάντησή τους. Ενώ γράφουν στο site πως έχει και Ελληνική γλώσσα..καμία από τις δυο συσκευές

δεν είχε. Είχα επικοινωνήσει μαζί τους και μου απάντησαν πως θα το κάνουν root και θα έχω και Ελληνικά..

Αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι άλλο. Τα κινητά δεν έχουν μέσα gapps..άφαντο το playstore, youtube, gmail...

τίποτα. Και επίσης δεν έχει καν bluetooth. Λογικά φταίει η rom που έχει περασμένη. Ένα βίντεο που βρήκα στο

youtube φαίνεται το κινητό να έχει και playstore αλλά και bluetooth μέσα στις ρυθμίσεις...

.

Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα άλλη rom παρα μόνο αυτή. Την κατέβασα..την πέρασα με flash tool αλλά είναι

η ίδια που έχει το κινητό με τα ίδια προβλήματα.

 

Λοιπόν ζητάω τη βοήθειά σας..please..

Ευχαριστώ προκαταβολικά και να ζητήσω συγνώμη αν το θέμα είναι σε λάθος topic.

Edited by dige

Huawei ideos U8150 >SE x10 mini >SGMini >Alcatel OT990 >

SGAce >SE Live with Walkman >Samsung Nexus S >SGS II >

MOTO RAZR >SGTab 2 7 >SGNote >SGS III mini >SGGrand >

Lenovo A706 >Lenovo A269i >Lenovo S650

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γράφουν ότι μπορούν να εγκαταστήσουν Ελληνικά, πιθανόν να ξέχασαν να περάσουν την multi-language ROM πριν σου τα στείλουν. Λογικά θα σου στείλουν τη ROM να την περάσεις εσύ. Σχετικά με τα υπόλοιπα, δε γράφουν στο link του κινητού ότι θα είναι root και θα έχει εγκατεστημένο το Google Play.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γράφουν ότι μπορούν να εγκαταστήσουν Ελληνικά, πιθανόν να ξέχασαν να περάσουν την multi-language ROM πριν σου τα στείλουν. Λογικά θα σου στείλουν τη ROM να την περάσεις εσύ. Σχετικά με τα υπόλοιπα, δε γράφουν στο link του κινητού ότι θα είναι root και θα έχει εγκατεστημένο το Google Play.

 

Λογικά κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε και τώρα έχω μόνο αγγλικά και κινέζικα. Αλλά να μην έχει ούτε καν επιλογή ενεργοποίησης για τα bluetooth; Αυτό πρέπει να παίζει και με το kernel αν δεν κάνω λάθος. Όσο για Google Play, google account κ.λ.π. το A269i είναι υποστηριζόμενη συσκευή απο την Google..εδώ και το link άρα θα έπρεπε να έχει. Βρήκα τα gapps αλλά όταν τα κάνω εγκατάσταση μου βγάζει σφάλμα αυθεντικότητας..κάτι τέτοιο. Και δεν έχει μέσα στις ρυθμίσεις "Λογαριασμοί & Συγχρονισμός" να προσθέσω Google Account.

Τώρα για την multi-language ROM μου είπαν να το επιβεβαιώσω:confused: . Τους έστειλα πάλι mail ότι δεν έχει όντως Ελληνικά και gapps και να μου στείλουν link με την Rom. Ελπίζω κάτι να γίνει για να σωθεί το ένα τηλέφωνο τουλάχιστον γιατί το άλλο με τα πειράματα έχασα και τα IMEI του κινητού από λάθος μου φυσικά..

Huawei ideos U8150 >SE x10 mini >SGMini >Alcatel OT990 >

SGAce >SE Live with Walkman >Samsung Nexus S >SGS II >

MOTO RAZR >SGTab 2 7 >SGNote >SGS III mini >SGGrand >

Lenovo A706 >Lenovo A269i >Lenovo S650

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ακριβώς έτσι την πάτησα και εγώ.Δεν έχει ελληνικά(είναι για μικρό κοριτσάκι) και περιμένω απάντηση τους αν έχουν την rom.

Όσον αφορά το playstore βρήκα πως μπορείς να το κάνεις install.

Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

με το MoreLocale 2 απο το play store δεν μπορειτε να περασετε Ελληνικα;

δοκιμασατε;

θελει ομως root

Link to comment
Share on other sites

με το MoreLocale 2 απο το play store δεν μπορειτε να περασετε Ελληνικα;

δοκιμασατε;

θελει ομως root

 

Περνάει σε κάποιες εφαρμογές,όχι στ μενου κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία μαζί τους,μου είπαν ότι όντως είχαν ξεχάσει να βάλουν την ρομ.Μου την έστειλαν,την πέρασα και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μου έστειλαν και εμένα την Multi-Language Rom από το minideal..την πέρασα έχω Ελληνικά και μπορώ να προσθέσω Google-Account, αλλά έχω ακόμα πρόβλημα με τα bluetooth. Δεν έχω καν την επιλογή να τα ανοίξω..δεν φαίνονται πουθενά. Βρήκα ένα site που έγραφε ότι λείπει ένα αρχείο στον φάκελο με τα δικαιώματα. Το κατέβασα..το πέρασα αλλά πάλι τίποτα. Περιμένω τώρα πάλι απάντηση από το minideal.

Huawei ideos U8150 >SE x10 mini >SGMini >Alcatel OT990 >

SGAce >SE Live with Walkman >Samsung Nexus S >SGS II >

MOTO RAZR >SGTab 2 7 >SGNote >SGS III mini >SGGrand >

Lenovo A706 >Lenovo A269i >Lenovo S650

Link to comment
Share on other sites

είμαι νέος στο φόρουμ και την πάτησα και εγώ όπως και εσείς με το lenovo... μπορείτε να μου στείλετε την rom με το playstore της google, τα ελληνικά και να με βοηθήσετε ώστε να κάνω εγκατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε επικοινωνία μαζί τους,μου είπαν ότι όντως είχαν ξεχάσει να βάλουν την ρομ.Μου την έστειλαν,την πέρασα και όλα καλά

Τι έγινε, εξακολουθούν να είναι όλα καλά; Το viber παίζει; Το bluetooth;

Τελικά παιδιά μου έστειλαν και εμένα την Multi-Language Rom από το minideal..την πέρασα έχω Ελληνικά και μπορώ να προσθέσω Google-Account, αλλά έχω ακόμα πρόβλημα με τα bluetooth. Δεν έχω καν την επιλογή να τα ανοίξω..δεν φαίνονται πουθενά. Βρήκα ένα site που έγραφε ότι λείπει ένα αρχείο στον φάκελο με τα δικαιώματα. Το κατέβασα..το πέρασα αλλά πάλι τίποτα. Περιμένω τώρα πάλι απάντηση από το minideal.

Κανένα νέο;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με τα Bluetooth. Μου έστειλαν mail και λένε να τα στείλω πίσω για επισκευή. Δεν ξέρουν τι μπορεί να είναι το πρόβλημα. Ρώτησα αν υπάρχει κάποιο αρχείο..κάτι..να το κατεβάσω και να το κάνω εγκατάσταση αλλά η απάντηση ήταν αυτή: "if you want to solve this problem ,we need to send it back to the factory.

because we also haven't encountered this problem ever.". Τρέχα γύρευε δηλαδή. Θα πιάσουμε ένα μήνα με τα πάνε έλα...πόσα θα πληρώσω και για τα μεταφορικά;;..!! Μπά..δεν ασχολήθηκα άλλο.

Όσο για το "viber" νομίζω το τρέχει κανονικά.

 

είμαι νέος στο φόρουμ και την πάτησα και εγώ όπως και εσείς με το lenovo... μπορείτε να μου στείλετε την rom με το playstore της google, τα ελληνικά και να με βοηθήσετε ώστε να κάνω εγκατάσταση...

 

Φίλε μου από ΕΔΩ θα κατεβάσεις ότι χρειάζεσαι. Τώρα..εγώ το δικό μου το έκανα. Μόλις βρώ χρόνο με την πρώτη ευκαιρία θα φτιάξω και ένα οδηγό εγκατάστασης και θα το ποστάρω στην κατάλληλη κατηγορία. Αν μπορέσεις μέχρι τότε googlαρε εσύ μήπως βρεις τίποτα για fash rom σε mt6572.

Edited by dige

Huawei ideos U8150 >SE x10 mini >SGMini >Alcatel OT990 >

SGAce >SE Live with Walkman >Samsung Nexus S >SGS II >

MOTO RAZR >SGTab 2 7 >SGNote >SGS III mini >SGGrand >

Lenovo A706 >Lenovo A269i >Lenovo S650

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.σκευτομαι να παρω και εγω ενα σαν δευτερο για την δουλεια.ποιο μαγαζι ειναι το ποιο οικονομικο; με τα Bluetooth τι εγινε; GPS εχει η συσκευη. μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις οση το πειρατε
Link to comment
Share on other sites

Fm radio εχει η συσκευη?gps?Θελω να το παραγγειλω αλλα οι πληροφοριες στο internet ειναι οτι ναναι.Τα 256mb ram ποσο χαλια ειναι(ανοιγεις εφαρμογη κ οταν την κλεινεις εχει κλεισει ο launcer)?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Λοιπον το πηρα και εγω το κινητο.Εμενα ηρθε κανονικα με multilanguage.Ομως για καποιο λογο φαινεται οτι κυκλοφορουν διαφορετικα firmware στο κινητο και αυτο που εχουμε δεν εχει bluetooth και fmradio.Κατεβασα και εβαλα και το τελευταιο που βρηκα 310113 εκδοση που ειχε αγγλικα και κινεζικα και παλι τα ιδια.Εχω φαει ολο το internet να βρω εκδοση που να τα εχει.Εχω ξενερωσει απιστευτα γιατι το fmradio το ηθελα.Απο κει και περα το κινητο την παλευει μια χαρα παρα τα 256 ram ειναι σε επιπεδα galaxy s που ειχε 512 αλλα εβλεπε 370 περιπου αλλα λογο μεγαλυτερης αναλυσης ηταν στα ιδια.Βασικα παιχνιδια κ εφαρμογες τρεχουν αρκετα καλα(κατοχος nexus 4 επισης).Τα χαλια σημεια του ειναι η οθονη κ η καμερα απο τα οποια η αληθεια ειναι οτι τα περιμενα και χειροτερα.Επισης παρα την μικρη εσωτερικη μνημη βαζεται ανετα καμια 25αρια εφαρμογες(οχι τιποτα τεραστια games).Α επισης πολυ θετικο σημειο ειναι η μπαταρια του που βγαζει ενα 6-7ωρο screentime με μια καρτα βεβαια η δοκιμη.Θετικο επισης το δυνατο σημα και στο δικτυο και στο wifi.Αυτα απο μενα.Αν καποιος εχει βγαλει ακρη με bluetooth και fm ή αν καποιος τα εχει στο κιν του θα βοηθησει με τις πληροφοριες του! Edited by leoangel
Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κάποιος κάποια rom που να έχει bt, ράδιο, ελληνικά κ play store???

πάντως εγώ είμαι ικανοποιημένος από το κινητό μόνο που ξενέρωσα απο τ παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth no.A269i_s018_131024 εχει σιγουρα bluetooth βεβαια δεν την βρισκω πουθενα.Flashara s021 s020 s019 εκδοσεις που βρηκα παιζανε κανονικα χωρις να εχου bt και fmradio.Επισης flashara και καποια s018(οχι 131024 καππια του σεπτεμβριου) και το κινητο δεν ανοιγε καν.Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι θεμα hw και οχι sw και οτι εχουν κανει μπινια στις νεωτερες παρτιδες για να ριξουν το κοστος.Λυση παντως δεν βλεπω να βρισκεται γιατι κανεις δεν πολυ ασχολειται με αυτο το κινητο.Κριμα!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...